Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/803 anonim ***** válasza:
59%

"Házról házra" max az új világ fordításban van, ami az Őrtorony szervezet által hamisan fordított Biblia.


Ajánlott videó: http://www.youtube.com/watch?v=hISbLIr_2Sw


A Csel5:42 és Csel20:20,21 hamisan van fordítva az Őrtorony fordításában, ugyanis ott nem "házról házra" szerepel, hanem házanként.


A "házanként tanít" egyébként kizárja, hogy idegen emberekre tört volna rá Pál a saját házukban. Itt valószínűleg házi gyülekezetekben való tanításról, intésről beszél, nem holmi Jézussal házaló ügynökmunkáról.


Semmiképpen nem úgy lesz az ember keresztény, hogy berontanak a házába és ott támadják le. Ilyet csak Saul csinált, mikor még a keresztényeket üldözte:


ACTS-08-03 saulos de elumaineto thn ekklhsian kata tous oikous

eisporeuomenos, surwn te andras kai gunaikas paredidou eis fulakhn.


Itt kendtek valamiért mégsem a kedvenc "házról házra" szövegükkel fordítanak, hanem így: "Sorra betört a házakba."


De van itt más is annak jeléül, hogy kendteknek csak saját ideológiájuk adta a szájukba az Apcsel két felhozott helyén a "házról házra" szavakat.


ACTS-02-46 kaq' hmeran te proskarterountes omoqumadon en tw ierw,

klwntes te kat' oikon arton, metelambanon trofhs en agalliasei kai

afelothti kardias


Lám, az ÚV-"fordítás" tudja, hogy kell ezt a kifejezést helyesen fordítani, ha éppen nincs az útjában saját ideológiája: "magánotthonokban étkeztek." Pedig a maguk illogikája szerint bátran fordíthatták volna úgy: "Házról házra járva étkeztek."


(Ide nem tartozó, de lényeges kifogás a fordítók ellen, hogy itt szó szerint "a kenyér megtöréséről" beszélt Pál, amit a kendtek fordítói egyszerű étkezéssé silányítanak, holott a fordításban is fenn kell tartani azt a lehetőséget, hogy úrvacsoráról és vele egybekötött szeretetvendégségről van szó.)


Az meg, hogy kend tartózkodna a Jézussal házaló ügynökmunkától, éppen nem festi kendet valami őszinte vitázónak. Hiszen éppen a napokban vetette mások szemére, hogy nem hirdetik Jézust házról házra, mert az apostolok is azt tették. De aki házról házra jár valamivel, amit rá akar sózni másokra, az házal. És ha nem porszívóval házal, hanem Jézussal, akkor nem porszívóügynök, hanem Jézussal házaló ügynök.


A házalásban az az elítélendő, hogy olyan helyen támadja le az embert, ahonnan az nem tud semleges gesztussal, udvariasan továbbmenni. A türelmetlenebbje udvariatlanul becsapja az ajtót, a türelmesebbje végigállja a fél órát.


ApCsel 5:42:

SZIT: "Továbbra is mindennap tanítottak a templomban és a házakban, hirdették, hogy Jézus a Krisztus."


Házanként, azaz minden házban, ahol a hívek összejöveteleiket tartották.


ApCsel 20:20-21:

"Nem tagadtam meg tőletek semmit, ami javatokra szolgálhatott: prédikáltam nektek és tanítottalak benneteket, nyilvánosan és magánházaknál. Zsidóknak és görögöknek egyaránt hirdettem, hogy térjenek meg az Istenhez, és higgyenek Urunkban, Jézusban."


Az apostol Efezusban tanított nyilvánosan a zsinagógákban, és házanként, Tirannusnak az iskolájában, valamint azokban a házakban, melyekben a hívek összejöveteleiket tartották.


Tehát, amíg a kereszténység tiltott vallás volt, addig a keresztények nem építhettek erre a célra rendelt épületeket, templomokat, amelyeknek első nyomai a 3. századból valók; addig a liturgiát magánházaknál végezték (ApCsel 2,46), maga a közösség számított Isten templomának (vö. 1Kor 3,16; 2Kor 6,16; Ef 2,21). 230 körül az ún. tituláris templom a benne őrzött vértanú-ereklyék alapján a magánház tulajdonosának nevét őrzi. - Dura Europoszban maradt meg egy 230 körül kultikus célra átalakított lakóház.


[link] Are Jehovah's Witnesses the only ones that Preach?


A NWT kritikus részleteit magánszemélyek alig ismert, hibás fordításaival, közismert fordítások közismert „bakijaival", a szakmailag elfogadott görög nyelvkönyvek szelektív idézgetésével, semmit sem bizonyító „példák" meg¬tévesztő sorával, és olyan liberális katolikus és protestáns szerzők müveivel akarják igazolni, akik a Bibliát nem tekintik Isten megbízható szavának. A nagyszámú és terjedelmes „bizonyíték" természetesen igen meggyőzően hat a nem szakemberre, a Társulat pedig hallgat arról, hogy a hivatkozott nyelvkönyvek írói nyílt levelekben már hangot adtak tiltakozásuknak, hogy az ő műveikre hivatkozva ne hamisítsák meg a Bibliát.

Ha latra tennénk az Apcsel 5,42-t a "házról házra" kifejezéssel fordítókat és a többieket, az előbbiek még mindig elenyésző kisebbségben volnának. A görögben az áll, hogy sem a templomban, sem a házaknál nem szűntek meg Krisztusról tanítani és evangéliumot hirdetni. ("pasan te hmeran en tw ierw kai kat' oikon ouk epauonto didaskontes kai euaggelizomenoi ton xriston, ihsoun.") Szó sincs semmiféle "menésről", hát még házról házra. És hogy mi módon hirdették az igét a háznépnek, miután a családfőben már megfogant az érdeklődés, azt az Apcsel több más helyéről is tudjuk. Semelyik esetben nem az utcáról beszabadulva törtek rá az emberekre, hanem nyilvános helyen szólították meg őket, és csak az ő kívánságukra látogattak el otthonukba.


Apcs 16,14-15

"És egy Lidia nevű, Thiatira városbeli bíborárús asszony, ki féli vala az Istent, hallgata [reánk.] Ennek az Úr megnyitá szívét, hogy figyelmezzen azokra, amiket Pál mond vala. Mikor pedig megkeresztelkedék mind házanépével egybe, kére minket, mondván: Ha az Úr hívének ítéltetek engem, jertek az én házamhoz, és maradjatok [ott.] És unszola minket."


Ebben Jézusra visszamenő parancsot követtek:


Mt 10,11-14

"Amely városba vagy faluba pedig bementek, tudakozzátok meg, ki abban méltó; és ott maradjatok, amíg tovább mehettek. Ha pedig bementek a házba, köszöntsétek azt. És ha méltó a ház, szálljon a ti békességtek reá; ha pedig nem méltó, a ti békességtek rátok térjen vissza. És ha valaki nem fogad be titeket, és nem hallgatja a ti beszédeteket, mikor kimentek abból a házból, vagy városból, lábaitok porát is verjétek le."


Tehát nem úgy kopogtak rá az emberekre, mint a házról házra járó JT-i, főleg mivel Jézus tiltotta a házról házra járást.


Lk 10,7

"Ugyanazon házban maradjatok pedig, azt evén és iván, amit ők [adnak]: mert méltó a munkás az ő jutalmára. Ne járjatok házról-házra."


Hallottam persze azt a kifogást, hogy "ez csupán a vendéglátók váltogatását tiltotta." De mit szólnak ahhoz, ha én még szorosabban ragaszkodom az Íráshoz, és azt mondom: még ott sem szabad házról házra járni, ahol befogadnak - hát még mennyire tilos ott, ahol nem látnak szívesen?


Az Apcs 2,46-ban hasonló szövegezéssel ("kaq' hmeran te proskarterountes omoqumadon en tw ierw, klwntes te kat' oikon arton, metelambanon trofhs en agalliasei kai afelothti kardias") van szó arról, hogy házanként megtörték a kenyeret. Érdekes, ezt senki nem akarja úgy fordítani: "Házról házra megtörték a kenyeret." Tehát e helyeken Bruns hipotézise csődöt mond, holott itt is ugyanaz a görög szerkezet áll, mint az 5.42-ben.


Az "osztó értelem" sem jelent többet, hogy némelyek az egyik házban, mások meg a másikban. De nem azt, hogy valakik mind ebben, mind abban a házban, azaz házról házra járva térítettek.


Jól tudjuk, hogy művelte Pál a háznál való tanítást.


Apcs 18,19-20

"Juta pedig Efézusba, és azokat ott hagyá; ő maga pedig bemenvén a zsinagógába, vetekedék a zsidókkal. Mikor pedig azok kérék, hogy több ideig maradjon náluk, nem álla reá"


Azaz nem önhatalmúlag tört rájuk otthonukban, hanem a zsinagógában térítette őket. Sőt második efézusi tartózkodásakor is ott kezdte az evangélium hirdetését:


Apcs 19,8

"Bemenvén pedig a zsinagógába, bátorsággal szól vala, három hónapon át vetekedvén és igyekezvén meggyőzni az Isten országára tartozó dolgokról. Mikor pedig némelyek megkeményíték magokat és nem hivének, gonoszul szólván az [Úrnak] útáról a sokaság előtt, azoktól eltávozván, elszakasztá a tanítványokat, mindennap egy bizonyos Tirannus oskolájában prédikálván."


Egy házi istentiszteletet így ír le Lukács:


Apcs 20,7

"A hétnek első napján pedig a tanítványok egybegyűlvén a kenyér megszegésére, Pál prédikál vala nékik, mivelhogy másnap el akara menni; és a tanítást megnyújtá éjfélig. Vala pedig elegendő szövétnek abban a felházban, ahol egybe valának gyülekezve."


Ez tehát ama házankénti kenyértörések egyike volt. Pál itt sem járt házról házra, hanem egy háznál maradt egész nap.


---


Varga Zsigmond J. pedig éppenséggel ezt írja: "kata túsz oikúsz: házanként, némely vagy minden egyes házba (házban)", illetve egyes számban: "kat' oikon: egy-egy házban vagy háznál." És egy helyet (Rm 16,5) éppen a "házi gyülekezet" kapcsán említ.



A JT gyakorlata a mindenkire rátörni kész lelkületet jelenti, sőt éppen ezzel kapcsolatban mondja Jézus, hogy "ne járjatok házról házra." (Lk 10:7) Mt 24:14-ben nem házról házra, hanem minden népnek való hirdetésről van szó.


Nem egyik házól a másikig megosztva jártak, hanem egyik tanítvány az egyik háznál, a másik a másiknál prédikált, de inkább házi istentiszteletet tartott.


Apcs 12.12-14

"És miután ezt megértette, elméne Máriának, a János anyjának házához, ki Márknak neveztetik; hol sokan valának egybegyűlve és könyörögnek vala. És mikor Péter zörgetett a tornácz ajtaján, egy Rhodé nevű szolgálóleány méne oda, hogy hallgatózzék: És megismervén a Péter szavát, örömében nem nyitá meg a kaput, hanem befutván, hírül adá, hogy Péter áll a kapu előtt" stb.


Láttuk, mimódon prédikált Pál házaknál (nem pedig "házról házra"): oda ment, ahol már fogékonyságot tapasztalt.


Ti ezt komolyan úgy képzelitek el, hogy Jézus végigjárta a házakat, és minden idegenhez bekopogtatott, hogy "Jó napot kívánok! Érdekli Önt Isten királyságának jóhíre?"


A "κατ οικον" (lat. per domos) kifejezés fordítása ismertebb magyar fordításokban:


- "házanként" [Károli, MBT, Csia, Ravasz László, dr. Budai Gergely, Czeglédy, Raffay, Kecskeméthy]

- "házanként (otthon)" [Vida Sándor]

- "házankint" [Káldi]

- "házaknál" [KNB]

- "házakban" vagy "magánházaknál" [SZIT]

- "magánházakban" [Békés-Dalos]

- "otthonaitokban" [Raffay Sándor].


Szó sincs semmiféle "házról házra" térítő-jehovista hókuszpókuszról, hiába hamisította azt oda az ÚVF...


Tehát itt egyszerűen arról van szó, hogy amíg a kereszténység tiltott vallás volt a római birodalomban, addig a keresztények nem építhettek erre a célra rendelt épületeket, templomokat, amelyeknek első nyomai a 3. századból valók; addig az istentisztletet, a liturgiát magánházaknál végezték (ApCsel 2,46), maga a közösség számított Isten templomának (vö. 1Kor 3,16; 2Kor 6,16; Ef 2,21). 230 körül az ún. tituláris templom a benne őrzött vértanú-ereklyék alapján a magánház tulajdonosának nevét őrzi. - Dura Europoszban maradt meg egy 230 körül kultikus célra átalakított lakóház.


A házról-házra kifejezés az eredeti görögben csak három helyen található az Igében.


Egyik ilyen hely az,amikor Jézus megtiltja a tanítványainak,hogy házról-házra járjanak.


Ez van a Lukács 10:7-ben: " NE JÁRJATOK HÁZRÓL-HÁZRA".


Házról-házra csak az egyházat pusztítani lehet és nem építeni. Ezt tette Pál,amíg meg nem tért.


" Saulus pedig pusztítá az anyaszetegyházat,házról-házra járva.. Ap.Csel. 8:3.-


Aztán a dologkerülő asszonykák,akik szintén szégyene és nem dicsősége az

anyaszentegyháznak jártak a Biblia szerint házról-házra.


" Egyszersmind pedig dologkerülők lévén ,megtanulják a házról-házra járást...” 1.Tim. 5:13.-


Nos a Bibliában csak ezen a három helyen olvasunk házról-házra járásról.

Mind a három esetben negatív,tiltó értelemben.


Az Őt bálványszervezet UVFerdítésű bibliája ezért meghamísítva az eredeti szövegeket más helyeken is házról-házra járást fordít a házanként helyett,

hogy valamiképpen igazolni tudja helytelen nem keresztényi és nem is krisztusi

házról-házra való járását,amit saját bevallása szerint is pusztító,igaz lekeket

gyötrő és nem építő szándékkal tesz.

2011. ápr. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/803 Adonaielohim ***** válasza:
47%

A King James fordításban csak egy helyen szerepel Jehova a 83. Zsoltár 18. versében a többi igében ez nincs, helyette LORD vagyis Úr van. Az eredeti héber változatban sincs Jehovah írva itt is a יְהוָה azaz Jahve szót használják. A Jeho'va is gyakran használt változata mondjuk a Jahve szónak, bár héber változatban egyetlenegy nyelvjárásban sem fordul elő kivéve az angol nyelvú és egyes keresztény közösségeket. Többféleképpen lehet kiejteni ez talán nem is lényeges. A héber 83. zsoltár 19. verse:

וְיֵדְעוּ-- כִּי-אַתָּה שִׁמְךָ יְהוָה לְבַדֶּךָ:

עֶלְיוֹן, עַל-כָּל-הָאָרֶץ.


Máté 5:19.

Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket, a mennyeknek országában a legkisebb lészen; valaki pedig cselekszi és úgy tanít, az a mennyeknek országában nagy lészen.


Hallottam, hogy átírt bibliájuk van Jehova tanúinak, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy a feleségem a Jehova Tanúitól vett egyszer egy bibliát ami egy teljesen hétköznapi Károli fordítás. Én magam is ezt használom, nem is ajánlok senkinek sem mást, az új fordításoktól borsódzik a hátam. Sosem láttam még sem katolikus sem JT bibliát így nm tudom mik vannak átírva bennük, szerintem a Károli a legjobb. Abban is Jahve Jehovának van írva de mint mondtam a kiejtés sokféleképp lehet és valószínűleg lényegtelen is.


A modern héber 2 féle módon hívja Istent: Adoˈnaj és Haˈʃem


az Askenazi héber is 2 féle: Adoˈnoj és Haˈʃejm.


Samaritán héber: ˈʃeːmɑ.


Hellenistic : Jaoˈ és Jaue.

Vagy: Jahwe és Jeho'va.


A hellenisticnél a Jaue nagyon hajaz a Jehova szóra.


Teljesen lényegtelen egy és ugyanazt az Istent jelöli mind, ráadásul egyik sem a szó szoros értelmében vett tulajdonnév hanem egy jelentéssel bír ami azt jelenti: Aki Van.


Az, hogy hogyan ejtjük ki valószínűleg lényegtelen. A tanítások már annál fontosabbak, bár aki másképpen tanít ugye az sem zárja ki magát Isten országából, hiszen egy az Isten akit imádunk csak hát ugye a legkisebb lesz ott.

A házról házra járást egyáltalán nem tartom rossz dolognak, az evangélium hirdetése minden keresztyén feladata, de ha valakit nem érdekel, azt nem szabad erőltetni. Engem sem érdekelt régen, kinevettem és egyenesen imádtam a hívőket szekálni mert szellemi fölényben éreztem magam velük szemben holott én voltam az ostoba csak nem vettem észre.:-))) Még hitetlen koromban hozzánk is becsöngettek Jehova Tanúi de nem voltak erőszakosak.

2011. ápr. 4. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/803 anonim ***** válasza:
20%

Kedves drága barátunk,aki Ildikóval ,próbálnál vitázni!!!!


Gondolom már azt leszűrted,hogy Ildikó egy Tanú!

Bejelentkeznék a következőnek a sorban,én is egy Tanú vagyok.

Sajnos szomorúan olvasom a sok választ és kérdés amiben minket ócsárolnak,de ez van.

Ha veszel egy kis fáradságot és elolvasod azt a Bibliai idézetet akkor te is láthatod,hogy ezt Jézus adta ki PARANCSBA,hogy menjünk el az emberekhez.

Én elhiszem,hogy néha zavaró lehet az embereknek ez ,de mi szeretnénk ennek a parancsnak eleget tenni.

Elhiheted,hogy nekem sem leányálom egy 12-órás éjszakai műszak után elmenni prédikálni,és hallgatni mások szidalmait,sőt már pofonban is volt részem,de teszem ezt azért ,mert,SZERETEM jEHOVÁT és a FIÁT,és szeretnék ennek a parancsnak eleget tenni!!!

Pedig hidd el kaptam már nagyon sok hideget és meleget is ,de mindig találkozom olyan emberekkel akik szívesen meghallgatják a mondandómat és beszélgetnek velünk.

Ilyenkor ha haza érek és visszagondolok a napomra mégis úgy érzem,hogy megérte elmennem,bármennyi rosszat is kapok az emberektől mégis találkozom olyan emberekkel akit érdekel,hogy milyen lesz majd az az idő amikor ezek az állapotok megszünnek.

Én szeretnék ott lenni majd abban az időben,mert szeretnék majd egy olyan világban élni,amikor megszünik a sok betegség,bűnözés,háború...stb.,szerintem mindenki szeretne ilyen körülmények között élni,ezért teszem azt amit teszem.

Az én lelkiismeretem tiszta azáltal,hogy megteszek minden tőlem telhetőt az emberekért,így remélem rajtam már nem fogja az Isten számonkérni más emberek életét.

Nagyon remélem,hogy az Isten megengedi nekem azt,hogy megéljem majd azt az időt ,hogy láthatom amikor megszenteli a saját nevét és megmutatja a hitetlen embereknek is ,hogy igenis létezik,és ő az egyedüli aki megmondhatja ,hogy mi legyen tovább.

Akkor szeretném látni azoknak az embereknek az arcát akik addig nem hittek benne,és elzavartak minket amikor segíteni akartunk.

Itt azért megjegyezném,hogy nem vagyok kárörvendő tipus,de, és mégegyszer DEEEEE,mint ahogy más vallásban is a híveik a saját vallásukban hisznek,úgy én is szentül megvagyok az enyémben győződve.

Nagyon szép dolog így választ adni,ahogy te írtál vissza az Emesével.

Nem is ismered és lenézed az Ildikót.

Következő"Jézus nem járt házakhoz",én úgy tudom,hogy városról-városra,faluról-falura járt,és ahol csak tehette mindenhol megállt,ha kellett házaknál is,azért,hogy tanítsa az embereket.

nem tudom ki a tegnapelőtt 12:43-as: nagyon sok helyen segítenek a Tanúk is attól függetlenül,hogy nem verik nagydobra(tudod ne tudja a jobb kéz,hogy mit csinál a bal).

Ha segítünk,nem azért tesszük,hogy tudja a fél világ,hanem azért hogy jobban és könnyebben lehessen megoldani egy problémát vagy katasztrófát!

Akkor néznének csak nagyon az emberek ha kiírná az elkövetkező dolgokat az Isten az égre,lehet,hogy nagyon sokan még az egérlyukba is bebújnának az elkövetkező dolgoktól!

Azt írja a Biblia,hogy:"akkor nagy nyomorúság lesz,olyan,amilyen nem volt a világ kezdete óta mostanáig,nem,és nem is lesz többé.Bizony ha azok a napok meg nem rövidítettnének,nem részesülne megmentésben egyetlen test sem..."

Aki rendszeresen olvassa a Bibliát,az tudja,hogy amikor Jeruzsálemet körbefogták a katonák,olyan nyomor volt ,hogy a saját gyermekeiket is megették,és ettől nagyobb nyomort ígér a Biblia.

Azt hiszem most már jöhet a lepontozás,mert ahogy láttam az Ildikó kommentjeit rendesen lepontoztátok,bezzeg aki elküldte az édesanyjába az mintakép is lehetne!!!!!!!!!!!!!!!!!!,és most nem ordibáltam a neten,hanem csak szeretném ha elgondolkoznátok azon,hogy mi a jobb:háborúban élni az embertársainkkal,vagy nyugalomban és békességben.



Köszönöm,csak ennyit szerettem volna,igaz,hogy kicsit hosszúra sikerült,de már nagyon bántott ez szúrkálódás.

2011. ápr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/803 anonim ***** válasza:
0%

Azt vonom kétségbe, hogy Isten ~200evvel ezelőtt úgy döntött, hogy egyetlen kicsit csoportnak adja a titkait, és csak ők tudják azt, ami elpecsételt titok.


Nem is akkor döntötte el.

Mert hány csoport, hányféle "igazságáról" van elképzelésed?

Ha a Biblia alapján ki tudod mutatni, hogy Isten bármikor is elfogadott egynél "több vallásos igazságot", akkor le a kalappal előtted!

2011. ápr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/803 anonim ***** válasza:
16%

"Szó sincs semmiféle "házról házra" térítő-jehovista hókuszpókuszról, hiába hamisította azt oda az ÚVF...

"

ezt írod.


szomorú, hogy micsoda energiát vagy képes beletenni abba, hogy bennünket és Isten EGYEDÜLI IGAZ szervezetét ocsmárold.

A szíved állapota kitűnik és jól látható az írásaidból. El kell keserítselek: SEMMIT NEM VÁLTOZTAT AZ IGAZSÁGON, ÉS A TÉNYEKEN,hogy TE MIT HISZEL.

Ne képzeld már azt,hogy mindenáron meg akarunk téríteni.

Ha nem vonz Jehova, mi nem pazarolunk energiát abba, hogy téged mindenáron meggyőzzünk.

Gyűjtsél magadnak érveket, hogy MIÉRT IS NEM TESZED amit Jézus rád bízott, gyűjts magadnak ( neve sincs írók kiadványaiból ) kifogásokat, hogy miért nem használod a Jehova nevet. Ez a te dolgod. De egyben biztos lehetsz:

AMÍG EZ A RENSZER TART- ami már nem sok idő - NEM TUDOD LEÁLLÍTANI SEM LELASSÍTANI EZT A MUNKÁT, mert azt tőled nagyobb kaliberű szervezetek és személyek is megpróbálták már. Jehova égi szekerével szembe futsz, és csak te veszíthetsz, nem Ő és nem mi - a tanúi.

Máté 24: 14 - " A királyságnak ezt a jó hírét prédikálják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek és akkor jön el a vég ".

Mit akarsz? módosítani a próféciát?? :) ne nevettesd már ki magad !

2011. ápr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/803 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Ildikó, kaptál levelet az email címedre - fontos, olvasd el kérlek!
2011. ápr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/803 anonim ***** válasza:
0%

Húúúúú ,micsoda haladás az Ildikó válaszaira kapott százalékok felszöktek az égbe!

A másik Tanú vagyok,szerintem az enyém is nemsokára eléri,akarom mondani leéri a 11 százalékot.

2011. ápr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/803 anonim ***** válasza:
83%

Másik tanú, van különbség válasz, és válasz között.

Ildikó az a fajta, aki előtt becsapnám az ajtót, Bar valószínűleg előbb mondaná ő hogy „viszontlátásra”,

veled maximum nem értek egyet.


Ember és ember között is van különbség, és valahogy nem érzem a te írásodban azt a

„rohadt pogány, majd ha Jehova jön, visszakapod mindazt a szenvedést, ami jár neked!”

indulatot, amit az övében. Azt hiszem, őt ezért depontozzák. Nem azért, amiben hisz.

2011. ápr. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/803 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Valaki!

Ha engem akarsz minősíteni, és a pontjaimat nézed ( én eddig észre sem vettem :) ) akkor tedd azt, nem érdekel. Látom különböző pszihológiai trükkökkel próbálsz engem "alázni", de ez is a te dolgod, én nevetek rajtad.

Milyen tanú vagyok? " ....majd megkapjátok ami jár..." hát, én a helyedben le sem járatnám magam. Te egy magabiztos ember vagy, mitől félsz?? Én nem rémiszgettelek, csupán kiálltam az Istenért, akit mocskolsz.

Inkább engem gyalázz, mint Őt !

:) mókamester ! :)

2011. ápr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/803 anonim ***** válasza:
9%

" Húúúúú ,micsoda haladás az Ildikó válaszaira kapott százalékok felszöktek az égbe!

A másik Tanú vagyok,szerintem az enyém is nemsokára eléri,akarom mondani leéri a 11 százalékot. " -ezek a szavaid.

Lenyűgöző vagy ! most, hogy látom, csak 11%-os minősítésbe esek, teljesen összeroppantam,hogyan tovább? mi lesz ezután velem? 11 nyavajás százalék. így omlik össze életem munkája. A gyakorikerdesek.hu-n Istent káromló emberektől nem kaptam több pontot. :( Ez itt a vég, nem lehet lejjebb süllyedni.

2011. ápr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!