Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia eredeti forrása...

A Biblia eredeti forrása nélkül, hogy lehet rá építeni hitet?

Figyelt kérdés

Én muszlim vagyok, és a Koránra, mint isten utolsó kinyilatkoztatására, bátran építem hitem, mert annak eredete visszaellenőrizhető, egészen a forrásig. Mohammed próféta arabul beszélt, és ezért az Isten arabul szólt hozzá, és ő és a társai, ezt azonnal megjegyezték, majd lejegyezték. Ma nem találsz két különböző Koránt a világon.


Mint muszlim, természetesen hiszek a Bibliában, mint isteni kinyilatkoztatásban, de tisztában vagyok vele, hogy az amit a kezünkbe tarthatunk ma, az már változtatott. Jézus arámi nyelven beszélt, ezért a tanításai is ezen a nyelven szóltak. Hol van a ez lejegyezve? Hol van ez a forrás? Megdöbbentőnek tartom, hogy a magyar emberek, olvassák a Bibliát magyarul, és nem is érdekli annak a fordításnak a hitelessége!


2010. dec. 29. 12:22
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/145 anonim ***** válasza:

Az a hitelesség amire Te vágysz, kivitelezhetetlen a Biblia, és a Korán esetében is. Ilyen fokú hitelesség csak akkor állhatna fenn, ha Jézus vagy Mohamed saját maga által írt szövegekről lenne szó. De amit a Bibliában olvasol,, azt nem Jézus írta, hanem a tanítványai jegyezték fel, amit mondott, vagyis máris csorbul az általad említett hitelesség, hiszen mi garantálja, hogy a tanítvány valóban azt írta le, amit Jézus mondott, és nem másított rajta. Ugyanez a probléma a Korán esetében is fennáll, hiszen azt sem Mohamed írta személyesen. Vagyis eltérés még a nyelvi átültetés előtt is lehetséges volna. És csak ez után következik a fordítási hibaforrás.


Miért pont ezen a ponton fogod meg a hitelességet? Miért éppen a nyelv lenne akadály az igazság terjedésének? Megfelelő nyelvtudással tökéletesen át lehet adni egy szöveg értelmét, nincs olyan az egyik nyelvben, amit nem tudnál elmondani a másikon.

2010. dec. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/145 A kérdező kommentje:

A Koránról e nyilatkozz, ha nem értesz hozzá!

Több helyen is tévedsz.

Először is a korán tawatur-ban, vagy mutawatir-ban lett megőrizve.


Jelentése:"The first category is mutawatir, (مُتَواتِر), or a 'successive' narration. A successive narration is one conveyed by narrators so numerous that it is not conceivable that they have agreed upon an untruth thus being accepted as unquestionable in its veracity. The number of narrators is unspecified.[17] A hadith is said to be mutawatir if it was reported by a significant, though unspecified, number of narrators at each level in the chain of narration, thus reaching the succeeding generation through multiple chains of narration leading back to its source. This provides confirmation that the hadith is authentically attributed to its source at a level above reasonable doubt. This is due to its being beyond historical possibility that narrators could have conspired to forge a narration. In contrast, an ahaad hadith is a narration the chain of which has not reached a number sufficient to qualify as mutawatir."


Na ez az ami hiányzik a Biblia esetében.

Másodszor, mi különbséget teszünk az Isten szava, a Próféta szava, és a Próféta társainak a szavai, és elbeszélései között.

Az Isten szava a Korán. Ez nem embertől származik.

A Hagyományok, azaz Hadis, az a Prófétai tanítás. Ennek, csupán 10% mutawatir, vagyis megkérdőjelezhetetlen.

És a utoljára, a Szíra, vagy élettörténet, a társai, vagy a társainak, a társai lejegyzéséből. Ez az emberek szava. Kb. ez felelne meg az evangéliumnak. Ezt ember írta, abból amit hallott, és nem Isteni sugallatra.


(Ez is egy óriási bökkenő nálatok, hogy azt mondják, hogy isteni sugallatra történt az evangéliumok megírása.

Ez több problémát vet fel.

1. Isteni sugallatot, próféták kapnak, és nem azok követői, se más.

2. Ha isteni sugallatra írták, akkor nem térhetne el egymástól.)


Na ez mind arabul történt meg, tehát a fordításokat bármikor hozzá lehet hasonlítani.


A Bibliánál, viszont:

1. Nincs tawatur, tehát nincs láncolat, meg van szakadva, és amit ma olvasunk, annak hitelessége, nem visszaellenőrizhető. Nincs mihez visszanyúlni.

2. Nincs eredeti, amihez hasonlítani lehet.

3. Össze van keverve, az Isten szava, Jézus szavával, és a társai lejegyzésével, azokat egymástól megkülönböztetni nem lehet. Tehát emberi vélemények keveredtek, az Isten szavával.


Ha kezembe fogom a Korán egy fordítását, és szeretném, annak hitelességét ellenőrizni, akkor bármikor, ezt megtehetem, mert ott az eredeti. Ezt a Bibliánál képtelenség.


És még valami! Az a szent szöveg, ami a Próféta száján kijön. Aki azt olvassa, az a Próféta szavát olvassa. Az a szent. Viszont az amit ti olvastok, az csupán egy jelentés fordítás. Nem halhatjátok, és nem élvezhetitek, az Isteni, és Prófétai szent szavakat, a valójukban, mert az nem létezik.

2010. dec. 30. 12:16
 33/145 anonim ***** válasza:

Csak akkor hiteles, ha az életedre valódi hatása van, erőt fejt ki. Ha összefüggéseiben bármilyen hibát találsz (azok után, hogy alaposan megismerted Isten gondolkodásmódját, és nem a sajátod szerint vannak elvárásaid az írásokkal szemben), akkor elgondolkodhatsz azon, hogy nem hiteles a forrás.

Isten nem hagyná, hogy hiteltelen írás alapján kövesd őt és megtartsd azokat a tanításokat, amiket Jézustól hallottak az akkori emberek,átadták egymásnak (őrizték mint a kincset) és olvasnak most milliók. Jézus nem kérdőjelezte meg a tekercsek valódiságát, hanem felolvasott belőlük a zsinagógában. Mi miért kételkednénk?

2010. dec. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/145 A kérdező kommentje:

"Csak akkor hiteles, ha az életedre valódi hatása van, erőt fejt ki. Ha összefüggéseiben bármilyen hibát találsz, akkor elgondolkodhatsz azon, hogy nem hiteles a forrás."


Rengeteg ellentmondás van a Bibliában. Emberi vélemények torzítják az Isteni igét, így csökkentve annak pozitív hatását az életemre. Soha nem ismerhetem meg, hogy Jézus valójában mit mondott.


"Isten nem hagyná, hogy hiteltelen írás alapján kövesd őt és megtartsd azokat a tanításokat, amiket Jézustól hallottak az akkori emberek,átadták egymásnak (őrizték mint a kincset) és olvasnak most milliók."


Nem is hagyta. Ezért nyilatkozott meg újra, és abban világosan kifejtette, hogy ő egy és oszthatatlan, nincs gyermeke, és nem emberi.


"Jézus nem kérdőjelezte meg a tekercsek valódiságát, hanem felolvasott belőlük a zsinagógában. Mi miért kételkednénk?"


Mert Jézus Próféta jelegéből, tudta, hogy mi az ami Istentől való, és mi az ami nem, ellenben velünk, akik nem próféták.

2010. dec. 30. 12:31
 35/145 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező !


Azért hiszem el a Biblia minden szavát mert

természetfölötti erővel van felruházva a prédikált ige.


Zsidókhoz írt levél 4,12-14:


12.Mert az Istennek beszéde élő és ható, és élesebb minden kétélű fegyvernél, és elhat a szívnek és léleknek,az ízeknek és a velőknek megoszlásáig, és megítéli a gondolatokat és a szívnek indulatait.

13.És nincsen oly teremtmény,a mely nyilvánvaló nem volna előtte, sőt mindenek meztelenek és leplezetlenek annak szemei előtt, a kiről mi beszélünk.

14.Lévén annak okáért nagy főpapunk, a ki áthatolt az egeken, Jézus, az Istennek Fia, ragaszkodjunk vallásunkhoz.


Azonkívül az Isten beszéde gyógyszer ha az ember beteg lesz meg tud gyógyulni hit által,de egy hívő ha jó a kapcsolata a Biblia Istenével egészséges és hosszú életű lesz.


Példabeszédek:4,20-22:


20.Fiam, az én szavaimra figyelmezz, az én beszédeimre hajtsad füledet.

21. Ne távozzanak el a te szemeidtől, tartsd meg ezeket a te elmédben.

22. Mert életük ezek azoknak, a kik megnyerik, és egész testüknek egészség.


És még a bibliában leírt próféciák beteljesedése főleg a Názáreti Jézus életében megtörtént események amiket az Ószövetségben előre szóltak a próféták.

Amikor is ezt a válasz írom kb 20 eseményt sikerült összeszámolnom amely benne van a bibliában.

És most ne gyere azzal hogy ez a zsidók,meg a korai keresztények hamisításai mert saját testemen tapasztaltam az igének a hatását.


Ézsaiás 53,4-5:


3. Utált és az emberektől elhagyott volt, fájdalmak férfia és betegség ismerője! mint a ki elől orcánkat elrejtjük, utált volt; és nem gondoltunk vele.

4. Pedig betegségeinket ő viselte, és fájdalmainkat hordoz, és mi azt hittük, hogy ostoroztatott, verettett és kínoztatott Istentől!

5. És ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyultunk meg.

verseket valósággá válni amikor is egy komolyabb lázas állapotból gyógyított meg az Úr egy ima és ezek az igéknek a hittel való elmondása által.

De menjünk tovább mióta megtértem része az életemnek a természetfölötti, betöltekeztem Szent Szellemmel és tapasztalom az Úr ígéretét az életemben.

Ne értsd félre nem emelem senki fölé magam sőt előjönnek a hibáim és problémáim de emellett Isten lakozást vett az életembe ígéretéhez hűen.

A kérdésedre összefoglalva válaszolva úgy gondolom túl sok a véletlen egybeesés és a világon nagyon sokaknak hasonló tapasztalataik voltak és vannak ezért a tévedés és a hamisítás kizárva.

Valamint Jézus nevében erő és hatalom van.


Filippibeliekhez írt levél 2,9-11:


9.Annak okáért az Isten is felmagasztalta őt, és ajándékozott néki oly nevet, a mely minden név fölött való;

10.Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.

11.És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.


Az ő nevében az a hatalom és erő található meg

(most is) amikor itt járt a földön és csodákat tett betegeket gyógyított meg,halottakat támasztott fel a

Máté evangéliumában olvasható.


Máté evangéliuma 11,2-6:


2. János pedig, mikor meghallotta a fogságban a Krisztus cselekedeteit, elküldvén kettőt az ő tanítványai közül,

3. Monda néki: Te vagy-é az, a ki eljövendő, vagy mást várjunk?

4. És felelvén Jézus, monda nékik: Menjetek el és jelentsétek Jánosnak, a miket hallotok és láttok:

5. A vakok látnak, és a sánták járnak; a poklosok megtisztulnak és a siketek hallanak; a halottak föltámadnak, és a szegényeknek evangyéliom hirdettetik;

6. És boldog, a ki én bennem meg nem botránkozik.


És mivel ez igaz annak ellenére,hogy nem látni de ennek is meg van a magyarázata ezért lehet vitatkozni és a te vallásodból biztosan jó pár érvet lehetne ellene felhozni és ennek így nincs értelme mert csak teológia

vita alakul ki.

Egy érv a sok közül a Biblia kb 1500 év alatt íródott 40 különböző ember által és így kizárható bármiféle emberi csalás,vagy összeesküvés.

A végső bizonyíték a Messiás látható módon történő eljövetele lesz ami szintén benne van a Bibliába.

És innentől kezdve értelmetlen lesz bármilyen Isten és Biblia ellenes vélemény mert szemtől szembe lehet vele találkozni a Názáreti Jézussal.


Zakariás könyve 14,1-5:


1.Íme, eljön az Úrnak napja, és a te prédádat felosztják benned.

2. Mert minden népet ütközetre gyűjtök Jeruzsálemhez, és megszállják a várost, és kirabolják a házakat, megszeplősítik az asszonyokat; és a város fele számkivetésbe megy, de a nép maradéka nem gyomláltatik ki a városból.

3. Mert eljön az Úr, és harczol azok ellen a népek ellen, a mint harczolt vala ama napon, a harcznak napján.

4. És azon a napon az Olajfák hegyére veti lábait, a mely szemben van Jeruzsálemmel napkelet felől, és az Olajfák hegye közepén ketté válik, kelet felé és nyugot felé, igen nagy völgygyé, és a hegynek fele észak felé, fele pedig dél felé szakad.

5. És az én hegyem völgyébe futtok, mert a hegyközi völgy Azálig nyúlik, és úgy futtok, a mint futottatok a földindulás elől Uzziásnak, Júda királyának napjaiban. Bizony eljő az Úr, az én Istenem, és minden szent vele.


Az fenti esemény a Messiás Armagedoni eseményekkor történő visszatérését írja le.

És úgy gondolom ha a történelem során igazolta hitelességét a Biblia (régészeti leletekre gondolok) a jövőben várható a még nem teljesedett dolgok eljövetele.


Shalom

2010. dec. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/145 Salx Narval ***** válasza:
Én pártatlanul ítélem meg a vitátokat. Nem hiszek Istenben. Számomra nem igazán meggyőzőek az érveid kérdező, hiszen azon múlik az egész, hogy elhisszük vagy sem.Sőt az, hogy valaki próféta volt e, vagy nem, szintén hit kérdése és nem tény.Az Isteni sugallat hatására megírt dolgok, szintén a hit kategóriába esnek.Akkor most mennyiben hitelesebb a Korán a Bibliánál? Vagy elhisszük, vagy nem, ennyi az egész.Más:Senki nem tett rágalmazó megjegyzést a Koránra, te viszont folyamatosan sértegeted, hitükben a válaszadóidat és a szentháromságot.Tiszteld a hitedet, de a mások hitét és nézetét is tiszteletben illik tartani.Kívánok neked bölcsességet, ennek a megértéséhez.
2010. dec. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/145 A kérdező kommentje:

14:37


Én is a saját testem, és lelkemen tapasztalom a Korán Isteni szentségét. Ehhez jön még hozzá, hogy az eredeti szöveget tanulmányozhatom, és recitálhatom, veled szemben, aki egy értelmezés fordítást olvas, aminek, nincs láncolata.

Az Úr minden nap "megnyilvánul" nekünk, mint az egy igaz, és egyetlen, oszthatatlan, nem emberi tökéletes teremtő.

Személyesen meséli el nekünk, Jézus történetét, és így azt az eredeti valójában ismerhetjük meg.


Félreértés nem essék! Én nem a te ellenséged vagyok, mi egy oldalon állunk. Annyi csupán a különbség, hogy én ismerem az Úr utolsó kinyilatkoztatását, és te ezt nem ismered. De miért zárnád el magadat elől? Ha szereted az Istent, és szereted Jézust, akkor miért, és mi értelme lenne, hogy az Ő igaz valóját eldobod magadtól? Rosszul közelíted meg a dolgot.

2010. dec. 30. 15:58
 38/145 A kérdező kommentje:

14:51

Egyáltalán nem a lényeget ragadtad meg!

Nem a szó isteni eredetéről beszélünk, ami hit kérdése, hanem a szó fordításának hitelességéről.


Ezt a sértegetést felejtsük el, egyszer és mindenkorra!

Mindenkinek joga van megkérdezni, hogy az amit a kezemben tartok, annak hol az eredeti forrása?! Sőt! Kötelességünk megkérdezni, hogy nehogy bálványimádatba essünk!

2010. dec. 30. 16:04
 39/145 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


"Annyi csupán a különbség, hogy én ismerem az Úr utolsó kinyilatkoztatását, és te ezt nem ismered. De miért zárnád el magadat elől?"


Úgy gondolom a leírtak jól szemléltetik a kérdező valódi szándékát. A koránnal szemben is fel lehet hozni hasonló érveket, hiszen azt is a tanítványok jegyezték le így hitelessége ugyanúgy megkérdőjelezhető!


Azt gondolom nem ez a megfelelő fórum a térítésre!


Üdv. Péter

2010. dec. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/145 A kérdező kommentje:

"A koránnal szemben is fel lehet hozni hasonló érveket, hiszen azt is a tanítványok jegyezték le így hitelessége ugyanúgy megkérdőjelezhető!"


Te is még mindig összekevered a két fogalmat.

Nem arról beszélek, hogy a Korán, vagy a Biblia Istentől származik e, hanem arról, hogy az amit ma a kezedbe fogsz az ugyan az e, mint amiről azt hisszük, és állítjuk, hogy xy mondta.


Na most ezt a Bibliánál nem vagy képes ellenőrizni, de a Koránnál igen. Az, hogy az ellenőrzés után, hiszel e benne, vagy sem, az a te dolgod, hit kérdése. De az nem hit kérdése, hogy ellenőrizhető e a fordítás hitelessége, vagy nem!!!

2010. dec. 30. 21:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!