Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki írta a bibliát? (Rövid a...

Ki írta a bibliát? (Rövid a kérdés, amivel semmi baj nincs az ég világon)

Figyelt kérdés

Gondolok itt az ó és az új testamentumra is.


Mellesleg miért nem szól valaki a GYIK szerkesztőségének, hogy egy rövid kérdés is lehet érthető és célszerű? Pf.


2011. jún. 26. 23:07
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
41%

Szevasz!


Én írtam. Kissé már megbántam, mert én ezt fantasy-regénynek szántam, csak az elején volt pár degenerált, aki elhitte, és átragasztották szegény utódaikra. Már megbántam, hogy megírtam azt a könyvet.

2011. jún. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
A Szent Szellem által lett megírva, embereken keresztul. Pontosabban: Istentől ihletett a biblia minden eggyes szava, és Ö az aki megis védte évezredeken keresztül hogy ne másítsák el -ezért mondja Isten az igéjén (biblia) keresztul hogy MEGMARAD ÖRÖKKÉ: Az ég és a föld elmulnak, de az Én beszédeim soha el nem mulnak.Máté 24:35 Ámen.
2011. jún. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
2011. jún. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


"És honnan tudjuk, hogy időközben akarattal vagy akaratlanul nem lett e olyanmód megváltoztava az írások tartalma, hogy akár ellenkező értelmet nyerjenek?"


Aminek énszerintem érdemes utána nézni, az a Holt-tengeri tekercsek. Ebben Eszter könyvén kívül a teljes Ószövetséget megtalálták, változtatás nélkül.


manju

2011. jún. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:

Különböző emberek írták,akiket prófétának nevezett a nép.de abszolút objektív igazság nem létezik,mivel minden embernek egyéni a felfogása valamilyen szinten.ezért ha valaki tényleg szeretné megismerni önmagát és a saját életét,akkor nem célszerű szentírásként értelmezni a Bibliát.

"És honnan tudjuk, hogy időközben akarattal vagy akaratlanul nem lett e olyanmód megváltoztava az írások tartalma, hogy akár ellenkező értelmet nyerjenek?"


szinte biztos,hogy meg lettek változtatva bizonyos dolgok:különböző emberek különböző érdekkel,különböző nyelvjárás,fordítás,félreértések.amikor egy próféta szavakba önti a saját tapasztalatait,belső világát,azt eleve könnyű félreérteni,nemhogy még írott formában értelmezni.a szavak,és az írott betű-természetükből kifolyólag-sokszor torzítanak az eredeti üzeneten.és persze szándékosan is ki lehet venni,vagy épp hozzárakni részeket,pusztán önnös érdekből.a kereszténység különböző felekezetei ma sem teljesen egységesen értelmezik a Bibliai részeket.(pl.Tóthfalusi,és Károly féle fordítás is van.)

2011. jún. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
Nem lett megmásítva semmi , nyugi, mert ezt a könyvet nem ember, hanem Isten védi!!!!
2011. jún. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 yuda ***** válasza:
100%

A bibliát nem csak próféták írták, hanem Istennek erre kiválasztott emberei. Vannak akikről eléggé pontosan tudható kik voltak,pl. Pál apostol, Péter..stb, és vannak amelyeket csak tippelni tudunk. Nincs ezzel szerintem semmi gond.

Az már egy másik érdekesebb kérdés, illetve véleményem szerint az is bizonyíték az Istentől ihletetségre, hogy mennyire összhangban vannak ezek a több évezredet felölelő, több korszakban írt könyvek. Nincs bennük ellentmondás, pontosabban vannak némelyek akik szerint van, de ők általában eléggé laikusok és csak vitaképpen mondják :D


Ja, és visszamenőleg az is érdekes, hogy menyire szöveghű és nem torzul az évezredek során..ezt tudományosan alátámasztják olyanok is, akik nem hívők, csak kutatók- tehát igaz lehet, amit valaki írt, hogy Isten védi ezt az írást.

2011. jún. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
Na igen fura dolog ez a bibliával. Van egy könyv,amiben minden le van írva. Érdekes. Nem egy nagy fura valami,amire nincs magyarázat beszél emberek tömegeihez.. nem , ez egy könyv. Szerintem a kérdező arra kíváncsi igazából,ha lett volna egy másik könyv,akkor most az is lehetett volna biblia és világvallás alapja,amiben teljesen más dolgok vannak leírva? És mi van a görögökkel.Ők úgy hitték,hogy van Zeusz és a többiek.Úgy élték életüket,hogy nekik az volt a "valóság" most ez mennyiben más?
2011. jún. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:

09:59"Az már egy másik érdekesebb kérdés, illetve véleményem szerint az is bizonyíték az Istentől ihletetségre, hogy mennyire összhangban vannak ezek a több évezredet felölelő, több korszakban írt könyvek. Nincs bennük ellentmondás, pontosabban vannak némelyek akik szerint van, de ők általában eléggé laikusok és csak vitaképpen mondják :D"


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2011. jún. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 A kérdező kommentje:

10:08 (kettővel előttem)


Rávilágítóttál egy lényeges részére a kérdésemnek! Várom a válaszokat erre is a többiektől.


Valaki írta itt, hogy nyugodjak meg, isten védi a bibliát. Meg akartam kérdezni, hogy ő ezt honnét is tudja... Talán megpróbálta bemocskolni, megmásítani és tömegesen úgy elterjeszteni, vagy megsemmisíteni a bibliát és a terve kudarcba fulladt? Esetleg maga isten mondta neki?

Aztán kaptam egy választ, miszerint különböző korokból való írások ugyanazokat a dolgokat írják le. Lehetséges, de ami még szintén lehetséges, hogy csak úgy akarjátok érteni, hogy ugyanaz van leírva. Olyan kegytlenül régi és 3szor félrefordított szövegeket hasonlítasz össze, amit ezerféleképpen lehet értelmezni.


No meg felmerül itt mégegy kérdés. Sok hívő állítja, hogy magával istennel beszél. Ez mint tudjuk, a skizofrénia nevű betegség egyik legvalószínűbb tünete. Hol a határ a vallásos és az őrület között?


Istent pedig direkt kis betűvel írom, és nem akarok ezzel senkit megbántani, csak én nem tartom ezt a szót többre egy fogalomnál. Csak a bizonyítékoknak hiszek. És ahogy én nem haragszom rátok, hogy ti hisztek, ti se haragudjatok rám, hogy én nem hiszek el olyat, amire nincs bizonyítékom. :)

2011. jún. 27. 15:14
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!