Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért a sátánisták érveléseit...

Miért a sátánisták érveléseit használják, az ateisták is?

Figyelt kérdés

A normális az lenne, ha az ateisták, tudományos alapon próbálnák bizonygatni Isten nem létét, vagy annak létének szükségtelenségét, ahhoz hogy világunk ugyanúgy működni tudjon mint most.

Ezzel szemben ateisták, Isten személyét támadják, hogy hát az milyen gonosz, és rosszat akar az emberiségnek, szadista stb.

Na ezt hívják színtiszta sátánizmusnak.



2023. jan. 30. 17:02
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
48%

Ahogy itt előttem is leírták, az Istenhittel valóban az a baj, ami a NEVÉBEN van benne, hogy ez egy HIT.

Valóban tényleg nem lehet tudni mi igaz belőle, vagy egyáltalán van-e igazság benne.

Még a TV-ben is bemondták, hogy Isten 7 nap alatt teremtette a földet.

Sokan azt is mondják, hogy azért az kétséges és néha még gyanús is, hogy Isten teremtette volna meg a földet 7 nap alatt.

Na amit előttem leírtak valóban az a baj az Istenhittel, ami a nevét is tükrözi, hogy EZ EGY HIT.

Tehát valóban nincs rá bizonyíték, nem lehet bebizonyítani, hogy van-e benne igazság az Istenhitben, vagy egyáltalán nincs benne semmi.


Az emberiség egyrészének valahogy döntenie kell, hogy akar-e Istenben hinni, vagy nem akar és ateista akar lenni, ha valaki az ateista vonalat éli egész életében nyugodt élete lesz, mert mindene, amije van, csakis saját magának köszönheti.

Magára lehet csak büszke az, aki ateista, mert mindenéjért őmaga dolgozott meg, mindene amije van, azt magának köszönheti az aki ATEISTA.


De viszont! Akinek és akiknek erősen megvan a hitük Istenben, azoktól semmi áron nem szabad elvenni a hitüket, mégha Isten valóban nem is létezik egyáltalán az emberek fölött, mert mindenkinek valahogy döntenie kell, hogy elérje a célját, az életét végig tudja csinálni és kibírni.

Aki úgy dönt hisz Istenben, az higgyen benne.

Aki ateista, nem Istenhívő nyugodt élete van, mert mindene, amije van, önmagának köszönheti.

2023. febr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
17%

14es. Amikor meghaltak majd rajonnek hogy na miben is hittek? Mert ott nem lesz semmi.


Hát ez úgy ahogy van értelmetlen. Ha azt állítod hogy semmi nincs a halál után akkor nem jöhet rá arra sem.


Amúgy borzalmas lehet így felnőni, ilyen mintát kapni.


Mi van azokkal akik tapasztalnak földöntúli dolgokat? Azok ellen nem sokat lehet érvelni. Mert igen is léteznek.

2023. febr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
92%

"Mi van azokkal akik tapasztalnak földöntúli dolgokat? Azok ellen nem sokat lehet érvelni. Mert igen is léteznek."



Ilyen alapon mi van azokkal akik tapasztalták azt, hogy elrabolták őket az űrlények, előző életükből maradt emlékeik vannak, ....

De említhetnénk az ellentmondásos halál közeli élményeket is.


Aztán még rengeteg mindenre ki lehetne térni.

2023. febr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy itt előttem is leírták, az Istenhittel valóban az a baj, ami a NEVÉBEN van benne, hogy ez egy HIT.


Valóban tényleg nem lehet tudni mi igaz belőle, vagy egyáltalán van-e igazság benne.


Még a TV-ben is bemondták, hogy Isten 7 nap alatt teremtette a földet.


Sokan azt is mondják, hogy azért az kétséges és néha még gyanús is, hogy Isten teremtette volna meg a földet 7 nap alatt.


Na amit előttem leírtak valóban az a baj az Istenhittel, ami a nevét is tükrözi, hogy EZ EGY HIT.


Tehát valóban nincs rá bizonyíték, nem lehet bebizonyítani, hogy van-e benne igazság az Istenhitben, vagy egyáltalán nincs benne semmi.



Az emberiség egyrészének valahogy döntenie kell, hogy akar-e Istenben hinni, vagy nem akar és ateista akar lenni, ha valaki az ateista vonalat éli egész életében nyugodt élete lesz, mert mindene, amije van, csakis saját magának köszönheti.


Magára lehet csak büszke az, aki ateista, mert mindenéjért őmaga dolgozott meg, mindene amije van, azt magának köszönheti az aki ATEISTA.



De viszont! Akinek és akiknek erősen megvan a hitük Istenben, azoktól semmi áron nem szabad elvenni a hitüket, mégha Isten valóban nem is létezik egyáltalán az emberek fölött, mert mindenkinek valahogy döntenie kell, hogy elérje a célját, az életét végig tudja csinálni és kibírni.


Aki úgy dönt hisz Istenben, az higgyen benne.


Aki ateista, nem Istenhívő nyugodt élete van, mert mindene, amije van, magának köszönheti.


SENKITŐL SEMMILYEN FORMÁBAN NEM SZABAD ELVENNI A HITÉT VAGY HITÜKET AZ EMBEREKNEK, AKÁRKIK IS BÁRMIBEN VAGY BÁRMIT HISZNEK.

HAGYJUNK MINDENKIT, HOGY MAJD CSAK AKKOR DERÜLJÖN KI NEKI, HOGY A HÍVŐ EMBEREKNEK MENNYIRE VOLT IGAZUK ITT A FÖLDÖN AZ ÉLETBEN, HA MEGHALTUNK.

Mert tényleg csak akkor derül ki mindenkinek, és minden embernek, hogy volt-e igazság az Istenhitben vagy nem, ha majd mindenki meghalt, akkor kiderül mindenkinek a bizonyítik belőle.

2023. febr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
88%

"Mert tényleg csak akkor derül ki mindenkinek, és minden embernek, hogy volt-e igazság az Istenhitben vagy nem, ha majd mindenki meghalt, akkor kiderül mindenkinek a bizonyítik belőle."


Tehát szerinted akár Odin, Poszeidón és az összes többi istenség is létezhet?

2023. febr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
62%

#25

Én is ATEISTA vagyok és én sem hiszek Istenben és szerintem nincs a halál után semmi.

Szellemek testenkívüli lélek stb. Mind természetfölötti kitaláció.

2023. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
16%

Pedig valami van felettünk én biztos vagyok benne.

És szerintem nem tehetünk bármit, mert egy hatalom megszabja életünket és szerintem sorsunk is van.

Bármi nem történhet.

Jézust megkérdezték mi lesz a világgal, erre ő azt mondta megvannak a korszakok, amiknek elkell következniük.

2023. febr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
9%

#27-esnek vagyis utolsónak igaza van.


"Pedig valami van felettünk én biztos vagyok benne."

"És szerintem nem csinálhatunk akármit, mert egy hatalom megszabja életünket és szerintem sorsunk is van."

Ebben igaza van az utolsó válaszolónak már rég összeomlana vagy omlott volna a világ, ha nem létezne semmilyen felső erő vagy hatalom felettünk.

És szerintem se tehetünk vagy csinálhatunk akármit, mert egy erő vagy hatalom meghatározza életünket.

És szerintem is van sorsunk is.

"Bármi nem történhet"

"Jézust megkérdezték mi lesz a világgal, erre ő azt mondta megvannak a korszakok, amiknek elkell következniük."


Tehát valami felső hatalomnak léteznie kell fölöttünk, ahogy #27-es válaszoló írta, hogy biztos benne, hogy van valami pedig fölöttünk.


Mert ha nem létezne felső erő vagy hatalom felettünk a világ már rég összeomlana vagy omlott volna.

Az emberek egyrésze nem élni meg a 80-90 éves kort, vagy még akár 100-on felül sem tudnának emberek élni, ha nem létezne felettünk semmilyen felső erő.


És szerintem sem tehetünk vagy csinálhatunk akármit, mert egy hatalom azért van felettünk, amely megszabja életünket és sorsunk is van.

2023. febr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
13%

Huuuhhh ennyien lepontozták a hívő válaszolókat?!

Az igen! Akkor az ateisták többsége a nyerő.

2023. febr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
86%

Jaj neee lepontoztak hívőket.

Na és akkor mi van? Másik kérdésnél hívők pontozták le az ateistákat. Másiknál pedig hívők egymást.

2023. febr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!