Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki írta a bibliát? (Rövid a...

Ki írta a bibliát? (Rövid a kérdés, amivel semmi baj nincs az ég világon)

Figyelt kérdés

Gondolok itt az ó és az új testamentumra is.


Mellesleg miért nem szól valaki a GYIK szerkesztőségének, hogy egy rövid kérdés is lehet érthető és célszerű? Pf.


2011. jún. 26. 23:07
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 A kérdező kommentje:

Kedves 08:57

Kérdésed:

"Ha azok a betegek akikről az orvosok is lemondtak és meggyógyultak Jézus nevében , pl. rákból vagy bármi másból amit nem lehetett meggyógyítani , de Isten meggógyította -ez nem elegendő bizonyíték?"

Válaszok:

1.: "Azoknak a gyógyulásoknak semmi köze a csodához, csak még EGYENLŐRE nem tudják esetleg megmagyarázni őket. Régen az is csoda volt sok ember számára, hogy megnyomsz valami gombot, és világosság lesz a szobában. Azt se tudták mi az a villanykörte, el akarták fújni. Nekik ez csoda volt, ahogy neked most azok a gyógyulások is csodák. "


2.: "Az, hogy egy beteg ember meggyógyul, mint már írtam is fentebb, most talán csodának tűnhet, ahogy egy ősembernek a számítógép is, de ezt később meg fogják tudni magyarázni tudományosan."


Legközeleb figyelhetnél jobban is. És ez majdnem mindenkire igaz, mert látom, hogy nagyon fontos dolgokat mintha el se olvastátok volna, elengeditek az agyatok mellett.


Kedves manju!

A vicc az valami baromi jó... :DDD


"Mivel más a kiinduló pontunk, amit Te fejlődésnek látsz, én a romlásnak. Azt mondod, hogy a tudománynak köszönhetjük, hogy eljutottunk ide, ahol vagyunk. Hova is? A tudomány és a technika fejlődésével az ember elkorcsosult és erkölcsi fertőbe fullad. "


Ezt viszont nagyon rosszul látod. Hova jutott az ember, azt kérdezed? Az átlag életkor nagyob mint valaha. Olyan betegségekből gyógyulnak ki emberek, amikről azt se tudták régen, hogy léteznek, csak hát elvitte a rossznyavaja az embereket. A kommunkáció baromi gyors és egyszerű az egész világon. És ami a legfontosabb, nem hal meg minden 5. gyerek valami gyerekori betegségben. Pl torokgyík, vagy hasonlók. Ez neked romlás? Az ember nagyobb biztonságban van, mint valaha lehetett. Nem véletlenül ekkora a föld népessége, ami egyre csak növekszik és nem véletlenül növekedett meg ennyire az átlag életkor. Az életminőségünk egyre jobb és jobb. Egyre kevesebben halnak vagy betegszenek meg. Ez egyértelműen mindenkinek jó, és ez egyértelműen fejlődés.

Az erkölcsről meg had ne beszéljünk... Most csak annyi a különbség, hogy van tv meg internet, és hozzád is, mindenkihez eljut nagyon könnyen. Régen csak nem terjed el ennyire, de ugyanennyien művelték a romlott életmódot, sőt, még nem is tudták őket úgy kiszűrni, vagy kordában tartani, mint ma. Példának okáért garantálom, hogy ma már sokkal kevesebb fiúgyermek esik papok molesztálásának áldozatául.

Ezeken azért nem ártana elgondolkodnod...

2011. jún. 29. 19:17
 62/70 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem biztos, hogy rosszul látom, csak másképp, mint Te. Pont azért, mert más a kiindulópontom.


Én elhiszem, ami a Bibliában van. Noé előtt több száz évet éltek az emberek, és sokkal nagyobbak voltak. Én azt gondolom, hogy ennyi idő alatt valószínűleg az akkori tudomány is sokat fejlődött. Lassan ott tartunk, mint akkor. Ma már az emberekből hiányoznak az érzések. Mindenki csak azzal törődik, ami neki jó. Mindenhol az én van előtérbe helyezve. Hogy ezzel rosszat teszek a másiknak? Kit érdekel? Nekem jó. Csak akkor segítenek a másiknak, ha hasznuk származik belőle. Az erkölcs meg valóban egy külön téma is lehetne. Abban simán igazad lehet, hogy régen ugyanennyien éltek hasonló életet, mint most, csak épp szégyellték. Ma meg hivalkodnak vele. Ezt látom a világban. Ezekben látom az elkorcsosulást. A kordában tartást nem tudom, mire értetted. Lehet, hogy a papok áldozata kevesebb (szerintem ezt sem kellene érdemként kezelni), de vannak helyettük más pedofilok, gyerekkereskedők, stb.


Szóval, mivel Neked a Biblia nem alap, valószínűleg ezért gondolod azt, hogy fejlődünk. Amiket felsoroltál, annak a nagy része a tudomány és a technika fejlődése. Ezt nem is áll szándékomban tagadni. De az emberek... tragédia.


manju

2011. jún. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 A kérdező kommentje:
Mennyrie jó lenne, ha tudnám, hogy létezik isten. Mennyivel érdekesebb lenne az élet, mennyivel kevésbé tartanék a haláltól, mert tudnám, hogy valami vár utána. De egyszerűen csak és kizárólag ellenbizonyítékom van ezekre. Nem arról van szó, hogy nem szeretném én is, ha így lenne, csak egyszerűen egyre jobban azt látom, hogy nincs így...
2011. jún. 30. 13:10
 64/70 anonim ***** válasza:

részvétem, Kérdező - csak annyit kellene, megértened, hogy nem ér semmit,de semmit az ellenbizonyítékod...

jól félreértettél -14:57-ben 15:19-ben- dehogy átkoználak!!- éljél 110 évig jó egészségben!:))

De nagyon úgy néz ki:egyszer távozni kell..

És a halál pillanatában megérted, miért mondtam:

"Az" bizonyít. De akkor késő.


Ezért vannak a vallások: a vallások (ma több, mint6 milliárd embert érint) különféle módon, különféle rítusokkal, de arról szólnak: az az intervallum , amit az ember saját életútjának neveznek- hogy kapcsolódhat a Végtelenhez, az Egészhez, Istenhez, Allahhoz, a Buddha-tudathoz, Brahmanhoz,Quetzalcóatl-hoz --- aminek része.

Az észérvek, bizonyítékok:

mind az intervallumon belül maradnak.

A hit azon 'túlra' tekint..az Egészre.

A legnagyobbak - a misztikusok: egyszerre látják a részt és az egészet. (mégcsak nem is úgy: részben az egészet.. hanem egyszerre.EGY.)

Egyszerre látni a láthatót és a láthatlant: látni Istent.


egy ilyen élmény után: már nincs szüksége a misztikusnak "hitre". Tudja...

(csak elmondani nem tudja, l. a sok kínlódást.. a lényegét nem tudja kommunikálni, de ez már más kérdéshez tartozik)

üdvözlet!

2011. jún. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
* a láthatatlant
2011. jún. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 A kérdező kommentje:
Én elhiszem, hogy csak jót akarsz, és köszönöm, de én úgy vélem, hogy nem sok értelme van annak, amit írsz... :S
2011. jún. 30. 18:35
 67/70 anonim ***** válasza:
persze,persze, hülyeség, felejtsd el
2011. jún. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
88%

Most ez a vallásosoknak is szól:

MIÉRT FÉLTEK A HALÁLTÓL? Az igaz Istenhívő nem fél semmitől. A hitetlenek (szegény balgák) azt hiszik, hogy mi azért hiszünk mert félünk a haláltól. És sajnos nem tudom elmagyarázni nekik, hogy nem így van. Nem vagyunk mi olyanok, hogy érdekből hiszünk, mint itt a földi emberek. Mi a szeretetben hiszünk és amit nagyobb szinten élünk meg itt a Földön, mint a többi pogány. Egy pogány érdek alapján, kompromisszummal hisz: Uram, ha nekem örök életet adsz majd, akkor szeretni foglak. Érezzük a különbséget? És mint tudjuk a szeretet érdek nélküli, ez az egyik jellemzője, mint ahogy a Biblia írja nekünk. Egy hitetlen e akadályozó tényező miatt nem bír rátérni az útra. Egy igaz hívő pedig: Uram szeretlek, tégy velem amit akarsz, mindig szeretni foglak, még ha nem adsz nekem örök életet, akkor is, mert a szeretet halhatatlan, örök, időtlen.

Most egy picit el lehet gondolkodni azon, miért is mondta Jézus, hogy engedjétek hozzám a gyerekeket, mert az ilyeneké az Isten országa. Egy gyermek bármit is teszel, szeret téged vagy nem, érdektől függetlenül.

2011. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:

A válasz írója 51%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:01

--

"Most egy picit el lehet gondolkodni azon, miért is mondta Jézus, hogy engedjétek hozzám a gyerekeket, mert az ilyeneké az Isten országa. Egy gyermek bármit is teszel, szeret téged vagy nem, érdektől függetlenül."

A fentieket írtad. Ez értelmetlen és logikátlan. Írtam már, a kérdezőnek is, hogy Bibliában úgy az ÓT, mint az ÚT íróinak a gondolatai VASLOGIKÁBAN kapcsolódnak egymásba.

Egyébként nem árt tudni, hogy JÉZUS KRISZTUS-t követni nem gyerekmese. Még akkor sem, ha gyermekeknek - nagyon helyesen - meseszerűen vannak elmesélve a példázatok.

JÉZUS KRISZTUS-t követni -- életveszélyes.

F.B.

2011. júl. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
79%
A Bibliát emberek írták Isten ihlete által és Isten gondot viselt rá hogy minden ami fontos kitudódjon ,és amit a Bibliában nem találsz meg azt a mai próféták amelyek persze ma is léteznek hírül adják az embereknek.Az más kérdés van aki elhiszi van aki nem.Jézus él és ő még ma is jeleket és csodákat művel.
2011. júl. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!