Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kit mi győzne meg Isten...

Kit mi győzne meg Isten létezéséről?

Figyelt kérdés

jan. 3. 13:13
 51/109 pelgrim ***** válasza:
23%

49/

Maradok amellett, hogy engem saját létem győzött meg Isten létezéséről.

Helyesebben nem kellett meggyőzni, számomra oly természetes volt mindez – én vagyok, kell tehát, hogy Isten legyen, hiszen én a leg-előbbre haladt fejleményeinek, az embereknek egyike vagyok itt a Földön.

jan. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/109 anonim ***** válasza:
68%

#51 Pelgrim

"én vagyok, kell tehát, hogy Isten legyen"

Abból, hogy te létezel, nem következik semmilyen lény létezése. Főképp nem egy isten létezése. Alapvető érvelési hiba.


"én a leg-előbbre haladt fejleményeinek, az embereknek egyike vagyok"

Ez nem feltétlen igaz. Gúnyolódás nélkül mondom, hiszen még az evolúció és a természetesen kiválasztódás elmélete sem tesz ilyen minősítést.


Ahhoz, hogy az érvelésed helyessé váljon, előbb definiálnod kellene az isten szót. Következőnek bizonyítanod kellene, hogy az általad elképzelt isten létezhet. Aztán logikai lépésekben eljutni ahhoz, hogy a te létezésedből az ő létezése következik.

jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/109 anonim ***** válasza:
84%
&52 Ahol az érzelmek ennyire erősek, ott a logikának nem sok beleszólása marad a dolgok menetébe.
jan. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/109 pelgrim ***** válasza:
22%

52/ „Ahhoz, hogy az érvelésed helyessé váljon, előbb definiálnod kellene az isten szót.”

Nem ismerem az Isten szó eredetét, azt azonban elárulhatom hogy én mit értek alatta. Isten szerintem nem egy valaki, nem egy vagy vagy több személy. Közelebb állunk a valósághoz, ha úgy képzeljük el mintha egy önfejlestő ihlet lenne, a feltétlen tudatosság, az Eredeti Ihlet mindennek oka, kezdete és fenntartója, mindennek forrása, a vezérlő alapelv mindenben.

Isten nem teremtett semmit, hanem mindenné fejlődött, mi tehát fejleményei vagyunk, nem teremtményei. Mint a hogy a fa levelei sem teremtményei a fának, hanem fejleményei.

Isten létezése tehát nem az én létezésemből következik, hanem fordítva. Én létezem mert Isten létezik.

jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/109 pelgrim ***** válasza:
15%

53/ „Ahol az érzelmek ennyire erősek, ott a logikának nem sok beleszólása marad a dolgok menetébe.”

Nagyszerű belátás, valóban az érzelmek elsődlegesek.

Talán tudod, hogy létezik egy megbízható éppen a megérzésre alapuló ismérv, amit úgy lehetne körülírni, hogy a helyes, az igaz, a méltányos hangja mindig magabiztos Krisztus „hangja” bennünk, míg a helyes, az igaz, a méltányos „árnyékának hangja” mindig valami tévedést, veszteséget vagy szenvedést tartogat a háttérben.

Más szóval érezzük a dolgok igazságát, helyességét, méltányosságát, vagy e dogok hiányát.

Hajlandó vagyok a legszilárdabb meggyőződésemet feladni, helyesebb belátásért, feltéve ha érzem a dolgok helyességét, igazságát, méltányosságát.

jan. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/109 anonim ***** válasza:
8%

Az ateistákat majd meggyőzi az ítéletnap, a többi okoskodót hasonlóképpen, a hívőket már meggyőzte a saját céltudatos kutatásuk, logikus gondolkodásuk, becsületes hozzáállásuk, aminek eredményeképpen ajándékba kapták Istentől a hitet. A hitetlenek hozzáállása mást nem is eredményezhet, mint szellemi sötétséget, eltévelyedést, az élet értelmének megkérdőjelezését, sokaknál a bűnözési életmódra való hajlamot.

Hagyj ott egy értékes bringát egy bolt előtt forgalmas úton, és ha kijőve nem találod ott, egy ateista bejelentkezett nálad, mig egyetlen istenhívőnek se jutna eszébe, hogy ellopja azt, ami a másé. De ha meg is fordulna a fejében a gondolat, rögtön ellenáll neki, hiszen eszébe jut az ige:

Ef 4:20 Ti pedig nem így tanultátok a Krisztust;

jan. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/109 anonim ***** válasza:
9%
56. Végre egy okos ember a GYIK-en.
jan. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/109 anonim válasza:
80%
Sok minden meg tudna győzni: Betegségek eltűnése, minden rákos gyermekek gyógyulása, katasztrófák megakadályozása, gyilkosok eltüntetése, és még számtalan egyéb más dolog. De amikor a vallási vezetők, papok sem hisznek benne, akkor miről is beszélünk? Honnan gondolom? Ha hinnének benne, akkor nem követnének el mocskos bűnöket, (pedofília) tudva, hogy a mindenható mindent lát és - ha igaz - lesújthat a bűnösökre. Az a legfurcsább, hogy nem is vagyok hívő, mégsem váltam bűnözővé, soha nem tettem rosszat senkinek, barátságos, állat-és természet kedvelő, jóindulatú ember voltam mindig és a jó kávé-cigi fogyasztás az egyedüli rossz szenvedélyem. Úgy látszik, hogy így is lehet normális életet élni.
jan. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/109 anonim válasza:
88%
Az 56. válaszoló vajon honnan veszi, hogy csakis egy nem hívő lophat el egy biciklit? Nagyon nagy tévedés. Ez egy olyan elvakult gondolat és elképzelés, amely nem egyeztethető össze egy igazi, mélyen vallásos emberrel. Ilyen rosszindulatú gondolatok hogyan fogalmazódhatnak meg benned, te "igazhitű"?
jan. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/109 viragapa válasza:
82%

Hinni annyi, mint nem tudni! Minden igazságnak van egy ellen igazsága, ami ugyanolyan logikai értelemmel bír mint a másik!

Tehát istenben hinni annyi, mint nem tudni!

jan. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!