Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mik a legütősebb érvek Isten...

Mik a legütősebb érvek Isten NEM létezése mellett?

Figyelt kérdés
Szigorúan csak gondolkodó,értelmes ateisták válaszait várnám.Ha kibírják,akkor a Bibliából (és természetesen egyéb más vallási iratból) idézgetők inkább csak olvasgassák a válaszokat ,mint kommentálják.
2011. júl. 8. 01:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:
63%

Én egy ellenérvet tudok mondani. Miért van az, hogy annyi ember feláldozta magát Jézus-ért? Buták és őrültek voltak? Nem hiszem.

És Jézus miért nem azt csinálta, hogy feltámadt, ha már egyszer bűvész volt és utána hihetetlen gazdagságra tett volna szert. Gondolj bele ha csak a vizen tudnál járni és betegeket gyógyítanál mekkora gazdagságban élhetnél?

És ennek elleneré ő mindig tartotta magát az igazsághoz és szegényen vándorolt még ruhája sem volt és hirdette Isten hatalmát és igazságát. De miért tesz ilyet bárki is? Csak van ebben valami, ahogy ő is mondta, akinek van füle a hallásra hallja meg...

2011. júl. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 bix ***** válasza:
48%

"Én egy ellenérvet tudok mondani. Miért van az, hogy annyi ember feláldozta magát Jézus-ért? Buták és őrültek voltak? Nem hiszem.

És Jézus miért nem azt csinálta, hogy feltámadt, ha már egyszer bűvész volt és utána hihetetlen gazdagságra tett volna szert. Gondolj bele ha csak a vizen tudnál járni és betegeket gyógyítanál mekkora gazdagságban élhetnél?

És ennek elleneré ő mindig tartotta magát az igazsághoz és szegényen vándorolt még ruhája sem volt és hirdette Isten hatalmát és igazságát. De miért tesz ilyet bárki is? Csak van ebben valami, ahogy ő is mondta, akinek van füle a hallásra hallja meg..."


túl könnyű vagy. túl sokan áldozták fel magukat? mohamedánokkal mi van? vagy soroljak egyébként elszigetelt kis szektákat akik más isteneket imádtak és rituális öngyilkossággal "emelkedtek fel"? ugyankérlek. a vallási fanatizumus a legtöbb isten tekintetében kulcsfontosságú. olyan mint a katonaságnál a haza. áldozd akár az életed is a hitedért. sokmindenért áldozta már nagyon sok ember az életét, ettől még az nem lesz valóságos vagy izgai.


vízen járás meg feltámadás... micimackónak meg beleszorult a feje mindig a mézescsuporba, tigris a farkán ugrált... az is le van írva és lehet hogy 2000 év múlva ugyanúgy hinnének benne ha valaki ebből vallást csinálna.


ha egy kezemen meg tudnám számolni jézus előtt hány isten, isteni leszármazott halt meg és támadt fel akkor jó lenne. a régi "pogány" vallások telis tele vannak ezekkel a történetekkel.


egyébként már az magában is kommersz hogy az idő a tér a mindenség teremtőjének a fia csak a saját időszakos halálával tudja megváltani az emberiséget...


vagy ha te isten lennél akkor mit csináltál volna? látod hogy az emberek, a teremtményeid bűnös úton járnak. más istent imádnak, és megszegik a törtvényeidet. te teremtettél mindent. de tényleg mindent. ilyen színpadias trükkökkel szórakoznál vagy megjelennél és kétségtelen bizonyítékot szolgáltatnál hogy egyszer és mindenkorra rövidre zárd a történetet, és úgy éljen mindenki ahogy tervezted? ezt te se gondolod komolyan ugye?


és lehet hogy ő nem, de amint elterjedt a vallás a vezetői közel se szűkölködtek anyagilag, ahogy most se, hogy a világi befolyásról és hatalomról ne is beszéljünk. legyen az akármilyen vallás...

2011. júl. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 anonim ***** válasza:
ez most nem tartozik ide, de azért elmondom. még általános iskolába az osztályfőnököm eléggé vallásos volt, és azt mondta , hogy aki nem hisz istenben meg pogányok, hogy azok nem is emberek:(
2011. júl. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 anonim ***** válasza:

Mik a legütősebb érvek Isten létezése mellett? -ezen gondolkoztál?


Mik a legütősebb érvek az óriások, fáraók, dinóz. stb. nem létezése mellett? ez is hasonló kérdés, mert ha akarok találok rá érveket amennyit csak akarsz, de ezeknek akkor is léteztek.

2011. júl. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 anonim ***** válasza:
Akkor találj néhány érvet a fáraók és dinoszauruszok nemlétezése mellett. Kíváncsian várom. Írd ide be őket, kérlek szépen.
2011. júl. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 A kérdező kommentje:
No ezeket én is érdeklődéssel várnám.Blöffölni másik játékban szoktak...:)
2011. júl. 11. 18:40
 47/87 anonim ***** válasza:
46%

"Akkor találj néhány érvet a fáraók és dinoszauruszok nemlétezése mellett. Kíváncsian várom. Írd ide be őket, kérlek szépen."


Lehet az egész egy mese a fáraókról, semmit sem bizonyít, hogy van pár piramis és benne múmia.

Valamelyik nap olvastam, hogy a történelem amit az órán is tanítanak és ami 1500 előttről való nem bizonyított, hogy úgy volt. A történészek az írás hitelességénrk valódiságát valószínűsítéssel határozzák meg. Tehát 70-90 %-ra belövik, hogy az adtott irat elfogadható-e és a valóságot megközelíti-e. Képzeljétek pl. Nagy Sándor nagy tetteiről csak 400 évvel később egy görög író írta meg ennek a nagy hódítónak a tetteit és a csatákat. A történészek ezek alapján mondták azt, hogy hiteles. És ha én azt mondom, hogy ez a görög író hazudott? Miért ne. És ilyen időtávlatban Mátyás király az igazságos nem csak a mesékben létezik? Nem akarlak elkeseríteni benneteket, de az egész történelem oktatás humbukk. Pl. Nagy Imre eddig mocskos ember volt. Most meg mit élünk, ő a nagy ember. Ha ilyen labilis a történelmünk, akkor 200 év múlva nem fogják Sztálint éltetni?

Én azt mondom, mindent meghamisítanak az emberek, Isten egyik ütőkártyája a HIT és ezt nem lehet meghamisítani!



"vagy ha te isten lennél akkor mit csináltál volna? látod hogy az emberek, a teremtményeid bűnös úton járnak. más istent imádnak, és megszegik a törtvényeidet. te teremtettél mindent. de tényleg mindent. ilyen színpadias trükkökkel szórakoznál vagy megjelennél és kétségtelen bizonyítékot szolgáltatnál hogy egyszer és mindenkorra rövidre zárd a történetet, és úgy éljen mindenki ahogy tervezted? ezt te se gondolod komolyan ugye?"


Régen sokat megjelent, de utána ismét lett kételkedő, a Bibliába is benne van, hogy eljött az idő ami után nem mutat csodát. Szerintem azért nem akar mindenki előtt megjelenni, mert akkor mindenki tudná, hogy van és nem hinne. A hit a fontos, a hit egy rejtély. Talán, ha mindenki 100% tudná, hogy van, mindenki a mennybe kerülne, még a gonosz is aki csak álcázza magát, hogy szereti Istent. És még egyszer nem akar lázadást a mennyben, mint Lucifer esetében, a Földön döntődik el a "csata".



"és lehet hogy ő nem, de amint elterjedt a vallás a vezetői közel se szűkölködtek anyagilag, ahogy most se, hogy a világi befolyásról és hatalomról ne is beszéljünk. legyen az akármilyen vallás..."


Pont ezt mondom én is, hogy ezek az emberek elhomályosítják az igazi hitet, mert a gazdagságot élik meg és hatalomvágyuk lesz, vígadnak abból amit Isten kezdett el felépíteni.

2011. júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy van itt egy komoly probléma.

Ha egy Isten fogalmat akarok azonosítani (utána akár beszélni a létezéséről) hozzá kell rendelnem egy vallást, vagy egy akármilyen rendszert, amely rendszer még ha egyenesen nem is írja le az adott istenképet, de legalább jellemzi azt, mely jellemzők elemzése után a kedves válaszoló tud mérlegelni, hogy a világtapasztalata alapján, megtudja-e cáfolni a jellemzőt.

Mondok egy példát.

A kakaós-lekváros palacsintához hozzárendelek egy olyan rendszert ami egyenesen leírja, hogy a kakaós-lekváros palacsinta Isten. Mivel a kakaós-lekváros palacsinta létezik és más állítás nem volt a rendszerben, ezért egyértelműen kijelenthetem, hogy Isten létezik.


Ha épp a keresztény vallás Istenképének a létezéséről alkotott véleményemre lennél kíváncsi akkor:


A keresztény vallás elismeri, a szabad-akarat létezését.

Elég körülményes definiálni de az alapvető lényegét értjük. (megválaszthatjuk saját elveinket, vallási hovatartozásunkat, barátainkat stb.)

Képzeljünk el (stilizáltan) egy baktériumot amit mesterségesen alkottunk meg, minden körülményt mi alakítunk az életében, ismerjük a legapróbb részéig.

Ezért kitudjuk számolni ha épp egy fokkal melegebb vízbe tesszük, meg beteszünk neki egy kis akar-akart akkor hogy fog viselkedni.

Most azonosítsd magad ezzel a kis baktériummal. Te is ugyanilyen kiszámítható vagy a legapróbb titkodon át a legáltalánosabb szokásaidig. Pusztán a körülmények függvényében változol. Szó sincs szabad-akaratról, lélekről.

Ha a fenti állítást igaznak értelmezed, (én igen) akkor kijelenthetjük, hogy a keresztény vallás hibás, (az egyik alappillére hibás)---> a keresztény vallás, mint rendszer által behatárolt Istenkép nem létezik.


Próbáltam érthetően fogalmazni, de magam se szeretek ezeken a kérdéseken gondolkozni, mert feleleveníti bennem a céltudatlanság érzetét. 15/f simicsámeg

2011. júl. 12. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 bix ***** válasza:

bszki te egy kretén vagy. isten létezésére még ennyi sincs. csak egy könyv, ami történetek által ad át normális értékrendet, gyak egy erkölcsi iránymutatás... semmi több. arra hogy isten tényleg megtette azt amit, és jézus egyáltalán az volt akinek le van írva semmi kézzelfogható bizonyíték... és te kérőjelezed meg azt ami kézzel fogható? egy múmia? egy több ezer éves épület?


egyébként az ószövetség akkor kamuzik? merthogy mintha abban is lenne valami utalás egyiptomra mintha pont ilyen időkből...


csak a hitet nem lehet hamisítani... ugyanmár...ez olyan mint a mesterségesen teremtett igények. netbook se kellett sok embernek, a gyártók elhitették hogy ez jó, teremtettek egy piacot neki, és a fél világ sikítva rohant érte a boltba... ugyanaz. a muzulmánok is hisznek fanatikusan, mégis más az istenük. ha az ő hitük erősebb akkor az övéké valóságos? én hiszek abban hogy megteremtem magamnak mindazt amire vágyok. mások a hitgyülekezetben meg a scientológiában hisznek. DE FOGD MÁR FEL HOGY A HIT MAGA NEM JELENTI AZT HOGY AZ AMIBEN HISZEL VALÓS, JÓ, MŰKÖDIK, LÉTEZIK... vagy ha valaki hisz a húsvéti nyúlban akkor az valóság? pfff.


" Szerintem azért nem akar mindenki előtt megjelenni, mert akkor mindenki tudná, hogy van és nem hinne."


baromság. ha megjelenne mindenki előtt akkor mindenki tudná hogy itt van, hogy van mennyország és pokol, és hogy véletlenül se éljen bűnös életet. teljesen másképp élne az egész emberiség... nem lenne háború, nem lenne ellentét, nem lenne vallási üldözés, stb mert MINDENKI TUDNÁ. de a hit az kevés. TE HISZEL még egy páran hisznek. de mindenki másban és másképp. ha hatalmában lenne ez kéne legyen az első lépés hogy a jó irányba tereljen minket nem a hit. főleg hogy ennyi féle van... a hit csoda? a hit rejtély? a különböző hitekért emberek milliói haltak szörnyű kínhalált, mészároltak le gyerekeket, vagy tettek olyan dolgot, amit ha létezne egyáltalán isten soha nem tehettek volna meg. a vak hit ami neked is van a legveszélyesebb fegyver, mert befolyásolható vagy te is ahogy a többi vallás is a vezetői által. szánalom hogy ennyire be vagy szűkülve..

2011. júl. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 anonim ***** válasza:
38%

"Ha egy Isten fogalmat akarok azonosítani (utána akár beszélni a létezéséről) hozzá kell rendelnem egy vallást, vagy egy akármilyen rendszert, amely rendszer még ha egyenesen nem is írja le az adott istenképet"


Már itt gond van az elméletben, mert nem kell vallás az igaz hit eléréséhez, csak meg kell venned a Bibliát, bármelyik boltban kapható, a templom közelébe sem kell menned.


"baromság. ha megjelenne mindenki előtt akkor mindenki tudná hogy itt van, hogy van mennyország és pokol, és hogy véletlenül se éljen bűnös életet. teljesen másképp élne az egész emberiség... nem lenne háború, nem lenne ellentét, nem lenne vallási üldözés, stb mert MINDENKI TUDNÁ."


Pontosan ezt mondom, ha tovább olvastad volna az írásom, az elfolytott gonoszság nem jelenne meg a Földön, hanem majd a mennyországban lenne újabb háború, mert a gonosz rájönne mégsem szereti az Istent, csak félt eddig a megtorlástól és próbált jól viselkedni a Földön.


"vak hit ami neked is van a legveszélyesebb fegyver, mert befolyásolható vagy te is ahogy a többi vallás is a vezetői által"


Lehet hogy vak hitem van, aminek örülök, mert a szentlélek beköltözése ezt jelenti, de senki nem tud befolyásolni, csak a Biblia, nem vagyok vallásos, úgyhogy azok sem tudnak pénzt kicsalni tőlem. Csak én vagyok és Isten. Talán ahhoz közelítek mint régen Jeanne d'Arc, de annyira nem jelentek meg rajtam az őrület jelei, az utcán olyan vagyok mint a többiek :)

2011. júl. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!