Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Wicca vallásúak, ti nem csak...

Wicca vallásúak, ti nem csak tartozni akartok egy társasághoz?

Figyelt kérdés

Gyakorolni tudnátok-e a vallásotokat a társaságotok nélkűl?

Hogy gyakorolnátok a vallásotokat, ha életetek hátralevő részét egy lakatlan szigeten kellene töltenetek?


2011. júl. 10. 18:42
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

"Nem, ez nem így működik. Wicca a vallás, és wicca, aki ezt a vallást gyakorolja.

Mint ahogy Japán az ország, és japán az ott élő nép."


Ez nem a nyelvtanrovat, tisztázzuk, ha ezzel szeretsz foglalkozni, akkor keresd ott az érdeklődési területednek megfelelő kérdéseket.

A japánok lelőtték... A japánok előállították... A keresztes lovagok, azaz a keresztesek.... A Hetednapi Adventista Egyház tegjai, azaz az Adventisták. A Wicca vallás tagjai, azaz a wiccások. Ez sem nem sértő, sem nem lealacsonyító, viszont hovatartozó.


De mindettől függetlenűl erről ne velem beszélgess, mert engem nem érdekel.


A kérdésre visszatérve, tehát a hitelvük alapján létezik egy mennyország szerű világ, melyben az emberek eljutnak haláluk után? Milyük jut el? Ezek szerint van úgynevezett lelkük, mely eljut, vagy értelmük, vagy minek nevezik? A test az mi? Az istennőtől, és az istentől kapott micsoda? Ha eljutnak oda (akkor mindenki, vagy ki?) akkor mi alapján tér valaki vissza? A halál, mivel a testet "elvesztjük", hogy lett a világba? Az istennő és az isten műve ez is? Nagyon sok kérdésem van, a hittételükkel kapcsolatban....

2011. júl. 11. 19:10
 12/37 A kérdező kommentje:

"Nem az volt a kérdés, hogy mi alapján válasszak vallást, hanem, hogy mi a hittételük a halállal, illetve a halál utáni állapottal kapcsolatban."

Ki mondta ezt? :) Senki.


Volt ilyen válasz, ezek szerint le sikerűlt töröltetni...

2011. júl. 11. 19:12
 13/37 Fraser ***** válasza:

En egyutt dolgoztam egy harmadik generacios wiccaval. (akinek az edesanyja es a nagyanyja is wicca volt a nagyanyja wicca papno es mindket testvere wicca)

O azt mondta hogy en vagyok az egyetlen akivel a wiccarol beszel a csaladjan kivul. Azt mondta hogy a wiccak nem tartoznak semmilyen csoporthoz hanem inkabb egyedul elnek es a vallasukat csak a nagyon kozeli emberekkel osztjak meg.........viszont ez nem egy vallas.....ahany wicca annyi fele rendszer lehet es a tegy akarmit ha nem artasz vele senkineken kivul (ami az alapszabalyuk) megtortenhet hogy ket wicca teljesen kulombozo hittel el.....Amugy csak ennyit tudok en kereszteny vagyok :)

2011. júl. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 Fraser ***** válasza:
XD ugye ertettem hogy AMUGY kereszteny vagyok :) nem azert tudok csak ennyit :D
2011. júl. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem nyelvtanrovat, te csinálsz azt belőle. Viszont akkor sem wiccások, hanem wiccák. Ez a nevük, akár akarod, akár nem.


Én nem ismerek magamon kívül egy wiccát sem, egy kovennek sem vagyok tagja, és tudnám gyakorolni a vallásomat, ha az nem egy betondzsungel sziget, hanem valamennyi őstermészet megmarad benne.

2011. júl. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 Vree ***** válasza:
Huh, hát nem éppen a vallásos toleranciától fénylő kérdés...Holnap én is megkérdezek egy keresztényt, nem csak a közösség miatt jár-e templomba. :D
2011. júl. 12. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tegnapelőtt 22:32-as vagyok és jöttem válaszolgatni :)


"Szerintetek mi lesz veletek, illetve mi lesz velünk (nem wiccásokkal) a halálunk után?"


Nem tudom, hogy mennyire ismered a wiccát, de alapvető lényege az, hogy elfogadja mindegyik vallást igaznak - mármint mi wiccák, úgy véljük, az összes vallásban ott van az igazság, csak nem teljes egészében. A vallások istenei mind az Istennő és az Isten aspektusa - tehát innentől kezdve személyfüggő, hogy ki mit tart valószínűbbnek. A közös pont az, hogy hitünk szerint minden ugyanabból ered. Tudod, olyan ez, mint a hegy példája: minden oldalról másnak tűnik, de attól még ugyanaz a hegy.


Ez csak egy kis előzetes bevezető volt, hogy jobban megértsd, min alapszik a vallásunk (mellesleg kérdezd meg az utca emberét: még ott is sokan mondják, hogy szerintük mindenki ugyanabban hisz, csak más néven).


Azért a wiccák többnyire a reinkarnációban hisznek: a világon minden fejlődik, így a lélek is. A halálunk után Nyárföldre kerülünk - ami amúgy nem a hely neve igazából, csak a wiccák így nevezik a köztes létet. De hívhatod a két élet közötti időnek, ideiglenes mennyországnak, akárminek. A lélek itt várakozik, hogy ismét megszülethessen, itt kerül szembe a tévedéseivel, felelősségével, a megoldatlan problémákkal.

Mindenki ide kerül. Még az is, aki nem wicca, mert az Istennő és Isten gyermekei vagyunk, és nem büntetnek bennünket, hanem segítenek megérteni, hol hibáztunk és kijavítani ezeket a hibákat.


"Ezek szerint van úgynevezett lelkük, mely eljut, vagy értelmük, vagy minek nevezik?"


Igen, van.


"A test az mi? Az istennőtől, és az istentől kapott micsoda?"


A test az a test, és ennyi. Nincs mit túlmagyarázni rajta, ez egyszerűen egy fizikai váz, amely lehetővé teszi, hogy itt éljünk a Földön. Tudom, hogy a monoteista vallások azt verik az emberiség fejébe, hogy a test börtön meg hasonlók, de mi szeretjük és tiszteljük az életet, így a testünket is - nem büntetés, hanem ajándék. Lehetőség arra, hogy itt lehessünk.


"A halál, mivel a testet "elvesztjük", hogy lett a világba?"


Ezt a kérdést nem igazán értem :)



Így a végén az ért hadd hű jegyezzem meg: tényleg nincs olyan, hogy "wiccás" :D Wicca van, ezen sincs mit túlmagyarázni :)

2011. júl. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Aki úgy gondolja, hogy semmit nem tudok a wicca vallásról, az teljesen jól látja a dolgot. A kérdéseim nem a kötekedést, hanem a tudatlanság mezejének kopár területének bevetését szolgálják.


" "A halál, mivel a testet "elvesztjük", hogy lett a világba?"


Ezt a kérdést nem igazán értem :) "


Úgy értem, hogy a halál hogy lett?

Azt írod: "mert az Istennő és Isten gyermekei vagyunk, és nem büntetnek bennünket, hanem segítenek megérteni, hol hibáztunk és kijavítani ezeket a hibákat."

Ha mindent ők teremtettek, akkor hogy jön a képbe a szerető istennek és az istennőnek, hogy meghaljunk sok esetben szenvedéssel, hogy megérthessük a tévedéseinket, majd újra szülessünk, és így tovább...


Te hanyadik életedet éled? 50-ediket, 100-dikat? Követtél el az elmúlt 20 évben hibát, kvázi bűnt? Hogy hogy még mindig? Nem tanulsz belőle? Hogyan tanulhatnál, ha egy fikarcnyi percre sem emlékszel az előző életeidből? Mi végre a reinkarnáció, ha nem emlékszek belőle semmire?

Meghalsz, szembesűlsz a fene tudja hanyadszorra elkövetett bakiddal, majd megszületsz megint, és nem emlékszel semmire, kezded elölről az egészet.


Ha tanulunk a hibánkból úgymond tudat alatt, és alapvetően így egyre inkább fejlődünk, akkor tulajdonképpen az egész emberiség fejlődik. Kevesebb baklövést szabadna elkövetnie az emberiségnek, mint mondjuk pár ezer éve... Nem követ el kevesebbet, sőt, egyre irigyebb, önérdekűbb, pénzhajhászabb, tiszteletlen, agresszívabb. Nem számít az adott szó, nem számít a név.


A kérdés tehát, hogy a wiccák (!) :) szerint a halál miért és kitől van?

2011. júl. 12. 23:01
 19/37 anonim válasza:
100%
azért romlunk erkölcsileg, mert bizonyos csoportoknak ez az érdekük, és nem az mint ami egy normális vallásnak, pl.: a Wiccának, hogy isteni szintre emelje az emberi lelket... ilyen még a buddhizmus, ősi vallások a Közel-keleten az Iszlám érkezte előtt... a kereszténység, a judaista tanok, az iszlám mind mind népbutítás, mivel a történelem során csak a hatalom megszerzésére és a népek kényszer szövetségeinek megteremtésére voltak jók.. Ha a magyarok nem vették volna fel ezt az ostoba vallást, ma jóval fejlettebbek lennénk.. ha a katolikus egyház nem másította volna meg vagy 150-szer a Bibliát, akkor is fejlettebbek lennénk. ennyi, de neem az ember legyen birka.. hát gratulálok világ remélem egyszer elég okosak lesztek embernek lenni.
2011. júl. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

A válasz írója 49%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:50


Ezek szerint te magad felismerted, hogy mi a butaság és mi nem? Bölccsé lettél? Rájöttél, hogy minden, ami a teremtő Istennel kapcsolatos, a zsidóság történelme, Krisztus csak népbutítás? Ez az, ami az embereket a sötétségben tartja? Ezt vallod te. Azt szererném megkérdezni, hogy ezek szerint te fejlettebb lettél mert nem ezeket követed?

Szerintem nemcsak hogy nem lettél fejlettebb, de egy nagyon nagy bakit nem látsz át. A kereszténységnek semmi köze sincs a katolikus egyházzal. Te ezt egybe mosod. A kereszténységet szimbolikákkal, hatalmakkal, jelképekkel, egyházi nevekkel mosod össze. Maga Krisztus talán nem azt mondta, hogy aki a legnagyobb akar lenni köztetek, az legyen mindenki szolgája? Ezt ismered?


Ha a hatalom megnyílvánul a kereszténységben, az éppen nem Krisztust követi. Nagyon könnyen fel lehet ismerni.


A kérdés ettől még nem kerűlt megválaszolásra, hogy a halál honnan jött és miért van a wiccák szerint?

2011. júl. 13. 13:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!