Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van valahol kifejezetten...

X0 kérdése:

Van valahol kifejezetten istentagadó iskola?

Figyelt kérdés
Egyházi iskolák ugye vannak. Ha nem egy már létező iskola üzemeltetését veszik át, hanem újat alapítanak, eleve egyházinak alapítják, megtehetik hogy csak hívőket vesznek fel, kötelező a hittan, hétkezdő istentisztelet hétfő reggel, vallási köszönés, egyenruha, stb. Alapítványi iskolaként ugyanígy lehetne alapítani istentagadó iskolát, akár a nevében is benne lenne. Nem lehetne erkölcstan helyett hittant választani, vallásos köszönés is tilos lenne, vallási jelképet tartalmazó ruha, stb. Esetleg hívőket fel se vennének. Van ilyen? Esetleg óvoda, főiskola, egyetem?

2023. jún. 19. 21:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
78%

No, ha van, akkor én úgy jártam oda, hogy be sem mentem és semmit nem tanultam arról, hogy nincs Isten.

Igaz, arról sem, hogy van.

Ez talán a negátum negálása, mint amikor a matekban mínusz szor mínusz az plusz?

Maradjunk annyiban, hogy engem nem kábított be senki a maszlaggal...

2023. jún. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 NTBS ***** válasza:
100%

Nincs.

Világi iskolák vannak.

2023. jún. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
0%

Előfordulhat, hogy van de feltehetően az valamilyen fanatisták gyülekezete. Így nem biztos, hogy előrébb jutnál. Bár már a leírásod is szerintem túl szélsőséges.


Egyenlően kéne kezelni minden vallás és az ateizmust is az iskolákban. Nem szabadna, hogy az iskola állást foglaljon olyan kérdésekben mint a hit.

El kell mondani a gyereknek, hogy mik a tények és majd döntse el ő maga, hogy ha valamiben hinni akar, hogy mi lesz az.

Szerintem ez lenne a normális és egyenlő bánásmód minden vallás tekintetében.

De nekem már túlzás a köszönés megtiltása vagy a jelképek viselését. Ez már át esés a ló túl oldalára.

2023. jún. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 A kérdező kommentje:
Itt minden arról szól, hogy az egyházi iskolák mintájára: mindent ugyanúgy csinálni, mint az egyházi iskolák, csak itt nem egy konkrét vallás van, hanem istentagadás. Ott előírják a vallásos köszönést, egyenruhát, amin valami vallási jelkép vagy felirat van, stb. Nem hívőket nem vesznek fel tanárnak se, stb.
2023. jún. 20. 11:11
 15/75 anonim ***** válasza:
86%

Jártam katolikus iskolába.


Volt osztálytársam aki ott keresztelkedett meg tehát nincsenek kitiltva a nem keresztények.

Volt olyan osztálytársam is aki más vallású volt ezért nem kötelezték a vallással kapcsolatos dolgokra. Nem kellett bent lennie hittan órán, stb.


Tesi ruhánk volt csak egyenruha. Ott is csak a póló amin a suli logója volt. Ez nem egyedi.


A misére járást megkövetelték bár szülői felmentéssel szerintem meg lehetett volna oldani. Ennek az ellentéte azonban nem a templomba járás megtiltása lenne hanem csak adott időpontokban megtiltása.


Ezenfelül nem rúgtak ki mikor ateista lettem.


De lehet te valami szélsőségesebb sulival találkoztál.

2023. jún. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 A kérdező kommentje:
Van különbség hogy új iskolát hoztak létre, eleve egyházinak alapítva, és hogy az egyház átvette egy állami vagy önkormányzati iskola fenntartását. Nézd meg a korábbi hozzászólásokat itt: bizony még átvételkor is a visszaélés a jellemző: nem kicsit, nagyon. Színtisztán visszaélésből áll. Ritka kivételek lehetnek. A misére járás alóli felmentés is ritka kivétel lehet. Amit eleve egyházinak alapítottak: kötelező a hittan: nem lehet helyette erkölcstan, egyházi köszönés, egyenruha, nem hívőt fel se vesznek: tanárt se, eleve kell lelkészi ajánlás. Ahova én jártam, eleve egyházinak alapítva, hétfő reggel az iskola melletti templomban hétkezdő istentisztelet: az volt az 1. óra, kötelező volt, a heti 2 hittan is: akkor még államiban nem volt kötelező az erkölcstan/hittan. Jegy is volt belőle, meg is lehetett belőle bukni. Hétkezdő istentiszteletből és osztályfőnöki órából nem volt jegy, abból nem lehetett megbukni, magatartásból se: a "rossz" az eleve 2-es volt, 1-es nem volt, szorgalomból se: a "hanyag" 2-es. Magyarországon igennagy ritkaságszámba megy ha egy egyházi iskola nem szélsőséges. Rémsztorik keringenek USA-beli és máshol levő egyházi iskolákról is. Persze ahol a diákok meg szülők többsége tiltakozik, ott még nálunk is előfordul hogy nem mernek mindent megtenni: de sajnos sokszor is a diákok elűzését választják. Én nem írtam templomba járás megtiltásáról. Ja és kötelező volt a konfirmáció, vagy egyéb, a vallásának megfelelő (bérmálás). Ráadásul betanista is volt: a református egyházon belüli szekta. És itt a Gyakorikérdéseken azt szokták írni hogy a katolikus a legfanatikusabb: ezek szerint akkor még rajtuk is túltesznek. Miskolc, Lévay volt egyébként, 2 évig jártam oda: 7-8. osztály (6 osztályos gimnázium).
2023. jún. 20. 12:39
 17/75 anonim ***** válasza:

Én is olyanba jártam ami kezdetektől fogva katolikus volt.

Pár sulit végig jártam de az volt a legrosszabb és nem azért mert keresztény suli volt. A tanárok, igazgató, diákok ott voltak a legerkölcstelenebbek és gonoszabbak.


Nálunk 0. órábban volt a mise hétköznap. Néha csoda történt és nem aludtam be rajta.


Erkölcstan nálunk sem volt és kötelező hittan igen (akik olyan vallásúak voltak). Ilyen ajánlás tudtommal nem kellett.


Bérmálás azonban volt osztály szinte de elvileg nem mindenkinek csak aki teljesítette a feltételeket (ilyen vagy olyan szinten). Engem nem zavart. Nem lettem tőle se kevesebb se több. Kivéve egy ajándékkal és egy jó nagy ebéddel.

Azonban szerintem kevesebb macerával estem át az egészen így mintha külön kellett volna megcsinálnom.

2023. jún. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
100%

"Itt minden arról szól, hogy az egyházi iskolák mintájára: mindent ugyanúgy csinálni, mint az egyházi iskolák, csak itt nem egy konkrét vallás van, hanem istentagadás"

De azon nincs mit tanítani. Tagadod az istenek létét, és kész is vagy.

2023. jún. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 A kérdező kommentje:

Előző: nem vesznek fel nem hívőt mintájára: nem vesznek fel hívőt. Nem választható hittan helyett erkölcstan mintájára: nem választható erkölcstan helyett hittan. Kötelező a vallásos köszönés mintájára: tilos a vallásos köszönés. Kötelező a vallási jelképet/szöveget tartalmazó egyenruha: tilos a vallási jelkép. Erre értettem, hogy pont ugyanolyan mint az egyházi, pont ugyanazt csinálja, várja el, de nem valamely vallás, hanem a vallásmentesség: semmilyen természetfeletti lényben se hinni. Vagyis hogy az istentagadást egyenrangúnak tekinteni a vallással. Itt írtátok hogy ennek semmi értelme se lenne: de ha a vallás nem áll az istentagadás felett, nem magasabb rendű, akkor egyházi iskolákban sincs értelme, így igencsak túlzás, fanatizmus amit csinálnak. Na erről szól a kérdésem!


17-es: heti 5 mise: jujj! Részvétem.

2023. jún. 20. 14:10
 20/75 anonim ***** válasza:
0%

"de ha a vallás nem áll az istentagadás felett, nem magasabb rendű, akkor egyházi iskolákban sincs értelme, így igencsak túlzás, fanatizmus amit csinálnak"

Miért lenne túlzás? Ők hívők, számukra ez a lényeg, hogy ebben nevelkednek. Ha meg valaki nem akar ebben nevelkedni, akkor ott van minden más iskola, és kész is, probléma letudva.

2023. jún. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!