Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van valahol kifejezetten...

X0 kérdése:

Van valahol kifejezetten istentagadó iskola?

Figyelt kérdés
Egyházi iskolák ugye vannak. Ha nem egy már létező iskola üzemeltetését veszik át, hanem újat alapítanak, eleve egyházinak alapítják, megtehetik hogy csak hívőket vesznek fel, kötelező a hittan, hétkezdő istentisztelet hétfő reggel, vallási köszönés, egyenruha, stb. Alapítványi iskolaként ugyanígy lehetne alapítani istentagadó iskolát, akár a nevében is benne lenne. Nem lehetne erkölcstan helyett hittant választani, vallásos köszönés is tilos lenne, vallási jelképet tartalmazó ruha, stb. Esetleg hívőket fel se vennének. Van ilyen? Esetleg óvoda, főiskola, egyetem?

2023. jún. 19. 21:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 A kérdező kommentje:
A tőle kb. 100 méterre levő boltban vásároltam be, úgyhogy benéztem. Már a térkép alapján világos volt, hogy nincs udvara, így szünetben is bent kellene lenni a gyerekeknek. Többszintes épület, alul üzletek, felül lakások. Van fürdő és orvosi rendelő is, de iskola az nincs: táblája sincs, és többeket megkérdeztem: sose volt ott iskola. Az önkormányzat honlapján sincs, pedig még a nemzetközi iskola is rajta van, ami lehet hogy nem is magyar bizonyítványt ad. Úgyhogy bejött a legvalószínűbb: kamu.
2023. jún. 27. 15:12
 72/75 A kérdező kommentje:
Iskola úgy látszik nincs, de van például ateista temető Svédországban, vannak ateista szervezetek, sőt, van ateista templom is, ahol humoristák szórakoztatják a népet, van ahol egy bejegyzett egyház: ateista egyház. A templom meg az egyház azért elég rendes öngól, gondolom az állami támogatás a cél.
2023. jún. 30. 18:56
 73/75 anonim ***** válasza:

"A templom meg az egyház azért elég rendes öngól, gondolom az állami támogatás a cél."

Vagyis nem valódi ateista egyházról meg ateista templomról van szó. Vagyis továbbra is az a válasz, hogy nem léteznek ilyenek.

2023. júl. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 A kérdező kommentje:
73-as: ők tényleg ateisták, és mivel ez nem vallás, emiatt az nem egyház és nem templom. Ők valódi ateisták, és ettől még valódi, kifejezetten ateista iskola létezhetne: az államiak vallássemlegesek, nem istentagadók.
2023. júl. 6. 20:51
 75/75 Mojjo ***** válasza:
79%
Fun fact: a szó, amit keresel, az "antiteista", nem ateista.
2023. júl. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!