Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia eredeti forrása...

A Biblia eredeti forrása nélkül, hogy lehet rá építeni hitet?

Figyelt kérdés

Én muszlim vagyok, és a Koránra, mint isten utolsó kinyilatkoztatására, bátran építem hitem, mert annak eredete visszaellenőrizhető, egészen a forrásig. Mohammed próféta arabul beszélt, és ezért az Isten arabul szólt hozzá, és ő és a társai, ezt azonnal megjegyezték, majd lejegyezték. Ma nem találsz két különböző Koránt a világon.


Mint muszlim, természetesen hiszek a Bibliában, mint isteni kinyilatkoztatásban, de tisztában vagyok vele, hogy az amit a kezünkbe tarthatunk ma, az már változtatott. Jézus arámi nyelven beszélt, ezért a tanításai is ezen a nyelven szóltak. Hol van a ez lejegyezve? Hol van ez a forrás? Megdöbbentőnek tartom, hogy a magyar emberek, olvassák a Bibliát magyarul, és nem is érdekli annak a fordításnak a hitelessége!


2010. dec. 29. 12:22
 101/145 A kérdező kommentje:

Az Isten az Úr, a Teremtő. Ő Egyetlen, Egyedülálló, Egyedi, és Oszthatatlan. Ő nincs fönt, lent, előtted, mögötted, jobbra, sem balra. Ő nem térbeli, nem időbeli. Nem változik, Örök, és Tökéletes. Nincs a világon belül, sem azon kívül. Nincs se közel hozzánk, se távol. Közelsége nem távolságban, hanem átvitt értelemben értendő. Közelebb van hozzá a hívő a hegy lábánál, mint a hitetlen a hegy csúcsán. Senki nem hasonlít rá, sem teljességében, sem részeiben. Tulajdonságai, és a teremtett tulajdonságok között, nincs átfedés, hasonlóság, vagy azonosság, a kifejezésre használt szavakon kívül. Nem magából teremt, hanem a semmiből. Nem azonosul, a teremtett dolgokkal, azért mert ez képtelenség, és nem azért mert nem tud.


Ha nem a semmiből teremtene, akkor nem lenne mindenható.

Ha azonosulhatna azzal amit teremtett, akkor nem lenne: Egyetlen, Egyedülálló, Egyedi, és Oszthatatlan, Örök, és Tökéletes, és egyben saját magát teremtené, ami paradoxon!


Minden az Ő teremtése. Minden rajta kívül teremtett. Ő teremtette, a jót, a rosszat. Ő az élet, és a halál Ura.


Nincs rá semmi hatással, de Ő mindenre hatással van.

Megbocsátja a bűnöket, és nem hagyja a vétkeseket szenvedésben, ha Ő úgy akarja, de nem mert azok szenvedése hatással van rá, mint ahogy az igazságos királyra a bűnös könyörgése, hanem, mert könyörületessége, és irgalmassága végtelen.

Megeteti az éhezőt, ha Ő úgy akarja, de nem mert annak éhsége hatással van rá, mint ahogy az anyára a síró gyermeke, hanem mert könyörületessége, és irgalmassága végtelen.

2011. jan. 22. 20:44
 102/145 A kérdező kommentje:

Mondom, hogy nézz utána!!! Ezek az érveim!

Ezt is olvasd el! Ha valamit nem értesz, még ezek után sem, akkor kérdezz?

2010-12-30 12:16

2011. jan. 22. 20:47
 103/145 anonim ***** válasza:

20:47


Értem, mire gondolsz, csak te nem értesz engem. Én sokkal mélyebbről közelítem meg a témát: hogy tudod bizonyítani, hogy egyáltalán létezik "isteni sugallat"? Mi a bizonyíték, hogy nem csupán emberek agyszüleménye? Bizonyítsd, a szó legszorosabb értelmében!

2011. jan. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/145 anonim ***** válasza:

"UI: A jehovák azok akik zaklatják az embereket, és erőszakosan bemennek az otthonaikba, engedély nélkül!!!"


Engedd meg, hogy minden rosszindulat nélkül pontosítsak ezen a mondatodon! Kisebb csoportok, szekták szokták (helytelenül) Jehovának hívni Istent, akik pedig zaklatnak, ők hívják magukat Jehova Tanúinak. Tehát nem Jehovák, vagyis Istenek csengetnek be hozzád és próbálják undorító módon átmosni az agyad, hanem Jehova Tanúi. :)

2011. jan. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/145 A kérdező kommentje:

"Én sokkal mélyebbről közelítem meg a témát: hogy tudod bizonyítani, hogy egyáltalán létezik "isteni sugallat"? Mi a bizonyíték, hogy nem csupán emberek agyszüleménye? Bizonyítsd, a szó legszorosabb értelmében!"


Te nem mélyebbről közelíted meg a témát, hanem másról beszélsz.

Természetesen több módon is lehet bizonyítani, hogy a Korán 100% Isten szava, és hajlandó is vagyok rá, de előbb, akkor le kell tisztázni az első témát! Mégpedig azt, hogy a mi a mutawatir, megértetted, és elfogattad, hogy a Korán ilyen, ellenben a Bibliával!

2011. jan. 22. 22:19
 106/145 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Szerintem a muzulmán vallás és a keresztény egy tőről fakad. A különbség Jézus szerepe, hogy ő csak próféta volt vagy Isten fia. Ha valaki komolyan veszi a hitét, persze, hogy felteszi magának ezt a kérdést. Neked szerintem valójában nem az a problémád, hogy hiteles-e a Biblia. Hanem, hogy hiteles-e Jézus, mint Isten fia, megváltó.


Az én válaszom, hogy egyrészt több válaszból kiderült, hogy a szellemiség vagy úgy is mondhatnám a Szentlélek hibás/tökéletlen írások segítségével is átjöhet. Hidd el jobb, ha az Isten és emberszeretet, könyörületesség szellemével élsz, mintha szóról-szóra követni akarsz egy leírt szent könyvet.


És,hogy ki mit hisz Jézusról, amíg nem rólad vagy esetleg családodról van szó (hiszen mindenki a legjobbat akarja a családjának) az mindenkinek a saját ügye, persze megvitatni lehet.

2011. jan. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/145 anonim ***** válasza:

22:19


Igazából nem izgat, milyen a Korán a tudós embereitek szerint, vagy hogy a Biblia milyen sem, ugyanis nem hiszem egyiket sem. Egyszerűen csak hozz fel racionális érveket, bizonyítsd, hogy a Korán Allah műve mindenféle mellébeszélés nélkül. Megdönthetetlen tényekkel alátámasztva, természetesen.

2011. jan. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/145 A kérdező kommentje:

Te valamit nem értesz. Itt nem te diktálod az iramot! Ha nem tetszik a válaszom, akkor el is mehetsz, azzal a meggyőződéssel, hogy igazad van!


Mint mondtam, teljesítem a kérésedet, ha az első témát lezártuk.

Kettő dolog kell!

1. Érted mi a mutawatir.

2. Felfogod, hogy a Korán ilyen, és a Biblia nem.


Ha ezen nem vagyunk túl, akkor ne várj tőlem választ, és menj Isten hírével!

2011. jan. 22. 23:45
 109/145 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, hogy miért vonakodsz a válaszadástól. Mert te is tudod, hogy nincs válasz. Nincsenek tények. Csak nehéz elismerni...
2011. jan. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/145 A kérdező kommentje:
Akkor menj ezzel a tudattal!
2011. jan. 23. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!