Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mik a legütősebb érvek Isten...

Mik a legütősebb érvek Isten NEM létezése mellett?

Figyelt kérdés
Szigorúan csak gondolkodó,értelmes ateisták válaszait várnám.Ha kibírják,akkor a Bibliából (és természetesen egyéb más vallási iratból) idézgetők inkább csak olvasgassák a válaszokat ,mint kommentálják.
2011. júl. 8. 01:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 bix ***** válasza:

"Az a baj hogy ti fordítva gondolkodtok.

Ha Isten rendes hozzám, akkor szeretni fogom, ha nem, akkor gyűlölöm. "


kvára nem. szövegértés elégtelen. egy kommentem se szólt arról hogy velem mi történt, globlálisan a világban viszont rengeteg szörnyűség történik, amit ő kell hogy elkövessen ha minden az ő akaratából van. hiszen ez az egyik leginkább hangoztatott passzus ugye... az én életemre panaszom nincs. vannak nehézségeim, de elértem amit akartam most és ez előtt is, nélküle, a saját erőmből. van egy szerető családom, egy szerető párom, békében élek magammal és a környezetemmel. se anyagilag se érzelmileg nem függök senkitől és semmitől. és ebben egy hajszálnyi része sincs neki...


globálisan a világban viszont nagy a nyomor, és ha létezik az az isten akiben te hiszel és tényleg ő irányít mindent, akkor ő bizony egy szadista állat. nem egy kegyelmes megbocsájtó szerető isten. ennyi. szólj ha nem így van

2011. júl. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok mondani, hogy aki így vélekedik az Istenről, annak élete egy pillanat alatt az idilli állapotból a romlásba kerül. Erre is van egy bibliai szöveg, ha gondolod leírom ide, de szerintem nem érdekel.

Én csomó gazdag embert ismerek, menő vállalkozót, akik ugyanígy vélekedtek az Istenről és most 50-60 éves korukra jutottak oda, hogy életük kész röhely volt és felesleges kínlódás. Aki Istenben hisz, bármi történjen vele, nem bán meg semmit, mert az életben egyedül az Istenhez való tartozás a legfontosabb. Ha ez megvan, nem érdekel semmi, könnyebben veszed fel az életet.

Nem azért mert egy képzelt személy, akire ráhárítasz mindent, tévedés, hanem maga a hit és szeretet az Istenhez, és ez teljesen másfajta szeretet, amit nem lehet hasonlítani az emberi szeretethez, ez sokkal nagyobb.

2011. júl. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 bix ***** válasza:

ezzaz. ez mennyire jellemző... választ nem tudsz adni a kérdésemre de ismerek embereket akiknek tönkrement az életük... hát b+ ez van. rohadt az élet.


"Én csak annyit tudok mondani, hogy aki így vélekedik az Istenről, annak élete egy pillanat alatt az idilli állapotból a romlásba kerül. "


ez a legjellemzőbb az ilyen emberekre... válaszod nincs, de félelmet kelteni tudsz. gondolom afrikában is azért éheznek az egyébként hitetlen, de normális életet élő benszülöttek mert nem hisznek. bezzeg ha már imádkoznának és hinnének boldogok lennének és isten segítene nekik. vagy azzal a tudattal halnának éhen nyomorultul 6 évesen felpuffadva legyekkel belepve a sivatagban hogy a menyországba kerülnek? hagyjuk már a púdert. nekem van mélyen vallásos bigott katolikus ismerősöm aki tönkrement, és semmiben nem hívő aki sikeres és harmonikus életet él.


a szeretet a megbecsülés a tisztelet nem csak a vallásosság mellékterméke lehet, lehet élni vele és nélküle is, de a tények tények. minden az ő akarata. és ami a világon történik az ocsmány gonosz és aberrált. és ezek szerint ez mind az ő műve. leírtam. képzeld holnap is felkel a nap, és én se fogok tönkremenni, boldogtalan lenni. ha 50 évesen zsákutcába jutok akkor az az ÉN hibám lesz, és nem büntetés amiért nem hiszek benne...

2011. júl. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
46%

"válaszod nincs, de félelmet kelteni tudsz"


Ez meg rátok jellemző, hogy félelemkeltést feltételezel. Ez csak egy tanács, nektek nem szabad olvasni a Bibliát sem, mert úgy látjátok, hogy kíméletlen az Isten.


Jézus soha nem keltett félelmet, habár szerinted a példabeszédei félelem keltőek. Én is jó pár példabeszédéről tudom, ha valaki magára ismer és hogy bűnt követett el joggal félhet. De ti ahelyett, hogy pökhendien "nem érdekel" és nincs Isten választ adjátok inkább a bűnbánatra kellene fókuszálnotok. Mert ez teszi jobbá a belsőtök és ezáltal juttok a megvilágosodásra.


A kopaszodásról annyit, hogy a magas tesztonszteron szint miatt van, én is kajtatok a nők után, egyre jobban hullik a hajam, ez a férfiasság jele. Sok haverom van, akiknek dús a haja, sok női hormonnal. Nézd meg a homoszexuálisoknak általában dús hajúak, persze, aki a nő szerepet játszik.


Hogy holnap felkel a nap az sem biztos...

2011. aug. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 anonim ***** válasza:
46%

A másik az, hogy Isten nélkül élni teljesen felesleges és hiábavaló.

Ezt is olvastam a Bibliában. Nehogy azt hidd, hogy én mindig vakbuzgó fanatikus voltam.

Most sem vagyok az, mert a vallási szertartásokat nem követem.

A zsidók is ott hibázták el, hogy a hagyományokat követik a hit helyett. Jézus mondta is nekik a hagyományokat követitek és fületekkel nem hallotok.


Prédikátor könyve alapján én is azt mondom, hogy az ember azért él a Földön, hogy jól érezze magát. Ez a legfontosabb. És persze Istennek mindig hálát adjon mindenért ha jó vagy rossz történik vele. Ha valaki így tesz, Isten erőssé teszi és útján kíséri.


De semmit nem ér az, aki vasárnap bemegy a templomba, hogy megmutatom már magam, én is vallásos vagyok. Vége a misének, kötelességem teljesítve és élek vígan a világban a többi hat napon Isten nélkül. Mert sokan vannak ilyenek (szúrós bogáncs közé vetett mag).


"Ti tehát halljátok a magvetőről szóló példabeszédet! 19Aki hallgatja az országról szóló tanítást, de nem érti meg, ahhoz eljön a gonosz és elrabolja, amit a szívébe vetettek. Ez az, ami az útszélre esett. 20A köves talajba hullott ellenben az, aki meghallgatja a tanítást és szívesen be is fogadja, 21de az nem ver benne gyökeret, mert csak ideig-óráig él. Amikor a tanítás miatt szorongatás, üldözés éri, csakhamar megbotránkozik. 22A szúrós bogáncs közé hullott pedig az, aki meghallgatja a tanítást, de a világi gondok s a csalóka gazdagság elfojtja a tanítást, úgyhogy nem hoz termést. 23Végül a jó földbe hullott az, aki meghallgatja, megszívleli a tanítást, s jó termést is hoz, az egyik százszorosat, a másik hatvanszorosat, a harmadik harmincszorosat."


Tehát egyetlen út van, a vakbuzgónak nevezett vallásos, ahogyan őket hívjátok, vagyis a jó földbe vetett mag. Az első az ateista, a második aki csak hallgatja Isten tanítását, amikor rossz a dolga mérges az Istenre, a harmadik a hébe-hóba vallásos, aki csak dicsekszik vele. Mind hiába.



"Példabeszédre nyitom ajkam, hirdetem, ami a világ teremtésétől fogva el volt rejtve." (Máté)


Nem veszitek észre, azért nem látjátok a magyarázatot, mert rejtve van.

2011. aug. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:

Rád igaz ez a példabeszéd:


"Megkérgesedett e népnek a szíve, 6.9-10)

Nehezen hallanak a fülükre,

A szemüket meg behunyják,

Hogy szemükkel ne lássanak,

Fülükkel ne halljanak,

S szívükkel ne értsenek,

Nehogy bűnbánatot tartsanak

És meggyógyítsam őket. (Iz."

2011. aug. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 P.O.C. válasza:

Sokan minden résüket kinyitják mégsem történik velük semmi jó. Amúgy ezt sem értem a vallásban, hogy minden gyakorlója és nem gyakorlója egy szemét bűnös állat, akinek bocsánatért kell esedezni.


Én ismerek nagyon sok kedves, rendes embert aki nem válásos, mégsem tudnának a légynek sem ártani. Max. a házasság előtti nemi élet lehet az egyetlen bűnük.


Illetve "mélyen vallásosak" között is ismerek sok olyat, aki egy egomán, antiszociális balék, sárba tipor mindent, és mindenkit, és feszt csak a sz*rt kavarja.

Jó példa erre a nagyanyám apai ágról, minden héten ott b*ssza az ég a templomban már kislánykora óta. Mikor ampám elvette anyámat, egyszerűen nem tartotta velünk a kapcsolattatot, egyszerűen mert anyám nem volt neki szimpatikus, apámat is elhajtotta otthonról. Felnőtt ember koromig nagyanyám rám se nézett, ha elment mellettem az utcán. Nagyapám dettó. Ezért aztán járhattak templomba. Nekik tényleg van mit bebocsájtani az Istennek.


Nekem az a véleményem, hogy aki nem vallásos, az nem féletlenül "bűnös". Mint ahogy a Biblia kb. minden harmadik mondatában szajkózza ezt az emberekről..

2011. aug. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 bix ***** válasza:

hogyan egyeztethető össze akkor a nem eshet le egy hajszál se a hajadról tanítás ezzel:

"A kopaszodásról annyit, hogy a magas tesztonszteron szint miatt van"


jah hogy ez nem szó szerint érhető?


az a baj hogy én kinyitottam a szemem, nem csak azt nézem hogy bennem mit tesz isten és értem mi történik ha hiszek benne, hanem hogy a VILÁGBAN miket TESZ. és nem jézusról beszélünk, hiszen ő csak a fia... nagyon sok szépet leírsz mégse válaszolsz a kérdésre...


beköszöntött a katolikus vallás a világban. erre jött egy sötét középkor pestissel vérengzéssel. aztán jöttek a hódítók, akik fél amerikát kiírtották isten nevében. hol volt akkor? az is az ő akarata volt hiszen semmi nem történhet az akarata nélkül. az ő akarata a kopaszodás is, vagy az alacsony hormonszint ami előidézi. miért akarja hogy alacsony legyen a hormonszited? minden az ő akarata nem?


erre válaszoljál már kérlek... HA MINDEN AZ Ő AKARATA AKKOR MIRŐL BESZÉLÜNK??? látod mi folyik a világban? azt mind ő akarja. innentől le lehet vonni a következtetéseket...

2011. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 bix ***** válasza:
"hogyan egyeztethető össze akkor a nem eshet le egy hajszál se a hajadról"=fejedről
2011. aug. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:

Valahogy a Biblia olvasgatásnál nálam az ütött szöget a fejembe, hogy Isten országa egy baráti társaság. Van aki oda tartozik van aki nem. Sok példabeszéd is erre utal, például, hogy a fáraót azért támasztottam, tehát csak azért él, hogy megmutassam rajta hatalmam.

Tahát ha nem akar valaki oda tartozni tehát nem akar Istennel lenni, akkor leéli a Földön a z életét és kész. Szokták mondani, nem erőszak a disznótor. És így igaz ő sem szenved hiányt, mert aki a Földön akar élni és jól érezni magát és neki elég ennyi, akkor ezt kapja.

Pl. Brad Pitt társaságának sem vagyunk a tagjai, és nem is biztos hogy meg akar minket hívni, és lehet valaki utálja Brad Pitt-et és nem is keresi a társaságát. És Brad Pitt is saját értékrendjei szerint válogatja a barátait. Jézus nem e kiválasztotta a 12 embert, akivel úgymond egy közösséget alkotott, ezt tekinthetjük egy zárt körnek. Igaz a küldetése az apostoloknak, hogy minél több elveszett bárányt tereljenek a helyes útra és hírdessék az igét. Egyfajta "barátkeresés" ez is.


Pál apostol írásai között van, hogy megpróbáljuk Isten törvényei szerint élni és reménykedünk abban, hogy Isten szeret bennünket. Jézus mondta ne a földi javakat gyűjtsétek, hanem az Isten országába való jó dolgokat. Gyümölcséről ismerszik meg a fa.


A kedvencem a két példabeszéd, mely a kovászról szól, melyet a kenyérdagasztásra használnak és felnövő fa, mely gyümölcsöt terem és a madarak megülnek az ágain. Mind a kettőben a fontos tényező az idő, hirtelen nem megy semmi rögtön, várni kell. Mivel Isten országa bennetek van, ezért kezdem magamon érezni, hogy Isten éppúgy apró haladással "dagaszt" engem, éleszt mint a kenyeret. vagy lassan cseperedem mint egy fa, melyet Isten metszeget, a rossz ágaim a tévelygések, melyeket levág. Sa ha netalán egyszer gyümölcsöt termek talán "a madarak is reám szállnak". Az emberi lélekkel műveli ezt az Úr, ha valaki rátéved erre az ösvényre.


Elég kíméletlenül hangzik néha a példabeszéd mely emlytést tesz a rossz kovászról, melyet kidobnak, vagy a gyümölcsöt nem hozó fára, melyet kivágnak.


S a végítéletkor az aratásra való utalás, melyet majd az angyalok végeznek...


Tehát felfoghatjuk egy "baráti társaságként", melyet mindenkinek megad az Isten, hogy erre az útra tévedjen. Nem egyik napról a másikra leszünk jobbá, hanem egy lassú folyamat, nem mondhatod, hogy íme én már hiszek és tökéletes lettem, így nem megy. Emlékezz a kenyérre vagy a lassan növő fára.


A vérengzésekkel kapcsolatban benne van a Bibliában, hogy majd az Úr színe előtt mondják, hogy nem a Te nevedben térítettünk, nem téged dicsőítettünk. És (Jézus) mondja nekik távozzatok előlem ti gonosztevők.


Lehet sok betegség van, de már itt olvastam és sokszor hallottam arról, hogy nagyszerű gyógyulásokhoz a nagy HIT volt szükséges és még a rákból is sokan kigyógyulnak.


Általában a pestisjárvány oka a túlzsúfolt városok és szennyvízelvezetés hiánya. Aki a természetben élt, távol a várostól nem lett pestises.


De nem akarok erre a dolgokra kitérni, mert a földi dolgok nem annyira érdeklik az Istent. Csak amit teszel és a szeretet. Ha te tudnád biztosan, hogy a földi élet semmi ami rád várna a túlvilágon, nem-e feladnál mindent és semmit sem vennél fel itt a Földön? A különbség közted és Jézus között, hogy Ő tudta mindezt. És ugyanúgy Isten is tudja és azt akarja, hogy te is higgy ebben.

2011. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!