Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi miért tartják...

SIDLER22 kérdése:

Jehova Tanúi miért tartják fent a "Vér nélkül"-i szabályukat? Reális elméletek érdekelnének.

Figyelt kérdés
A kérdés adott. Reális elméletek esetében arra lennék kíváncsi, hogy beszervezési vagy egyéb közösségmanipulatív szempontból miért jó ez nekik.

máj. 11. 12:01
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Nem akartam senkit provokálni. Eleve nem is hozzátok szólt a kérdésem. Azokat a videókat amiket valaki küldött privátban meg belenéztem, de lényegében arról van szó, hogy ahol nem muszáj ott nem használnak vért, de a te esetetekben itt nem erről van szó. Tudtommal a kis kártyát nem azzal a felirattal hordjátok magatoknál, hogy "NEM KAPHATUNK VÉRT kivéve ha muszáj, de lécci inkább ne" hanem akár meg is haltok ezért a szabályért. Kíváncsi lennék ezek az orvosok mit mondanának, ha valakit betolnak a mentősök egy balesetből, hogy már így is fél liter vért vesztett és azonnal vér kell neki vagy meghal. Azt mondanák, hogy "hát én azé megpróbálom anélkül mert úgy biztonságosabb"?


Én megkérdeztem, hogy a szervezet szempontjából miért létezik ez a szabály. Erre ti jöttök itt azzal, hogy vannak orvosok akik nem használnak vért ott ahol meg lehet próbálni nélküle dolgozni meg, hogy milyen sok káros szenvedély van a világba.

Véradás továbbra is van a mai napig és feltételezem nem mind kutatási célra megy el hanem valszeg kell belőle embereknek is.


A kérdés továbbra sem az, hogy miért rósz a vértranszfúzió hanem az, hogy miért létezik erre egy szabályozás a Tanúknál. Miért nem hagyják ennek eldöntését az orvostudományra.

Miért nincs korlátozva akkor például a szervátültetés? Az is veszéllyel jár bizonyos szervek esetében. És az ember adott esetben szedheti élete végéig a kilökődésgátlókat.

máj. 14. 05:09
 12/36 A kérdező kommentje:
Amúgy meg azért nem válaszoltam mert utálok hosszasan veszekedni és vártam (és még most is várom) valamilyen hozzáértőbbnek a válaszát. Én nem az az ember vagyok akik itt néha 30 oldalon át írogatnak regényeket. Időm lenne rá, de kedvem nincs hozzá meg amúgy sem érdekel ez engem ilyen mélységben.
máj. 14. 05:14
 13/36 Veteránmacska ***** válasza:
28%

Kérdező, ami egy szekta, arra ne várj ész érveket, és ralítást, ugyanis a szervezetben ilyen nincs! Évtizedeken át vàltoztatta a felső pénzügyi szervezet natanikat, abból a "bibliából" amit a szervezet másított meg gyakorlatilag! Nem csúpán fordítás volt ha teljesen káosz, elferdítették a mondanivalót! Logokus magyrázatuk nekik sincs csak az amire épp jutnak az törvénybe hozzák, jehova kijelentésére! Szoktak vàltozni a törvények a felekezetben, általába évek múlva megmásítják, például armageddont. Monduk a véradást életmentésre: nem fogják eltörölni mert ez durva gyilkosság, de mivel nincs realitás ebbe a szervezetben, így simán kinézhető belőlük hogy eltörlik jehovára hivatkozva " mert most ugye így döntött a szentszellem" és még nem h börtönbe nem kerül ez szekta szervezet, de bocsánatok se kérnek , mert jehova parancsára lett.


Szóval egy sátáni szektától ne várj ész érvet. De remèlem hogy válaszom elléggé realista!

máj. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 Veteránmacska ***** válasza:
45%
Ja jönnek azzal hogy így orvosok úgy orvosok igen ám de kb. 20 évvel ezelőtt hol volt ilyen fejlett az orvostudományt? 20 évvel ezelőtt nem létezett semmi csak vérátömlesztés nem mintha a mai napig lenne alternatívája mert ezzel nem tudom engemet a szervezetbe etetni még a lefizetett orvosokkal jw se! Tehát 1800 második felében jött létre ez a szervezet szerintem kb. olyan 100 éve létezik ez a parancs hogy a vért életmentésre nem használhatják itt 100 éve gondoljatok bele hogy hány tanul meghalt! Most ne gyertek azzal hogy most vér nélkül is megtudják oldani ne! Mit mondtok arra amikor még nem volt orvostudomány ennyire fejlett mi van azokkal a betegekkel akik feleslegesen meghaltak mert hagyták meghalni a halálos ágyunkon be manipulálva? Most meg nagy büszkén veritek a melleteket is hazajöttök hogy most pár orvos lefizetett az azért torony bizottság és erre vagytok ilyen nagyok?
máj. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 Veteránmacska ***** válasza:
33%
A 20-as években a 40-es években 60-as években a 80-as években 2000-ben több 1000 Jehova tanulja halt meg feleslegesen, be manipulálva a gyolkos vezetők miatt, nem a kezükkel öltek hanem bele kergették a halálba, a mai napig bele kergetik őket a halálba be manipulálják őket , agymosottak, több 1000 ember élete szárad Ennek a szervezetnek, ennek a sátáni szervezetnek a kezén! Azért kezén, mert a kezükkel ferdítették át a Szent Bibliát és ebből fakadóan több 1000 terhes nőt a magzattal együtt megölték jehova nevében mert vérree lett volna szükségük, ( mondjuk sok paráznaság van ebbe a szervezetbe) és most nem a napjainkról beszélek,! Most az a magzat aki meg sem született mit tehetett róla hogy az anyukája Jehova tanulja volt ? na mindegy mivel agymosottak, így nem mérik fel ennek a súlyát , a szervezet ezt is kiölte belölünincs realitásuk semmire!
máj. 14. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, te a kérdésedet is negatív előjellel tetted fel, de az összes többi szöveged is azt bizonyítja, hogy a Tanúkkal eleve ellenséges vagy! Tehát téged nem érdekel az igazság. Ezt el is mondtad, hogy téged nem érdekel olyan mélységekben a kérdés. Akkor csak felületesen érdekel? Egészen biztosan, mert a nyilatkozó orvosok sem érdekelnek, sőt azt mondod, hogy ők is csak a "szükségtelennek tartott" vértrafót emlegetik. Csakhogy világosan elmondta az egyik orvos, akinek a videóját is beraktam oda, hogy nincs olyan, hogy egy beteg azért hal meg, mert elutasította a vértranszfúziót!


Egyébként sok olyan szakember nyilatkozott már pl szakfolyóíratokban, vagy egyéb fórumokon, aki elmondta, hogy valójában nincs olyan orvosi kezelés, ahol kizárólag csak a vértrafó működik! A vérnélküli orvosi ellátás előnyei pedig vitán felül állnak.


Az orvostudományban nincs olyan, hogy abszolút! Ezt is egy magas rangú orvos mondta. Gyakorlatilag mindennek van alternatívája.


Azt is elmondtuk itt tűzben, Tanúk is, én is, hogy ez a kérdésnek csak az egyik oldala, hiszen Jehova Tanúi számára, mint ahogyan az a bibliából kiderül, nem orvosi kérdés, hanem az isteni rendelkezésből következően, erkölcsi törvény!


A szervátültetés és minden más, amelyet ha vér nélkül hajtanak végre, teljesen elfogadható.


Elfogadják Jehova Tanúi az orvosi kezelést?

Igen, elfogadják az orvosi kezelést, és ha kell, szednek gyógyszereket. Miközben igyekeznek vigyázni az egészségükre, időnként orvosra van szükségük (Lukács 5:31). Sőt, közöttük is vannak orvosok, ahogyan Lukács, az első századi keresztény is az volt (Kolosszé 4:14).


Mindamellett vannak olyan kezelési módok, melyek ütköznek a Biblia alapelveivel, így ezeket visszautasítják. Nem fogadnak el például vértranszfúziót, mert a Biblia tiltja, hogy vért juttassunk a szervezetünkbe (Cselekedetek 15:20). Az olyan gyógymódokat és eljárásokat is elítéli, amelyek okkult szokásokat is magukban foglalnak (Galácia 5:19–21).


A legtöbb orvosi kezelés azonban nem áll ellentétben a bibliai alapelvekkel. Ilyenek esetében mindenki maga dönt. Lehet, hogy az egyik Tanú elfogad egy bizonyos gyógyszert vagy kezelést, míg egy másik nem (Galácia 6:5). Ez a Tanúkon kívüli orvosi gyakorlatban is így van. Napi szinten utasítanak el emberek -akár hétköznapi kezeléseket is!

máj. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
27%

Mit mond a Biblia a vértranszfúzióról?

A Biblia parancsa szerint tilos vért juttatnunk a szervezetünkbe. Éppen ezért semmilyen formában nem szabad elfogadnunk vért vagy annak elsődleges alkotóelemeit, akár transzfúzióról, akár ételről van szó. Ezt támasztják alá a következő bibliaversek:


1Mózes 9:4. Az özönvíz után Isten megengedte Noénak és a családjának, hogy húst egyenek, azt viszont megtiltotta nekik, hogy vért fogyasszanak. Ezt mondta Noénak: „Csak a húst a lelkével – a vérével – együtt meg ne egyétek.” Ez a parancs mindenkire vonatkozik, hiszen minden ember Noé leszármazottja.


3Mózes 17:14. „Semmiféle testnek a vérét ne egyétek meg, mert mindenféle test lelke az ő vére. Bárki eszi is meg, ki kell irtani.” Isten szerint az élőlények lelke, vagyis élete, a vérben van, és az Ő tulajdona. Noha ezt a törvényt Isten csak az izraelitáknak adta, jól látszik belőle, hogy mennyire fontosnak tartotta a vér fogyasztását tiltó parancsot.


Cselekedetek 15:20. „Tartózkodjanak. . . a vértől.” Isten a keresztényeknek ugyanazt a parancsot adta, mint Noénak. A történelem tanúsága szerint az első keresztények nem fogyasztottak vért, és orvosi célra sem használták.


Miért adta Isten parancsba, hogy tartózkodjunk a vértől?

Bár a vértranszfúzió komoly egészségi kockázatokkal járhat, Isten elsősorban azért adta ezt a parancsot, mert az, amit a vér jelképez, az ő szemében szent (3Mózes 17:11; Kolosszé 1:20).

máj. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, te azt kérdezted, hogy a Tanúk miért nem adják fel az álláspontjukat és miért nem hallgatnak az orvostudományra?


[link]


Ez a szakember elmondta többek között, hogy az a tapasztalata, hogy a SZAKÉRTELEM HIÁNYA okoz több transzfúziót!


Te a tekintélyimádat kórságába szenvedsz, ezért szerinted egy "normális" embernek vakon kéne hallgatni az orvosokra, mert ők aztán a tuti. Egyik válaszomban már írtam, hogy az embernek sok esetben a SAJÁT FELELŐSSÉGE, hogy tájékozódjon! Ennek az orvosnak is más a véleménye arról, hogy miért használnak egyesek még mindig túl sokszor vért. A szakértelem hiánya!

máj. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 Veteránmacska ***** válasza:
33%
Mekkora hülyék vagytok! Ez nem összejövetel ez egy fórum! El kéne olvasni amit más is ír is felkéne mérni józan ésszel levetni jó szervezetnek a szemüvegét magatokról és kinyitni a szemeteket vagy legalább átértelmezni amit mást ír na azt fújjátok amit az er torony fúj ha nem tudtok normálisan érvelni válaszol Vagy legalább elgondolkozni a tényeken akkor inkább ne is írkáljatok ide hülyék
máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Kedves másfél pipás.

Továbbra sem arról van szó, hogy orvosok meg emberek hogyan fogadják vagy utasítják el a vérátömlesztést.

Te a 17-es válaszba írsz megint egy regényt arról, hogy a Biblia mit mond erről. Én direkt írtam a kérdésbe, hogy engem nem érdekel a Biblia és a szervezet mit mond erről. Az orvosoknak meg ehhez semmi köze.

Én a másik oldalra vagyok kíváncsi. Arra vagyok kíváncsi, hogy a szervezet miért találta ki ezt a szabályt. Az, hogy a Bibliában van 2-3 mondat ami ilyen formában félreérhető, az a ti problémátok.

Ezért is került valláskritika témába a kérdés és ezért is mondom el huszadszor, hogy nem rátok vagyok kíváncsi, hanem elsősorban ex Tanúkra vagy pszichológusokra vagy bárkire aki szektákkal foglalkozik és tud erre reális elméletet adni.

Gyakorlatilag a Biblia a félreérthetőségre épül. Ezért létezik ennyi vallás meg szekta az alapjára mert mindenki a saját kis hülyeségeit bele tudja magyarázni. Olyan mint az általános célú programozási nyelvek. Mindent meg lehet vele valósítani csak érteni kell hozzá.

Ha a véradás annyira problémás lenne és tökéletes alternatívák lennének rá akkor már rég nem lenne használatban, úgyanúgy mint a lobotómia. De valamiért mégis itt van köztünk. Talán azért mert vannak helyzetek amikor nincs más; talán azért mert a folyamat árához képest kicsi a kockázata... Nem tudom. De nem is érdekel. Ugyanis nem erről szól a kérdésem.

máj. 14. 11:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!