Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Wicca vallásúak, ti nem csak...

Wicca vallásúak, ti nem csak tartozni akartok egy társasághoz?

Figyelt kérdés

Gyakorolni tudnátok-e a vallásotokat a társaságotok nélkűl?

Hogy gyakorolnátok a vallásotokat, ha életetek hátralevő részét egy lakatlan szigeten kellene töltenetek?


2011. júl. 10. 18:42
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a Wicca eltérő vallás a többitől, inkább egy önmagát felölelő szekta, pozitív értelemben. Nem gond ez, van vallás, amit magányosan lehet művelni, van, amit csoportokban. miért, egy keresztény mit csinálna egy lakatlan szigeten? Nem tud sok mindent tenni, de mondjuk egy buddhistának csak előnyére válna. Ez változó, barátom :)
2011. júl. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

János Páthmós szigetén raboskodott, mikor az Úr kinyilatkoztatta, minek meg kell lennie hamar.

Nem volt közben keresztény? Nem imádkozott, hitt az úrnak, öröm lehetett számára, hogy az úr beszédéért kerűlt oda. Nem előny, vagy hátrány a kérdés.

Ők wiccák maradnak a társasági cselekedetek nélkűl is, vagy csak úgy "maradnak" wiccák. Ahhoz, hogy gyakorolhassák a vallásukat, ahhoz a társaságukra szükség van, vagy sem. A kérdés ez, és nem teóriákra, elképzelésekre voltam kíváncsi.

2011. júl. 10. 19:30
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz, kedves Kérdező. A wiccák általában valóban csoportokban működnek, de alapvetően nyugodtan folytathatnak magányos életvitelt is, nincsenek olyan kötelező vagy mulaszthatatlan szertartások, amelyeket muszáj többen csinálni. Egy wicca nem attól lesz wicca, hogy együtt kántál a többiekkel, hanem attól, hogy elfogadja és követi a vallása elveit és feladatait, csak épp ezek között rengeteg olyan akad, amelyet nagy létszámban lehet csinálni. Márpedig kifejezetten pozitív dolog közös szeretettől vezérelve összegyűlni...


Lényegre térve, ha egy wiccát kiraknak egy lakatlan szigetre, éppúgy tud imádkozni az Istennőhöz és Istenhez, mint 12 másik ember mellett, éppúgy hisz majd a tanokban és éppúgy tesz mindent, mint ha mások is vannak körülötte. NINCS kötelezően csoportos dolga.


Mellesleg, kérdésedre válaszolva: nem, nem azért vagyok évek óta wicca, mert egy társasághoz akarok tartozni. Még csak nem is sokat ismerek magamon kívül személyesen. Hogy jutott ez egyáltalán eszedbe? Mióta lesz egy ember azért hívő, mert oda akar valahova csapódni? Ez nem így működik.

2011. júl. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Kérdezhetek még valamit, mert érdekeltek. (Hiszen akkor nem kérdeznék, ha nem érdekelne) :)


Szerintetek mi lesz veletek, illetve mi lesz velünk (nem wiccásokkal) a halálunk után?

2011. júl. 10. 22:51
 5/37 anonim ***** válasza:
60%

Nem wiccások, hanem wiccák.


Ugyanaz, mint mindenki mással.

2011. júl. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

"Nem wiccások, hanem wiccák."


Ja, értem, akkor nem katolikusok, hanem katolikus, nem adventisták, hanem adventista emberek, nem ateisták, hanem ateista.

Ne szórakozzunk szavakon, tettem fel egy kérdést, ha nem tudsz válaszolni, akkor miért "hangoztatod" a hangod? Leszavaztalak, sajnos egyebet pillanatnyilag nem tudok tenni, de nem is akarok.

2011. júl. 11. 14:41
 7/37 anonim ***** válasza:
nem lesz semmi extra, valószínűleg ugyanoda jutunk. =) Nem hiszem, hogy ilyen mértékben döntő lenne a vallás, szerintem a hit a fontos. És ez a kettő nem ugyanaz.
2011. júl. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Te wiccás vagy? Én nem vallásközi vitafórumot nyitottam, hanem a wicca vallásban jártas, kvázi a vallás aktív résztvevője felé kérdeztem, mert érdekel. Nem az volt a kérdés, hogy mi alapján válasszak vallást, hanem, hogy mi a hittételük a halállal, illetve a halál utáni állapottal kapcsolatban.
2011. júl. 11. 16:20
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

"Ja, értem, akkor nem katolikusok, hanem katolikus"

Nem, ez nem így működik. Wicca a vallás, és wicca, aki ezt a vallást gyakorolja.

Mint ahogy Japán az ország, és japán az ott élő nép.

2011. júl. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

"Nem az volt a kérdés, hogy mi alapján válasszak vallást, hanem, hogy mi a hittételük a halállal, illetve a halál utáni állapottal kapcsolatban."

Ki mondta ezt? :) Senki.

Ismerem a wicca vallást, elég mélyen, és abban az ágban, amit én ismerek, azt vallják, hogy a halottak az úgynevezett "Nyárföldjére" jutnak, ami hasonló, mint a mennyország, de mégis eltér bizonyos dolgokban. Ráadásul van, aki azt vallja, hogy innen a halottak visszatérhetnek az életbe, egy új testbe. Ez is ágazattól függ.

2011. júl. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!