Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Jézus valóban az egész...

Ha Jézus valóban az egész emberiségért halt meg, akkor, hogy lehet?

Figyelt kérdés
hogy mégis bűnös,Isten nélkül élő ember az,aki nem fogadja a szívébe Jézust?
2010. nov. 22. 16:39
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
18:37 értem a felfogásodat,én ezért tartom szükségtelennek,és hiteltelennek az egyházakat,mert bárki bárhol a világon gondolhatja úgy,hogy elfogadja Jézust,mint megváltót,nem kell hozzá bibliát olvasgatnia,meg egyházakba járnia,mert ha elfogadja Jézust akkor elfogadja és kész.
2010. nov. 22. 19:05
 12/36 anonim ***** válasza:
29%

Ez úgy lehet, hogy Jézus nem halt meg a kereszten, s hogy minden ember önmaga bűneiért felelős.


Az, ha azt mondjuk, hogy Jézus elvitte a bűneinket, hitetlenség, s a felelősség áthárítása.

2010. nov. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
53%

én úgy gondolom, hogy nem Jézus Krisztus halálával kellene törődni, inkább az életével, tanításaival...kicsit furán hangzik számomra az is, hogy a bűneinkért halt meg...ő Isten, bármikor kimenthette volna magát, de nem tette, tudatosan, mert célja volt a halálával is, mégpedig az, hogy saját maga feltámasztásával alátámassza korábbi tanítását.

Másrészről pedig nem Jézust, mint személyt kell szívünkben elfogadni, hanem Krisztust, mint elvet, a mindenség, a teljesség, az Egész elvét...ezt pedig ha belátja az ember teljes tudatából, eszéből, akkor tette meg azt, amit a kereszténység tanít. :)


üdv

25/F

LastOne.Left


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
17%

azért ennyire nyomatékos nem akartam lenni, hogy kétszer írom alá...elnézést. :D


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 heszter ***** válasza:

19:05 "ha elfogadja Jézust akkor elfogadja és kész"

Az a baj, hogy ennyire nem egyszerű.


Ha te elfogadod Jézust személyes Megváltódnak, akkor következetesen el fogadod a tanításait is. Ahhoz meg, hogy megismerd, hogy mit mondott, szükség van arra, hogy a Bibliát olvass.


János az evangéliuma végén megírja, azt, hogy miért írta le a történteket:

"31Ezek pedig azért írattak meg, hogy higgyétek: Jézus a Krisztus, az Isten Fia, és e hitben életetek legyen az ő nevében. "


És szintén jó olyan közösségbe kerülni, ahol együtt lehetsz más emberekkel, akik így gondolkoznak:) Persze nem kötelező egyik sem;)

2010. nov. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Aki úgy érzi,hogy ez nem ilyen egyszerű,annak nem ilyen egyszerű.olvastam a Biblia tanításait,nos nem tartom az élet szent könyvének,és az egyházakat sem tartom éppen hitelesnek.vannak hiteles részek a Bibliában szerintem,de a hit számomra nem arról szól,hogy bekajálok mindent.
2010. nov. 23. 14:32
 17/36 anonim ***** válasza:

Nagyon kényelmes lenne az a felállás, hogy Jézus meghalt mindenkiért, innentől mindenki (bárhogy él is)ugyanazt a járandóságot kapja.


Például a munkahelyen mindenkinek jár a fizetés. Annak is, aki semmit nem tesz? (Itt csak a tiszta elvre gondolok, nem a mai korrupt világra.) Azt mondja a főnök, hogy ez egy csavargyár, nap végén jó fizetést ad az elkészült csavarok után mindenkinek. Te pedig bemégy reggel, szidod a főnököt, felvilágosítod a munkásokat, hogy nem kell csavarokkal bajlódniuk, mert a fizetés akkor is jár, és elvagy estig. Akkor sorba állsz a fizetésért. Mit gondolsz, fogsz kapni?

2010. nov. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
19%

Már nem azért de Jézusnak édes mindegy volt,hogy él e vagy hal. Ugyan is ha eleve Isten fia vagy akkor bármikor visszajössz a halálból, ezt elfelejtitek?


Értünk szenvedett és halt kereszthalált, nagy dolog, harmadnap feltámadt.

2010. nov. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 heszter ***** válasza:

kérdezőnek:

mint mondtam, nem kötelező, de ha elfogadod Jézust, akkor nem akarod-e megismerni őt? (pl. a Bibliából)


Nem is szabad mindent bekajálni!!!

2010. nov. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy lehet kétfelé választani a kettőt? Ha szereted Istent, akkor miért nem fogadod szívedbe Jézust? És például miért nem szeretnéd Szűz Máriát és a szenteket?

Ha nem szereted Jézust, akkor Istent sem szereted. Istenhez vezető út Krisztuson keresztül vezet.

2010. nov. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!