Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus itt bevallotta, hogy...

Jézus itt bevallotta, hogy hazudott?

Figyelt kérdés

Jn 11 42



„Atyám, hálát adok neked, hogy meghallgattál. Én tudtam, hogy mindig meghallgatsz, csak a körülálló sokaság miatt mondtam, hogy elhiggyék, hogy te küldtél engem.”



2023. aug. 17. 12:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/104 LuckyLevi ***** válasza:
79%
Kérdező, akkor válaszolj a kérdésemre, ha megy a szövegértés! Mi volt a hazugság?
2023. aug. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/104 anonim ***** válasza:
0%

#31

Az idézetből az derül ki, hogy azzal kapcsolatban hazudott Jézus, hogy meghallgatja e őt az Isten, de csak azért tette, hogy elhiggyék, hogy olyan jó viszonyban van vele, hogy őt mindig meghallgatja és ez által az is hihető, hogy az ő küldötte.

Ez egy tipikus 'politikus' hazugság. Teszem azt, ha a weimari köztársaság akár csalás, vagy hazugság árán is hatalmon maradt volna, akkor nem kerül Hitler legálisan hatalomra és mi már tudjuk, hogy ez az egész világ számára sokkal jobb lett volna.

Nagyjából így érzi ezt minden politikus, amikor hazudozik, meg csal, átver mindenkit, mert úgy gondolja, az a kisebbik rossz és a hazugság , vagy a csalás megengedhető egy 'jó' cél érdekében, amely 'jó' cél gyakran a saját személye helyzetbe hozása, mert nyilvánvaló, hogy az igazság kimondása által ez nem következne be.

2023. aug. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/104 LuckyLevi ***** válasza:
79%
De meghallgatta. Szóval igaz volt, amit mondott.
2023. aug. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/104 szp72 ***** válasza:
27%
Mennyei Atyám! Annyi hülye van ezen az oldalon, amit persze én már korábban is sokszor megtapasztaltam, csak most mégis azért írom, hogy hátha egyesek végre észhez térnek.
2023. aug. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/104 anonim ***** válasza:
26%

#33

Valamit mégis hazudott ezzel kapcsolatban, erre utal a beismerése, hogy 'csak a körülálló sokaság miatt mondtam, hogy elhiggyék' szöveg.

2023. aug. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/104 anonim ***** válasza:
41%
Amúgy ezen az Isten és Jézus dolgon kár agyalni, mert sose tudjuk meg, hogy mik igazak róluk és mik nem.
2023. aug. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/104 Lucifer-666 ***** válasza:
100%

Természetesen! A keresztény hit szerint Jézus Krisztus Isten Fia és a megtestesült szeretet. A Biblia, amely a keresztények szentírása, több evangéliumban is beszámol Jézus életéről és tanításairól.


Az evangéliumok alapján Jézus mindig az igazságot hirdette és soha nem hazudott. Például, János evangéliumában Jézus azt mondja: "Az én útmutatásom igazságot hirdet, és az igazság megszabadít titeket" (János 8:32). Jézus tanításai arra ösztönöznek bennünket, hogy az igazságot és szeretetet kövessük az életünkben.


Az evangéliumokban nem találunk semmilyen utalást arra, hogy Jézus bármikor is hazudott volna. Inkább az igazság és a megbízhatóság jellemzi őt. Például, amikor Jézust a keresztre feszítették, ő azt mondta: "Atyám, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek" (Lukács 23:34). Ez a megbocsátás és szeretet kifejezése, ami nem jellemző egy hazug személyre.


Összességében tehát a keresztény tanítás szerint Jézus soha nem hazudott, és mindig az igazságot hirdette. A keresztények hisznek abban, hogy Jézus az Isteni Igazság megtestesülése volt, és az ő tanításai az életükre is irányt mutatnak.


A János evangélium 11:42-ben Jézus imádságában azt mondja: "Azt mondtam azért, hogy meghallják, hogy te mindig meghallgatsz engem, de azért mondtam, hogy körülöttem álló nép higgyen, hogy te küldtél engem." Ebben az imádságban Jézus arra utal, hogy a korábbi szavakat, amiket mondott, azért mondta, hogy a jelenlévők meghiggyék, hogy Isten küldte őt.


Ez az idézet azonban nem arról szól, hogy Jézus hazudott volna, hanem inkább arról, hogy az emberek megértsék és elfogadják az ő isteni küldetését. Jézus mindig az igazságot hirdette és az Atya akaratát tette, nem pedig saját céljait. Az evangéliumokban nem találunk olyan részt, ahol Jézus hazudott volna vagy megtévesztette volna az embereket. Az ő tanításai és cselekedetei mindig az igazság és szeretet alapján történtek.


A szövegkörnyezet segítségével jobban megérthetjük a János evangélium 11:42 imádságát. Az imádság előzményében Jézus feltámasztotta Lázárt a halálból, ami egy rendkívüli csoda volt. Ezután Jézus köszönetet ad az Atyának, amiért meghallgatta az imáját és megmutatta a jelenlévőknek az ő isteni hatalmát. Az imádság célja tehát az, hogy az emberek megerősítést kapjanak abban, hogy Jézus az Atya által küldött személy.


Az imádságban Jézus azt mondja: "Én tudom, hogy mindig meghallgatsz engem, de azért mondtam, hogy körülöttem álló nép higgyen, hogy te küldtél engem." Itt Jézus hangsúlyozza, hogy az Atya mindig meghallgatja az imáit, és hogy a csodás tettek, amelyeket véghezvisz, az Atya műve általában. Ez nem azt jelenti, hogy Jézus hazudott volna vagy valamit megtévesztett volna, hanem inkább azt, hogy az emberek megerősítést kapjanak abban, hogy Jézus isteni küldetése valós és az Atya által vezérelt.


A szövegkörnyezet tehát segít abban, hogy megértsük, hogy az imádság nem hazugságot vagy megtévesztést jelent Jézus részéről, hanem inkább azt mutatja, hogy az emberek hitét megerősítse és rámutasson az ő isteni hatalmára és küldetésére.

2023. aug. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/104 anonim ***** válasza:
65%

Úgy látszik, tényleg muszáj szájba rágni.


Hozzávetőleges értelemben:


Atyám, nem azért adok hálát neked, mert attól tartottam volna, hogy talán nem hallgatsz meg, hanem hogy az emberek értésére adjam, hogy a te Nevedben tettem.


Tehát Jézus mindvégig bizonyos volt abban, hogy az Atyja meghallgatja, így abban is,hogy Lázár halála nem az ő végső elmúlása. Ezt jelentette az előtte lévő szöveg, amikor kételkedtek abban, hogy nem ment időben, és abban is, hogy valóban az Atya küldte, és hogy túléli-e azt, hogy Júdeába megy. Jézus ezt szánta bizonyságul, hogy higgyenek benne (és végül ez az, amivel már nem tudtak mit kezdeni a papok, és ezért elhatározták, hogy megölik).

2023. aug. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/104 anonim ***** válasza:
30%

Talán mégsem hallgatta meg mindig:

Mt 27,46

Kilenc óra tájban Jézus felkiáltott, hangosan mondva: „Éli, Éli, lamma szabaktani?” Vagyis: „Én Istenem, én Istenem, miért hagytál el engem?”.

2023. aug. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/104 LuckyLevi ***** válasza:
74%
#35 Szóval azt se tudod, mit hazudott, de abban biztos vagy, hogy hazudott, hiába írták le többen is, hogy miről beszélt. Majd, ha valami konkrétumot tudsz mondani, akkor legyél ilyen magabiztos. Persze szajkózhatod, hogy hazudott, amit sehol nem állít a Biblia és sehol nem kaptàk hazugságon.
2023. aug. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!