Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia eredeti forrása...

A Biblia eredeti forrása nélkül, hogy lehet rá építeni hitet?

Figyelt kérdés

Én muszlim vagyok, és a Koránra, mint isten utolsó kinyilatkoztatására, bátran építem hitem, mert annak eredete visszaellenőrizhető, egészen a forrásig. Mohammed próféta arabul beszélt, és ezért az Isten arabul szólt hozzá, és ő és a társai, ezt azonnal megjegyezték, majd lejegyezték. Ma nem találsz két különböző Koránt a világon.


Mint muszlim, természetesen hiszek a Bibliában, mint isteni kinyilatkoztatásban, de tisztában vagyok vele, hogy az amit a kezünkbe tarthatunk ma, az már változtatott. Jézus arámi nyelven beszélt, ezért a tanításai is ezen a nyelven szóltak. Hol van a ez lejegyezve? Hol van ez a forrás? Megdöbbentőnek tartom, hogy a magyar emberek, olvassák a Bibliát magyarul, és nem is érdekli annak a fordításnak a hitelessége!


2010. dec. 29. 12:22
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/145 A kérdező kommentje:

"Te Jézust csak egy prófétának véled."

"CSAK", "CSAK EGY PRÓFÉTA" Ez szomorú...


Korán:

"A Messiás soha sem tartja méltóságán alulinak azt, hogy Allah szolgája legyen, sem az Allahhoz közelálló angyalok. Aki méltóságán alulinak tartja az Ő szolgálatát és felfuvalkodik az az ő dolga. Allah a túlvilágon mindannyiukat összegyűjti magához"


Neked nem elég az egy, és oszthatatlan Isten???

Az Ő küldöttét is Istenné titulálod??? Mikor őneki az egy megtiszteltetés, hogy próféta lehet???!!!


"Aki méltóságán alulinak tartja az Ő szolgálatát és felfuvalkodik..."

"Te Jézust csak egy prófétának véled."


Hát ez nagyon veszélyes. Ez olyan mint a hinduizmus. Földön járó Isten. Ez Istenkáromlás, és bálványimádat.

2010. dec. 31. 12:52
 52/145 A kérdező kommentje:

"Mi azt valljuk, hogy Jézus Isten Fia volt, aki letette isteni hatalmát, emberi formát vett fel, és ebben a formájában - mint Isten - járt itt közöttünk."


Péter! Hagyjuk ezt! Nagyon nagy veszélyben vagy. Nem fogod fel, hogy mit beszélsz. A hinduk attól jobbak nálad, hogy ők nem titkolják, hanem nyíltan felvállalják, hogy bálványokat, és több Istent imádnak. De te ezt letagadod, és közben abban hiszel, hogy az Isten egy ember. Ne beszélgess velem kérlek!

2010. dec. 31. 12:57
 53/145 anonim ***** válasza:

Ez a hiszékenységgel,vak hittel,a látókör beszűkülésével magyarázható.a vallási vezetők elterjesztik,hogy a Biblia az Isten szava,egy az egyben,teljesen hiteles,a hívők el vannak kápráztatva:Jézus szeret téged,megmenekültél a pokoltól(amit mi magyarázunk be neked,hogy aztán mi is tetszelegjünk kicsit a megmentő szerepében)

ez a beetető fázis,aztán lassan kiderül,csak vannak a Bibliában összegyeztethetetlen dolgok,néhány helyen nem hiteles,nem tudják az életükben igazán hasznosítani a leírtakat,lehetnek benne félrefordítások,nem bizonyítható az eredetisége,de mielőtt feltennék a kérdéseiket,utánajárnának a dolgoknak,a vezetők már készen is állnak az újabb szöveggel:higyj,ne kételkedj, a Biblia hiteles(és nehogy utána merj járni valaminek is!)

2010. dec. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/145 Salx Narval ***** válasza:
Azt hiszem mindenki leírta a véleményét és ezek elég messze állnak egymástól.Én a magam részéről mindkét könyvet nagy értéknek tartom, a mélyebb megítélése a ti dolgotok.BUÉK mindenkinek.
2010. dec. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/145 anonim ***** válasza:
2011. jan. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/145 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező !


Talán nem ártana elgondolkozni arról,hogy Jézus feltámadása után az apostolok kiről és miről beszéltek?

Allah-ról,Mohamed prófétáról?

Kinek a neve által tették a csodákat és kinek a neve által történnek gyógyulások,szabadulások ma is?

Egy történet az apostolokról.


Apostolok Cselekedetei 4.rész 1-12v

1.Míg ők azonban a néphez szólottak, oda léptek hozzájuk a papok és a templom felügyelője és a sadduczeusok,

2. Neheztelve a miatt, hogy ők a népet tanítják, és hirdetik a Jézusban a halálból való feltámadást;

3. És rájuk vetették kezüket, és vetették őket őrizet alá másnapig, mert már este vala.

4. Sokan pedig azok közül, kik hallgatták az igét, hívének; és lőn a férfiak száma mintegy ötezer.

5. Lőn pedig, hogy másnapra egybegyűlnek azoknak fejei, vénei és írástudói Jeruzsálembe.

6. És Annás, a főpap, és Kajafás és János és Sándor, és a kik csak főpapi nemzetségbeliek valának.

7. És mikor őket a középre állították, tudakozzák vala: Micsoda hatalommal, vagy micsoda név által cselekedtétek ti ezt?

8. Akkor Péter, Szent Lélekkel megtelve, monda nékik: Népnek fejedelmei és Izraelnek vénei!

9. Ha e mai napon mi egy nyavalyás emberrel való jótétemény felől hallgattatunk ki, mi által gyógyult meg ez:

10. Legyen tudtotokra mindnyájatoknak és az Izrael egész népének, hogy a Názáreti Jézus Krisztusnak neve által, a kit ti megfeszítettetek, kit Isten feltámasztott halottaiból, az által áll ez ti előttetek épségben.

11. Ez ama kő, melyet ti építők megvetettetek, mely lett a szegeltnek fejévé.

12. ÉS NINCSEN SENKIBEN MÁSBAN ÜDVÖSSÉG: MERT NEM IS ADATOTT EMBEREK KÖZÖTT AZ ÉG ALATT MÁS NÉV, MELY ÁLTAL KELLENE NEKÜNK MEGTARTATNUNK.


Írtad,hogy tapasztaltad a természetfölöttit a saját testeden vajon itt a gyógyulás csodáira gondolsz?

Mert én arra gondoltam.

Hogyan lehet egy általad kérdéses könyvből amelynek cáfolod a valódiságát abból megtapasztalni ugyanazt amely az apostolok idejében történt?

Ha ez a könyv nem valódi?

Jézus az mondta magáról én vagyok az út az igazság és az élet,Mohamed próféta a halálos ágyán azt mondta még mindig keresem az igazságot.



János evangéliuma 14,6:

Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.



Shalom

2011. jan. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/145 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Elfogadom őket, de helyesnek nem tartom. Levontam a következtetést: Keresztények jobban ragaszkodnak ahhoz amit megszoktak, mint az igazsághoz.

Itt eddig senki nem gondolkozott el azon, hogy: "Te jó Ég Ez nem is hülyeség! Tényleg nincs amihez hozzáhasonlíthatom azt amit a kezemben fogok. akkor honnan tudhatnánk, hogy hiteles???!!!"


Én nem mondom, hogy akkor ne higgy! Se azt, hogy ez alapján hagyd el a kereszténységet! De legalább annyi lenne, hogy beismered, hogy ez igaz! Hogy kimondod, hogy igen, nincs viszonyítási alap, de nekem így is jó!

És nem visszavágok, hogy a Korán így, meg a Korán úgy. Nyilván nem teszek fel ilyen kérdést, ha ugyan ez a Koránra is igaz lenne.

Na mindegy!

2011. jan. 1. 10:21
 58/145 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Összefoglalva.


Keresztények jobban ragaszkodnak ahhoz amit megszoktak, mint az igazsághoz.

Itt eddig senki nem gondolkozott el azon, hogy: "Te jó Ég Ez nem is hülyeség! Tényleg nincs amihez hozzáhasonlíthatom azt amit a kezemben fogok. akkor honnan tudhatnánk, hogy hiteles???!!!"


A keresztények nem ahhoz ragaszkodnak amit megszoktak hanem Istenhez és az Ő igazságához és azért hiteles mert Isten tesz bizonyságot róla vagyis teszi hitelessé az ő felkentjét a Názáreti Jézust,a kereszténységet és a Bibliát.

Ez nem egy megszokott bebetonozott eszme,vagy vallás amit ész-nélkül követnek a keresztények,mert azt hallották (bebeszélték nekik vagy rábeszélték őket) vagy beleszülettek.

Sőt Isten megengedi ,hogy logikai úton ész érvekkel valamint történelmi tények alapján.

Azonkívül szellemi tapasztalatok által is megismerhető és bizonyítható legyen az Igazság!

Valamint a Biblia azt állítja a teremtett világ 'kiállt,

(tesz bizonyságot) a (Biblia) Istenének létezéséről.

Ha ezzel nem értesz egyet a te döntésed és hit amit követsz szintén a te döntésed valamint az ezzel járó felelősség is mert olvastam valamelyik kommentárodban hogy azt írod egy keresztényről nagy veszélyben vagy!

És te nálad minden ok? Te nem vagy veszélyben?

Miért vagy ebben olyan biztos?

Én azért vagyok biztos a hitemben mert egy feltámadott személyre épül aki legyőzte a halált és betöltötte életemet az Ő életével és erejével.

Akinek létezését megtapasztaltam úgy hogy még nem láttam de meg fogom látni mert ez is egy ígéret a a Bibliából.

Aki ma is él és az életemet ráépítettem aki a keresztények életében kőszikla,Jézusra aki az Igazság.



Shalom

2011. jan. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/145 A kérdező kommentje:

Azért tartom a keresztényeket nagy veszélyben, mert nem Egy, és Oszthatatlan Igaz Istenben hisznek, hanem egy földön járó hús-vér, ember-istenben. Megborzongok, ha ebbe belegondolok. Ez Istenkáromlás. Az Isten tökélete, és így nem azonosul azzal, amit teremt. Én követem az Úr kinyilatkoztatásait, Ádámtól, Mózesen, és Jézuson keresztül, egészen Mohammedig bezárólag. Nem istenítek közölük senkit, és nem humanizálom az Urat. Nincs jogomban válogatni az Isten küldöttei közül, mert az lázadás lenne. Azon kór prófétáját követem, amely korba megszülettem. Nem teszem azt mint a zsidók, és keresztények, hogy válogatnak az Úr prófétái között és csak azt fogadom el, amelyik gyarló vágyaimnak, és csökevényes igényeimnek megfelel.


Az életemet átjárja a hit. Az Isten hamisítatlan szava munkálkodik az életemben. Akár hova megyek, az mindenhol ugyan az. Gyógyulások történnek a szemünk láttára. Démonok távoznak el hívőkből. Családot alapítunk, és gyerekeket vállalunk. A élvezetért is szeretkezünk, és ezért az Isten megjutalmaz minket, mert örömöt szereztünk életünk párjának. Feleségeink kendőben járnak, és szemérmesek. Mária, Jézus anyjának, legkiválóbb példái ők. Takarják magukat, de gyermeket vállnak. Férfiak, és nők nem keverednek. Nem iszunk alkoholt, és nem eszünk disznót, így Jézus igazi példái, és követői vagyunk. Nem hazudunk Jézusra, hogy bort ivott volna. Egy tisztátlan, szennyes italt, amitől az ember paráznaságra, és gyilkosságra vetemedhet. Nem hazudjuk Lótra, az Úr prófétájára, hogy részegeskedett volna, és hogy a saját lányával paráználkodott volna. Istenkáromlás ez. Nem hazudjuk Jákobra, hogy Megveret volna az Istent.


A legtöbben vagyunk a világon, és az Iszlám a legjobban terjedő hit a világon.


Nem aggódok magunkért.

2011. jan. 1. 11:38
 60/145 A kérdező kommentje:

"Én azért vagyok biztos a hitemben mert egy feltámadott személyre épül aki legyőzte a halált és betöltötte életemet az Ő életével és erejével."


Én meg azért vagyok biztos a hitemben, mert az Istenre épül, aki az életet, és a halált teremtője, és neki azt legyőzni nem kell, mert Ő birtokolja, Ő azzal nem az nem azonosulhat, mert Ő teremti.

2011. jan. 1. 12:53
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!