Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus itt bevallotta, hogy...

Jézus itt bevallotta, hogy hazudott?

Figyelt kérdés

Jn 11 42



„Atyám, hálát adok neked, hogy meghallgattál. Én tudtam, hogy mindig meghallgatsz, csak a körülálló sokaság miatt mondtam, hogy elhiggyék, hogy te küldtél engem.”



2023. aug. 17. 12:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/104 anonim ***** válasza:
49%
kérdezőn biztosan voltál tanuló és amikor 3-4 gyerek hiányzott az előző órán, akkor a tanár mondott olyant, hogy a hiányzók kedvéért ma is elmondom, hogy ez és ez.... , ilyenkor sem hazudik a tanár, hanem kifejezetten azért mond valamit, hogy valakik halljál. Nem bonyolult ez.
2023. aug. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/104 anonim ***** válasza:
70%

38.

"Atyám, hálát adok neked, hogy meghallgattál. Én tudtam, hogy mindig meghallgatsz, csak a körülálló sokaság miatt mondtam, hogy elhiggyék, hogy te küldtél engem."


Tehát itt az emberek elött hálát adott Istennek majd szintén az emberek elött elmondta, hogy csak azért adott hálát Istennek, hogy az embereknek bizonyítson?

2023. aug. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/104 anonim ***** válasza:
100%

Itt fontos volt, hogy a nép tudja, hogy nem az Ördög küldöttje, hanem Isten küldte.

Csak azét adott hálát hangosan, hogy az emberek is hallják, hogy ki küldte. Nem annyira bonyolult ez, mint amennyire egyesek szeretnék mindenáron belemagyarázni azt, ami nincs benne.

2023. aug. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/104 anonim ***** válasza:
41%

Egyáltalán nem bonyolult. Jézus hangosan hálát adott az emberek előtt Istennek, majd Jézus az emberek előtt hangosan elmagyarázta Istennek, hogy csak azért adott hálát neki, hogy a körülötte álló emberek elhiggyék, hogy Isten küldte.


Ezt pedig a körülötte állók egyáltalán nem furcsállották.


Nem azt akarom mondani, hogy Jézus hazudott pusztán azt, hogy ez a verzió elég abszurd.

2023. aug. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/104 anonim ***** válasza:
100%
Mt 27:46-nál Jézus a 21. zsoltárt idézi, vagyis a szavait annak fényében kell értelmezni.
2023. aug. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/104 anonim ***** válasza:
74%

„Nem azt akarom mondani, hogy Jézus hazudott pusztán azt, hogy ez a verzió elég abszurd.”


Nem abszurd. Jézus az Atyával való kapcsolatát szemlélteti az emberek előtt.

2023. aug. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/104 anonim ***** válasza:
25%

Tehát te kicsit sem néznél furcsán arra az emberre aki mondana neked valamit majd kijelentené neked, hogy csak azért mondta, hogy elhitessen veled valamit.


Én furcsállnám a dolgot, de nem vagyunk egyformák.

2023. aug. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/104 anonim ***** válasza:
31%

Ez egy ima. Más a nexusa, de ezt csak akkor értheted, ha nem cinizmussal szemléled. Ennyi erővel azt, hogy "bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek" imát is lehetne úgy érteni, hogy Jézus lenézi a többi embert. Csakhogy ez egy utólag kialakult szóhasználat visszaprojektálása.


Egyébként nem volna értelme a történetnek:


Ha Jézus manipulálni akarta volna az embereket, akkor miért ismerte volna el? Ez ellentmond a manipulálás szándékával.


Ha nem akarta őket manipulálni, akkor minek szabadkozna? Hisz nem követett el semmit, ami miatt kellene.


Az egyetlen észszerű értelmezés, hogy nem manipulált és nem szabadkozott, hanem pontosan azért mondta így, mert valamit közölni akart azokkal, akik hallották.

2023. aug. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/104 A kérdező kommentje:

48


Csakhogy itt Istenhez beszél Jézus és nem a hallgatósághoz. Épp igazat mond (gyónást végez), mert Isten előtt nincs titok!

2023. aug. 18. 13:13
 50/104 LuckyLevi ***** válasza:
50%
#47 El akar hitetni, vagy meg akar győzni?
2023. aug. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!