Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus itt bevallotta, hogy...

Jézus itt bevallotta, hogy hazudott?

Figyelt kérdés

Jn 11 42



„Atyám, hálát adok neked, hogy meghallgattál. Én tudtam, hogy mindig meghallgatsz, csak a körülálló sokaság miatt mondtam, hogy elhiggyék, hogy te küldtél engem.”



2023. aug. 17. 12:32
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/104 anonim ***** válasza:
28%

90#


A lényed, a tudatod informacióból épül fel, ami akár fenn is maradhat az emberi test halála után, ha alkalmasak erre az univerzum feltételei (hasonlóan, mint egy, felhő rendszerű pc alkalmazás).

Az univerzum macro méretekig finomhangolt, a finomhangolás betervezett információra utal, tehát van esély a tudatod megmaradására.

2023. aug. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/104 anonim ***** válasza:
0%

Sokáig én is hittem benne, hogy van mennyország, van a halál után élet, de már legalább is én már nem hiszek benne, szerintem semmi nem lesz a halál után, mindenki tök mindegy ki milyen ember, jó vagy rossz, beképzelt keménytökű ember, mindenki úgy hal meg ahogy meghal.

Menny és Pokol kitalálták ezt a papok, hogy valamivel félelemben tartsák csak az embereket, hogy valamitől tartsanak csak az emberek, de én szerintem itt már ezen a földön teljes mindegy, hogy ki milyen ember normális, civilizált, vagy rosszindulatú keménytökű mindenki úgy hal meg, ahogy meghal.

Eltemetik, vagy elhamvasszák és végleg megsemmisül, mindenki úgy, ahogyan meghal.

2023. aug. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/104 A kérdező kommentje:

92#


Ez a te hited, amit én tiszteletben is tartok! Más emberek másban hisznek!

2023. aug. 28. 16:34
 94/104 anonim ***** válasza:
0%

#93 vagyis kérdező

Tudod nagyon sokáig erős volt a hitem az Istenbe meg a mennyországban, de még a pokolban is hittem, de sok emberrel beszélgettem és azt mondták nekem 40-60 éves emberek, de még 80 évesek is, hogy ez csak az emberek félelemben tartása.

És halál után nem lesz semmi, mint a virág a kertben elpusztul, úgy az ember is.

Meg a papok is mondják, emlékezzünk arra, hogy porból lettünk és porrá leszünk.

No meg már én is számtalanszor bele képzeltem magam a halálba, hogy nem látsz, nem hallasz, az agyad és az érzékszerveid kikapcsolnak, a szíved nem dobog már, hanem egyszerűen totál inaktívvá válsz, ha meghalsz.


Na meg már annyi gonoszság is van a földön meg minden, hogy szerintem tök mindegy, hogy itt a földön ki milyen ember és ki hogy viselkedik, ha meghal eltemetik, vagy elhamvasszák, elszorják a hamvait a halottnak és ennyi nincs tovább, nem kerül senki sehová se mennyországba, se pokolra, hanem mindenki végleg elpusztul.

2023. aug. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/104 anonim ***** válasza:
0%

Na meg már én is annyi halottakra gondolok és gondoltam már, hogy megtört a hitem és szerintem mennyországot és a poklot kitalálták csak, valakik elhitették ezt az emberek tömköllegével, hogy lehessen az embereket valahogyan vezérelni, azaz kezelni az embereket valahogyan félelemben tartani, hogy ha rossz lesz, gonosz lesz pokolra kerül, örök kárhozatra, hogy valakik ezt kitalálták ezeket az ötleteket és elhitették az emberekkel, hogy valamivel kezelni lehessen az emberiséget és közben meg nincsen azaz nem is lesz a halál után semmi.


De #93 azaz kérdező ahogy írtad, ugyanúgy én is tiszteletben tartom más emberek hitét is.

2023. aug. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/104 anonim ***** válasza:
30%

95


Szóval te csak anyagból állsz? Nincs lelked, szellemed, vagy tudatod, vagy bárhogy is hívják? Igen a test meghal, a sejtjeid is, de az atomjaid új élő testekben hasznosulhatnak. Most is van benned jó pár dinoszaurusz atom. A tudat halandóságáról nincsenek feljegyzések, de az információt az anyag megörzi. Amiģ a világon létezik akár egyetlen atom is, az információ nem vész el.

2023. aug. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/104 anonim ***** válasza:
32%

"Szóval te csak anyagból állsz? Nincs lelked, szellemed, vagy tudatod, vagy bárhogy is hívják? "


Mert a tudat nem lehet pusztán az anyagi testünk velejárója? Kell valami természet feletti is hozzá?


Ezt esetleg tudnád bizonyítani is?


"Igen a test meghal, a sejtjeid is, de az atomjaid új élő testekben hasznosulhatnak. "

Igen. Ahogyan a kutya ürüléke is idővel megszűnik kutya ürüléknek lenni és az atomjai másokban hasznosulnak, idővel talán újra valami élőnek a részévé válnak.


"A tudat halandóságáról nincsenek feljegyzések, de az információt az anyag megörzi. Amiģ a világon létezik akár egyetlen atom is, az információ nem vész el."

Oké. Tegyük fel egy atom vizsgálatával megtudhatnánk mindent. A legelső ősember legelső gondolatát is, a dinoszauruszok ebédjét, a te mostani gondolataid és minden sejted pontos állapotát.

Ebben az esetben is pusztán az anyagi tudatunk minden információját tudnánk megállapítani ahogyan minden egyébnek a kavicsnak is a történetét. Ettől még nem lesz halhatatlan vagy reinkarnálódó vagy egyéb természetfeletti lélek.

2023. aug. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/104 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is félelemben tartás csak ez a menny és pokol a halál utáni hovakerülés, mert minden ember úgy viselkedik a földön, ahogy nem szégyeli magát, egy emberen sincs félelem, hogy pokolra kerül, örök kárhozatra xd hanem mindenki, minden ember gyerek, felnőttek, idősek úgy viselkednek, bátran mint ha mi döntjük el, hogy milyen emberek leszünk, rosszak leszünk-e vagy jók.
2023. aug. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/104 anonim ***** válasza:
32%

97


Miért lenne a tudatod, mint információ természetfeletti?

Gondolom láttál már számítógépet. Hardver és szoftver. A szoftver az természetfeletti? Ha összetöröd a gépet a szoftvert is összetörted? Ha van mentés, bármikor újra életrehívhatod a szoftvert, akár onnan folytathatod a játékot, ahol abbahagytad.


"Ebben az esetben is pusztán az anyagi tudatunk minden információját tudnánk megállapítani ahogyan minden egyébnek a kavicsnak is a történetét. Ettől még nem lesz halhatatlan vagy reinkarnálódó vagy egyéb természetfeletti lélek."


Iģy van nem természetfeletti. Csak nem az ember által tervezett tehnológia van mögötte.

Reinkarnáció? Miért ne? Szoftver újra működtetése egy másik pc-n. Lehetséges? Persze.

Atomok, anyagok, tárgyak tárolhatnak információt? Ez nem is kérdés. (Minden abszolut 0 fok feletti anyag fényt bocsájt ki. A fény információt szállít, ha megkeresed a fény teljes útját az összes kiáramló információt megkaphatod akár a kezdetektől. Isten talán rendelkezik ezzel a tudással)

Egyetlen dolgot tart a fizika öröknek(halhatatlannak), az energiát.

Nem ördögtől való a gondolat, hogy az anyag az nem más, mint energia.

2023. aug. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/104 anonim ***** válasza:
100%

"Miért lenne a tudatod, mint információ természetfeletti?"

Nem tudom. Nem írtam olyat, hogy az lenne.


"Ha összetöröd a gépet a szoftvert is összetörted? Ha van mentés, bármikor újra életrehívhatod a szoftvert, akár onnan folytathatod a játékot, ahol abbahagytad."

Ez azért attól is függ, hogy hova mentetted le és mennyire töröd össze...


"Iģy van nem természetfeletti."

Tessék?


"Reinkarnáció? Miért ne? Szoftver újra működtetése egy másik pc-n. Lehetséges? Persze."

Az információnak át is kéne kerülnie. Ezenfelül az ilyen információ továbbításnak kéne, hogy legyen nyoma. Valamiért az emberek mégsem emlékeznek szépen az előző életeikre a halálaik pillanataira, stb.

Pár eset van amikor pár dologra elvileg emlékeznek de az is elhanyagolható számban és nagyon kétséges a hitelességük.


"Nem ördögtől való a gondolat, hogy az anyag az nem más, mint energia."

Egyáltalán nem ördögtől való. Ha kicsit beleásod magad a fizikába akkor találsz erre vonatkozóan információt. Nézz utána.

2023. aug. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!