Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia eredeti forrása...

A Biblia eredeti forrása nélkül, hogy lehet rá építeni hitet?

Figyelt kérdés

Én muszlim vagyok, és a Koránra, mint isten utolsó kinyilatkoztatására, bátran építem hitem, mert annak eredete visszaellenőrizhető, egészen a forrásig. Mohammed próféta arabul beszélt, és ezért az Isten arabul szólt hozzá, és ő és a társai, ezt azonnal megjegyezték, majd lejegyezték. Ma nem találsz két különböző Koránt a világon.


Mint muszlim, természetesen hiszek a Bibliában, mint isteni kinyilatkoztatásban, de tisztában vagyok vele, hogy az amit a kezünkbe tarthatunk ma, az már változtatott. Jézus arámi nyelven beszélt, ezért a tanításai is ezen a nyelven szóltak. Hol van a ez lejegyezve? Hol van ez a forrás? Megdöbbentőnek tartom, hogy a magyar emberek, olvassák a Bibliát magyarul, és nem is érdekli annak a fordításnak a hitelessége!


2010. dec. 29. 12:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/145 anonim ***** válasza:
92%
A hitelt a pápa és néhány Magyar nyelvben jártas ember(gondolom az érsekünk is) elemezte, és nem nyilvánította eretneknek, tehát valószínű, ugyanazokat a tanításokat jegyezték le benne.
2010. dec. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/145 yuda ***** válasza:
95%

Csak saját magamról és szűk környezetmről tudok biztosat, ezt írom:


Régen is olvastam bibliát iskolás koromban és érdekese voltak a történetek,Sámson..stb-de csak ennyi.Néha eljártam templomba, de semmi változás,mígnem egyszer egy vadidegen ember elkezdett Istenről és a bibliáról beszélni és az más volt,mint az eddigiek.Élővé lett az az Isten,Jézus stb-és nem is húzom tovább: a tanulság:


A hit hallásból van,a hallás Isten Igéjéből fakad vagyis: hallani kell Isten beszédét valakitől,akinek élő hite van és az olyan vonzó lesz,hogy így hit keletkezik az ember szívében.Akivel ez nem történt meg,az nem tudja elképzelni sem-és ezután már könnyedén elfogadom és értem is a bibliát anélkül,hogy tudnék arámul, vagy görögül.Maga az Isten fog tanítani,és félre ne értsd,de mohamed meghalt,krisna meghalt,buddha meghalt, Jézus is meghalt,de csak egyedül ő támadt fel a halálból :))

2010. dec. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/145 anonim ***** válasza:
18%
Igazad van, hogy is tudunk mi keresztények eredeti forrás nélkül élni? Egy megoldás van csak, át kell térni az EGY igaz hitre, az iszlámra. Aki nem hajlandó megtérni azt ki kell végezni.
2010. dec. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/145 anonim ***** válasza:
91%

Szerinted, ha az amerikai elnök mond valamit angolul, és én csak a magyar fordítását látom, akkor az nem hiteles? Igaz, hogy nem azokat a szavakat olvasom, de a lényeg ugyanaz.

Az újszövetség nyelve a görög-akár görög vagy héber eredetiben is olvashat Bibliát, aki ennyire művelt, hogy beszéli ezeket a nyelveket.

Éppen azért, mert ezt nem mindenki teheti meg, fordították népnyelvre a Szentírást.

Egyébként te honnan tudod, hogy teljesen hiteles a Korán?

Csak hiszed te is, ahogy én meg a Bibliában hiszek.

2010. dec. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/145 A kérdező kommentje:

"tehát valószínű, ugyanazokat a tanításokat jegyezték le benne"


Ez kevés... az eredeti kell, hogy hozzá lehessen hasonlítani... így bármit lehet állítani.

2010. dec. 29. 13:53
 6/145 A kérdező kommentje:

"Jézus is meghalt,de csak egyedül ő támadt fel a halálból"


Ezt is azért hiszed pont mert, az amit olvasol, egy hiteltelen fordítás.


Én is szívükben hittel megtelt, emberektől tanulok, és pont ezért a szíveben egyistenhit lakozik.

De veled ellentétben, ezt még az eredeti források is alátámasszák.

2010. dec. 29. 13:56
 7/145 A kérdező kommentje:

"Az újszövetség nyelve a görög-akár görög vagy héber"


Jézus nem ezeken a nyelveken beszélt. Ezért akkor is csak egy fordítást olvasol, aminek hitelessége megkérdőjelezhető.


... megdöbbent ez a hiszékenység, és érdektelenség a hitelességgel szemben ...


A Korán arabul, van, úgy ahogy ki lett nyilatkoztatva.

2010. dec. 29. 14:05
 8/145 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nézd meg ezt a két filmet! Az első egy igaz történet feldolgozott változata. Szerintem választ kapsz bennük több kérdésedre is:


[link]


[link]


Isten áldjon!

2010. dec. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/145 Salx Narval ***** válasza:
94%
És akkor mi van? Isten a szívekben lakik, nem a könyvekben.A Biblia és a Korán is olvasásra való, nem arra, hogy értelmezgessük, meglátásunk szerint.
2010. dec. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/145 anonim ***** válasza:
Hívő és hívő közti vitának semmi értelme nincsen.
2010. dec. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!