Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus itt bevallotta, hogy...

Jézus itt bevallotta, hogy hazudott?

Figyelt kérdés

Jn 11 42



„Atyám, hálát adok neked, hogy meghallgattál. Én tudtam, hogy mindig meghallgatsz, csak a körülálló sokaság miatt mondtam, hogy elhiggyék, hogy te küldtél engem.”



2023. aug. 17. 12:32
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/104 anonim ***** válasza:
100%

100


😁😁😁


"Egyáltalán nem ördögtől való. Ha kicsit beleásod magad a fizikába akkor találsz erre vonatkozóan információt. Nézz utána."


Pontosan azért fogalmaztam így, mert mondataid arra utaltak, nem vagy ezzel tisztában. Így fogalmaztál: ("Ettől még nem lesz halhatatlan vagy reinkarnálódó vagy egyéb természetfeletti lélek.")

Pedig, ha energiáról van szó, akkor halhatatlan.



"Nem tudom. Nem írtam olyat, hogy az lenne."


Nem is állítottam, ezt írtad! Valójában kérdezted, itt:

"Mert a tudat nem lehet pusztán az anyagi testünk velejárója? Kell valami természet feletti is hozzá?"

Nem kell természetfeletti, legalábbis az információ nem természetfeletti.


"Tessék"


Igen az információ nem természetfeletti, hanem egy jól definiálható dolog, ami már az ember előtt is létezett, sőt az univerzum születésenél is már jelen kellett lennie!


"Az információnak át is kéne kerülnie. Ezenfelül az ilyen információ továbbításnak kéne, hogy legyen nyoma. Valamiért az emberek mégsem emlékeznek szépen az előző életeikre a halálaik pillanataira,"


A rendszert nem az ember tervezte, akkor még nem is létezett ember.

Lehet, hogy van nyoma, előbb utóbb lesz olyan technológiánk, ami megtalálja ezeket.


Bizonyíték?

Ha lenne, akkor nem hívnák hitnek! Viszont az ellenkezőjének olyan kicsi a valószínűsége, hogy személy szerint én nem tudok hinni benne.

2023. aug. 30. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/104 anonim ***** válasza:

"Pedig, ha energiáról van szó, akkor halhatatlan."

Az energia jelen ismereteink alapján igen. De arra, hogy lenne az emberben egy valami lélek ami bármit is befolyásol és több lenne mint az anyagi alapú tudat arra már nem utal semmi.



"Nem is állítottam, ezt írtad! Valójában kérdezted, itt:


"Mert a tudat nem lehet pusztán az anyagi testünk velejárója? Kell valami természet feletti is hozzá?"


Nem kell természetfeletti, legalábbis az információ nem természetfeletti."


Igen, ezt kérdeztem. A következő kérdéseidre volt reakció -> ""Szóval te csak anyagból állsz? Nincs lelked, szellemed, vagy tudatod, vagy bárhogy is hívják? ""

Ezek a kérdések ugyanis az sugallták, hogy a tudattot te valami természet feletti, nem anyagi jellenségnek tartod illetve feltételezel valami természetfeletti lélek létezését.



"A rendszert nem az ember tervezte, akkor még nem is létezett ember."

Úgy érzem a diskurzust nagyban félre sodorja és gátolja az, hogy nem ismerem a nézeteidet.

2023. aug. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/104 anonim ***** válasza:
82%

102


A lélek nem jól definiálható dolog, ezért én szándékosan a tudatról, mint információhalmazról beszélek. A tudat létezését általában nem tagadják az emberek. A lélek fogalmát minden vallás máshogy magyarázza, sőt van ahol a tudattal hozzák összefüggésbe.

Én keresztény katolikus vallású

neveltetést kaptam, természetesen nem vagyok vak hívő, de ennek a vallásnak az elveit ismerem.

2023. aug. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/104 anonim ***** válasza:
18%
Én mindig szemelőtt tartom azt, hogy “mind isten gyermekei vagytok” Számomra ez úgy jön le, hogyha én is azt mondanám az embereknek, hogy Isten fia vagyok akkor a bennem lévő “gonosz” talán a hiúság megkörnyékezne. Ezért egy imát intéznék Istenhez, ez egyfajta önvizsgálat is. Az emberek jólétéért imádkoztam hozzá, ő meghallgatott, megadta a lehetőséget, hogy jóra tanítsam őket mert képesnek látott rá. Kijelenthettem azt, hogy Isten fia vagyok mert ez nem hazugság, de tudom, hogy nekik erről teljesen más az elképzelésük és ezt használhatnám hatalom szerzésre is…. De Jézus mit csinál? Megvallja ezt Istennek, hogy a kísértőnek ne legyen hatalma rajta. Nekem ezek a sorok a szerénységét bizonyítják és ha ezt tényleg ő mondta akkor megint csak nőtt a szememben.
2023. szept. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!