Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Jézus valóban az egész...

Ha Jézus valóban az egész emberiségért halt meg, akkor, hogy lehet?

Figyelt kérdés
hogy mégis bűnös,Isten nélkül élő ember az,aki nem fogadja a szívébe Jézust?
2010. nov. 22. 16:39
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Én meg azt nem értem,egyes emberek miért csak abban a formában tudják elképzelni Istent,ahogyan azt az egyház tanítja.tényleg nem értem,hogy számukra miért csak ez a sablon Isten,meg sablon Jézus,meg sablon szentek léteznek.Jézus remek ember lehetett,és tisztelem a bátorságát,tudását,komolyan! csak nem térdepelek előtte,mert nem tartom fontosnak.
2010. nov. 26. 20:31
 22/36 anonim ***** válasza:
bárki bármit is mondjon, Jézus önmagáért halt meg.
2010. nov. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
13%

A válasz írója 57%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 11-22 18:11

"A Biblia szerint Jézus Krisztus alkotta meg az embert."

Ekkora baromságot még nem hallottam!!Hol hallottad ezt?

2010. nov. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
49%
az utolsonak: vegyel egy asot es asd el magad, de mielott megteszed lapozz fel egy kepzomuveszeti albumot, es nezd meg, hogy Michelangeloig kit abrazoltak teremtokent! A Biblia szerint Jezus volt a Teremto, benne van Janos evangeliumaban, a romai levelben, a kolosse levelben es a zsidokhoz irt levelben. Hirtelen ennyi jutott eszembe, de Peter majd biztosan idezi is ezeket...
2010. nov. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Jézus Krisztus, mint Teremtő az alábbi bibliai igékben jelenik meg:

I.Kor. 8:6 "Nekünk egy Istenünk van, az Atya, akitől van a mindenség, mi is ő benne, és egy Urunk, a Jézus Krisztus, aki által van a mindenség, mi is ő általa."

Efézus 3:9 "hogy megvilágosítsam mindeneknek, hogy miképen rendelkezett Isten ama titok felől, amely elrejtetett örök időktől fogva az Istenben, aki mindeneket teremtett a Jézus Krisztus által"

Zsidókhoz 1:1-2 "ez utolsó időkben szólt nekünk Fia által, akit tett mindennek örökösévé, aki által a világot is teremtette"

Kolossé 1:13-17 "általvitt az Ő szerelmes Fiának országába, kiben van a mi váltságunk az Ő vére által, bűneinknek bocsánata, aki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született, mert Ő benne teremtetett minden, ami van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok, mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek, és Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn."

János 1:1-3 "Kezdetben volt az Íge, és az Íge volt az Istennél, és Isten volt az Íge. Kezdetben az Istennél volt, minden általa lett és nélküle semmi sem lett, ami lett."


A képzőművészethez néhány illusztráció:

[link]


Üdv. Péter

2010. nov. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

Akik elhiszik a Krisztusi mesét azoknak azt üzenem hogy szerencsés emberek,akiket Isten megajándékozott a hívők naivságával.!Tiszteletben tartom a hitüket és azt is ha azt hirdetik.

Mivel jómagam nem hiszem hogy a kereszténység az egyedüli és üdvös vallás és azt sem hogy az évmilliók alatt csak a mostani 2010 év ami fontos ezért nem teszem magamévá-mint ahogy egyik vallást sem.


Remélem nem fog nézeteimért Isten elitélni!Ha ember itél el az nem mérvadó,mert senkinek nincs joga hozzá!

Az egy igaz Istenben tudok hinni,(és hiszek is!!)de a keresztény papok praktikáit elitélem!Hazug haszonleső népség-de sajnos szükség van rájuk!!

2010. dec. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
54%

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 11-25 10:51

Sajnos az Istenfélelmet arra használják föl a Keresztény tanitók hogy hozzápárositsák a kétezer éves mesét.Isten nem tartozik szorasan ezekhez a mesefigurákhoz,csak a keresztényeknél!!Csak itt magyarázzák bele hogy egy ács szüz nője szült egy zsidógyereket nem az urától, aki .......szóval mese!!!Kár hogy a kereszten nem látszik Jézus nemi szerve ,mert akkor látszana hogy zsidóként vagy keresztényként szögezték-e föl!!

Jó volt az a kérdés hogy dicsőség-e az a halál amiből mint a vámpir mindig föl lehet támadni?Könnyű úgy menőzni ha nincs következménye!Olyan mint egy filmforgatás!Csapó után mindenki fölkel és megy a büfébe!

Erre azt hirdetik hogy értünk halt meg a kereszten!Nem halt meg és akkor talán nem is értünk feszitették keresztre hanem mert rossz fát tett a tűzre!

2010. dec. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 heszter ***** válasza:

Előzőnek:

Ugye te se gondolod azt, hogy Jézust azért feszítették meg, mert rossz fát tett a tűzre?

(Csak egy rossz tettét említsd kérlek...)

2010. dec. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
54%

Például a lázitás!Pl.a pillanatnyi vallási vezetők tanainak tagadása!Népességösszeiráson való részvétel elmulasztása,szemfényvesztés,meg amivel még az akkori egyházi és állami vezetők megvádolhatták.Tisztességes kereskedők zaklatása és kizavarása a templomból.Ebből egyért is keresztfa járt anno!(ha ezek is nem a papjaitok kitalációi!!)

A kérdezőnek elfelejtettem megirni hogy ne állitsa rólam hogy Isten nélkül élő vagyok,csak mert nem fogadok el egy tant ami számomra nem hiteles.Vagy úgy fogalmazza meg a kérdését hogy azzal mások érzéseit föltételezésekr alapozva ne sértse,mert nincs joga hozzá!

2010. dec. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

ma 15:51--nek tisztelettel!

Mivel valami hasonlókra gondoltam én is ezért nem ragoznám és megvárom hogy mit válaszolsz az előzőnek.Egykét dologban én is igy látom-bár nem mindenben és köszi Neki hogy leirta helyettem!

2010. dec. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!