Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért a sátánisták érveléseit...

Miért a sátánisták érveléseit használják, az ateisták is?

Figyelt kérdés

A normális az lenne, ha az ateisták, tudományos alapon próbálnák bizonygatni Isten nem létét, vagy annak létének szükségtelenségét, ahhoz hogy világunk ugyanúgy működni tudjon mint most.

Ezzel szemben ateisták, Isten személyét támadják, hogy hát az milyen gonosz, és rosszat akar az emberiségnek, szadista stb.

Na ezt hívják színtiszta sátánizmusnak.



2023. jan. 30. 17:02
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
82%

" hanem mert érzékelik "

Mert úgy hiszi, hogy érzékeli.

2023. febr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
10%

#41

Valami tutira biztos, hogy van valami felettünk, ami bünteti is az embereket, meg ajándékozza is.

Szerintem bármit nem csinálhatunk a földön.

Halál után lehet nincs semmi, még büntetés se, de mégis nem tehetünk akármiket, mert valami van felettünk, ami határt szab nekünk, hogy meddig mehetünk el cselekedeteinkkel és akaratainkkal.

És ez a valami vagy büntet minket, ha rosszak vagyunk és vagy jutalmaz bennünket, ha jót érdemlünk, de még életünkbe!!!

Csak kérdés mi ez a valami, az Isten? Vagy a sors? Vagy akár ufók kitudja ezt pontosan, hogy eltaláljuk?!

Halál után lehet nem létezik semmi, még büntetés se. De szerintem akkor sem tehetünk akármit, mert valami van felettünk, ami határt szab nekünk, hogy meddig mehetünk el a cselekedeteinkkel és akaratainkkal és vagy büntet szerencsétlenséggel, vagy ajándékoz sikerekkel, de még életünkben!!!

2023. febr. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
73%

"Valami tutira biztos, hogy van valami felettünk, ami bünteti is az embereket, meg ajándékozza is."


Bizonyíték?

2023. febr. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
15%
Az, hogy mindenki érzékeli magán, hogy valamikor sikeres az ember, valamikor meg full szerencsétlen az ember és alig jönnek össze a dolgok.
2023. febr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valamikor jól mennek a dolgok valamikor nem az hogyan bizonyítja azt, hogy van bármi felsőbb?


Én például pontosan tudom, hogy amikor megdolgoztam rendesen érte akkor jól mentek a dolgok. Amikor nem dolgoztam meg érte akkor pedig nem.


Semmi felső hatalom nem volt sehol.

2023. febr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
12%

Igen csak ha ilyen egyszerű lenne az emberiség élete, hogy semmi isten vagy sors nem lenne felettünk, akkor az embereknek nem kéne szenvedniük se a földön, nem lenne különbség a sikeres emberek és a sikertelen emberek között, ha minden ilyen full egyszerű lenne, ha mind az egész emberiség azt tehetne csinálhatna amit csak gondol, már káosz lenne a földön, ha valami nem szabna gátat az embereknek a lépéseikben.


Úgyhogy ha mind ilyen egyszerű lenne, akkor az embereknek szenvedniük sem kéne a földön, ha valami nem büntetné, verné is az embereket, amikor rosszak, vagy a jókat ajándékozná sikerrel és szerencsével.


És mondják ki mit tesz, azt kapja vissza.


Szóval senki nem ússza meg legalábbis én szerintem, hogy a jót és a rosszat ne kapja vissza az élettől egyaránt.

2023. febr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
100%

"semmi isten vagy sors nem lenne felettünk, akkor az embereknek nem kéne szenvedniük se a földön, "

Na és itt mégis hogyan jött az egyik a másikból??


"nem lenne különbség a sikeres emberek és a sikertelen emberek között, ha minden ilyen full egyszerű lenne, ha mind az egész emberiség azt tehetne csinálhatna amit csak gondol, már káosz lenne a földön, ha valami nem szabna gátat az embereknek a lépéseikben."

Nem tehet meg mindenki akármit mert ott vannak a másik emberek és a saját korlátai, személyisége, stb. De ezekhez nem kell valamilyen felsőbb hatalom.


Most lényegében nem csinálsz mást csak kitalálsz valamilyen felsőbb hatalmat, hogy elhárítsad magadról a felelősséget és azt mondhassad, hogy azért vagy szerencsétlen (nem biztos, csak nagyon gyenge alapokon nyugvó feltételezés, ha téves akkor tekintsed példának) az életben mert valaki úgy rendelte el és nem azért mert nem dolgoztál megérte, vagy béna voltál.

Persze vannak dolgok amiket az ember nem tudd irányítani, de itt is nagyrészt a világ természetes működéséről van szó és a több milliárd ember egymásra ható cselekedeteiről.



"Úgyhogy ha mind ilyen egyszerű lenne, akkor az embereknek szenvedniük sem kéne a földön, ha valami nem büntetné, verné is az embereket, amikor rosszak, vagy a jókat ajándékozná sikerrel és szerencsével."

Akkor valaki nyilvánítson engem szenté. Mert ez alapján én egy tökéletesen jó ember vagyok.


Az, hogy neked vannak jó és rossz élményeid nem jelenti azt, hogy valaki büntet/jutalmaz.



Csak a kíváncsiság kedvéért. Milyen büntetés lenne az, amikor történik veled valami olyan amit általánosságban rossznak definiálnak (pl elromlik a kocsid), de te ezt nem éled meg büntetésnek. Akkor az végül is egy elbaltázott büntetés lett volna vagy egy furcsa jutalmazás?

2023. febr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
13%

Így van az ember magának a saját kovácsa. Ahogy a mondás is tartja, segíts magadon és az isten is megsegít.

Szerintem még Jézus az is lehet létezett.

Valami felső hatalomnak akkor is léteznie kell felettünk, mert ha semmilyen felső hatalom nem tiltana gátat az embereknek és mindenki az egész emberiség azt művelne amit gondol és akar már káosz lenne a világban.

Úgyhogy valaminek lennie kell fölöttünk az emberiség fölött, mert máskülönben káosz lenne a világban, ha mindenki, minden ember azt csinálna amit akar, akkor már az emberek réges rég kipusztították volna a földet.


De szerintem a halál után nincsen semmi.

2023. febr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
68%
Köszi a semmire nem válaszoló, repetitív választ.
2023. febr. 16. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 Fero89 ***** válasza:
80%

Csak szerintem olyan a 48-as mint valami chatbot. Viszonylag hosszú, de semmitmondò válaszokat ismétel meg, teljes hosszukban újra meg újra kiírva őket, csak néha beemel egy egy mondatfoszlányt korábbi válaszolóktól.


De ha már ennyire ragaszkodik hozzá, tényleg van felsőbb hatalom az emberek felett. Úgy hívják társadalom. Ha én úgy is döntök hogy meg akarok ölni mindenkit, lesz majd több milliárd ember aki ezt az ötletet nem fogja díjazni és megakadályoz benne.

2023. febr. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!