Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kit mi győzne meg Isten...

Kit mi győzne meg Isten létezéséről?

Figyelt kérdés

jan. 3. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/109 anonim ***** válasza:
16%
Senkit semmi nem győz meg, addig amig Isten Szelleme meg nem érinti. Ráadásul ha Szellemi Blokkot(átok) kap odafentről, akkor még azt sem fogja látni, amit még egy laikus is észre vesz. Látni a saját szemükkel Jézus II. eljövetelekor fogják azok az emberek akik akkor életben lesznek.
jan. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/109 anonim ***** válasza:
23%

Isten a következőket mondja:


(Róma 1:19, 20) . . .Isten nyilvánvalóvá tette nekik. 20 Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az ő örök hatalma és istensége, úgyhogy nincs mentség az ilyeneknek.


Vagy is, akit a világegyetem létezése, a Föld, a rajta lévő élet nem győzi meg Isten létezéséről, azok menthetetlenek, semmi nem fogja meggyőzni

Őket.

Aki első lépésként elfogadja, megérti ezekből Isten létezését, az egyet léphet tovább, hogy megismerje a személyiségét, tulajdonságait, elhatározását. Ebben pedig már Isten is a segítségére siet a szelleme, és az írott szava által.

jan. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/109 anonim ***** válasza:
93%
Engem olyan bizonyíték, amit nem kell azzal megmagyarázni, hogy “higgy nekem, haver”.
jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/109 anonim ***** válasza:
6%

3 Senki nem mondja neked, hogy higyj. Mivel ezt nem lehet erőltetni. Vagy megérint Isten Szelleme, mert Kegyelmet kaptál vagy nem.


Abban áll egyedül a szabad akaratod, hogy Isten vagy az Ördög mellé állsz. Ez az egy.

1./A döntés a te kezedben van, egészen addig amig Egyrészt kegyelmet kaphatsz (mert van olyan aki már ezt a lehetőségét elvesztette)


2./ Amig van Ruachod. Ven lehelet benned. Addig.

jan. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/109 anonim ***** válasza:
11%

4+ A meggyilkolt embereknél Isten teljesen mást alkalmaz, hiszen őket megakadályozták, hogy betöltsék a földi lehetőségüket.


A Mindenható Isten Igazságosan ítél, mindig is ezt tette.

jan. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/109 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtudna győzni arról, hogy létezik. Ha létezik erre képesnek kell lennie.


Talán kezdetnek nem ártana megmagyaráznia a hibákat, ellentmondásokat.

jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/109 anonim ***** válasza:
13%

"nem ártana megmagyaráznia a hibákat, ellentmondásokat."


A Bibliában nincsenek ellentmondások, az ember értelmezése által keletkeznek ilyesmik.

A hibákat pedig nem Isten, hanem maga az ember követte el.

Ezeket pedig mind leíratta a szavában.

jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/109 A kérdező kommentje:

"Ráadásul ha Szellemi Blokkot(átok) kap odafentről, akkor még azt sem fogja látni, amit még egy laikus is észre vesz."



Hogy micsoda?


Elméletileg Isten terve az, hogy mindenki önmagától saját szabad akaratából higgyen benne. Ezt a hitet ugye érzelmi alapon és bizalmi alapon várja el hogy kialakuljon bennünk. De ha még meg is átkoz, odafentről, hogy ne hihess benne na annak akkor mi értelme lenne? xD


Mintha építenék egy akármilyen gépezetet, de azt szándékosan elrontanám, hogy ne működjék.



3.nak


"Engem olyan bizonyíték, amit nem kell azzal megmagyarázni, hogy “higgy nekem, haver”."


Na és az milyen bizonyíték lenne? Mint páldául?



6.nak


"Talán kezdetnek nem ártana megmagyaráznia a hibákat, ellentmondásokat."


Én úgy tudom a keresztények, filozófusok, apologéták, teológusok már az összes ilyen ellentmondásra találtak megoldást. De javítsatok ki ha tévedek.

jan. 3. 14:05
 9/109 anonim ***** válasza:
100%

Ha létezik Isten vagy istenek, akkor tudja hogyan tud engem meggyőzni létezéséről.

Egy nálunk fejlettebb civilizáció technológiája számunkra isteni eredetűnek látszana. Nem vagyok olyan nagyképű, hogy azt hinném, hogy van akkora tudásom, hogy meg tudnám mondani milyen módon bizonyítaná létét.

A Bibliában lévő tömeges kegyetlenkedéseket, mészárlásokat, önellentmondásokat nem kérném számon a feltételezett istenen, egyértelmű, hogy az ábrahámi isten mítosz nem lehet valós. Nincs mit számonkérni.

jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/109 anonim ***** válasza:
7%

8 ""Ráadásul ha Szellemi Blokkot(átok) kap odafentről, akkor még azt sem fogja látni, amit még egy laikus is észre vesz."

Hogy micsoda?"



Jn 12,40

Megvakította az ő szemeiket, és megkeményítette az ő szívöket; hogy szemeikkel ne lássanak és szívökkel ne értsenek, és meg ne térjenek, és meg ne gyógyítsam őket.

jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!