Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus itt bevallotta, hogy...

Jézus itt bevallotta, hogy hazudott?

Figyelt kérdés

Jn 11 42



„Atyám, hálát adok neked, hogy meghallgattál. Én tudtam, hogy mindig meghallgatsz, csak a körülálló sokaság miatt mondtam, hogy elhiggyék, hogy te küldtél engem.”



2023. aug. 17. 12:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/104 anonim ***** válasza:
100%
Ha mást mondott volna, mint a mit gondolt, na akkor hazudott volna. Mivel a szívében hálát érzett, amit nem mondott volna ki, mert ő és az Atya egyek (ez le van írva), csak a sokaság miatt mondta ki, amit gondolt. Logikai hiba lenne hazugságnak értelmezni azt, ami nem az.
2023. aug. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/104 LuckyLevi ***** válasza:
100%
Nameg ott az ártatlanság vélelme, ebből a szövegrészletből nem egyértelmű, hogy beismerne bármilyen hazugságot, így a kérdező kérdésére csak nemleges válasz adható.
2023. aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/104 anonim ***** válasza:
0%

"Mivel a szívében hálát érzett, amit nem mondott volna ki, mert ő és az Atya egyek (ez le van írva), csak a sokaság miatt mondta ki, amit gondolt."


Ha jól értem akkor szerinted a hálát nem mondta volna ki normál esetben szerinted mert ő és Isten egyek.


De akkor miért mondta ki a beidézet részt?

Mivel egyek ezért értelme nem volt kimondani és feltehetően már a körülötte lévő emberek sem indokolták azt, hogy a kérdező által idézett részt kimondja, mert feltehetően nem fogja elmondani nekik, hogy csak azért mondott ki valamit, hogy ők hallják.

2023. aug. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/104 anonim ***** válasza:
100%

"De akkor miért mondta ki a beidézet részt?"


Erre a választ maga Jézus mondta meg.


"csak a körülálló sokaság miatt mondtam, hogy elhiggyék, hogy te küldtél engem.”

2023. aug. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/104 anonim ***** válasza:
74%

Valamit félre értettél. A beidézet rész alatt pont azt értettem amit te most és a kérdező idéztettek.


Tehát ezt miért mondtad?

„Atyám, hálát adok neked, hogy meghallgattál. Én tudtam, hogy mindig meghallgatsz, csak a körülálló sokaság miatt mondtam, hogy elhiggyék, hogy te küldtél engem.”


Mint azt te is megállapítottad és én is utaltam azt hiszem rá korábbi válaszaimban, mivel Jézus és Isten egyek nem volt értelme kimondani.


Ezenfelül erre a szövegre már nem áll fenn az a magyarázat sem, hogy a sokaság miatt mondta ellenben azzal a részel amiről a beidézet részben beszél. Feltehetően mikor ezt az idézet részt mondta, akkor már nem volt körülötte a sokaság vagy különben nagyon furcsa és elég értelmetlen lett volna az a szituáció.

2023. aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/104 2*Sü ***** válasza:
85%

Ateistaként azt gondolom, hogy pusztán a magyar nyelvű fordítás alapján akár lehet egy olyan értelmezés is, miszerint Jézus eredetileg – annak ellenére, hogy ez az igazság – nem akarta volna azt mondani, hogy az Isten küldte őt, hogy ő a messiás. Kvázi nem kérkedni akart ezzel, csak azért találta helyénvalónak mégis ezt kijelenteni magáról, hogy belé és az Istenbe vetett hite megszilárduljon. Nem önmaga „hasznáért”, hanem mások üdvéért mondott el valamit, amit nem feltétlenül volt szükséges elmondani. Ezért lehet egy kicsit olyan érzete az embernek, hogy Jézus mintha szabadkozna ezekben a sorokkal.


Persze ezzel még csak azt állítom, hogy lehetséges – a kérdés felvetéséhez képesti – alternatív értelmezés. Az, hogy egy alternatív értelmezés valószínűbb, az viszont valahol logikusan következik. Ugyan János evangéliumát a hagyomány János apostolnak tulajdonítja, de a modern kutatások alapján ténylegesen nem János apostol a szerzője.


Akár az egyik, akár a másik igaz, mégiscsak van az evangéliumnak egy szerzője, aki papírra vetette az ominózus sorokat és magát az egész evangéliumot. Ha az evangélium egészét nézzük, akkor a szerző meggyőződése volt, hogy Jézus a messiás (így minimum Isten küldötte). Ha úgy gondolta volna, hogy Jézus csak színjátékot folytat, akkor nem írta volna meg az evangéliumot és Jézust egy hamis prófétának tartotta volna. Ha azt feltételezzük, hogy János apostol a szerző, aki ott és akkor talán el is bizonytalanodott, és csak később szerzett volna bizonyságot arról, hogy valóban Jézus a messiás, akkor meg valószínű nem írta volna bele ezt a sort – a te értelmezéseddel – az evangéliumba. Ha meg az evangélium szerzője nem fültanú, akkor nem költötte volna hozzá, vagy ha szóbeli hagyomány útján szerzett volna tudomást a történtekről, akkor elegánsan – akárcsak a kognitív disszonancia miatt – kihagyta volna ezt a mondatot.


Bár nem hiszek Istenben, sem a történet hiteles valódiságában, de az meggyőződésem, hogy az evangélium szerzője ezen sorait nem a te értelmezésed szándékával vetette papírra. Bár te a sorokat így értelmezed – és pusztán a magyar fordítás szövegéből kiindulva akár így is lehetne értelmezni –, de a szerzőnek nem ez volt a szándéka, a valódi mondanivalója.

2023. aug. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/104 anonim ***** válasza:
24%
Jézus itt kifejezetten azt demonstrálja, hogy nem saját maga dicsőítésére tesz csodát. Kívülálló gondolhatná úgy, hogy az egészet önmagáért teszi, de azzal, hogy kimondja, hogy ő az Atyának ad hálát, egyértelműen tudtukra adja, hogy őt az Atya küldte. Ez a téma az egész fejezeten végigvonul, először a tanítványokkal, később a farizeusokkal, akiket kifejezetten feldühíti ezzel, mert még azt sem tudják rá mondani, hogy önmagáért teszi, mint valami szektavezér.
2023. aug. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/104 anonim ***** válasza:
37%

17#


Pedig saját dicsőítésére csinálta! A Biblia fekete-fehéren leírja. Miután értesítették Lázár állapotáról, még 2 napig ott maradt, s csak azután indult el, mikor már tutira halott volt a szeretett férfi! Biztosra ment Jézus, nem gyógyítani akart, hanem hullafeltámasztásra készült. Tán még a halálát is ő okozta, kellett a sok like!

2023. aug. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/104 anonim ***** válasza:
75%

Mi ez a kettősmérce? Hazudott, mert így tudta elérni célját. Mindenki hazudik, én is, te is még Hitler is hazudott. A cél nemesíti az eszközt!

Egyértelmű mondatoknál nem kell az átvitt értelmű magyarázkodás, hogy így, meg úgy értette. Jézus itt nem tanítást prédikált, hanem az atyához beszélt szívből és őszintén! Megvallotta neki tettét és ő megjutalmazta sorsával.

2023. aug. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/104 anonim ***** válasza:
17%
A fenti idézet a János evangélium 11. fejezetéből származik. Jézus itt imádkozik az Atyához, miután feltámasztotta Lázárt a halálból. Amikor azt mondja, hogy mondta, hogy elhiggyék, hogy az Atya küldte Őt, nem azt mondja, hogy hazudott. Az idézet arra utal, hogy Jézus tudatosan kifejezett bizonyos dolgokat, hogy a jelenlévők felismerjék és elhiggyék Isten küldetését és erejét, amely általa működött. Ez nem jelenti azt, hogy Jézus általánosságban hazudott volna, hanem hogy alkalmanként stratégiailag idézte a szavakat annak érdekében, hogy alátámassza Isten munkáját és üzenetét.
2023. aug. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!