Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van valahol kifejezetten...

X0 kérdése:

Van valahol kifejezetten istentagadó iskola?

Figyelt kérdés
Egyházi iskolák ugye vannak. Ha nem egy már létező iskola üzemeltetését veszik át, hanem újat alapítanak, eleve egyházinak alapítják, megtehetik hogy csak hívőket vesznek fel, kötelező a hittan, hétkezdő istentisztelet hétfő reggel, vallási köszönés, egyenruha, stb. Alapítványi iskolaként ugyanígy lehetne alapítani istentagadó iskolát, akár a nevében is benne lenne. Nem lehetne erkölcstan helyett hittant választani, vallásos köszönés is tilos lenne, vallási jelképet tartalmazó ruha, stb. Esetleg hívőket fel se vennének. Van ilyen? Esetleg óvoda, főiskola, egyetem?

2023. jún. 19. 21:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
67%

"Esetleg hívőket fel se vennének. Van ilyen?"

Nincs. Ugyanis vallásszabadság van.

2023. jún. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lenne. Észak-Koreában.
2023. jún. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 A kérdező kommentje:

41-es: vallásszabadság ellenére, ha egy eleve egyházinak alapított iskolában felvételin azt mondja valaki, hogy aki hisz az hülye, azt nem veszik fel. Akkor se, ha azt mondja hogy az erkölcs rossz, az erkölcstelenség jó. Esetleg hogy ha nagy lesz, k***a lesz. És mivel az egyházi iskolák legtöbbje színtisztán visszaélésből van, ha állami/önkormányzati iskola üzemeltetését vették át, akkor is, a nem hívő tanárokat kirúgják, a nem hívő, valamint a szegény diákokat elüldözik, stb. stb. Eleve benne van az álláshirdetésükben, hogy matematika tanárt keresnek, lelkipásztori ajánlással: abszolút istentagadó olyat nem kap: mit írjon rá a lelkipásztor? Hogy sose láttam, templomnak közelébe se jön, de azért ajánlom?


42-es: Igen, tegnap már én is rájöttem hogy Észak-Koreában van ilyen. Feltehetőleg Vietnámban is, és lehet hogy Kínában is. Egykor Magyarországon is voltak ilyenek.

2023. jún. 21. 08:57
 44/75 A kérdező kommentje:
41-es: itt kérdezte valaki régebben, hogy ha felvételin azt mondta nem hisz, felveszik-e? Írták nekik hogy valószínűleg nem, utána kérdezték hogy felvették-e. Hát nem. Pedig ő nem mondta, hogy aki hisz az hülye, azt se hogy meg kellene enni a hívőket, stb. Persze lehet mondani hogy lehet hogy gyenge tanuló volt, de az egyházi iskolákat ismerve, nem kell hozzá gyenge tanulónak lenni. Ugyanis felvételihez kell lelkészi ajánlás, vagyis eleve csak hívő gyerekeket vesznek fel.
2023. jún. 21. 09:01
 45/75 anonim ***** válasza:
0%

"vallásszabadság ellenére, ha egy eleve egyházinak alapított iskolában felvételin azt mondja valaki, hogy aki hisz az hülye, azt nem veszik fel. "

Miért vennék fel egyházi (!) iskolába, ha nem hívő? És hogy jön ide a vallásszabadság?

2023. jún. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 A kérdező kommentje:

Előző: 41-es írta, hogy a vallásszabadság miatt nincs olyan, hogy hívőt nem vesznek fel. De akkor az is sérti a vallásszabadságot, ha nem hívőt nem vesznek fel. Egyházi iskolába csak hívő: ha lehet, akkor lehet kifejezetten istentagadó iskolába hogy csak nem hívő. Nem állami, önkormányzati iskoláról van szó, hanem alapítványi, kifejezetten istentagadóról. Úgy, mintha az istentagadás is vallás lenne, és ott is csak olyan vallásúakat vennének fel, ahogy máshol is. Nyilván nem vallás, de ezt jelenti hogy a vallás nem magasabb rendű a vallástalanságnál, a vallástalanság meg nem alacsonyabb rendű. Ezt jelenti a vallásszabadság.


Nagyon unom, hogy korábbi hozzászólásaimat kell ismételnem. Aki nem olvasta el őket, ne írjon ide!

2023. jún. 21. 09:23
 47/75 anonim ***** válasza:
52%

"De akkor az is sérti a vallásszabadságot, ha nem hívőt nem vesznek fel."

Miért jelentene ilyesmit? A vallásszabadság azt jelenti, hogy szabadon megválaszthatod és gyakorolhatod a vallásod. Semmi köze az egyházi iskolákhoz.

Nagyon nem vagy képben...

2023. jún. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 A kérdező kommentje:
Előző: te vagy a világ legelfogultabbja. Az egyenlően bánás pont azt jelenti, hogy ha amiatt nem érhet hátrány hogy valamilyen vallásod van, akkor amiatt se hogy nincs vallásod. Mindenre vonatkozik! Tehát egyformán kell kezelni, mintha a vallástalanság is egy vallás lenne. Nem az egyébként. Pont az egyenlő bánásmód miatt sérti. Értelmetlen dolgokat írsz. A miértre a válasz: azért, mert az is sérti ha istentagadó iskolába nem vesznek fel hívőt, ugyanis egyenlően kell bánni vele. 41-es hozzászólására írtam, hogy ha az sérti, akkor a másik is. Ennyi. Ezzel vezettem le, hogy ezek szerint akkor az se sérti ha hívőt nem vesznek fel.
2023. jún. 21. 09:55
 49/75 A kérdező kommentje:

Másképp: amit írtál hogy nem sérti: na abból következik, hogy akkor az se sérti, ha hívőt nem vesznek fel. Az "=>" jelentése "akkor":


A=>B ugyanaz mint (nem A) => (nem B). Ha felteszem hogy A, abból jön hogy B, de tudom hogy B nem igaz, akkor ellentmondást kaptam: tehát A nem igaz. Indirekt bizonyítás. Nem azt írtam, hogy sérti a vallásszabadságot, hanem hogy ha az úgy lenne ahogy 41-es írta (A állítás), akkor sértené! Nem ugyanaz! 41-es állításából (A) kiindulva egy levezetés. "A vallásszabadság azt jelenti, hogy": te meg feltétel nélkül nézted.

2023. jún. 21. 10:00
 50/75 anonim ***** válasza:
52%

#48

Nem is ér hátrány, hisz egy nem hívőnek az nem hátrány hogy nem kap vallásos oktatást.

Egyre szánalmasabbak ezek a kötekedési kísérleteid, ahogy még mindig erőltetni próbálod ezt a már eleve értelmetlen ötletet...

2023. jún. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!