Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Jézus valóban az egész...

Ha Jézus valóban az egész emberiségért halt meg, akkor, hogy lehet?

Figyelt kérdés
hogy mégis bűnös,Isten nélkül élő ember az,aki nem fogadja a szívébe Jézust?
2010. nov. 22. 16:39
1 2 3 4
 31/36 heszter ***** válasza:
100%

"Például a lázitás!Pl.a pillanatnyi vallási vezetők tanainak tagadása!Népességösszeiráson való részvétel elmulasztása,szemfényvesztés,meg amivel még az akkori egyházi és állami vezetők megvádolhatták.Tisztességes kereskedők zaklatása és kizavarása a templomból.Ebből egyért is keresztfa járt anno!(ha ezek is nem a papjaitok kitalációi!!)"


Lázítás?

Pilátus (az akkori állami vezető) így reagált Jézus vádjaira: "Pilátus erre így szólt a főpapokhoz és a sokasághoz: "Semmi bűnt nem találok ebben az emberben."" Lukács 23:4


A pillanatnyi vallási vezetők tanainak tagadása?

Ne haragudj, de ő sose tagadta meg a tanokat. Nem véletlen van benne a mai keresztény Bibliában az Ószövetség. Nagyon fontos rész, hiszen Jézus is az írások alapján élt, tanított. Ami az egyházi vezetőket zavarta, az, hogy "kritizálta őket", hogy nem az írások alapján élnek, és képmutatók. Ha belegondolsz, ez szerintem akkoriban sem volt halálos bűn, hiszen a törvények szerint egymás megfeddése még jó dolog is. (És ha belegondolsz, ezek a kritikák akkor zavarnak valakit igazán, és akkor akarja elhallgattatni a forrást mindörökre, ha tudja, hogy abban amit mond van igazság. Ez már csak pszichológia.)


Népességösszeiráson való részvétel elmulasztása?

Arra a népesség-összeírásra gondolsz, amelyikre a terhes édesanyja hasában utazott, és ami után menekülniük kellett a gyermekirtás miatt? (Tehát a bethlehemire?) Azon részt vett. (Vagy valamelyik másikra?)


Szemfényvesztés?

Mire gondolsz pontosan? Amikor vakokat, bénákat gyógyított? Ugyanis azt nem tudom, hogy lehet "szemfényvesztéssel" elérni, de tényleg érdekelne, hogy ti (+a veled egyetértő), hogy képzelitek ezt el. Tömeghipnózis? Csodás gyógyszerek ismerete.


Említetted, hogy Istenfélő ember vagy, ami dicséretes, de akkor kérdem én, az Istentisztelet helyén megfér-e a nyerészkedés? (Ugyanis a "tisztességes" kereskedők is a haszonból, a nyereségből élnek. Szerintem ennek nincs helye a templomban, ahova az emberek megtisztulni, Istenhez közel kerülni, vele találkozni mennek. Ezenkívül erősen kétlem, hogy tisztességesek lettek volna, hiszen az áldozatbemutatás helye mellett árultak áldozati jószágokat. Szerinted, olcsóbban vagy drágábban adták a jószágaikat, mint a többi kereskedő? Ezenkívül képzelj el egy piacot, és hogy ott milyen körülmények uralkodnak. Szerinted Isten házába nem bűn ezt bevinni.)


De várom a válaszaid, észrevételeid, mert természetesen lehet az ember ellentétes véleménnyel, de szerintem Jézus élete nem arról tanúskodik, hogy egy erőszakos bűnöző lett volna...:) De igaz, hogy a bűnt, bűnnek nevezte, ez pedig sokaknak nem tetszett.

2010. dec. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
54%

Biztosan tájékozottabb vagy keresztény vallási és vallástörténet ismereti dolgokban mint én.Nekem inkább részismereteim vannak.Mivel én nem tudom elfogulatlanul olvasni ami "le vagyon irva"itt és itt,ezért nem tartom az egészet úgy ahogy van igaznak.

Amit pedig nem tartok igaznak azt miért biflázzam be betüről betüre?Nem látom értelmét.

Egy állitást egy másik állitással is alá lehet támasztani,de az még mindig csak állitás lessz és nem tény!Aki elhiszi a kacsalábon forgó kastélyt annak már gyerekjáték bemesélni hogy a hétfejű sárkány ott lakik!!

Nincsenek konkrét bizonyitékok és még észérvek sem hogy miért lenne abban a formában ahogy ma tanitják igaz.Arra alapozni hogy hinni kell nem tudni--hát az hiszékeny emberek jóindulatával való visszaélés!


Ilyenkor nem győzöm hangsúlyozni hogy aki elhiszi,azt attól még nem ostobának tartom,mert ahhoz nincs jogom.

Gondolom azért nem tartasz majd hiteltelennek,amiért olyan tanitóktól meg pontosan nem szeretem hallani az Igét,akik maguk pedofilok,kapzsik és csak az egyházuk hasznát lesik mindenben.Igen, sokat tanulnak,ez tény,de legtöbb nem az emberiség érdekében használja a megszerzett tudását hanem az egyház és saját javainak gyarapitására!Visszaélve sok tájékozatlan ember hiszékenységével.

Ezek a csuhások nem Isten hanem az egyház szolgái,pásztorok akik birkának tartanak mindenkit,aki a nyájhoz csatlakozik,legtöbbször lelki vigaszt várva---vagy mert ha nem ezt tenné,akkor kiprédikálnák,vagy épp megszólnák!

Legmélységesebb tiszteletem mindenkinek aki igaz ember,csak másként látja mint én!

2010. dec. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 heszter ***** válasza:
100%

Igen, teljesen megértem a fenntartásaidat, de egy pár gondolatot még hagy osszak meg.


Hiszékenységről: A tudósok állításairól honnan tudod, hogy igazak? Sokszor azokat hallod, amik nincsenek bebizonyítva, csak az eddig ismert tényekre magyarázatot ad. És néha, amikor új adatokat szerzünk, kiderül, hogy az addigi elméleteink hibásak, legegyszerűbb példa a Nap és Föld viszonya. Régen azt hitték, hogy a Nap kering a Föld körül, és amikor a fordítottját mondták tudósok, még meg is ölték őket a "tévtanaik" miatt.


Ezért én úgy gondolom, hogy nem feltétlen a hiszékeny emberek hisznek Krisztusban. Természetesen a hit nagyon fontos, de szerintem csak azért ne utasítsunk el valamit, mert túl szép ahhoz, hogy igaz legyen.


Ezen kívül, bár nem tisztem a papok védelme, ráadásul nekünk a gyülekezetben (olyan mint egy templomközösség) nem is papunk, hanem lelkipásztorunk van, de szeretnék róluk is mondani egy-két szót.


A mi lelkipásztorunk például egy 3 gyermekes családapa, egy nagyon hiteles vezető, a lánya az egyik legjobb barátnőm 10 éves korom óta, így személyesen is tudom, hogy miket tesz és milyen a családi élete. Ezek alapján tudom azt mondani, hogy igenis Isten megáldja a benne bízókat (nem feltétlen anyagilag) és örülök, hogy ilyen szellemi vezetőm van.

Nem pedofil, nem kapzsi, és Istent és az ő akaratát keresi, nem pedig a saját hasznát.


Természetesen ez csak egy példa, de én az ő életét látom a legjobban, természetesen tudom, hogy egy nem hívő leginkább csak akkor hall egyházi vezetőről, ha az valami szürnyűséget tesz. Nem tudom pontosan, hogy hány katolikus papot ítéltek el pedofíliáért (ami szerintem egyébként az emberek ellen elkövethető legszörnyűbb tett!), de ha még több százan vannak is, az se teszi ki a katolikus papság 0,5%-át sem, és az összes papot nem ítélném el soha a kisebbség tetteiért.

2010. dec. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
54%

Kedves huszter!Köszönöm hogy figyelmet szenteltél arra amit leirtam,és amiben próbáltam a magam szerény módján lepötyögni hogy miért nem tudom elfogadni és magamévá tenni a krisztusnak tulajdonitott tanitást.

Az én véleményem az hogy mindegy miben hisz valaki,az a lényeg hogy legyen hite,mert anélkül elveszett és reménytelen az ember élete.Hogy miként volt az ott a keresztény időszámitás kezdésekor azt senki nem fogja már jegyzőkönyvszerüen megismerni.Az idők folyamán sokat tettek hozzá és vettek el belőle,mindig az aktuális körülmények kivánalmainak megfelelően.Amit most hallunk az a 21-ik század szájize szerint van tálalva---hogy a ma embere számára fogyasztható és a körülményekhez viszonyitva izletes legyen.Nem tisztem minősiteni senkinek a véleményét,senkinek a tanitását és senkinek a cselekedetét.Amit leirtam az csak eszmefuttatás szintjén áll meg.Nem olyan itélkezés amit másnak ajánlanék elfogadásra.

Ha nem untatlak egy példát mondanék ami a kapzsiságát példázza egy katolikus papnak!!

A történés a köv.::Fülledt meleg szombat délután van.Esküvő Szigetváron.

Megvan a házzasságkötés a házasságkötő teremben és megy a násznép át a templomi esküvőre.Kb.220 ember ezért nem fér mindenki be a templomba.

Kéne kezdeni az esketést,de a pap nem kezdi mert a vőlegény otthon felejtette a csekket amin befizették az esketés díját.Hiába bizonygatta mindenki hogy bevan fizetve és mikorra vége a szertartásnak odaér a csekk.Nem volt hajlandó elkezdeni.Kinn 30 valahány fok meleg,gyerekekkel,öregekkel az ájulás határán.

Mire visszaért a vőlegény a csekkel az kb egy óra.Na itt utáltam meg végleg az egész bagázst,papostul,egyházastul,mindenestül.

Mint önk.képviselő azóta a körjegyzőségünk mindegyik papját megismertem és egyik sem felel meg annak a képnek ami Isten szolgájának ideális lenne az én megitélésem szerint.Tudom vannak kivételek---de miért a kivételek vannak kevesebben??

Kösz ha végigolvastad!

2010. dec. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 heszter ***** válasza:
100%

A példád tényleg nagyon durva volt...

Nagyon sajnálom az esetet.


Őszintén: erre nem tudok mit mondani. (És az ilyet nem menetegetném!)


És köszönöm a válaszokat. További szép életet;).

2010. dec. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos ez a "További szép életet"elköszönési forma!Szintúgy kivánok minden jót és kösz az emberi szavakat!
2010. dec. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!