Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mik a legütősebb érvek Isten...

Mik a legütősebb érvek Isten NEM létezése mellett?

Figyelt kérdés
Szigorúan csak gondolkodó,értelmes ateisták válaszait várnám.Ha kibírják,akkor a Bibliából (és természetesen egyéb más vallási iratból) idézgetők inkább csak olvasgassák a válaszokat ,mint kommentálják.
2011. júl. 8. 01:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 anonim ***** válasza:
Ha létezne nem hagyna gyerekeket meghalni.
2011. júl. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 anonim ***** válasza:

Kedves 12:06,


Ha megveszed a Bibliát, és abban leírtakban fogsz hinni, akkor keresztény vallású leszel... A Biblia nem valami univerzális hit-könyv, hanem keresztény. A mohamedánoké meg a Korán. Tehát ha te eddig abban hittél, hogy a Biblia meg a kereszténység nem függ össze, akkor hatalmas tévedésben éltél :)

2011. júl. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/87 P.O.C. válasza:

A vallásban csak az a szívás, hogy több tucat létezik belőle, és csak az egyiknek lehet igaza (amúgy remélem egyiknek se lesz :P).

Úgy értem a keresztény se fog a mennybe vagy a pokolka jutni, illetve a hindu sem fog reinkarnálódni, csak azért, mert ő abban hisz.

Én úgy vagyok vele, hogy élem az életem és másokat is hagyok élni. Igyekszek jó ember lenni, nem azért, hogy jaj mi lesz majd velem ha meghalok. Én nem is azért, hogy jutalomból a földi életemet jobbá tegye, hanem mert ilyen a neveltetésem.

A földi életben meg minden véletlenszerűen történik. Azt nem mondja senki, hogy Isten itt van. Kicsi gyermekek is halnak szörnyű hosszú kínhalált, cifrábbnál-cifrább betegségekében, pedig csak annyi a bűnük, hogy megszületettek erre a világba. És mégis esélyük nem lesz, normális, teljes értékű életet élni. Ha Isten tényleg itt lenne köztünk, ilyet nem kéne hagynia. De ha tényleg itt van, akkor mérhetetlenül gonosz, mert hatalmában állna segíteni, de mégsem teszi.

2011. júl. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 bix ***** válasza:

"Ha Isten tényleg itt lenne köztünk, ilyet nem kéne hagynia. De ha tényleg itt van, akkor mérhetetlenül gonosz, mert hatalmában állna segíteni, de mégsem teszi."


ezt az is alátámasztja, hogy előszeretettel hivatkoznak arra, isten akarata nélkül egy hajszál se eshet le a fejedről... ezek szerint isten nem csak gonosz, de iszonyat szadista kéjenc, hiszen egy mindenek fölött álló lény aki a teremtés erejével bír, és papíron szerető és irgalmas, nem kéne végbélrákkal, tífusszal, leprával, pestissel, vérhassal, allergiákkal, perforálódó vakbéllel, stb cseszegesse a teremtményeit... nem beszélve akkor a kopaszodásról. hiszen ha egy hajszál is leesik a fejedről az is az ő akarata. milyen indokkal dönt úgy hogy te akkor te bizony legyél kopasz. miben segíti ez valakinek a szellemi épülését?


ha létezik akkor olyan mint egy 10 éves kisgyerek, aki a hangyaboly fölé állva egy nagyítóval a kezében délben a napsütésben egy kis fehér fókuszponttal üldözi a dolgozókat... vagy nincs isten, vagy hozzá képest ezen a földön senki nem bűnös...

2011. júl. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 anonim ***** válasza:

"Úgy értem a keresztény se fog a mennybe vagy a pokolka jutni, illetve a hindu sem fog reinkarnálódni, csak azért, mert ő abban hisz."


Nekünk Jézus a bizonyosságunk, megígérte, hogy aki őbenne hisz el nem veszik. Jézus szerint nem kell foglalkozni e világi dolgokkal, ami a Földön történik mind mellékes, egyedül az Isten számít és "legyetek jók most, az az egy fontos... legyetek jók ha tudtok a többi NEM számít" cselekedetek. A példabeszéde is arra utal, hogy aki Istentől van mint bárányok a farkasok közé teszi, hogy próbára tegye őket.


"A földi életben meg minden véletlenszerűen történik."


Ez sem igaz, nálam nincs véletlen, az Úr útját járom, csodálatos találkozásaim vannak emberekkel, akik hívők, minél jobban hiszek annál több hasonlóval találkozom. Mint Jézus mondta, megismeritek egymást. Eddig ilyen nem történt velem. Nézd meg a mostani időjárást például, ezt én kívántam Istentől és remélem így lesz szeptember elsejéig 23-25 foknál nem több. Már abban is hiszek, hogy Jézus akarattal azonnal befolyásolta az időjárást. Ha elég nagy hitre teszel szert képes vagy egy vihart eltüntetni, csak szívből kell gondolnod, már hiszem hogy van ilyen.


"Kicsi gyermekek is halnak szörnyű hosszú kínhalált, cifrábbnál-cifrább betegségekében, pedig csak annyi a bűnük, hogy megszületettek erre a világba."


Erre Jézus azt mondta, hogy azok hamarabb kerülnek vissza a Teremtőhöz, jó nekik. Akik betegek vagy szenvedők közelebb állnak Istenhez és boldogabbak.

2011. júl. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/87 anonim ***** válasza:
Hát, akkor kívánok neked egy karcinómát, hogy boldogan élhess, már amíg élsz.
2011. júl. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 P.O.C. válasza:
Nos, igen. A Bibliába mindig van valami "jó duma" amivel kiszúrják a hívők szemét. De a világ ettől még olyan amilyen, vallás meg csak az szajkózza: ha ezt kibírjuk, milyen jó lesz nekem majd odaát. De erre nem lehet mindent alapozni, mert sokan most szeretnének élni, és nem a haláluk után.
2011. júl. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/87 bix ***** válasza:

kedves 47%-os.


örülök hogy egy hívő is betévedt. magyarázd már el nekem hogy a te kegyelmes istened, aki mindenek ura, és örök boldogság vár szerinte rád (ha létezik) miért ilyen pitiáner?


az akarata nélkül egy hajszál se esik le a fejedről igaz? mindent ő irányít körülötted a történéseket, az időjárást. ha vakbélgyulladást kapsz és perforálódik akkor azt akarja hogy meghalj ahogy évezredekig ebbe belehaltak az emberek. ha kiveszik és megmentenek akkor szembeszálltál az akaratával nem? és ha az ő akaratából történnek a dolgok akkor tényleg kegyelmes és szerető akkor is amikor a fél világot kipusztította háborúkkal, pesitssel, kolerával, vérhassal, városokat tizedelt meg egyéb nyalánkságokkal... ezeknek is megvolt az oka ugye? ahogy a fogszuvasodásnak, a végbélráknak, a hepatitisznek. és ezek akkor nem maguktól, hanem az Ő AKARATÁBÓL történnek igaz?


és ha már itt tartunk a kopaszodást is ő akarja... értem én hogy rá lehet húzni a próbákra meg szellemi fejlődésre hogy valamelyik családtagod gerincrákos lesz és szörnyű kínok között lassú halálra van ítélve. de a kopaszodás kinek az épülését szolgálja???


vagy nincs isten vagy egy pitiáner szadista b@rom, és még azt prédikálják minden fele hogy én bűnös vagyok. már bocsi de ha mindez ami körülvesz embereket, az éhhalál, a szenvedés, kínokkal teli betegségek, szörnyűbbnél szörnyűbb halálok, akkor én egy ártatlan ma született kölyökkutya vagyok, hiszen ő önkényesen mészárolt le, vagy nyomorított meg milliárdnyi embert...

2011. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/87 P.O.C. válasza:

Mondjuk ne feledkezzük meg az áldásokról sem. Egy jó finom kaja után, egy jó hideg sör. Vagy egy kiadós szeretkezés a barátnőmmel, és még napestig sorolhatnám. Ha élet nem lenne, ez sem lenne.


Az csak egy dolog, hogy az ember gazdag vagy szegény. Szegény ember is lehet boldog, sőt. De valakinek esélye sincs erre.

Sok szemétláda embert ismerek, aki egészséges mint a makk. Sokáig él, és max. csak az öregedési folyamat miatt sajog neki néha itt-ott.

Viszont sok, kedves rendes embert látok, aki szó szerint végigbetegesedi az életét. Vagy még a felnőttkort sem éri meg, mert fiatalon meghal. Még a szüzesség sem tudja elveszíteni. Mi szerint dől az el, hogy ki milyen minőségű életet kap?

Ha Isten tényleg itt van. Akkor miért nem tesz egy minimális különbséget az embertípusok között? És ez bizonyítja legjobban hogy minden véletlenszerűen történik. Az Isten beavatkozása zéró.

Lehet, hogy egy felsőbb hatalom hozott minket létre, nevezhetjük Istennek is. De akár ki legyen Ő, nagy ívben tojik az egészre. Meg tesz arra, hogy mi van veled, meg velem, meg a harmadikkal.

2011. júl. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/87 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy ti fordítva gondolkodtok.

Ha Isten rendes hozzám, akkor szeretni fogom, ha nem, akkor gyűlölöm. Ilyen a hozzáállásotok.


Istent meg kell próbálni keresni, szeretni kell, a jót cselekedni és akkor meglátjátok, hogy működik a kapcsolat Istennel, ha elkezd munkálkodni bennetek a Szentlélek.

2011. júl. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!