Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia eredeti forrása...

A Biblia eredeti forrása nélkül, hogy lehet rá építeni hitet?

Figyelt kérdés

Én muszlim vagyok, és a Koránra, mint isten utolsó kinyilatkoztatására, bátran építem hitem, mert annak eredete visszaellenőrizhető, egészen a forrásig. Mohammed próféta arabul beszélt, és ezért az Isten arabul szólt hozzá, és ő és a társai, ezt azonnal megjegyezték, majd lejegyezték. Ma nem találsz két különböző Koránt a világon.


Mint muszlim, természetesen hiszek a Bibliában, mint isteni kinyilatkoztatásban, de tisztában vagyok vele, hogy az amit a kezünkbe tarthatunk ma, az már változtatott. Jézus arámi nyelven beszélt, ezért a tanításai is ezen a nyelven szóltak. Hol van a ez lejegyezve? Hol van ez a forrás? Megdöbbentőnek tartom, hogy a magyar emberek, olvassák a Bibliát magyarul, és nem is érdekli annak a fordításnak a hitelessége!


2010. dec. 29. 12:22
 91/145 anonim ***** válasza:

Illik egy muszlimnak a Mohamed név mellé biggyeszteni a próféta megjelölést, ami megkülönbözteti a többi halandótól.

Ennyi tisztelet kijár neki. A muszlimok erre nagyon adnak!

2011. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/145 anonim ***** válasza:

"A Korán arra tanít, hogy tárd elő az igazságot, és majd mindenki dönt.

A kérdésre nem válaszoltál!

A többi meg demagóg!"


Válaszoltam egy korábbi válaszomban. De most én kérdem meg, hogy lehet hitet építeni ennyi fenyegetésre?!


Te mit szólnál, ha a gyereked úgy érne haza a mecsetből, hogy kék zöld a keze?! Van akinek a kezét el is eltörték!

És ez még csak a jéghegy csúcsa!

Én is az igazságot tártam elő, ez miért demagóg?

2011. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/145 A kérdező kommentje:

"De most én kérdem meg, hogy lehet hitet építeni ennyi fenyegetésre?!"


Mennyi fenyegetésre? A hitetlenséget az ember választja, és így magának köszönheti a büntetést!

Aki pedig az Istenre hazudik, az vessen is magára! Nincs itt fenyegetés, egy szál sem! Csak következmények.


A Korántanulós gyerekverés, nem létezik. Ha valahol, valaki ezt csinálta, az a saját gyengesége. Hol van a Koránba, hogy verd lilára a gyerek kezét, hogy tanuljon???

Na ezért demagóg!

2011. jan. 22. 19:05
 94/145 anonim ***** válasza:

"Ez jó, hogy ezt kimondtad. Én is ezt mondom. Nektek nem számít, hogy politeista hitetek van."

Én egyáltalán nem ezt mondtam. Felvázolom az érvelésed:

- A monoteizmust önkényesen definiálod (amely mellesleg eltér a szavak tudományos definíciójától)

A: Önkényes definíciódnak az Iszlám megfelel, a kereszténység nem.

B: A kereszténység tehát nem hiteles, csak az Iszlám.


Csakhogy ezt körkörös érvelésnek (petitio principii) hívják, ahogy Freya említette is.


Ugyanez igaz a Korán vs Biblia érvelésedre:

Megpróbálod alkalmazni a mutawatir meg tawatur fogalmakat a Bibliára. Csakhogy ezek pusztán önkényesen alkotott fogalmai a muzulmán teológusoknak, hogy könnyebben értelmezhetővé váljon az Iszlám tanítás. Én mondhatom, hogy nem fogadom el azt az érvet, hogy a Biblia nem Mutawatir (mert a leírásod alapján valóban nem az), és igazam van, mert a hitelesség logikailag nem követeli meg a "mutawatirságot". Én elfogadom, hogy az Iszlám vallási vezetők fogalmakat alkottak, hogy ezek alapján eldönthessék, mit tartanak hitelesnek, és mit nem. Hasonlót csináltak a keresztény egyházatyák is, más követelményekkel, de ők is eldöntötték ugyanezt.


Csakhogy egyik esetben sem a formális logika keretein belül történt ez (ami még mindig nem baj). Sem a kanonizálás, sem a mutawatir. Az, hogy az általad felhozott érv helyes-e, pusztán elfogadás kérdése (ami továbbra sem baj, hiszen hitről van szó). De éppen emiatt a logikai érvek hamissá válnak általuk.


Én is megtehetném, hogy vitatni kezdem a Korán hitelességét, arra hivatkozva, hogy nem kanonizált. Tudsz erre mentséget? Persze hogy nem, hiszen logikailag hibás az érv.


Te próbálod bemutatni az érved, mint abszolút igazság. Én azt mondom: ha be tudod bizonyítani tisztán logikai következtetésekkel azt az állításod, hogy "csak az a hiteles, ami mutawatir" anélkül, hogy egyszer is ennek igaznak feltételezésével igazolod valamely következtetést, és nincs érvelési hiba a levezetésben, én elfogadom.

De ha ez nem sikerül, akkor bebizonyosodik, hogy elfogadás és hit kérdése az egész, én elismerem, hogy Te ezt elfogadod, viszont Te is elismered, hogy hit, és nem logika kérdése a dolog.

2011. jan. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/145 A kérdező kommentje:

19:15

Válaszod hasznosnak tartom!

Azt vártam, hogy valaki végre így válaszoljon!


Akkor!

1. Definiáljuk együtt a Monoteizmust!

2. Definiáljuk együtt az Isten fogalmát!

3. Határozzuk meg együtt a Monoteizmus fontosságát!

2011. jan. 22. 19:29
 96/145 A kérdező kommentje:
4. Értsük meg, hogy mi a Mutawatir, és vizsgáljuk meg együtt, hogy feltétele, e valaminek ahhoz, hogy kimondhassuk rá, hogy hiteles 100%-ig!
2011. jan. 22. 19:37
 97/145 anonim ***** válasza:
Akkor szeretnélek megkérni, definiáld Isten fogalmát!
2011. jan. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/145 anonim ***** válasza:

"Mert tudjuk bizonyítani, hogy Mohammed mondta, de azt nem lehet bizonytani, hogy azt amit a kezedbe tartasz azt Jézus mondta!!!"


Hát ezen elkapott a nevetés! Még ha Mohammed vetette volna papírra a Koránt... de mint tudjuk, nem így történt, ugyanis nem tudott írni és olvasni! Szóval mivel bizonyítod, hogy ő diktálta le? Ott voltál netán, vagy kamerázta valaki az eseményeket? Jaa... hogy tárolják valahol a Koránt a lehető legeredetibb verziójában?! Ez semmi többet nem bizonyít, mint hogy létezik a könyv és valaki leírta. Logikailag nem bizonyíték arra, hogy Mohammed volt az eszmei szerzője, sem arra, hogy azok, akik lejegyzetelték, nem változtattak rajta itt-ott. Nem tudod bizonyítani, hogy a Korán szóról-szóra Istentől származna. Csak elhiszed, mert így diktálja a szíved, mert erre tanítottak és így jó neked. De hiába is próbálsz tényt csinálni belőle, nem fog menni. Ugyanis ez nem tény, ez hitkérdés. Ilyen egyszerű.

2011. jan. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/145 A kérdező kommentje:

20:20!!!

Le vagy maradva! Ajánlom figyelmedbe 19:37

2011. jan. 22. 20:26
 100/145 anonim ***** válasza:

20:26


Szerencsére semmiről sem vagyok lemaradva, de ha mégis, akkor rengeteg időm van, segíts bepótolni a hiányosságom és válaszolj, érvelj, amit szeretnél. Persze ha nem tudsz, akkor nem kell. 19:37 nem nekem szól és nincs összefüggésben a hozzászólásommal.

2011. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!