Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Jézus valóban az egész...

Ha Jézus valóban az egész emberiségért halt meg, akkor, hogy lehet?

Figyelt kérdés
hogy mégis bűnös,Isten nélkül élő ember az,aki nem fogadja a szívébe Jézust?
2010. nov. 22. 16:39
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
akkor mégis egy önző ember volt,mert csak azokért halt meg akik őt is szeretik,viszont ez ellent mond a Bibliának,hogy szerette az ellenségeit is,és megbocsájtott nekik teljesen önzetlenül.
2010. nov. 22. 16:41
 2/36 KTpearie válasza:
44%

Aki szó szerint érti a vallási tanításokat az vessen magára. A vallás is csak egy eszköz a politika kezében. Ami ma a gazdaság, az akkor a vallás volt: eszköz, amivel befolyásolni lehet a tömegeket.

Egy teológus nyilván le tudná amúgy neked vezeti a megfeljtést, én csak annyit mondok, hogy a vallás (nem csak a kereszténység, igaz mindre), ha csak olvasod egy szép mese, utópia, amit a politika kihasznált az évszázadok során, igazolást talált a tetteire, vagy épp motivációt (keresztes-hadjáratok, a raidkális iszlám jelenkori 'hadjáratai').

2010. nov. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
74%
szerintem rosszul értelmezed vagy én .. nekem ebből az jön le hogy azért Isten nélkül élő ember az aki nem fogadja szívébe Jézust mert Jézus Isten fia ő küldte le hozzánk őt és az egész emberiségért halt meg tehát nem volt önző mert kibírta azt a rengeteg fájdalmat kínt és szenvedést mindenki miatt akár jó akár rossz ember halála miatt is, és mindenkinek megbocsájtott akármit is cselekedtek.
2010. nov. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
54%

(Nem vagyok vallásos.) Nem Jézus írta a Bibliát, akkoriban egyébként is a kereszténység nem volt egységes stb. Szerintem nem volt önző, ő biztos hitt benne, csak a mai ember nem feltétlen arra figyel, amire érdemes lenne, szerintem bárhogyan is volt valójában (és ezt csak Isten tudhatja), Jézus egy bölcs ember volt, és a tanításai is azok, és a szeretet fontos, és nem az a lényeg, hogy feltámadt (vagy esetleg nem támadt fel), ez mit sem számít (be kellene már látnunk), mert az a lényeg, hogy másokért képes volt meghalni! (Mi lett volna, ha Jézus tudja előre, hog fel fog támadni, vagy ilyesmi... szerintem itt az igazi csoda az önfeláldozás, a halála, nem pedig a feltámadása.

Azt, hogy mit tartottak apokrifnak, azt emberek döntötték el, lehet mondani, hogy Isten sugallta nekik, hogy mit tartsanak igaznak, de ki az a halandó ember, aki azt meri állítani, hogy ő megérti Isten valódi akaratát? Nem önteltség ez?

2010. nov. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
48%
Látom van ateista válaszadó is, ami szintén csak egy hit! Én hiszek a tudományban, de az nem zárja ki Istent, aki egyszerűen csak kizárja Isten létét, mert egyszerűen meg akar szabadulni tőle, mint valami zavaró tényezőtől, az legalább olyan mintha fanatikus hívő lenne.
2010. nov. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 KTpearie válasza:
27%

-"Én hiszek a tudományban, de az nem zárja ki Istent"


Ezzel vitatkoznék, az evolúció-elmélet, ami tudományosan bizonyított, valamint a vallás válasza erre, a kreacionizmus teljesen ellentétes az én olvasatomban.


-"aki egyszerűen csak kizárja Isten létét, mert egyszerűen meg akar szabadulni tőle, mint valami zavaró tényezőtől, az legalább olyan mintha fanatikus hívő lenne."


Nem zárom ki a létét, egyszerűen nem látok rá okot, hogy miért higyjek benne. Amúgy is, abban bízni hogy ha hiszel akkor a túlvilágon majd a mennybe jutsz körülbelül olyan mint a lottó. Százezer féle vallás van, mi alapján kéne döntsek? A South Park epizód jut eszembe, ahol a figura egész életében példás keresztény volt, de halála után a pokol fogadja. Nem érti, mire a válasz: ja bocs, a kiválaszttak a mormonok.

2010. nov. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
16:52 egyetértek veled,ez sajnos így van.
2010. nov. 22. 17:50
 8/36 anonim ***** válasza:
38%

Szia!


Elsőként is tisztázni kellene ki Jézus Krisztus. A Biblia szerint Jézus Krisztus alkotta meg az embert. Ilyen értelemben mint Teremtője felelőséget vállalt érte, hogy biztosítsa számára az örök élet lehetőségét. A lényeg ez utóbbi szón van. Nem attól válik valaki jóvá, bűntelenné, hogy Jézus meghalt érte, hanem ettól, hogy ő elfogadta ezt. Jézus halálával a lehetőséget biztosítja az ember számára, hogy a bűneit rendezze, de ezt az embernek kell megtennie. Ilyen egyszerű a magyarázat.


Üdv. Péter

2010. nov. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

16:53 de ha eleve megváltott mindenkit,miért hangoztatják,hogy jobb ember az aki csatlakozik a keresztény valláshoz,meg megtér,meg Jézus nélkül nem tud élni? akkor most mindenkinek jár a megváltás feltételek nélkül,vagy csak bizonyos emberek részesülhetnek belőle,akik követik a keresztény vallás tanait?

mert szerintem itt valami turpisság van a vallás részéről.én így értettem.

2010. nov. 22. 18:13
 10/36 heszter ***** válasza:
46%

Bűnösnek, mindenki bűnös. Amióta Évát rávette a kígyó, hogy vétkezzen, azóta minden ember ebben születik, ebben él.


Ezért volt szükség a kereszthalálra, a megváltásra. Hogy ne vesszen el minden ember amiatt, mert vétkes.

Jézus valóban minden egyes emberért eljött, hogy megváltsa őket. Mindenki helyett vállalta a halált.


De Isten az embernek szabad akaratot adott. Így mindenkinek el kell döntenie, hogy elfogadja-e ezt az áldozatot.

Jogodban áll nemet mondani, de akkor a bűneidért neked kell felelned, neked kell meghalnod.


Ha azonban elfogadod Jézus áldozatát, nem logikus-e, hogy szeretni fogod azt, aki helyetted meghalt, hogy neked örök életed legyen?


Nem vallásosnak "kell" lenni. Hanem hívőnek. El kell hinned, hogy ez megtörtént, és el kell fogadnod Jézus áldozatát.


Keresztény akkor vagy, ha ezt elfogadod. Nem kell ehhez belépned egy egyházba.


De nem kell katolikusnak, reformátusnak stb. lenned, hogy üdvözülj. Csak fogadd el Jézust, az Isten fiát, aki meghalt érted.

2010. nov. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!