Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki írta a bibliát? (Rövid a...

Ki írta a bibliát? (Rövid a kérdés, amivel semmi baj nincs az ég világon)

Figyelt kérdés

Gondolok itt az ó és az új testamentumra is.


Mellesleg miért nem szól valaki a GYIK szerkesztőségének, hogy egy rövid kérdés is lehet érthető és célszerű? Pf.


2011. jún. 26. 23:07
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
a biblia jelentése könyvek, könyvecskék
2011. jún. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim válasza:
Jezus BIZONYITOTTAN elt es letezet, de hogy pontosan mit csinalt az rejtej
2011. jún. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 A kérdező kommentje:

Kedves Péter!


Látom tényleg otthon vagy a témában és valószínűleg sokat tudsz az egészről. Ezért hát nem is akarok belemenni a biblia történelmén alapuló vitába, mert ahhoz kevés információt birtoklok. Viszont! Szeretném, ha konkrét példát tudnál nekem mutatni isten létezésére. Mert ellenpéldát tudok ezernyit, de mellette szólót egyet sem.


Példának okáért, a különböző korokból vagy vallásokból való írásoknak természetes, hogy vannak közös pontjaik, amikor mindegyik vallás, az alapjai ugyanazok. Ezen nem is kell meglepődni.


Másrészt meg még mindig nyitott egy kérdés: Melyik vallás a helyes nézőpont? Te keresztény vagy? Ezek szerint te úgy gondolod, hogy a mohamedán vallás nem helytálló? Hogy igazából nem úgy vannak a dolgok, ahogy ők gondolják?



22:17!

Amiket ír a biblia a napról, a holdról, és a csillagokról, abból szted kitűnik, hogy gömb alakú, az űrben lebegő égitestekként kezeli őket? Épp, hogy eszméletlenül bugyután írja le, ahogyan egy egyszerű paraszt is le tudta volna írni. Ahogy Brúnó-bácsi azt merte mondani, hogy a föld gömbölyű és forog, elégették... Szóval akkor isten megteremtett egy egész világmindenséget, nem csak a földet, igaz? És mi ezzel a célja? Minek teremtette? Mire jó ez? Szórakozik, játszik? :)

2011. jún. 28. 00:46
 34/70 Ozmium42 ***** válasza:

Üdv!


Brúnó bácsi boszorkányságokkal foglalkozott, még könyvet is írt róla, ezért égették el. Emellett a tanait, még ha igazak voltak is, ő még nem tudta bizonyítani, csak egyszerűen vándorolt, és filozofálgatott. Nem kellene belőle mártírt faragni. A Wikipédia is tanúskodik az igazamról.


Néhány érvet itt találhatsz néhányat, ezeket boncolgasd:


[link]

2011. jún. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Először is köszönöm, hogy megtiszteltél a kommenteddel.

Ahogyan említettem egyik kedvenc íróm Pascal, aki nagyon szépen összeszedte ezeket az un. Istenérveket, melyekből néhányat szívesen megosztok veled tanulságul.


Az első a vallások kérdésére ad választ:

"Ha látom az ember vakságát és nyomorúságát, és elnézem ezt az egész néma világmindenséget és a mindenség e zugában magára hagyott, sötétben tévelygô embert, akinek sejtelme sincsen róla, ki tette ide, miért van itt, mivé lesz halálában, és képtelen bármit is tudni, olyan rémület

vesz rajtam erôt, mint akit álmában félelmetes, puszta szigetre tettek ki, és aztán, mikor felébred, fogalma sincsen róla, hol van, de nincs módja többé onnan elmenekülnie. És mindezt látva elcsodálkozom, hogyan

lehetséges, hogy mégsem esik kétségbe e nyomorúságos helyzete miatt. Mellettem másokat, hozzám hasonlókat látok: megkérdem tôlük, vajon ôk többet tudnak-e nálam, de azt felelik, hogy nem; és lám, mégis e tévelygô szerencsétleneknek elég volt megpillantaniuk maguk körül egy-két szemgyönyörködtetô dolgot, és máris szívvel-lélekkel átadták magukat nekik. Én azonban nem tudtam rabjukká válni, hanem arra gondoltam, mennyivel nagyobb a valószínűsége annak, hogy nemcsak az van, amit látok, és kutatni kezdtem, vajon Isten nem hagyott-e magáról valami

jelet a világban.


Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert ezt akárki mondhatja, akárki kijelentheti, hogy ô próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról." (Gondolatok 693-as töredék).


"A Jézus Krisztust bizonyító legnagyobb érvek a jövendölések. Istennek ezért rájuk volt a legnagyobb gondja; mert a beteljesedésüket jelentô eseménysorozat olyan csoda, amelyik az Egyház kezdetétôl a világ

végezetéig tart. Isten ezért prófétákat támasztott ezerhatszáz esztendôn át; majd az utána következô négyszáz esztendô alatt a világ minden részébe szétszórta ezeket a jövendöléseket az ôket magukkal vivô zsidókkal együtt. Így készítette elô Jézus Krisztus születését, mivel az ô Evangéliumát mindenkinek el kell fogadnia, tehát nemcsak hitre indító jövendölésekre volt szükség, hanem arra is, hogy mindenütt megismerjék ôket, és így mindenki elfogadja az Evangéliumot." (707. töredék)


"Már az is végtelen tudást tételezne fel, ha egyetlen

ember írta volna meg egy könyvben a Jézus Krisztusra vonatkozó összes jövendölést, eljövetelének idejét és módját, és aztán Jézus valóban e jövendölések szerint jött volna el. Itt azonban sokkal többrôl van szó; négy évezreden át egymást követô férfiak szakadatlan soráról, akik eltérések nélkül jövendölik ugyanazt az eljövetelt. Egy egész nép jelenti be elôre, és ez a nép négyezer

esztendôn át fennmarad, hogy testületileg tegyen tanúbizonyságot a róla kapott isteni ígéretekrôl, amelyektôl semmiféle fenyegetés és üldöztetés nem képes eltántorítani: ez sokkal-sokkal jelentôsebb még

annál is." (710. töredék)


Azért, hogy ne csak Pascaltól idézzek, hadd mondjak el egy érdekes történetet, talán még nem ismered:

Az ateista filozófia-professzor arról beszél a tanítványainak, mi a problémája a tudománynak Istennel, a Mindenhatóval. Megkéri az egyik új diákját, hogy álljon fel, majd a következő párbeszéd alakul ki:

Prof: Hiszel Istenben?

Diák: Teljes mértékben, uram.

Prof: Jó-e Isten?

Diák: Természetesen.

Prof: Mindenható-e Isten?

Diák: Igen.

Prof: A bátyám rákban halt meg, annak ellenére, hogy imádkozott Istenhez, hogy gyógyítsa meg. Legtöbbünk törekedne arra, hogy segítsen másokon, akik betegek. De Isten nem tette ezt meg. Hogyan lehetne akkor jó Isten? Hmm?

Diák: (a diák hallgat)

Prof: Erre nem tudsz választ adni, ugye? Kezdjük elölről, fiatalember. Jó-e Isten?

Diák: Igen.

Prof: Jó-e Sátán?

Diák: Nem.

Prof: Honnan származik Sátán?

Diák: Istentől?

Prof: Így van. Mondd meg nekem, fiam, van-e bűn ebben a világban?

Diák: Igen.

Prof: A bűn mindenhol jelen van, nemde?

Diák: Igen.

Prof: És Isten teremtett mindent. Így van?

Diák: Igen.

Prof: Tehát ki teremtette a bűnt?

Diák: (a diák nem válaszol)

Prof: Vannak-e betegségek? Erkölcstelenség? Gyűlölet? Csúfság? Mindezen szörnyű dolgok léteznek ebben a világban, ugye?

Diák: Igen, uram.

Prof: Tehát, ki teremtette mindezeket?

Diák: (a diák nem felel)

Prof: A tudomány állítása szerint 5 érzékünk van, melyekkel felfogjuk és megfigyeljük a dolgokat magunk körül. Mondd meg nekem, fiam! Láttad-e már valaha Istent?

Diák: Nem, uram.

Prof: Mondd meg nekünk, hallottad-e már valaha a te Istenedet?

Diák: Nem, uram.

Prof: Érezted-e már valaha a te Istenedet, megízlelted-e a te Istenedet, vagy érezted-e már a te Istened illatát? Különben is, volt-e már valamilyen kézzelfogható tapasztalatod Istenről?

Diák: Nem, uram, attól tartok nem.

Prof: És mégis hiszel benne?

Diák: Igen.

Prof: A tapasztalati, igazolható, bemutatható bizonyítékok alapján a tudomány kijelenti, hogy a te ISTENED nem létezik. Na, erre mit mondasz, fiam?

Diák: Semmit. Nekem csak a hitem van.

Prof: Igen. A hit. Pontosan ezzel van problémája a tudománynak.

Diák: Professzor, létezik-e a hó?

Prof: Igen.

Diák: És létezik-e a hideg?

Prof: Igen.

Diák: Nem, uram. Nem létezik.

(Az események ezen fordulatára az előadóterem elcsendesedik.)

Diák: Uram, lehet sok havunk, még több havunk, túlhevíthetünk valamit, vagy még annál is jobban felhevíthetjük, lehet fehér havunk, kevés havunk, vagy semennyi havunk. De nem lesz semmink, amit hidegnek hívnak. 458 fokkal tudunk nulla alá menni, ami a hó nélküli állapotot jelenti, de annál lejjebb nem mehetünk. A hideg nem létezik. A hideg szót a hó nélküli állapot jellemzésére használjuk. A hideget nem tudjuk lemérni. A hó: energia. A hideg nem AZ ellentéte a hónak, uram, hanem a hiánya.

(Az előadóteremben ekkor már egy gombostű leejtését is meg lehetne hallani.)

Diák: És mi van a sötétséggel, professzor? Létezik-e a sötétség?

Prof: Igen. Hogyan beszélhetnénk AZ éjszakáról, ha nem lenne sötétség?

Diák: Ismét téved, uram. A sötétség valaminek a hiányát jelzi. Lehet kis fényünk, normális fényünk, nagy erejű fényünk, villanó fényünk, de ha sokáig nincs fény, akkor nincs semmi, s azt hívjuk sötétségnek, így van? De a valóságban a sötétség nem létezik. Ha létezne, még sötétebbé tudnánk tenni a sötétséget, nemde?

Prof: Tehát, mire akarsz rámutatni mindezzel, fiatalember?

Diák: Uram, azt akarom ezzel mondani, hogy a filozófiai eszmefuttatása hibás.

Prof: Hibás? Meg tudod magyarázni, miért?

Diák: Uram, ön a kettősségek talaján mozog. Azzal érvel, hogy van AZ élet, utána pedig a halál, van egy jó Isten és egy rossz Isten. Az Istenről alkotott felfogást végesnek tekinti, mérhető dolognak. Uram, a tudomány még egy gondolatot sem tud megmagyarázni. Elektromosságot és mágnesességet használ, de sohasem látta egyiket sem, arról nem is szólva, hogy bármelyiket megértette volna. Ha a halált AZ élet ellentéteként vizsgáljuk, akkor tudatlanok vagyunk arról a tényről, hogy a halál nem létezhet különálló dologként. A halál nem az élet ellentéte: csak annak hiánya.

Diák: Most mondja meg nekem, professzor: azt tanítja a diákjainak, hogy majmoktól származnak?

Prof: Ha a természetes evolúciós folyamatra célozol, akkor természetesen igen.

Diák: Látta-e már valaha AZ evolúciót a saját szemével, uram?

(A professzor mosolyogva megrázza a fejét, kezdi látni, MI lesz a vita kimenetele.)

Diák: Mivel eddig még senki sem látta AZ evolúciós-folyamatot végbemenni, sőt azt sem tudja bizonyítani, hogy ez egy folyamatos történés, azt jelentené mindez, hogy ön a saját véleményét tanítja, professzor? Akkor ön nem is tudós, hanem prédikátor.

(Nagy zajongás támad az osztályban.)

Diák: Van-e valaki az osztályban, aki látta már valaha a professzor agyát?

(Az osztály nevetésben tör ki).

Diák: Van-e itt valaki, aki hallotta már a professzor agyát, érezte, megérintette azt, vagy érezte az illatát?.... Úgy tűnik, senki nem tette. Tehát, a tapasztalati, állandó, kimutatható bizonyítékok megalapozott szabályai szerint a tudomány kimondja, hogy önnek nincs agya, uram. Ne vegye tiszteletlenségnek, uram, de hogyan adhatnunk így bármilyen hitelt az előadásainak? (A teremben síri csend. A professzor a diákot nézi, arca kifürkészhetetlen.)

Prof: Azt hiszem, hit alapján kell elfogadnod, fiam.

Diák: Erről van szó, uram! Ember és Isten között a HIT a kapcsolat. És ez mindennek a mozgatója és éltetője.

A diák... Albert Einstein volt.

"A tudomány vallás nélkül sánta, a vallás tudomány nélkül vak." (Albert Einstein)


Üdv. Péter

2011. jún. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:

Kérdező! Hülyegyerek módjára vannak leírva az égitestek? Ötszáz éve azt mondtad volna, hogy a föld lapos, milyen is lenne??? A Biblia évezredek óta üvölti, hogy a föld nem lapos, műhold nélkűl.

Nemrég még azt mondtad, hogy olvastad a Bibliát, de hol ír a Napról, a csillagokról a Holdtól? Megírtam, majd mondod, hogy hol ír arról, hogy gömb alakú? Most mi jön? Miért nincs leírva, hogy a Nap mitől ég? Hiszen Isten teremtette, nem tudja? Ha tudja, akkor miért nem mondta?

Csücsülj le, és figyelmesen olvasd el a Bibliát, mert ha el is olvastad, úgy olvastad el, mint én a viccoldalt a napi újságban. Csak az a különbség, hogy ez nem vicc.

Nézd át ezt a néhány példát, hogy Isten mennyiszer közölte, hogy a föld nem lapos kocka, melynek túloldalán fejjel lefelé lógnak az emberek.


1Móz 47,13 És kenyér nem vala az egész föld kerekségén


1Krón 16,30 Rettegjen az egész föld az ő orczájától; a föld kereksége


Jób 18,18 A világosságról a sötétségbe taszítják, a föld kerekségéről elüldözik őt.


Jób 37,11 És az köröskörül forog az ő vezetése alatt, hogy mindazt megtegyék, a mit parancsol nékik, a föld kerekségének színén.


Zsolt 24,1 Dávid zsoltára.

Az Úré a föld s annak teljessége; a föld kereksége s annak lakosai.


Péld 8,27 Mikor készíté az eget, ott valék; mikor felveté a mélységek színén a kerekséget


Péld 8,31 Játszva az ő földének kerekségén, és gyönyörűségemet lelve az emberek fiaiban


Ézs 14,17 A ki a föld kerekségét pusztasággá tette, városait lerontá, és foglyait nem bocsátá haza!


Ézs 18,3 Föld kerekségének minden lakói és földnek lakosai meglássátok


Ézs 24,4 Gyászol és megromol a föld, elhervad és megromol a földnek kereksége,


Ézs 26,18 Mint terhesek vajudtunk, de csak szelet szűltünk: szabadulása nem lőn e földnek, és nem hulltak el a föld kerekségének lakói


Ézs 34,1 Jőjjetek népek és halljátok, nemzetségek figyeljetek, hallja a föld és teljessége, e föld kereksége és minden szülöttei


Ézs 40,22 Ki ül a föld kereksége fölött, a melynek lakói mint sáskák előtte, ki az egeket kiterjeszti mint egy kárpitot, és kifeszíti, mint a sátort, lakásra;


Sir 4,12 Nem hitték a föld királyai, sem a föld kerekségének lakosai,


Lk 21,26 Mikor az emberek elhalnak a félelem miatt és azoknak várása miatt, a mik e föld kerekségére következnek: mert az egek erősségei megrendülnek.


Csel 11,28 Felkelvén pedig egy azok közül, névszerint Agabus, megjelenté a Lélek által, hogy az egész föld kerekségén nagy éhség lesz; a mely meg is lőn Klaudius császár idejében.


Csel 17,31 Mivelhogy rendelt egy napot, melyen megítéli majd a föld kerekségét igazságban egy férfiú által,


Csel 24,5 Mi ugyanis úgy találtuk, hogy ez veszedelmes ember, és hasonlást támaszt a föld kerekségén levő valamennyi zsidó közt,


Jel 12,9 És vetteték a nagy sárkány, ama régi kígyó, a ki neveztetik ördögnek és a Sátánnak, ki mind az egész föld kerekségét elhiteti, vetteték a földre, és az ő angyalai is ő vele levettetének.

2011. jún. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 Ozmium42 ***** válasza:

Egyébként a "föld kereke" itt magyar szófordulat, vagy eredeti nyelven is utal valami a kerekségre?


Persze tudom, hogy a lapos föld városi legenda (folyamatosan terjesztik ma is), csak kérdezem.

2011. jún. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:

7:31 οἰκουμένην oikoumené

de lehet, hogy lapos - ma a szélén ültem, lelógáztam a lábam, úgy mondtam imámat Jézus Krisztushoz, az Élő Istenhez - és akkor hol az idő? hol a tér?


"van néha pillanat, mely kilóg az időből"

2011. jún. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező:

"Valaki írta itt, hogy nyugodjak meg, isten védi a bibliát. Meg akartam kérdezni, hogy ő ezt honnét is tudja... Talán megpróbálta bemocskolni, megmásítani és tömegesen úgy elterjeszteni, vagy megsemmisíteni a bibliát és a terve kudarcba fulladt? Esetleg maga isten mondta neki? "


-Én mondtam hogy Isten megvédi a bibliát és hogy miért?, egyszerű: Mert Isten , ugyanugy mint az ember megvédi azt ami az Övé , ami hozzá tartozik. Nem kell semmit sem túlbonyolítanunk ;)

2011. jún. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:

Istent csak hit által fogod tudni megtapasztalni és megérteni, másképp minden bizonyítékra ugyis kitalálsz valami mellékest.


De hogy miért lenne igaz a biblia ? Mert ma is MŰKÖDIK! Ma is csodák,gyógyulások történnek Isten keze által,Jézus megjelenik embereknek és kinyilatkoztat, megmutat dolgokat amik abban is segíthenek hogy megértsük a közeljövőben bekövetkezendő próféciákat a bibliából mint például Jézus visszajövetele, vagy megmutatta több embernek is a pokolt és a mennyet! Itt megnézheted mindezeket amiket leirtam: a csodákat, megtapasztalások a pokolról,és mennyről: [link]


Tehát ha kell bizonyíték akkor fennebb nézhetsz, de amint mondtam csak hit által és amit hozzáteszek még mert kulcsfontosságu az AKARAT által te is Istent megismerheted, mert Ö kapcsolatba akar lépni veled még ma! Ne halogasd ;)

Sok szeretettel..

2011. jún. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!