Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van valahol kifejezetten...

X0 kérdése:

Van valahol kifejezetten istentagadó iskola?

Figyelt kérdés
Egyházi iskolák ugye vannak. Ha nem egy már létező iskola üzemeltetését veszik át, hanem újat alapítanak, eleve egyházinak alapítják, megtehetik hogy csak hívőket vesznek fel, kötelező a hittan, hétkezdő istentisztelet hétfő reggel, vallási köszönés, egyenruha, stb. Alapítványi iskolaként ugyanígy lehetne alapítani istentagadó iskolát, akár a nevében is benne lenne. Nem lehetne erkölcstan helyett hittant választani, vallásos köszönés is tilos lenne, vallási jelképet tartalmazó ruha, stb. Esetleg hívőket fel se vennének. Van ilyen? Esetleg óvoda, főiskola, egyetem?

2023. jún. 19. 21:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 A kérdező kommentje:

Előző: az hátrány, hogy az Andromédákba kell járnia iskolába, pedig a szomszédos épület iskola, csak egyházi. Meg lehet hogy kíváncsi rá milyen az, bár ekkor lehet hogy felveszik. Nem kötekedés, hanem annak elvárása hogy ne legyen hátrány, ne nézzék le, alacsonyabbnak ne nézzék, és írtam rá példát miért lenne értelme: az épület kicsi, így csak azt vennék fel aki megérdemli, nem lennének hiszékeny osztálytársai, tanítanák az istentagadó érvelést, a kritikus gondolkodásmódot. 3 dolog, ami miatt lenne értelme. De kötekedés, ha valaki nem nyeli le a hátrányos megkülönböztetést, meg tiltakozik ellene.


47-es: az egész arról szól, mi lenne ha úgy lenne ahogy 41-es írta, nem arról hogy mi hogy van. Ha az egyházi megteheti, az ateista is, ha az ateista nem teheti meg, az egyházi se. Ennyi. Remélem csak benézted/elkapkodtad, és nem arról van szó hogy nem tudsz értelmezni egy feltételes mondatot, vagy annyira elfogult vagy, hogy a nyilvánvaló hátrányos megkülönböztetést nem veszed észre.

2023. jún. 21. 10:33
 52/75 anonim ***** válasza:
100%

"Eleve benne van az álláshirdetésükben, hogy matematika tanárt keresnek, lelkipásztori ajánlással: abszolút istentagadó olyat nem kap"

A pályakezdők meg folyton azon problémáznak, hogy mindenhova csak több éves tapasztalattal keresnek embert, így ők éhen fognak halni. Aztán mégsem.

Tanulság: Ami az álláshirdetésben benne van, az az, amiről az álláshirdető álmodik. Ha a valóság az, hogy minden jelentkező csak a felét tudja teljesíteni az elvárásoknak, akkor lejjebb adják az igényeiket és kész.


"mit írjon rá a lelkipásztor? Hogy sose láttam, templomnak közelébe se jön, de azért ajánlom?"

Nem. Egyszerűen ne adjon neki ajánlást és kész. Anélkül is felveszik, ha nem lesz más jelentkező az állásra.


Amíg meg van több jelentkező is, miért ne találhatna ki bármilyen feltételt az állás meghirdetője akkor is, ha történetesen valamelyik egyház az? Hiszen a többi munkáltató is megteheti, hogy előír akármit, nem kell megelégednie a 8 általánossal, nem?

2023. jún. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 A kérdező kommentje:
Előző: ez főleg akkor gond, ha eredetileg nem egyházi volt és átvették, mert ekkor azt is fel kellene venniük diáknak és tanárnak is, aki szerint a hívőket meg kell enni. Ezen kívül, matematikatanárnak teljesen felesleges hinnie, ez ugyanis úgyse jön elő matematikaórán. Ezen kívül nem hitéleti tevékenység, így még törvénysértő is elvárni. Én is tudom hogy nem kap ajánlást, épp azt indokoltam meg hogy miért. Na ennyi.
2023. jún. 21. 10:37
 54/75 anonim ***** válasza:
52%

Semmi hátrányos nincs senkinek abban, hogy nem kap egyházi nevelést ha egyszer nem vallásos.

De mindegy, én feladom, hisz téged láthatóan semmi sem érdekel, csak a hülyeségedet próbálod erőltetni bármi áron...

2023. jún. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 A kérdező kommentje:

Előző: épp előtted írtam meg, mik a hátrányai: több is van. Más hátránya van, ha már az 51-es hozzászólásom elejét el se olvasod. Ha valaki oda akar menni, és nem veszik fel, akkor az mindenképp hátrány, mindentől függetlenül egyébként, de ez már csak hab a tortán.


"téged láthatóan semmi sem érdekel, csak a hülyeségedet próbálod erőltetni bármi áron..."


Na ez pont te vagy!


"De mindegy, én feladom"


Én se kívánok világ legelfogultabbjával vitatkozni, aki például az 51-es hozzászólásom elején is átugrik, mintha ott se lenne, meg mindenen őszintén szólva. A tényeken.

2023. jún. 21. 10:58
 56/75 anonim ***** válasza:
52%

"Én se kívánok világ legelfogultabbjával vitatkozni"

Lol. Hát ha elfogultság nem elfogadni egy semmiféle értelmellel nem bíró ostobaságot izzadtságszagú, erőltetett "érvek" alapján, ám legyen :D

2023. jún. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 A kérdező kommentje:
Előző: nem semmiféle értelemmel, hanem írtam: el lehet olvasni az összeset, vagy 51-estől. Nem ostobaság, hanem végtelen abszolút elvárása a hátránymentességnek, és nem erőltetett, hanem a világ legjogosabbja, legnyilvánvalóbbja. Nem is említed amiket írtam, így meg sincsenek cáfolva. Az 51-es elejét már sokszor említettem. Ha én hátránynak érzem, akkor az: nem a hátrány okozója dönti el hogy valami hátrány-e, hanem akinek okozza, hogy az hátránynak érzi-e. Nem fogom újra leírni amiket már leírtam. És nem biztos, hogy az ökörségekre reagálni fogok.
2023. jún. 21. 11:51
 58/75 A kérdező kommentje:
Igen, hátrányos megkülönböztetés, ha a klu-klux-klánba nem vesznek fel négert, ha a náci pártba nem vesznek fel zsidót, ha a Mi Hazánkba nem vesznek fel cigányt, igen. Én ilyen vagyok, képzeld. Mert hogy tény, hogy a származása miatt van különbség, ennyi, és ez mindenek feletti.
2023. jún. 21. 11:53
 59/75 anonim ***** válasza:
0%

"hanem akinek okozza, hogy az hátránynak érzi-e."

Tehát az eddig is értelmetlen ötleteidet újabb értelmetlen félremagyarázásokkal próbálod védeni? Az aztán tuti siker lesz...

2023. jún. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 A kérdező kommentje:
58-ashoz: persze hogy értelmetlen lenne, de a megkülönböztetés tilalmából az következik, hogy ezek a szervezetek nem létezhetnek.
2023. jún. 21. 11:55
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!