Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Wicca vallásúak, ti nem csak...

Wicca vallásúak, ti nem csak tartozni akartok egy társasághoz?

Figyelt kérdés

Gyakorolni tudnátok-e a vallásotokat a társaságotok nélkűl?

Hogy gyakorolnátok a vallásotokat, ha életetek hátralevő részét egy lakatlan szigeten kellene töltenetek?


2011. júl. 10. 18:42
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

"Az igazság nem hit kérdése, hanem a valóság kérdése."


Ennél szebben nem is fejezhetted volna ki magad. No de mi is a valóság? Ezt nem tudjuk. Erre van a hitünk. Neked a tiéd, nekem az enyém.

2011. júl. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Az én bizonyságom a próféciák és a kinyilatkoztatások egy tökéletes törvényen belűl a teremtés fejedelme által. Az én bizonyságom a bűnbocsánatom, megannyi csoda kíséretével. Ezt valószínű nem igazán érted, de neked mi?
2011. júl. 18. 23:06
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy mi hiába mondjuk, hogy megtapasztaltuk a hitünk igazságát, úgysem fogd elhinni, mert a te szemedben az csak a Sátán műve. Innentől kezdve felesleges bármiről beszélni.

Csak azt ne felejtsd el, hogy emberek milliárdjai tapasztalták meg eddig a saját vallásuk igazát - ami nem a kereszténység. És bizony azért, mer te hiszem Mennyországban, még nem fog létezni...

2011. júl. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

" a te szemedben az csak a Sátán műve."

Ne láss a szememmel, mert nem látsz...


"Csak azt ne felejtsd el, hogy emberek milliárdjai tapasztalták meg eddig a saját vallásuk igazát - ami nem a kereszténység."

Milyet? Melegség a lábban? A hideg futkosott a hátukon? Kaptam munkahelyet, mert átugrottam a tüzön? Kinyilatkoztatta olyan istenség a létezését, mely nem az egy élő igaz Isten? Beszélt-e wiccával az istennőtök? Elmondta-e, hogy mi lesz? Megmondta-e a megoldást az életre? Rakj össze mágjarakást, táncold körbe, imádkozz az isteneitekhez, hogy gyújtsa meg a rárakott áldozatot. Egész évben ugrabugrálhattok, soha nem fogadja el a nem létező fikciótok. Az én Uram elfogadta, és tűz szállott a farakásra a mennyből. Mit tud a kitalációtok? Hogyan ad bizonyságot magáról? A ti bizonyságaitok halálosak, az Úr bizonysága az élet, az igazság, az út.

Legyetek ezután is fertelmesek. Ha ez neked jó, de hidd el nagyon nem jó...

Kellemes újra meg újra meg újra születést, míg meg nem unjátok. Ha megunjátok, azért ne felejtsetek el meghalni. "Szép" a történetetek, de tudod, attól még nem igaz.


Sziasztok


Amen

2011. júl. 19. 08:23
 35/37 anonim ***** válasza:
75%

Figyi, ez tényleg nem több, mint ócsárolás.



"Beszélt-e wiccával az istennőtök? Megmondta-e a megoldást az életre?" Igen. De a megoldásra magunktól kell rájönnünk, az istenek csak rávezetnek a helyes útra.


"Mit tud a kitalációtok?" A tiéd mit tud? Mivel lenne több az a mese és valótlanság a mi valótlanságunknál? Egyik barátom azt szokta mondani, az emberek gyengék, ezért van szükségük valamire, amiben hihetnek. De attól az még nem létezik. Csak emberek vagyunk. És én mégsem mondom, hogy bocs öreg, tévedsz, mert ott vannak az istenek és a szellemek a fákban, folyókban, csak te nem tudsz látni. Nem mondom. Mert attól függetlenül jó ember, és úgy él, mint te vagy én. A te szavaiddal, "bűntelenül". Neki ott a lelkiismerete.


Nem ismered a szertartásokat, buta meséket, hazugságokat hiszel el. Kérlek, ne tedd!


...

Viszont ki kell ábrándítsalak, hogy te is újra fogsz születni. Az mindegy, hogy te most, emberként ezt tagadod és nem hiszed, de ha lesz újra dolgod a Földön, újra le fogsz születni. Te döntöd el és mégsem. Nem az a te, aki most itt írogat mindenféle gorombaságokat, hanem az a te, aki már éltél ezen a Földön.


Amúgy... Tudtad, hogy a Bibliában benne volt az újjászületés, csak a kora középkoriban törölték?

2011. júl. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
75%

Persze. Sőt én most sem tartozom csoporthoz ill. kovenhez.

Megvagyok én magamban is.

És hidd el egy lakatlan szigeten is rátalálnék az Istenre és az Istennőre. ;)

2011. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
86%
Mellesleg, elég gerinctelen dolog úgy elítélni és kielemezni egy vallást, hogy mint bevallottad, nem is tudsz róla semmit...mert maiket te itt összehordasz, ne haragudj, de a tökéletes tudatlanságod tükrözik.
2011. júl. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!