Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valaki látta már Jézust? Ha...

Valaki látta már Jézust? Ha igen hogyan? Hülyeségeket ne írjatok!

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 13:42
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon sokan láttuk,látjuk Jézust!Én többször rongyos ruhában s kéregetve!Mindig adok nekik-ám néhányan/Jézus! úgy köszönték meg,hogy beleremegtem-bizseregtem:ahogy a szemembe nézett...Néhányszor könny szökött a szemembe. S biztosan tudom-érzem még többször találkoztam vele,ám a "gondjaim" miatt nem éreztem meg a rezgését,jelenlétét...Deni-papi
2011. szept. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim válasza:
100%
Én is láttam.Kicsit fura volt.Kár ,hogy csak a könyvekben láttam.:D
2011. szept. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
85%

@Tom Benko 09-18 11:05


Nos, mivel nem tudhattam előre, vajon szóba állsz-e velem, ezért nem akartam feleslegesen leírni az egész problémát. Az azóta eltelt időben más kérdésekhez írott válaszaidat figyelembe véve pedig nem sok esélyt látok arra, hogy közös nevezőre jussunk. De lehet, hogy megint tévedek. :)

Nos, itt próbálkozzunk, vagy privátban?

Harmadik lehetőségként esetleg tudok egy olyan kérdést a gyk-n, ahol minimális a nézettség, hogy úgy mondjam; ott is meg tudlak keresni.


"...az ezoterikus képzelmények kifejezetten veszélyesek lehetnek, mind az egyénre, mind a környezetére nézve (elég csak a horoszkópos idétlenkedésekre gondolni, ott a legnyilvánvalóbb, de a többi sem jobb, sőt)."

Ezzel az állításoddal nagyon egyetértek, bár teljesen más okokból gondolom így.


A kérdésre adott választ köszönöm. Magáról az alvásról, a különböző fázisokról van némi ismeretem, de ezek inkább csak alapdolgok. Pl. tudom, hogy minden REM fázisban álmodom, hiába nem emlékszem ezekre az álmokra. De a vázolt helyzetet nem értem, sajnos a te magyarázatod után sem, mivel nem olyan dolgokról van szó, amelyek megelőzőleg gyakran vagy jellegzetesen ismétlődtek volna; sőt, soha elő sem fordultak. Neten olvastam egy másik lehetséges magyarázatot, de az sem ugyanaz...

És nem is déjà vu, ez is teljesen biztos.

/Ha már itt tartok: "Dijon vu, the same mustard as before." :) /

Mindegy, nem olyan fontos, csak gondoltam, hátha tudsz valami érdekeset.

Álomfejtéssel pedig - tisztességes fundi holdkóroshoz illően - nem foglalkozom, így emiatt nem kell aggódnod. :)


"Nem, nem veszek egy kalap alá vallást és ezotériát..."

Te tudod; de nekem ez a fundiblogról másképp jött le...


Üdv. :)

2011. szept. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 09-17 19:02


Berta Wooster -nek.



Nem olvastam Peretti természetfeletti könyveit ,de hallottam róla.Sem hozzá hasonlót.Nem nézek sem horrort ,se filmeket.A híreket ,megnézem de nincs köze az álmaimhoz.Bizony érdekes hogy ilyen is létezik.Ébredésem után egy ideig megrázott az biztos ,nem volt jó érzés átélni .Jobban éreztem az ottlétemet és valójában élethű is volt.De nem az én területem a hazugság ,ez megtörtént velem.


Nem haragszom : )

Béke veled!

2011. szept. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
71%

A válasz írója 60%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:29


Rendben, köszönöm a válaszod; és elhiszem, hogy őszinte vagy.

Csak azért kérdeztem, mert rám elég érdekes hatással voltak ezek a könyvek; egy ideig teljesen más szemmel néztem a világra...


Isten áldjon, minden jót Neked!

2011. szept. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 Tom Benko ***** válasza:
0%
Berta Wooster: A fundiblog nem az enyém, ott csak kommentelek. Néha kissé hangulatfüggően. :) A vitát meg ne a közös nevezőért indítsd, hanem a másik álláspontjának megértéséért. Ha valamit nem értesz, nyugodtan kérdezz.
2011. szept. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
95%

Ne veszítsétek el a győztesnek járó jutalmatokat olyan emberek miatt, akik élvezik az alázatoskodást, az angyalokat imádják, és mindig a látomásaikról beszélnek. Ezek minden ok nélkül többnek mutatják magukat, mint amik, mert régi emberi természetük szerint gondolkodnak. Kol 2:18


A keresztény hamis látnokok

- Az Egyház vallja és tanítja, hogy Isten adhat magán kinyilatkoztatást;

- Az Egyház tanítja, hogy az apostolok korával a kinyilatkoztatás lezárult és az elegendő minden ember üdvösségéhez

- A látnok és a magán kinyilatkoztatás elfogadása nem kötelező és nem szükséges az üdvösséghez. Sőt, nagyon is jogos, hogy egy látnokban kételkedjünk;

- Ha hiszünk is egy látnoknak, nincs jogunk azt híresztelni, hogy ő Isten embere, akinek üzeneteit kötelező elfogadni. Ilyenekkel nem szabad félelmet és gátlásokat okozni az emberekben.

- A hamis látnokok üzenetei zavarosak, átláthatatlanok, rendszerezhetetlenek és egyszerűen nem egyeznek a Szentírással;

- A hamis látnokokon jelenhetnek meg jelek és csodák, mint a golgotai szenvedés jelei, sőt vérző sebek is;

- A hamis látnokok miközben megjátszák az alázatot, tulajdonképpen önfejűek, senkinek sem engedelmeskednek és ők mindig a figyelem központjában akarnak lenni;

- A hamis látnokok gyakran ráhajtanak a nyerészkedésre és egy egész üzletágat hoznak létre;

- A hamis látnokok dicsőségre, hírnévre és követőkre vágynak és tesznek szert ( kiadott könyvek sokassága, zarándokok, előadások, amelyen sok elhitetett ember jelenik meg);


Robi

2011. szept. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
68%

Tom Benko:


Nem vitát akartam indítani. Mindössze rákérdezni, komolyan úgy gondolod-e, hogy egy bizonyos válaszadó tényleg fundamentalista keresztény.


[link]


Mert számomra - és gondolom, minden más fundi vagy "bármilyen típusú" keró számára, aki olvasott már akár egyetlen választ is attól a szerencsétlentől - teljesen evidens, hogy az illető nem a "mi köreinkhez" tartozik...

Ugyanis egy időben rengeteget írt ebben a kategóriában és a Vallásban is; ha rákeresel, olvashatod magad is, milyen vitákat folytattak vele a türelmesebb válaszolók...

Az illető ugyan gyakran hivatkozott Istenre és a Bibliára, viszont talán még gyakrabban állított a keresztény tanításokkal ellentétes dolgokat; ill. tett olyan kijelentéseket, amik alapján kizárt, hogy tényleg keresztény lenne.


Nem akarok erősen fogalmazni, de abban egyetértek veletek, hogy kezelésre szorulna (lásd itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__2044.. )


Tudom, hogy - mint valaki írta - segíteni nem tudunk neki; és engem is nagyon zavart a sok zöldség, amit összehordott. Legalábbis egy ideig, amíg egyáltalán el bírtam olvasni... De egy idő után már a nickjét meglátva tudtam, hogy időpocsékolás nemhogy vitába keveredni vele, hanem akár csak elolvasni is azokat a zagyvaságokat.


Viszont nem értem, miért kellett felrakni a fundi.blogra. Gondolom, szerinted ez nem probléma, sőt, jó móka. Szerintem nem az. Egyrészt az ember miatt, hogy kigúnyoljátok; másrészt amiatt, hogy akik azt az oldalt olvassák egyéb információk nélkül, azok simán elhiszik, hogy a fundik ilyenek...

Pedig ez nem igaz; és szerintem ezt te is nagyon jól tudod.

Lehet, hogy nektek mindegy ez a dolog, nekem nem. Nem ismerem, nem láttam, nem tudom, ki ő, nem értek egyet vele... és mégsem mindegy.


És ha már felajánlottad, hogy nyugodtan kérdezzek, ha nem értek valamit, akkor most élek ezzel a lehetőséggel: Mire jó ez neked? Jó szórakozás szerencsétlen, zakkant embereket kigúnyolni?


Úgy emlékszem, valahol azt "nyilatkoztad", hogy azért írogatsz itt, a gyk-n, ill. azért folytatsz vitákat, mert segíteni akarsz másoknak, hogy "észhez térjenek", vagy valami ilyesmi.

Nekem ez a két dolog sehogy sem illik össze. De lehet, hogy túl kocka vagyok.


Elnézésedet kérem, de ez egy régebbi válasz volt, nem emlékszem rá pontosan; és hiába kerestem rá, nem találtam. Bár lehet, hogy azért, mert nem is te írtad?

Ez esetben kíváncsi lennék, mi motivál arra, hogy a Vallás és Valláskritika kategóriákban tölts napi x órát az életedből...

2011. szept. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 Tom Benko ***** válasza:
33%

Berta Wooster:

Azt nem tudom, hogy keresztény-e, nem is érdekel, de az biztos, hogy a blog feltételeinek megfelel: "... a meggyőződése veri a valóságot...". Hogy miért került fel? Mert olyan szinten sikerült ostobaságot állítania, hogy az már fizikai fájdalmat okoz. Többet is fel tudtam volna linkelni, de ez magasra tette a lécet. De sajnos igen - ilyenek a fundik. Az oldalnak kimondott célja, hogy a lehető legtisztább formában mutassa be az ostobaságot, egyfajta elrettentésül is, hogy mikbe futhat bele az ember. Jobb szkeptikusnak lenni.

Én írtam. Próbálom a kételkedés szikráit elhinteni a szellemi sötétség legmélyebb bugyraiban. De speciel nem a vallás/valláskritika rovatban. Itt rendkívül ritkán fordulok elő, kevés olyan kérdés van, ami engem érdekel. Érdemesebb lenne az ezo és a tt rovatban kutatni utánam.

2011. szept. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
81%

@Tom Benko:


Lehet, hogy megfelel a blog feltételeinek, de szerintem akkor is gáz, amit csinálsz. Nem akarok erősebb minősítést írni...


Mint említettem, mások is rosszul voltak tőle. Nekem az volt a max., hogy bejelentgettem a válaszait, ill. írtam egyszer a modiknak. De nem tenném "közszemlére", mivel inkább sajnálom; bár az igaz, hogy itt is elég sokan láthatják / -ták szerencsétlent.

/Nem tudom, fent van-e még, mivel úgy tájékoztatott annak idején az egyik modi, hogy már elküldték neki a kitiltás előtti utolsó felszólítást./


De minek is veszekedni, amikor verekedni is lehet? :)

Úgyhogy gyere ki a hóra... :)



"Érdemesebb lenne az ezo és a tt rovatban kutatni utánam."

Köszi a tippet, de már részben megtörtént, mielőtt először írtam volna...

Kutatásban elég jó vagyok. :)

Tudok egyet s mást a foglalkozásodról, a mások által is kifogásolt stílusodról, az ezotériás cuccokhoz való hozzáállásodról (álomfejtés, horoszkóp, szellemek, stb.); és még bizonyos mosdók rendeltetéstől eltérő használatáról is...

/Ha véletlenül sikerül itt meggyőznötök, és ateista lennék ismét, akkor majd készítek egy honlapot, és felteszem rá azt a bizonyos kérdést a válaszokkal együtt.../


Üdv.

2011. szept. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!