Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kit mi győzne meg Isten...

Kit mi győzne meg Isten létezéséről?

Figyelt kérdés

jan. 3. 13:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/109 anonim ***** válasza:
100%

#8 Kérdező

"Én úgy tudom a keresztények, filozófusok, apologéták, teológusok már az összes ilyen ellentmondásra találtak megoldást. De javítsatok ki ha tévedek."


Tévedsz. Az önellentmondásokra nincsenek megoldások, pusztán próbálkozások.

jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/109 anonim ***** válasza:
6%

10+


Csel 28,27

Mert megkövéredett e népnek szíve, és füleikkel nehezen hallanak, és szemeiket behunyják; hogy szemeikkel ne lássanak, füleikkel ne halljanak, szívükkel ne értsenek és meg ne térjenek, és meg ne gyógyítsam őket.


Rm 11,8

A mint meg van írva: Az Isten kábultság lelkét adta nékik; szemeket, hogy ne lássanak, füleket, hogy ne halljanak, mind e mai napig.

jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/109 anonim ***** válasza:
6%

10+ János 12-


38.

Hogy beteljesedjék az Ésaiás próféta beszéde, a melyet monda: Uram, ki hitt a mi tanításunknak? és az Úr karja kinek jelentetett meg?

39.

Azért nem hihetnek vala, mert ismét monda Ésaiás:

40.

Megvakította az ő szemeiket, és megkeményítette az ő szívöket; hogy szemeikkel ne lássanak és szívökkel ne értsenek, és meg ne térjenek, és meg ne gyógyítsam őket.

41.

Ezeket mondá Ésaiás, a mikor látá az ő dicsőségét; és beszéle ő felőle.

42.

Mindazáltal a főemberek közül is sokan hivének ő benne: de a farizeusok miatt nem vallák be, hogy ki ne rekesztessenek a gyülekezetből:

43.

Mert inkább szerették az emberek dicséretét, mintsem az Istennek dicséretét.

44.

Jézus pedig kiálta és monda: A ki hisz én bennem, nem én bennem hisz, hanem abban, a ki elküldött engem.

45.

És a ki engem lát, azt látja, a ki küldött engem.

46.

Én világosságul jöttem e világra, hogy senki ne maradjon a sötétségben, a ki én bennem hisz.

47.

És ha valaki hallja az én beszédeimet és nem hisz, én nem kárhoztatom azt: mert nem azért jöttem, hogy kárhoztassam a világot, hanem hogy megtartsam a világot.

48.

A ki megvet engem és nem veszi be az én beszédeimet, van annak, a ki őt kárhoztassa: a beszéd, a melyet szólottam, az kárhoztatja azt az utolsó napon.

49.

Mert én nem magamtól szóltam; hanem az Atya, a ki küldött engem, ő parancsolta nékem, hogy mit mondjak és mit beszéljek.

50.

És tudom, hogy az ő parancsolata örök élet. A miket azért én beszélek, úgy beszélem, a mint az Atya mondotta vala nékem.

jan. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/109 anonim ***** válasza:
97%
12-13 azért írsz idézeteket az általad hitt istenek szent könyvéből, mert nem tudod kifejeznj kerek mondatokban a gondolataidat? Mire adnak ezek az idézetek választ?
jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/109 anonim ***** válasza:
100%

“ 3.nak


"Engem olyan bizonyíték, amit nem kell azzal megmagyarázni, hogy “higgy nekem, haver”."


Na és az milyen bizonyíték lenne? Mint páldául?”


Én vagyok a hármas válaszoló. Arra céloztam, hogy minden “bizonyítékhoz” amit fel szoktak hozni, eleve hit kell. Nekem olyan bizonyíték kell, ami hit nélkül is megállja a helyét. És ilyen nem lesz, mert a hit lényege, hát az pont maga a hit.

jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/109 anonim ***** válasza:
100%

Rendkívül érdekes, hogy mindenki tudja, hogy a hibákat és ellentmondásokat már megmagyarázták (elfogadható, nem újabb ellentmondást/hibát tartalmazó/létrehozó módon) úgy, hogy egy szót nem írtam arról, hogy milyen ellentmondásra és hibára is gondolok. De azt már meg is magyarázták.


De ha már ennyi mindent megmagyaráztak akkor az olyan egyszerű ellentmondást mint a rosszból vett érvet ami mostanában úgy is népszerű itt miért nem válaszolnak meg sosem (elfogadható, nem újabb ellentmondást/hibát tartalmazó/létrehozó módon)? Hiszen elvileg már megkéne lennie a válasznak. Akkor miért nem írja le senki itt annál a sok kérdésnél?

jan. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/109 anonim ***** válasza:
6%

14 Mert a beszédedet illik igazolni.


A rosszindulat, az meg egy randa métely, takarítsd ki magadból. Hisz szíved bőségéből szól a szád:DD

jan. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/109 A kérdező kommentje:

"Jn 12,40


Megvakította az ő szemeiket, és megkeményítette az ő szívöket; hogy szemeikkel ne lássanak és szívökkel ne értsenek, és meg ne térjenek, és meg ne gyógyítsam őket."



De ez. xD


Ez csak az ott és akkor, abban a bibliai történetben érvényes, és nem jelenti azt, hogy a mi életünkben is megtörténik.


Mintha kiemelnénk a bibliából azt a részt, mikor volt 10 bőséges év amit aztán követte a 10 szűkös év.


És ez alapján azt mondanánk, hogy mi most bizony a 10 szűkös évben járunk.

jan. 3. 14:50
 19/109 A kérdező kommentje:

"Ha létezik Isten vagy istenek, akkor tudja hogyan tud engem meggyőzni létezéséről."


És ha nem akar meggyőzni, hanem azt akarja hogy magadtól lelj rá?



"A Bibliában lévő tömeges kegyetlenkedéseket, mészárlásokat, önellentmondásokat nem kérném számon a feltételezett istenen, egyértelmű, hogy az ábrahámi isten mítosz nem lehet valós. Nincs mit számonkérni."


Én sem kérném számon, de mint agnosztikus teista nem vetném el teljes mértékben a létezését. Igazából semmi olyasmit nem tudnék felmutatni ami minden kétséget kizáróan azt bizonyítaná, hogy egy ilyen isten nem létezhet.


Ráadásul az elképzelés, hogy világunkat valamilyen felsőbb hatalom, intelligens tervező készítette a második legjobb magyarázat.

jan. 3. 14:55
 20/109 A kérdező kommentje:

"Tévedsz. Az önellentmondásokra nincsenek megoldások, pusztán próbálkozások."



Erre a keresztény filozófusok azt szokták mondani, (keresztény vs ateista vitákban láttam) attól, hogy valamire nem fogadnak el egy magyarázatot az még lehet igaz, vagy jó magyarázat.


Mint mikor egy kreacionistának mutatjuk be a legalább 100. bizonyítékot az evolúcióra és ő még továbbra sem fogadja el.

jan. 3. 14:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!