Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van valahol kifejezetten...

X0 kérdése:

Van valahol kifejezetten istentagadó iskola?

Figyelt kérdés
Egyházi iskolák ugye vannak. Ha nem egy már létező iskola üzemeltetését veszik át, hanem újat alapítanak, eleve egyházinak alapítják, megtehetik hogy csak hívőket vesznek fel, kötelező a hittan, hétkezdő istentisztelet hétfő reggel, vallási köszönés, egyenruha, stb. Alapítványi iskolaként ugyanígy lehetne alapítani istentagadó iskolát, akár a nevében is benne lenne. Nem lehetne erkölcstan helyett hittant választani, vallásos köszönés is tilos lenne, vallási jelképet tartalmazó ruha, stb. Esetleg hívőket fel se vennének. Van ilyen? Esetleg óvoda, főiskola, egyetem?

2023. jún. 19. 21:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
52%

"ha eredetileg nem egyházi volt és átvették, mert ekkor azt is fel kellene venniük diáknak és tanárnak is, aki szerint a hívőket meg kell enni

Miért kellene, ha van elég hívő diák is meg tanár is?

Egyébként is törvényellenes a hívőket megenni, úgyhogy nem, nem kéne felvenniük ilyeneket. :)


"törvénysértő is elvárni"

Melyik törvényt sérti?

2023. jún. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 A kérdező kommentje:
Előző: mert ha eredetileg nem egyházi volt, akkor nem lett az övék, csak ők üzemeltetik! Nem kaptak ajándékba iskolát, az odaadás úgyis a legtöbb esetben hűtlen kezelés lenne. Nem kezelhetik sajátjukként, nem élhetnek vissza vele, végtelen abszolút elfogulatlannak kell lenniük. Hogy neki az az álláspontja, az nem törvénysértő, csak ha ténylegesen megteszi! Világnézete miatt nem érheti hátrány, fel kell venni államiba, és átvettbe is, mert arra ugyanazok a szabályok vonatkoznak! Nem az övék, csak üzemeltetik! Aki korábban oda járt, attól se várható el a vallásgyakorlás, a vallás tisztelete se, meg semmi se, és az állam/önkormányzat nem is adhatja át az üzemeltetését csak úgy, ha nem élnek vissza a helyzetükkel, elfogulatlanok: minden olyan mintha állami lenne. Az állam, önkormányzat feladata hogy legyen iskola ahova járhat mindenki, a nem hívők, vallásgyűlölők is, csak úgy nem zárhatja be, nem adhatja át. Nem is részesíthetik előnyben a hívőket, mert akkor a nem hívőket részesítik hátrányban. Csak hitéleti tevékenységnél várható el a hit a munkavállalótól, másnál amiatt nem részesíthető hátrányban: ugyanúgy, ahogy államinál se lehet, hogy én csak buddhistát, szőkét, zsidót, stb. veszek fel. Meg ha busztársaságod van, akkor se megengedett, hogy az egyik oldalon csak zsidó meg cigány, a másik oldalon az összes többi ülhet, vallási alapon se. A számát, nevét nem tudom, nem vagyok jogász.
2023. jún. 21. 13:06
 63/75 anonim ***** válasza:

"fel kell venni államiba, és átvettbe is, mert arra ugyanazok a szabályok vonatkoznak"

Akkor nyilván fel is veszik. Ha nem, be kell őket perelni a szabályokra hivatkozva, tiszta sor.

2023. jún. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 A kérdező kommentje:

Bing-ben rákerestem az "ateista iskola" kifejezésre, és talált egyet Miskolcon:


[link]


Beírtam hogy maps.google.com és tényleg rajta van:


[link] ,20.7305716,65m/data=!3m1!1e3?entry=ttu


A műholdképen egy iskolaépületnél jóval kisebb épületben van, és van benne még orvosi rendelő meg fürdő is állítólag, hogy ha 8 osztály van, csak egy szoba méretű hely jut egy osztályra, tehát szerintem 16 fő legfeljebb az osztály, de inkább kevesebb, sőt, leginkább kamu az egész. Bárki javasolhat módosítást, ha valaki megkéri a haveri kört, rá lehet tenni. A neve egyébként


Ferenczy Hedwig Újgyőri Főtéri Ateista Általános Iskola

2023. jún. 22. 20:45
 65/75 A kérdező kommentje:
A vesszőnél a link megszakad itt, ki kell jelölni az egész linket a lemaradt résszel együtt, Ctrl+C, böngésző címsorába Ctrl+V, szóközt kitörölni, utána Enter. Nekem így már működött. Vagy rákeresni a maps.google.com weboldalon, kinagyítani, majd a rétegek hozza be a műholdképet.
2023. jún. 22. 20:50
 66/75 Mojjo ***** válasza:
100%
@64: Most már csak azt kéne tudni, hogy legalább lesokkolózzál-e azt, aki "adjon isten"-nel köszön.
2023. jún. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 A kérdező kommentje:
Mojjo: nyilván nem, legfeljebb kirúgják, már ha nem arról van szó, hogy valaki megkérte a haveri kört, hogy ők is javasolják a Google Maps-nek. Őszintén szólva, nem megyek el oda megnézni hogy tényleg igaz-e. Legvalószínűbb hogy kamu az egész.
2023. jún. 22. 20:54
 68/75 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy odamenj. Elég, hogy látod, se weboldala, se telefonszáma, se vélemények róla, se semmi info arról, hogy ki a fenntartója, úgyhogy ne nagyon örüljél, hogy mégiscsak van ilyen iskola, mert nincs. :)
2023. jún. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
Ja és "Ferenczy Hedwig" se létezik eleve. :D
2023. jún. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 Mojjo ***** válasza:
43%

Engem eleve nem érdekelne, hogy ha még le se sokkolózzák, aki Isten nevét szájára veszi, akár kamu akár nem.

Vagy legalább valami ilyesmit lehetne:

[link]

2023. jún. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!