Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valaki látta már Jézust? Ha...

Valaki látta már Jézust? Ha igen hogyan? Hülyeségeket ne írjatok!

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 13:42
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
77%

Én láttam .És nem hülyeség.


Gyermek voltam még 12 éves lehettem.Álmomban láttam amikor keresztre feszítették és én lélekben ott voltam .Amikor a kezeit kiszegelték akkor rám nézett és erre felébredtem.Fájdalmas tekintete volt úgy éreztem mondani akar valamit de mégsem szólt semmit.Aranybarna haja volt és kb a válláig ért ,a szeme színére teljesen nem emlékszem .

Ez nem olyan régen volt:Álmomban Isten hangját hallottam ,felriadtam és még az utolsó szó végét ébren hallottam.A gonosz el akart vinni és rákiáltott:Nem teheted meg!Mély és tekintélyes mély hangja volt.Több álmom is van de ,ezt azért írtam hogy én mély hittel ,és szeretettel vagyok Isten iránt.Tudom hogy egy prófétát sem ismernek el a saját hazájában ,ezt Jézus is megmondta akkor .Nem tartom magam prófétának csak elmondom azt amit tudok.


Béke veletek!

2011. szept. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
72%

A bibliai tanúk leírása szerint viszont Jézus nem úgy néz ki, ahogy álmodban láttad.

„János pedig mindazt elmondta, amit látott. Ott állt, hosszú ruhában, a melle körül aranyövvel. A feje és haja olyan volt, mint a tiszta fehér gyapjú, vagy a hó. A szeme a tűz lángjához, lábfeje a kemencében megolvasztott izzó rézhez, a hangja pedig hatalmas vízesés zúgásához hasonlított. ... Arca úgy ragyogott, mint a Nap, amikor a legfényesebben süt. Amikor megláttam, a lába elé estem, mint egy halott, ő pedig rám tette jobb kezét, és azt mondta: „Ne félj! Én vagyok az Első és az Utolsó,Én vagyok az Örökké Élő. Halott voltam, de nézd, élek örökké,...”


A bibliai próféciák üzenete alapján mi is meglátjuk Jézust.

„Nézzétek! Jézus jön a felhőkkel körülvéve! Mindenki meg fogja látni, még azok is, akik átszúrták a lándzsával, és az egész világon mindenki sírni fog miatta. Igen, így lesz,...”


Robi

2011. szept. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
47%

Egyesek viccnek veszik a feltett kérdést, és nem tisztelik Jézust, mert hitetlenek, és így nem látják meg a Jézus dicsőségéről szóló evangélium világosságát, aki az Isten képmása.


Jézus által teremtette Isten a világot, és mindent neki adott örökségül.


Jézus az Isten dicsőségének kisugárzása, és benne mutatkozik meg igazán, hogy Isten kicsoda és milyen.


Jézus hatalmának szavával tartja össze és irányítja az egész Világmindenséget.


Jézus az, aki az embereket megtisztította bűneiktől, azután a Felséges Isten jobb oldalára ült a Mennyben.


Jézus Ítélőszéke elé nekünk kivétel nélkül mind oda kell állnunk! Ott fogja mindenki megkapni, amit megérdemel, aszerint, hogy ebben a földi testben jót, vagy rosszat tett.


Jézus az egyetlen uralkodó, a királyok Királya és az urak Ura! Egyedül övé a halhatatlanság, aki az emberek számára megközelíthetetlen világosságban lakik;


Jézust illeti a tisztelet, és övé az örök hatalom örökké!


Robi

2011. szept. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
90%

@Robi:


Nagyon tetszik, amit írtál. :)


De nem ugyanarról az időpontról beszélsz, mint amiről az első válaszoló: ő a keresztre feszítés idejét említette, Te pedig egy későbbit.

Én nem tudom megítélni, igaz-e az első változat, de szerintem simán elképzelhető. Így nincs ellentmondás kettőtök között.


Üdv. :)

2011. szept. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
57%
Bocsi, elkapkodtam: Ezen, azaz a 2. oldalon levő 1. válaszolóra gondoltam. Tom Benko válaszát inkább nem minősíteném sehogyan, már megszokhattuk a "kiváló" stílusát, és az igazságtól oly távol eső elképzeléseit.
2011. szept. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
83%

Igazad van Berta Wooster rosszul következtettem. Én arra gondoltam, hogy a megdicsőült Jézus már csak ragyogva jelenhet meg a jelenben a földön láthatóan, vagyis már nem fogjuk úgy látni, ahogy a filmekben, mint a hozzászóló (21:37) írja: „Fájdalmas tekintete volt”. Egyszerű emberként már nem jelenhet meg, mert visszaült a trónjára. Lásd Pálnak, és Jánosnak, menybemenetele után jelent meg és már csak ragyogva.


Szerintem már nincs oka annak, hogy megjelenjen (21:37) számára ellentmondás lenne az a biblia és a látomás között. Krisztus kereszthalála legyőzte a Sátánt, a kereszten bemutatott elégtétel elhallgattatta a Vádlót.


Ma a másik isteni személy a vigasztaló Szent Szellem vezeti az embereket. Mi hasznunk van (21:37) látomásából, de neki is mit jelent, nem írja? Megtért? Tanítvány lett? Elindult missziós útjára, stb?


Pálnak is tövis adatott a testébe hogy el ne bízza magát a kijelentések miatt!


Érdekes Pál története ott hallhatta Jézust egy tanítvány, de ez az emberiség érdekében történt Pál miatt, hogy a pogányok apostola legyen:

„Élt Damaszkuszban egy Anániás nevű tanítvány. Az Úr megszólította őt látomásban: „Anániás!” Ő így válaszolt: „Itt vagyok, Uram!”Az Úr így folytatta: „Kelj fel, menj el abba az utcába, amelyet Egyenes utcának hívnak. Keresd meg a Júdás házát. Ott kérdezd meg, hol van az a Saul, aki Tarzusz városából való. Ez az ember most éppen imádkozik,és látomást lát. Azt látja, hogy egy Anániás nevű ember bemegy hozzá, és ráteszi a kezét, hogy újra lásson.” Anániás erre így válaszolt: „Uram, már sokat hallottam erről az emberről, és a sok gonoszságról, amit jeruzsálemi tanítványaid ellen elkövetett. Ide is azért jött, mert megbízást kapott a főpapoktól, hogy elfogja azokat, akik benned hisznek.” De az Úr azt mondta Anániásnak: „Menj csak oda, mert én különleges feladatra választottam ki azt az embert: hogy rólam beszéljen a nem zsidó embereknek, királyoknak és Izrael népének. Én magam fogom megmutatni neki, hogy mi mindent kell elszenvednie értem.” Erre Anániás elindult, bement annak a Júdásnak a házába, kezét Saulra tette, és ezt mondta neki: „Saul testvérem, az Úr Jézus küldött hozzád. Ő az, aki megjelent neked az úton, amikor ide jöttél. Azért küldött, hogy újra láss, és a Szent Szellem betöltsön téged” Abban a pillanatban Saul úgy érezte, hogy egy takaró esik le a szeméről, és újra látott! Majd felkelt, bemerítkezett,…”


Én kedvelem Tomot sok helyen értelmesen hozzászól. Tudod a vita a gondolkodás fejlesztésének egyik eszköze. Ha mind ugyanúgy gondolkodunk, akkor valójában nem gondolkodunk. Ha Tom teológus lenne az ilyen kérdésekben biztos helyreigazítana minket.:)


Robi

2011. szept. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 Tom Benko ***** válasza:
8%
Berta Wooster: Már melyik elképzelésem esik távol az igazságtól?
2011. szept. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
95%
Szia kedves kérdező!Itt a megfelelő válasz a kérdésedre:A tanítványok fent voltak a felházban amikor Jézus azt mondta nekik,milyen boldogok vagytok ti akik láttok engem és hisztek bennem.De mennyire boldogok lesznek azok akik nem látnak és úgy hisznek. ÜDV
2011. szept. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

Csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést! El mesélem mi történt velem aki el hiszi el aki nem az nem!!


KB fél éve meghalt egy ismerősöm akt nem tudták hogy halt meg lehet megölték,Ez után nekem problémáim lettek a szívemmel!! Aztán ki jött a mentő stb, másnap be vittek az orvoshoz fel irt egy gyógyszert amit szednem kell legalább egy évig!! Ez mondta 2 hétre rá megjelent valaki a szobámba aki szét tett kezekkel állt előttem nagyon bő ruhába ami fehér volt és kis kék angyalok voltak a ruháin az arcát nem láttam aztán vissza feküdtem és többé nem fájt semmim azóta nem is szedem a gyógyszert! 2 hétig szedtem sőt még más is történt ez után de azt nem mesélem mert hülyének néznétek!!

Sziasztok

2011. szept. 17. 14:57
 20/41 anonim ***** válasza:
92%

A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 21:37

Folytatás...



Kedves kérdező!

Én egyáltalán nem néznélek hülyének,mert nekem is vannak olyan álmaim ,amely tényként szolgálnának.Privátban szívesen elolvasnám a további történetedet.


Én azért elmondanám még egy álmom történetét hogy a démonok mennyire szeretnék az embert megszerezni maguknak:


Álmomban a családommal voltam egy szobában.Éd.anyám,éd.apám,testvérem én és a fiam.Kívűlről(a házon kívül) démonok hujjogtak hogy elvigyenek minket.A családom félt ,de én hangosan torkom szakadtából kiáltoztam Jézus nevét és mondtam a "Mi atyánkat...".A testvérem megijedt és elszaladt közülünk a fürdőszobába ,mert nem bírta tovább hallgatni őket.Én utána futottam és tovább imádkoztam Istenhez és két árny jelent meg hogy elvigye őt.De én kitartóan imádkozva elűztem az egyiket ,aki le akarta őt húzni a föld felé.De a fiam hallotta hogy álmomban szenvedek ,ezért felébresztett és ,sajnos az egyik démon benne maradt.

És valóban így van ,a bátyám szenved,lelkileg.Nem tud megszabadulni .Mert nincs hite.Ez az álom pedig figyelmeztetésül szolgált a bátyám részére.


Szolgálom az urat ,ha ő is így akarja.Amióta megtértem Jézushoz mindig figyelmeztet engem az álmaimban .És jobban odafigyelek az álmaimra.És ha lehet figyelmeztetem az embereket.Ez az álom nagyon fájdalmas volt és valóságos.Éreztem mindent.Legyen ez részetekre is tanulságos.


Béke veletek!

2011. szept. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!