Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért a sátánisták érveléseit...

Miért a sátánisták érveléseit használják, az ateisták is?

Figyelt kérdés

A normális az lenne, ha az ateisták, tudományos alapon próbálnák bizonygatni Isten nem létét, vagy annak létének szükségtelenségét, ahhoz hogy világunk ugyanúgy működni tudjon mint most.

Ezzel szemben ateisták, Isten személyét támadják, hogy hát az milyen gonosz, és rosszat akar az emberiségnek, szadista stb.

Na ezt hívják színtiszta sátánizmusnak.



2023. jan. 30. 17:02
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként nem mindegy, hogy kinek az érve? Az eredményen és a tényeken nem változtat.
2023. jan. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
87%

Az ateista nem azt jelenti, hogy Istent gonosznak hiszi, hanem hogy egyáltalán úgy hiszi, úgy gondolja, hogy NEM létezik Isten.


Okolják azt, hogyha lenne valóban Isten, akkor nem engedne meg ennyit és annyi rosszat, vagy még annál is nagyobb gonoszságokat a földön.


Lásd Orosz-Ukrán Háború

Még most is meglevő Koronavírus járvány.


Apám azt mondta, hát nincs Isten fiam lásd ott van az Orosz-Ukrán Háború és nem tud országokat megmenteni Isten? Na ilyenkor hol van Isten? Amikor durvábbnál és durvább dolgok történnek a földön. Hát nincs Isten.


Na ez az Ateista.(Istentagadó)


De amúgy én is ateista vagyok, és szerintem nincs semmi a halál után.

2023. febr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
83%

Az a baj az istenhittel, ami a nevében is benne van, hogy ez egy hit.


Tehát nem tudni, mi igaz belőle, vagy egyáltalán van-e igazság benne.


Tény, hogy az emberek többségének szüksége van Istenben hinni, attól mégha nem is létezik egyáltalán Isten.


Mert enélkül az emberek nem tudnák életüket végig csinálni, vagy kibírni.


Az Ateista egyáltalán nem hisz Istenben, nem hisz a létezésében és csak úgy gondolják az ATEISTÁK, úgy érzik, hogy egy "nem létező személyben" azaz csak egy képzeletbeli barátban hisznek a hívő emberek, akiknek csak azért van szükségük Istenhittre, mert enélkül az emberek egyrésze, vagy többsége nem tudná enélkül az életét végig csinálni és kibírni.

2023. febr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
18%

Meg az Ateisták mindig hozzávágják, hogy nincs a halál után semmi. Azt mondta nekem is apám, hogy csak azért mondják ezt az emberek, hogy van Isten, hogy ne féljek a haláltól, dehát a halálból még onnan senki nem jött vissza.

Ezeket mondja apum is és a többi Ateista (Istentagadó) is, ha majd a sok hívő mind meghal és meghalunk, akkor jön majd rá mindenki, hogy na akkor most miben hit?!


Apám is meg én is sokszor nem 1-szer nem 2-szer beleképzelte apám is a halálba magát és pontosan ugyanúgy, ahogy énis, hogy milyen érzés meghalni.

-Nem látsz.

-Nem hallasz.

-Nem tudsz egyszerűen megszólalni se.

-Az agyad kikapcsol.

-A szívverésed leáll.

-Egyszerűen semmit nem tudsz magadról.


És én is gyerekkoromba sokszor beleképzeltem magam ebbe és apám is mondta, hogy Ő ebbe nagyon sokszor nem 1-szer nem 2-szer képzelte magát bele ebbe.


És a többi Ateista is ugyanezeket mondja, amit apám is mondott, hogy majd halál után jön rá mindenki, minden hívő ember majd a halál után, hogy Na akkor most miben hit?!

Amikor egyszerűen semmit nem fog tudni magáról az ember ha meghal, akkor jön rá mindenki, hogy Na miben hit?!


A halálból még senki nem jött vissza.


Ezekkel érvelnek az Ateisták (Istentagadók) mint apám is.

2023. febr. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
100%
#14 vannak emberek akiknek leállt a szívük, vagy biológiai halál jelentkezett, de visszahozták őket az orvosok perceken belül. Jellemzően úgy számoltak be erről az élményről, hogy sötétség és hasonlók
2023. febr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
29%

Na és az Ateisták is ezzel jönnek, hogy csak egy örök sötétségbe kerülsz.

-Nem látsz.

-Nem hallasz.

-Nem tudsz beszélni sem megszólalni.

-Az agyad végleg kikapcsol.


És egyszerűen semmit nem tudsz magadról.


És a sok Istenhívő, ha majd meghal, akkor jönnek majd csak rá a sok rengeteg hívő, hogy akkor most mibe hit?!


Ezzel érvelnek az Ateisták.


Sőt még azzal is, hogy születésünk előtt, mielőtt a szüleink világra nem hoztak minket tudtunk magunkról egyáltalán valamit? NEM.

Na látod, a halál után is ez fog várni szintúgy ugyanúgy a halál után is, mint a születés előtt is a semmi.

2023. febr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
29%

Az a baj az istenhittel, ami a nevében is benne van, hogy ez egy hit.

Tehát nem tudni, mi igaz belőle, vagy egyáltalán van-e igazság benne.

Tény, hogy az emberek többségének szüksége van Istenben hinni, attól még ha nem is létezik Isten.

Mert enélkül az emberek többsége nem tudnák életüket végig csinálni, vagy kibírni.

Aztán van az emberek egyrésze akik viszont Ateisták (Istentagadók)

Nyugodt életüek, mert mindenük, amilyük van maguknak köszönhetik.

2023. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
0%

#17 "Az a baj az istenhittel, ami a nevében is benne van, hogy ez egy hit."

"Tehát nem tudni, mi igaz belőle, vagy egyáltalán van-e igazság benne."

A hívők azzal magyarázzák meg a káoszokat a földön, mert ha van Isten, akkor valamilyen Ördögnek is lennie kell.

Az ATEISTÁK nem hisznek egyikben sem.

Se az Istenben nem, se az Ördögben sem.

Az Ateisták nem hisznek abban, hogy halál után lenne bármi is.

Akár jutalom, akár büntetés.

Az ateisták úgy vannak azzal az érvvel, hogy azt kapjuk halál után, mint amennyit születésünk előtt sem tudtunk magunkról, ugyanúgy a halál után sem fogunk tudni magunkról, hanem megyünk a semmibe.

Az Ateisták a Sorsban hisznek meg csak is önmagukban.

Hogy nem Isten van, hanem Sors van. De a Sors az bizonyít is, nem úgy, mint Isten.

Ezt apám mondta nekem.

2023. febr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
0%

Isten létezése valóban bebizonyíthatatlan.

De! Attól még az emberek nagyrészének szükségük van istenhittre, attól még ha nem létezik Isten.


Mert valamiben hinniük kell az embereknek, hogy elérjék a céljaikat, és hogy életüket végig tudják csinálni az emberek és kibírni erővel.


Aki Ateista (Istentagadó)

Nem hiszi a létezését Istennek, úgy van vele, hogy amit ő egész életében nem látott, egész életében nem találkozott vele, azt hiszi róla, hogy amit nem lát, amivel soha az életében nem találkozott egyenlő a ninccsel.

Azaz NINCS ISTEN tudatban vannak az Ateisták.

2023. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
78%

"úgy van vele, hogy amit ő egész életében nem látott, egész életében nem találkozott vele, azt hiszi róla, hogy amit nem lát, amivel soha az életében nem találkozott egyenlő a ninccsel."


Imádni való amikor egy hívő próbálja kitalálni, hogy miért nem hisz egy ateista. Rendszerint valami ostobaság lesz az eredménye. Bár sok ennél rosszabbat olvastam már.


Ha arról lenne szó, hogy nem látom, nem találkoztam vele, akkor megmaradtam volna hívőnek.

Ennél sokkal több minden van amik külön külön is afelé mutatnak, hogy nincs a keresztény és hasonló vallások istenei. Ezek az érvek között pedig nem szerepel az, hogy nem találkoztam vele és nem láttam.

2023. febr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!