Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki írta a bibliát? (Rövid a...

Ki írta a bibliát? (Rövid a kérdés, amivel semmi baj nincs az ég világon)

Figyelt kérdés

Gondolok itt az ó és az új testamentumra is.


Mellesleg miért nem szól valaki a GYIK szerkesztőségének, hogy egy rövid kérdés is lehet érthető és célszerű? Pf.


2011. jún. 26. 23:07
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:

A fenti választ ez a kijelentésed miatt irtam :

"én nem hiszek el olyat, amire nincs bizonyítékom. :)"

2011. jún. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tudom, hogy ki írta, de abban biztos vagyok, hogy a zsidók változtatják folyamatosan és már nem az igaz bibliát olvasod, hacsak nem 300 éves a könyv...
2011. jún. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 A kérdező kommentje:

No, akkor menjünk szépen sorjában...


Ozmium42

Az istenbizonyitas-os oldalon tipikusan olyan írások vannak, ami semmit sem igazol egy okos, gondolkodó ember számára. A butább beleképzeli a bizonyítékot, de az sajnos nincs ott jelen.


Péter

Pascal írása semmit nem bizonyít isten létezéséről, csak be van tojva szegény, elszomorító módon épp úgy, mint valami bugyuta polgár (ha ezek tényleg az ő szavai, mert ez se biztos), hogy "nem létezik, hogy csak úgy véletlenül vagyunk itt egyedül a nagy sötét térben"... Ezek egy kétségbe esett ember szavai, aki a hitbe kapaszkodik, a fantáziavilágba menekül, mintsem hogy elismerje a komor igazságot. Ami igazából nem is olyan komor.

Jézus jövendölései alatt melyekre gondoltál pontosan? Mert azok is mind olyan zavarosak, hogy igazából bármit beléjük lehet képzelni, és akkor lehet majd később mutogatni, meg ámulni, hogy húúú jézus megmondta!

A Diákos párbeszédnél, pedig a Diák logikája teljesen hibás, és a történet hitelessége is erősen sántít. A hideg a hó hiánya? Mintha hideg, és hó nem létezhetne együtt. Sok a maszlag... A hideg, meleg, mágnesesség, stb megléte ugyanúgy hit kérdése? Hát nagyon nem! Mérhetőek, létezésük kétség kívül bizonyítható, és nevetséges butaság azt állítani, miköben nap mint nap ezek vesznek körül, és még mi magunk is megbizonyosodunk a jelenlétükről személyesen, hogy ez is hit kérdése. A Prof agyának példáján, meg hangosan elröhögtem magam... Csak mert nem ízlelte, tapintotta, szagolta, látta, vagy hallotta a prof agyát, akkor az már rögtön HIT kérdése lesz, hogy létezik e? Nagyon nem... Bizonyított tény, hogy az emberek, és állatok, nem élhetnek agy nélkül. S mivel a prof épp beszél, tekniget, levegőt vesz, van agya, és használja is.

Az ember meg nem a majmoktól származik, hanem közös ősük van valószínűleg. (mellesleg)


06:45

Minden idézetben annyi bizonyítja az igazadat, hogy benne van a szövegben, hogy "kereksége". Ez vagy magyar fordítói szófordulat, vagy más nyelven is létezik ilyen szófordulat. Semmit sem bizonyít, az ég világon semmit. Nagyon gyenge ez így...


08:14

Látom egyáltalán nem érted... Hogy derül ki, hogy isten léteik, és védi a bibliáját? Ez a kérdés, remélem mostmár világosabban látsz.


08:39

Az, hogy a biblia ma is működik, mégis mit jelent nálad? Mert sok értelme nincs az általad használt kontextusban, meg egyébként se. Azoknak a gyógyulásoknak semmi köze a csodához, csak még EGYENLŐRE nem tudják esetleg megmagyarázni őket. Régen az is csoda volt sok ember számára, hogy megnyomsz valami gombot, és világosság lesz a szobában. Azt se tudták mi az a villanykörte, el akarták fújni. Nekik ez csoda volt, ahogy neked most azok a gyógyulások is csodák.


Komolyan mondom, ha valaki tudna nekem egyértelmű bizonyítékot adni isten létezéséről, biztos, hogy tisztelném, járnék templomba stb... De miért higgyek vakon? Ha nincs semmi bizonyítékom?

2011. jún. 28. 14:46
 44/70 anonim ***** válasza:

"egyértelmű bizonyítékot adni Isten létezéséről, biztos, hogy tisztelném"

-nem tisztelnéd. mint ahogy a gyönyörű Pascal gondolatsort sem tisztelted meg figyelmeddel, előítéletmentes értelmeddel.

"Isten létezése NEM a mi bizonyítékainktól függ. "(Jung)

de

- bizonyítson neked a halál.


és az fog is

2011. jún. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 A kérdező kommentje:
No, de keményre vetted a figurát barátom. :) Kívánom Neked is viszont! :D
2011. jún. 28. 15:19
 46/70 anonim ***** válasza:
Neki a halál nem fog semmit sem bizonyítani :D mivel a te elgondolásod szerint megszűnik a tudat és kész vége, tehát nem gondolhatja hogy húha neked volt igazad :)
2011. jún. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én úgy gondolom, hogy aki olvasott Pascaltól, az rögvest felismeri. Nem gondolom, hogy kétségbeesett lenne, sokkal inkább felismerte, hogy a boldogság nem a szükségleteink kielégítéséről szól, mert ezek csak pillanatnyi örömöt nyújtanak, de tartós valódi boldogságot nem.


Ha figyelmesen elolvastad volna, akkor megértetted volna, hogy nem Jézus által adott, hanem Jézusról szóló próféciákról van szó. Ezek nem hogy zavarosak, sokkal inkább pontosak és érthetőek. "Méltán ragadja csodálatra lelkünket Dániel próféta páratlanul álló jóslata, amelyben oly pontosan jelzi a jövendő Messiás-Megváltó idejét, hogy annak alapján Izráel és mindazok a népek, amelyekhez e jóslatnak híre eljutott, csaknem ujjaikon számlálhatták megjelenésének napjait." (Huber Lipót, kalocsai tudós kanonok: A Messiás megjelenésének ideje Dániel próféta szerint).


A diákos párbeszédet csak érdekességként tettem be, nem azért, hogy bizonyítsak vele bármit. A probléma az, hogy nem tudsz elvonatkoztatni. Annyira belédivodott, hogy minden igaz, amit az iskolában tanítottak neked, meg amit a spectrum, meg a discovery bemutat, hiszen ott komoly tudósemberek nyilatoznak. Nos az ember kifejlődése egy elmélet, amit nem lehet bizonyítani. Ugyanez igaz a világunk eredetére, korára, de bármilyen fizikai, vagy matematikai modellre. Jól fogalmaztál: "valószínűleg".


A Biblia is kínál egy modellt a világunk eredetére, az ember megjelenésére. Hubert Aleya, a Princetoni Egyetem kémiaprofesszora így vall erről: "A tudomány erősíti a vallásosságomat. Minél jobban kapcsolódom a fizikai világhoz, annál jobban hiszek az Isten valóságában."


Szent-Györgyi Albert írta: "Az élet tanulmányozása közben a magasabb régiókból egyre alacsonyabbakba szállunk, míg végül útközben az élet eltűnik, és ott állunk üres kézzel. A molekulák és elektronok élettelenek."


Az emberi test olyan végtelenül bonyolult rendszer, ami képtelenség, hogy véletlenek összjátékaként alakult volna ki. A megfigyelések azt mutatják, hogy a természetes folyamatok kivétel nélkül pusztítják az információt. Az ember azonban olyan mennyiségű információt hordoz, ami kizárt, hogy önmagától kifejlődhetett volna.


Ezeken azért úgy gondolom érdemes elgondolkodni.


Üdv. Péter

2011. jún. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 A kérdező kommentje:

16:55

Tudom én, csak nem akartam belemenni vele a vitába, mert még itt megátkoz oszt elszáradok mint a fügefa. :D


Péter

Nem mondom, van rá esély, hogy ezek Pascal szavai. De mit értesz az alatt, hogy a szükségleteid kielégítése nem valódi boldogság? Szerinted csak az a valódi boldogság ami örökké tart? Miért lenne így? Talán nem vagy boldog, ha 3 napja nem ettél és elédtesznek egy 6 fogásos lakomát?


A jézusról szóló próféciák pedig nem tudom mennyire hitelesek. Ugyanis még jézus valamikori földön való tevékenykedése is csak feltételezés. Ez olyan tudod, mint az a régi vicc:

A hajléktalan gyerek az ujjával rajzol a porba, és közben az apjának magyaráz: Apa, nézd, itt lesz majd a házunk, itt pedig a szobám ablaka, és én majd mindig ebben az ablakban ülök, ha jó lesz kint az idő!

Erre az apa égtelenül pofonvágja a gyereket, és ráförmed:

-Hát hülye vagy?! Kiesel az ablakon!


Szóval annál fogva, hogy még maga jézus valamikori ténykdése is csak feltételezés, az eljövetelének jövendölése már méginkább az.


Nem csak nekem kéne figyelmesen olvasnom, hanem kened is, kedves Péter. Több tucat kérdés maradt megválaszolatlan, és nem csak a te részedről, hanem minden kedves válaszadó részéről.

Példának okáért, a diákos példa még ha csak érdekesség is, butaság. És nemmelesleg ha nem akartál vele bizonyítani semmit, nem tudom miért írtad, hiszen pont bizonyítékot kértem, és ez a kis érdekesség volt a hozzászólásod fele.


Azt nem tudom miből szűrted le, hogy én feltétel nélkül bármit elhinnék, amit az iskolában tanítanak, vagy a TV-ben látok, hiszen pont az ellenkezőjét írtam folyamatosan. Semmit sem hiszek el, számomra a hit butaság, vak lépdelés a semmibe. Nem tudok ennél tisztábban fogalmazni.


És igen, kínál a biblia is egy modellt a világunk eredetére, ezt senki se vitatta vagy vitatja, csak hogy ez a modell nagyobb valószínűséggel hibás, mint a tudományos modell. Mert a tudomány bizonyítékokat kínál, míg a vallás csak üres maszlagot.


Egyébként attól, hogy neves fizikusok, vagy kémikusok, vagy akármilyen tudósok hívők voltak, nem jelenti, hogy igazuk volt a hit kérdésében is. Nem feltételnül olyan okos minden tudós. És nem elég csak a műveltség és a jó logika az okosság ledefiniálásához.


Nos, mivel eddig mindig ez történt nagyrészt, megkérném a kedves olvasókat, hogy figyeljenek a válasozm többi részére is, és ne csak a láthatóan legprovokatívabb részét, a végét reagálják le, köszönöm.


Érdekesnek tartom, hogy a vallás ilyen szinten még mindig kordában tartja az embereket, ekkora mennyiségekben, az egész világon. De ahogy múlik az idő, úgy látom az adatok alapján egyre csökken a számuk. Szokták mondani, hogy milyen okos volt, aki kitalálta ezt a vallás dolgot, hogy mekkorát szakított vele. Csak a baj az, hogy ez nem épp így működik. Nem egy ember találta ezt ki, hanem az emberiség együtt, közös félelmüktől vezérelve. Rettegteg a megsemmisüléstől, az életet pont úgy kezelték, mint amit Te, kedves Péter, a diákos példádban bemutattál, a diák részéről. Minden erejükkel szeretnék azt hinni, hogy az ÉLET egy különleges dolog, aminek értelme, és célja van. Képtelen elfogadni azt, amit a példádból láthatóan Pascal is képtelen volt elfogadni, hogy nincs egyetemes célja az emberiség életének, és magának az életnek is csak mi, emberek adunk jelentőséget. És amit ebből kifolyólag a legnehezebb elfogadni, az az, hogy halál után az ember pont úgy bomlik le a természetben, mint bármilyen más organikus szervezet. És amit mi léleknek hívunk, csak számunkra létezik, de se fizikálias, se energia formájában nincs jelen.


Nem mondom, hogy ez ezer százalék, hogy így van, de dimenziókkal nagyobb az esély erre, mint arra, hogy isten 7 nap alatt teremtette a földet.


Sokszor hallottam már hívő emberektől, hogy makacsnak hívnak egy ateistát, mert ahogy ők fogalmaztak: bármit mondok, te úgysem fogsz hinni.

Holott el kéne gondolkodni, ki is a makacs igazából... Az ateista tényekre alapoz (jobb esetben), a hívő pedig a hitére, amit semmi sem támaszt alá, és sosem fog bizonyítást nyerni. Ennek ellenére mégsem próbálja meg még csak átgondolni se az ateista álláspontját.


Egyenlőre ennyi...

2011. jún. 28. 17:41
 49/70 anonim ***** válasza:
18%

Kedves kérdező! Itt amint elnéztem, az emberkék olyasmi típusú válaszokat írnak mint pl: A kutya azért kutya, mert kutya. Kb ennyit írtok mind a kérdezőnek! Ez nem bizonyíték, hanem egy fölösleges billentyűkoptatás.


Sajnos kérdező, nekem is van egypár kérdésem, amire én is olyan válaszokat kapok mint amiket te kaptál erre a kérdésre. Ja, és teljesen jogos a kérdésed!

2011. jún. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy valaki végre látja, mi a problémám a válaszokkal... Akkor hát másodmagammal várjuk a nyitva marad kérdéseimre a válaszokat.
2011. jún. 28. 18:42
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!