Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azért ennyire erős az iszlám,...

Azért ennyire erős az iszlám, mert az igazi vallás és Isten szava?

Figyelt kérdés

A keresztény vallás egy harmatgyenge semmi, amivel bármit meg lehet tenni.

Istent büntetlenül akárki káromolhatja, és a keresztények ezt hagyják.

Rájuk lett parancsolva hogy kötelező a melegeket imádni, még nekik is és ők úgy tesznek, pedig a bibliájuk teljesen mást mond.


Egy ilyen gyenge vallást én nem követek tovább.


Ezzel szemben a muszlimoknak van tartása, ők nem tűrik, hogy Allahot káromolják, nem tűrik hogy az iszlámot oly módon megalázzák mint ahogyan azt a keresztények teszik.



2023. márc. 25. 15:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/152 A kérdező kommentje:

"Nem tudom milyen statisztikákat olvasol, de a keresztények száma folyamatosan nő :)"


A Föld népességéhez viszonyítva a keresztények száma folyamatosan csökkenőben van. Amíg a Föld lakossága évente kb. 1,25% évi növekedéssel bír, addig a kereszténység csak kb. 1,1%-kal növekszik az iszlám kb. 1,8%-os növekedésével szemben.



"Bár ha csökkenne se jelentene semmit, mindenki szabadon dönthet Krisztus mellett, vagy éppen ellen."


Oké, szabadon nem fogja a kutya sem követni a keresztény vallást.


"Jézus is hagyta, hogy ti megöljétek, pont ezzel aratott felettetek diadalt. :)"


Ami pusztán csak 2000-2100 évig tartott.

Elég zsenge kis diadal volt ez.

2023. márc. 25. 19:20
 12/152 anonim ***** válasza:
7%
Jézus is Allah küldötte volt a Korán szerint.
2023. márc. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/152 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Azt mondod gyengül a keresztény vallás és erősödik a muszlim vallás. Én azt mondom valószínűleg igazad van. Erről is van néhány prófécia az utolsó időkre vonatkozóan, de azért feltennék néhány kérdést, ha már ettől teszed igazzá a dolgokat.


Ha a bíróságon az igazmondónak nincs tanúja, de a hazugnak van tíz hamis tanúja, akkor vajon kinek ad igazat a Bíró???

Ha egy munkahelyen az egyik áskálódó, helyezkedő, számító dolgozó, aki már behízelegte magát a főnöknél, ármánykodik, áskálódik és hazudik és hamis nem valós infókat mond egy másik kollegájáról, akit nem szívlel, vajon kinek hisz majd a nagyfőnök???

Ismered a közmondást? Az kiabál, akinek a háza ég! Vagy azt, hogy: Az erősebb kutya bas*ik! Vagy azt, hogy a legjobb védekezés a támadás! stb.????


Na épp ezért ne apellálj arra, hogy annál az igazság, aki hangosabb és erőszakosabb. Nem tudom, hogy tisztában vagy e azzal, mit jelent Jézus Krisztusért meghalni vagy mi a keresztény mártírhalál???

Tudod az igazhitű keresztény ember, akinek üdvbizonysága van a szívébe, az tudja és meg van győződve róla, hogy a testi halállal nem szűnik meg létezni az emberi lélek, hanem halála után megy a Paradicsomba, Isten Országába.


Az erőszakos muszlim, aki nem tud Isten szerint szeretni és elfogadni másokat, azokhoz alkalmazkodni, integrálódni, beilleszkedni, nem tud toleráns lenni, hanem makacsul magasztalja Mohamed hamis prófétát és fennhangon kiabálja és hangoztatja a nem létező Allah Istent, azok nem jutnak be a Paradicsomba, az Isten Országába.


Kezded érteni a lényeget???

2023. márc. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/152 anonim ***** válasza:
6%
A muszlimok nem erőszakosak, sokkal inkább becsületesek és szavatartóak.
2023. márc. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/152 anonim ***** válasza:
83%
te se láttál buzulmánt közelről.
2023. márc. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/152 anonim ***** válasza:
4%

Már hogyne láttam volna, ezért írom amit írok.

A legbecsületesebb emberek a világon, és pont azok akik tényleg vallásosak.

2023. márc. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/152 anonim ***** válasza:
81%

#12#: "Jézus is Allah küldötte volt a Korán szerint."


Azt nem tudom. Abban viszont biztos vagyok, hogy az Atya nem küldött Mohamed (hamis) prófétát, aki Ku. 5-600 ével később 20 éven keresztül írta át a Tórát, Mózes könyveit és azt hirdette, hogy Gábriel Arkangyaltól kapja a kinyilatkoztatásokat.


Viszont azt Tudom, hogy az Atya kijelentette magát Jézus személyében a teremtett világ számára. Azaz Jézusban lakott az Istennek teljesége. Így általa, az Ő személyében Isten megjelent köztünk testben! Így Ő az Isten Egyszülött Fia. A Próféták kora lezárult. A szent Szellem elvezérel minden igazságra és megismerteti, kijelenti Istent és az Ő akaratát. Már ebből is bőven tudható, hogy Mohamed hamis Próféta, nemhogy abból, hogy 20 éven keresztül írta át a Mózesi Tórát.

2023. márc. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/152 anonim ***** válasza:

#14#: "A muszlimok nem erőszakosak, sokkal inkább becsületesek és szavatartóak."


Én is ismerek egy-két ilyen romát (cigányt), de nem mondom, hogy ez jellemzi az egész cigányságot. Talán te is ismersz egy-két ilyen muszlimot, de nem ez jellemzi az egész népet.

2023. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/152 anonim ***** válasza:
89%

Vidiripi


"A keresztény vallás egy harmatgyenge semmi, amivel bármit meg lehet tenni."


Látszólag bármit meglehet tenni. Ismétlem látszólag! Jézussal is látszólag bármit meglehetett tenni. Ismétlem látszólag.

- Mert valójában csak azt lehetett megtenni amit engedett aminek meg kellett lennie!

- Látszólag a zsidók is csapdába estek amikor kijöttek Egyiptomból, aztán amikor eljött az ideje akkor kettévált a tenger!


"Egy ilyen gyenge vallást én nem követek tovább."


Sokan ezért hagyják el a kereszténységet mert nem képesek kiállni a hitük mellett. Elismerem hogy ez valóban nem könnyű. Sőt olykor igen csak nehéz hiszen akár az élete is veszélybe kerülhet egy kereszténynek és ezt nem mindenki vállalja.

Akikben félelem van azok bizony nem követik tovább ez igaz!


"Ezzel szemben a muszlimoknak van tartása, ők nem tűrik, hogy Allahot káromolják, nem tűrik hogy az iszlámot oly módon megalázzák mint ahogyan azt a keresztények teszik."


Más fogalmaink vannak a tartásról. Egy muszlim megtagadja a hitét sőt hazudik is ha kell. A keresztény megvallja a hitét akkor is ha az élete veszélybe kerül. Jézus tanítványai is vállalták a halált a hitükért. Egy tanítvány volt aki nem erőszakos halált halt. És nem szálltak fegyveres harcba senkivel, ehhez kell az erős hit.

A keresztények úgy hiszik hogy mindenkinek számot kell majd adnia a tetteiről az Ítélet napján. Így azoknak is akik káromolták az Istent.


"A keresztény hamarosan senki vallása sem lesz. A statisztikák kimutatják, hogy számuk egyre csökken, míg a muszlimoké egyre növekszik a világon."


A hitet nem lehet számokban mérni. Jézusnak 12 közvetlen tanítványa volt. Jézus elküldte a tanítványokat, úgy küldte el őket mint bárányokat a farkasok közé. És hiába üldözték őket szó szerint tűzzel-vassal még sem vallottak kudarcot. A kereszténység elterjedt a világban. Attól hogy csökken a számuk az nem azt jelenti hogy elfognak tűnni. Már ha valóban csökken!

- Vannak olyan keresztények akik korábban muszlimok voltak és növekszik a számuk. A számok szerint az iszlám le van maradva kb. 5-600 évvel.


"A kereszténység hagyta, hogy az ateizmus legyőzze! Egy ilyen gyenge vallás egészen biztos hogy nem Istentől származik."


Amennyiben ez igaz. Akkor az ateisták csak itt ezen az oldalon, miért szállnak vitába a hívőkkel? Miért vitáznak a legyőzöttel?

2023. márc. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/152 anonim ***** válasza:
91%

"A Föld népességéhez viszonyítva a keresztények száma folyamatosan csökkenőben van."

Ez így elég értelmetlen, most nő a keresztények száma, vagy sem? Azt hazudtad korábban, hogy csökken. Most kénytelen voltál elismerni, hogy nő.


"az iszlám kb. 1,8%-os növekedésével szemben"

Bár szerintem továbbra se verseny, de vajon ez az évi több milliós szám születésből vagy áttérésből van? Valószínűleg születés.


"Oké, szabadon nem fogja a kutya sem követni a keresztény vallást."

Pedig van elég sok keresztény, akik az iszlámból térnek meg :)


"Ami pusztán csak 2000-2100 évig tartott."

Nem, ez az idők végéig tart, számoktól függetlenül.

2023. márc. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!