Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia eredeti forrása...

A Biblia eredeti forrása nélkül, hogy lehet rá építeni hitet?

Figyelt kérdés

Én muszlim vagyok, és a Koránra, mint isten utolsó kinyilatkoztatására, bátran építem hitem, mert annak eredete visszaellenőrizhető, egészen a forrásig. Mohammed próféta arabul beszélt, és ezért az Isten arabul szólt hozzá, és ő és a társai, ezt azonnal megjegyezték, majd lejegyezték. Ma nem találsz két különböző Koránt a világon.


Mint muszlim, természetesen hiszek a Bibliában, mint isteni kinyilatkoztatásban, de tisztában vagyok vele, hogy az amit a kezünkbe tarthatunk ma, az már változtatott. Jézus arámi nyelven beszélt, ezért a tanításai is ezen a nyelven szóltak. Hol van a ez lejegyezve? Hol van ez a forrás? Megdöbbentőnek tartom, hogy a magyar emberek, olvassák a Bibliát magyarul, és nem is érdekli annak a fordításnak a hitelessége!


2010. dec. 29. 12:22
 121/145 A kérdező kommentje:

"Mivel en a sajat kis torzsi istenemmel elegedett vagyok"

Az Isten nem kicsi, és nem törzsi! De ha a világ Teremtőjére gondolsz, akkor egyáltalán nem számít, hogy te elégedett vagy vele! Az a lényeg, hogy Ő elégedett e veled?! Ha azt nézzük, hogy küldött egy prófétát, akit követned kell, az Ő parancsára, és ezt te nem teszed, meg, akkor biztos, hogy nem elégedett veled!

2011. jan. 24. 09:02
 122/145 anonim ***** válasza:

Azt hiszem most nagyon ledöbbentem,és kezd kiváncsivá tenni, hogy a muzulmán vallás szerint mégis mit akar Isten és milyen módszerekkel az emberiségtől?

Én keresztény vagyok és abban hiszek, hogy Jézus mindenkihez jött. De nem erőszakkal! Az majd Isten ítélete lesz az utolsó ítéletkor ki hova kerül! Te is így gondolod kedves kérdező?

2011. jan. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/145 anonim ***** válasza:

"Ha azt nézzük, hogy küldött egy prófétát, akit követned kell"


Az igaz, már én is érdekesnek tartom a muzulmán vallást, mert ugye én nem ismerem az összes prófétát és tanításait sem. És szerintem nem így "gondolkodik" Isten, mert a Fatimai gyerekek 2 imát ismertek, egyet a szűz anyához és egyet Istenhez. És egy buta ember miért ne üdvözülhetne.

A Bibliában is benne van, nem az írástudók üdvözülnek, meag az, aki oda-vissza tudja fejből a Szentírást.

2011. jan. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/145 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Megint Freya vagyok, és én értem a gondolatmenetedet, te nem érted az enyémet. Összefoglalom:

1. A hagyomány szerint Mohamed írta a szövegeket, de a hagyományt -főképp a moszlim kultúrában- fővesztés terhe mellett nem meri megkérdőjelezni senki.

Nem lehet bizonyatani, bármennyire erősködsz, mint ahogy semmit sem lehet, ami ennyire régen íródott. A Bibliát sem! Ebben a pontban tehát egyet értek veled.

2. Akkor a keresztények mire alapozzák a bibiliai hitet? Személyes megtapasztalás Istennel, és a Szent Szellem kijelentése alapján állnak meg az írások. Továbbá az a tény, hogy olyan sok író egymástól függetlenül, különböző korokban és helyeken írták, és az összegyűjtéskor derült ki, hogy mennyire is egyeznek ezek.

3. A moszlim vallás a judaizmus plagizálása, ahogy előttem írták,valóabn nem jelennek meg új gondolatok. A kersztények tisztelettel átvették az egészet, nem változtattak benne semmit, csak abban térnek el, hogy szerintük Jézus a messiás, mert ráillik az összes messianisztikus prófécia. Igazi keresztény soha nem vitatja el a zsidók szerepét az üdvtörténetben.

4. Továbbá nem reagáltál arra, hogyan lehet az arab mohdamed arabul írott szövegeit a zsidók ótestumentumáról és a kersztények újtestamentumáról komolyan venni, amikor sokkal később élt egy távoli kultúrában.

5. Az ószövetség a zsidók könyve, ők írták akkor, amikor az iszlám még gondolati szinten sem létezett. Szerinted az eredetit hamisították meg, és több ezer évvel később Mohamed megmondta a tutit? Teljesen fordított a gondolkodásod, bocsáss meg.


Ettől függetlenül tisztelem azt, akinek hite erős és mások javára munkálkodik.

Freya

2011. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/145 A kérdező kommentje:

11:02

Azt akarja az Isten, mint amit a Tórában, és a Bibliában már többször kinyilatkoztatott! Higgy az Úrban, az egyetlen Istenben, imádd Őt, és rendeld alá magad, és ne társíts mellé, se szobrot, se fát, se állatot, se embert!

A módszer a prófétákon keresztüli kinyilatkoztatások.

Igen az Isten aki ítélkezik! De Jézus, nem a világhoz küldetett.

2011. jan. 24. 14:21
 126/145 A kérdező kommentje:

"És egy buta ember miért ne üdvözülhetne."

Teljesen igazad van! Én is ezt mondtam, és ezt is tanultam a Koránból.

2011. jan. 24. 14:23
 127/145 A kérdező kommentje:

"1. A hagyomány szerint Mohamed írta a szövegeket"

Mohammed nem tudott, írni, és olvasni! Ő nem írt semmit. A társai jegyeztek le egy keveset, és a legtöbbet szájhagyomány útján adták át!!!


"de a hagyományt -főképp a moszlim kultúrában- fővesztés terhe mellett nem meri megkérdőjelezni senki."

Dehogy is nem! Pont az a lényeg, hogy egy csomó hagyomány hamis, és nem Mohammedtől származik.

Viszont a Korán Mutawatir!


"Nem lehet bizonyatani, bármennyire erősködsz, mint ahogy semmit sem lehet, ami ennyire régen íródott."

Értsd már meg, hogy a láncolat a bizonyíték!!! Vagy cáfold a láncolat hitelességét! Nézd már meg végre, hogy mit jelen a "láncolat tudomány"!!!! Addig nem is vitatkozok ezen.


"2. Akkor a keresztények mire alapozzák a bibiliai hitet? Személyes megtapasztalás Istennel, és a Szent Szellem kijelentése alapján állnak meg az írások."

Beszélgettem krisnásokkal, és az ők személyes megtapasztalásaik, is alátámasztják a hitüket. Még azt is mondák, hogy nekik megjelenik krisna! Akkor nekik is igazuk van?


"Továbbá az a tény, hogy olyan sok író egymástól függetlenül, különböző korokban és helyeken írták, és az összegyűjtéskor derült ki, hogy mennyire is egyeznek ezek."

Ez kevés, ha nincs láncolat.


"3. A moszlim vallás a judaizmus plagizálása, ahogy előttem írták,valóabn nem jelennek meg új gondolatok."

Mi kellene valami új? Az Isten mindig is egy volt, és az ítélet napja eljön, és stb...

Az nem elég, hogy a hamisításokat kijavította, az Isten?


"A kersztények tisztelettel átvették az egészet, nem változtattak benne semmit"

Alapjaiban mentek szembe a hamisítok a Tórával. Beleszőtték az eredendő bűnt, és a politeista nézeteket.


"Igazi keresztény soha nem vitatja el a zsidók szerepét az üdvtörténetben."

Nem is lehet. De az idejük elmúlt. Új próféták jöttek, és egyiket a másik után fejezték le, egészen Jézusig! Mohammedet is megpróbálták meggyilkolni.

A lényeg, hogy mindig az utolsó prófétát kell követni!


"4. Továbbá nem reagáltál arra, hogyan lehet az arab mohdamed arabul írott szövegeit a zsidók ótestumentumáról és a kersztények újtestamentumáról komolyan venni, amikor sokkal később élt egy távoli kultúrában."

Mert Isten prófétája, semmi több! Nem az ő érdeme, hanem az Úr akarata!


"5. Az ószövetség a zsidók könyve, ők írták akkor, amikor az iszlám még gondolati szinten sem létezett."

Tévedés.

- Mózes 5 könyve Mózes korában írták, vagy utána. Pedig a teremtéstől kezdi, az elbeszélést. Ebbe belegondoltál már???

- Az iszlám az mindig is volt, ugyanis az a hívők gyűjtő szava!!!


"Szerinted az eredetit hamisították meg, és több ezer évvel később Mohamed megmondta a tutit?"

Igen! Mivel ő próféta. Mi értelme eldobni Isten prófétáját???

2011. jan. 24. 14:53
 128/145 anonim ***** válasza:

Es ha jon egy uj profeta, akkor Mohamed helyett o fogja nyilatkozni az igazat?


Tudom a valaszod: az hamis profeta lesz.


Mi a hamissag-nem hamissag bizonyiteka?

2011. jan. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/145 A kérdező kommentje:

Azt kell vizsgálni, hogy Mohammed az utolsó, vagy nem?!

Amelyik bebizonyosodik, azt kell elfogadni. Ha bebizonyosodott, hogy ő az utolsó, akkor aki utána jön az hamis.


Ugyan így azt is bizonyítani kell, hogy Jézus volt az utolsó, vagy nem?


Én teológiát, és pártatlanul megvizsgáltam. Erre jutottam, ami vagyok! Ki hajlandó velem együtt megvizsgálni?

2011. jan. 24. 18:20
 130/145 A kérdező kommentje:

Javitás:

"Én teológiát tanultam"

2011. jan. 24. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!