Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliaban hol irja a Szentha...

A Bibliaban hol irja a Szentharomsag szot?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 15:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/134 anonim ***** válasza:
88%

"A válasz írója 39%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:33"



"Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne ölj! Mert aki öl, méltó arra, hogy ítélkezzenek felette. Én pedig azt mondom nektek, hogy aki haragszik atyjafiára, méltó arra, hogy ítélkezzenek felette ..." (Máté 5:21-22)

"Mert belülről, az ember szívéből jönnek elő a gonosz gondolatok, ... gyilkosságok ... Ezek a gonoszságok mind belülről jönnek; s ezek teszik tisztátalanná az embert." (Márk 7:21-23)

"Hallottátok, hogy megmondatott: Ne paráználkodj! Én pedig azt mondom nektek: aki kívánsággal tekint egy asszonyra, már paráznaságot követett el vele szívében.

"Hallottátok azt is, hogy megmondatott a régieknek: Ne esküdj hamisan, az Úrnak pedig add meg, amit esküvel fogadtál. Én pedig azt mondom nektek, hogy egyáltalán ne esküdjetek ..."

"Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását."

"Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat. Mert bizony mondom néktek, hogy amíg az ég és a föld el nem múlik, egy ióta vagy egy vessző sem vész el a törvényből, míg minden be nem teljesedik." (Máté 5:17-18)


Jézus a törvény.Részemre Ő is marad az Új szövetség amely megköttetett.Az én lelkem ezt érzi ,és nem vitázom senkivel.Maradj meg a te hited szerint ha így érzed,nem veszi el tőled senki ,de minden embernek megadatott a felismerés és nem csak a hiszékenység.Tartsd meg hát a tiédet is .Béke veled!

2011. okt. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/134 anonim ***** válasza:
0%

Én pedig a Biblia igazságát tartom mindenekelőtt fontosnak és nem ragadok le egy Bibliaidegen mesénél, mely bizonyíthatóan káros irányba befolyásolta a hívők viselkedését, hiszen Istent egy felfoghatatlan, misztikus és távoli valakinek állítja be!


Minden hazugság káros hatással van arra, aki kitart benne.

2011. okt. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/134 anonim ***** válasza:
88%

Ez már lassan hasztalan vitává fajúl.

Tételezzük fel hogy a Jehova tanúinak igaza van a Szentháromsággal kapcsolatban .És akor mivan?Ettől még meghalnak a bűneikben.

És jönne utána a többi elnemfogadott tény :pld.: Az ember lelke,szelleme.A pokol,vagy a kénköves tüzestó,vagy az ünnepek napok a bibliában, a vér kérdését már megsem merem említeni.Egy dologban van igazuk hogy Istennek van egy neve.De úgy tudom a Sátán is tudja hohyhívják Istent,mégsem jut a menybe.Ja a menny be jutás .oda csak a 144000 kiválasztott jut,és egyéb kitalált mesék.Hogy ők a Szellemi Izrael,na de nem is folytatom mert még valaki rosszúl lesz.

Az IGAZ BÍRÓ ,JÉZUS KRISZTUS ,majd felvilágosítja őket,de sajna akkor már késő lessz számukra.

Most még "érvelhetnek" támadhatnak,mondhatnak akármilyen ígét,a bibliából,úgysem értik.


De azért kár értük.

2011. okt. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/134 anonim ***** válasza:
88%

"Ennek az EGY Istennek az ihletett Biblián keresztül EGYFÉLE - egymásnak NEM ELLENTMONDÓ - kijelentése van az igazságról és ez nem foglalja magában a háromság pogány filozófiáját."


És, számodra mi az ellentmondás?


"Mégegyszer: ha állítsz valamit a Szentírás alapján, de azt sorozatban csak hamis, cáfolható, önellentmondó "érvekkel" tudod megtámogatni, akkor nyilván egyetlen logikusan és őszintén gondolkozó ember sem érzi úgy, hogy igaz, amit állítasz!"


Igen. Csak te viszont nem érveltél amellett, hogy az én érveim hamisak, cáfolhatóak önmagukban önellentmondóak.


"Azok az emberek akik újjá születnek ,azokban Isten Szelleme munkálkodik,és elhiszik amit kijelent a Biblia ."


"Ezzel gyakran takaróztok, csak felmerül a kérdés, hogyha Isten a szent szellemével (NEM A SZENT SZELLEM MAGA!) közvetlenül vezeti a népét, akkor mi szükség a Biblia világos és egyértelmű szavára, melyet ráadásul értelemmel, logikával és racionalitással lehet értelmezni, melyekre kellene, hogy az igaz hited épüljön?! Mert ha nem a józan, logikus gondolkodásra épül, akkor megvezethető, becsapható leszel, olyan akinek a hite hiszékenység, mintsem tiszta hit."


Mintha az én érveim nem voltak átláthatóak. Decartes is, szintugyanúgy a tiszta értelemben hitt és "elmélkedéseiben" még magában is kételkedett. Sapienti sat.


"A valóság az, hogy bár a szent szellem segítségével (segítő!) rendelkeznie kell egy Bibliaértő, hívő embernek, de a fent említett racionalitást sem szabad a háttérbe szorítania senkinek, pedig a háromság kérdésében pontosan ez a helyzet. Ez egy dogma, melyet (ha már egy szélsőséges esetben valaki annyira kíváncsi) hamis érvek sokaságával erőltetnek és évszázadok óta fertőzik vele a híveket. Mindig is sokkal jobb volt, ha nem firtatták az igazságalapját."


Sajnos ez akkora nagy hülyeség, hogy hihetetlen. Egyrészt szinte az összes kereszténységgel átitatott tudomány a Szentháromság dogmáján alapszik, ahogyan a Szentírás is.


"Tehát ebben az esetben mindig őszintén felül kéne vizsgálnia az embernek, hogy milyen szellem vezet engem?! Sokan hiszik, hogy Isten szent szelleme vagy egyszerűen a háromság harmadik személyét alkotó "Szellem" (helytelenül: "Szentlélek"), aki ráadásul maga is "Isten"..., de vajon nem lehet-e, hogy egy sok évszázados csalásnak áldozatai az ilyen emberek???"


Mert nem érted meg a lényegét, azért.


"Ha megvizsgáljuk az ilyen (háromságistent imádó) egyházak gyümölcseit is, úgy ahogy Jézus tanította, akkor a kétségek gyakorlatilag bizonyossággá válnak."


Csakhogy itt inkább az a kiindulópont, hogy Isten szempontjából igazságos-e, hogy kb. 1700 évig hamisságban éltek a keresztények. Sajnos te egy tévedhetetlen Pantokrátort játszol, aki azt gondolja, hogy a racionalista logikával majd ő mindent megold. Sajnos, mivel, hogy te nem igazoltad a téziseidet, ezért ezt a szavak értelmetlen diffúziójának tekintem.

2011. okt. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/134 anonim ***** válasza:
29%

"(Márk 13:32) "Azt a napot vagy azt az órát senki nem tudja, sem az angyalok az égben, sem a Fiú, csak az Atya."


Te ezzel magyarázod azt, hogy a háromság nem létezik? Hát te tényleg nem érted az egészet. Ki mondta, hogy az Atya, a Fiú és a Szent Szellem ugyanaz a személy? Senki. Ergó teljesen normális, hogy azt az órát csak az Atya tudja. Next?

2011. okt. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/134 izidorkata ***** válasza:

hát a szenthármasságról a biblia világosabban, és többet is írhatott volna.

Lehet hogy Jézus, meg az apostolok sem ismerték elég jól a szenthármasság misztériumát, azért nem beszéltek róla.

2011. okt. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/134 anonim ***** válasza:
30%

"Te ezzel magyarázod azt, hogy a háromság nem létezik? Hát te tényleg nem érted az egészet. Ki mondta, hogy az Atya, a Fiú és a Szent Szellem ugyanaz a személy? Senki. Ergó teljesen normális, hogy azt az órát csak az Atya tudja. Next?"


Na látod, most nagyot buktál a dédelgetett háromság dogmád védelmében! Most itt kiderült, hogy valójában te nem érted a lényegét. Az ugyanis így foglalható össze:


1. Három isteni személyről beszélnek - az Atyáról, a Fiúról és a szent szellemről - az istenségen belül.

2. E különálló személyek mindegyikét örökkévalónak mondják, időben egyik sem létezett a másik előtt vagy után.

3. Mindegyiket mindenhatónak mondják, eszerint egyik sem kisebb vagy nagyobb a másiknál.

4. Mindegyiket mindentudónak mondják.

5. Mindegyiket igaz Istennek mondják.

6. Mégis azt mondják, hogy nincs három Isten, hanem csak egy Isten.


Sehol sem említettem, hogy az Atya és a Fiú "ugyanaz a személy" a háromság legelterjedtebb formája szerint. Csak arra kérdeztem rá, hogy ha mindegyik "mindentudó", akkor hogy lehet, hogy Jézus nem tudott valamit, amit az Atyja tudott?


Erre várom a választ.

2011. okt. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/134 anonim ***** válasza:
88%

És ez addig fog így menni amíg Jézus Krisztus vissza nem jön.Akkor meglátjuk kinek volt igaza,és miaz ami e földi életben számított.:(A Jehova név ismerete,,vagy a Jézus Krisztus ba vetett hit,mármint ,hogy Ő: örökké állandó Isten.

Adigis mondjon mindenki amit akar.

2011. okt. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/134 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Jehova tanúja, én nem buktam semmit, és engem nem érdekel, hogy mi a hivatalos dogma, tekintve, hogy katolikus sem vagyok.


Az, hogy ki mit vall, az egy dolog. A Biblia a mérvadó. Jézus Krisztus Isten Igéje. Isten bocsátotta ki magából, ő "szülte" ezért Atya. De a háromságon belül nincs egyenlőség. Ahogyan egy háromszög is úgy néz ki, hogy van egy felül lévő csúcsa (az Atya) és alul kettő. (Az Ige és a Lélek)

A házasság szövetsége is ezt mintázza: Isten, férj (mint a Fiú) és feleség (mint a shekina, a Szellem.)


Az Atya mindenható (ha nagyon ragaszkodunk ezekhez a fogalmakhoz)a Fiú viszont hatalmat kapott mindenek felett. Ésaiás próféta írja:

"Mert egy gyermek születik nékünk, és az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, ERŐS ISTENNEK, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének!"(9,6)


Egylényegűek, mert Isten fia csak Isten lehet. De nem különálló személy, mert Isten magából bocsátotta ki. Ez azért furcsa, mert a hétköznapi életben nem fordul elő, de a mi Istenünk egy úr, tehát joga van tőlünk eltérő EGYÉNI módon létezni. Ha te ezt nem tudod elfogadni, ha korlátozni akarod Istent és emberi képmásra újra teremteni, hát tedd csak azt.


Ja, és még valami arról, Jézus A FÖLDI ÉLETÉBEN mit miért nem tudott: "Aki mikor Istennek formájában volt nem tekintette zsákmánynak azt hogy az Istennel egyenlő, hanem önmagát megüresítette, szolgai formát vett föl, emberekhez hasonlóvá lett." (Filippi2,6-7)


Amikor pedig arra hivatkoztok, hogy ti pontosan úgy éltek, mint a korai apostolok, és azok tévelyegnek, akik Jézushoz fohászkodnak, olvasd csak tovább a 10.versig:

"Hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké."(10)

Vagy nézd csak meg, hogyan kezdi Pál a leveleit, kinek ajánlja a korinthusi levelet? Az Isten gyülekezetének, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, elhívott szenteknek és MINDAZOKNAK, AKIK A MI URUNK JÉZUS KRISZTUS NEVÉT SEGÍTSÉGÜL HÍVJÁK bármely helyen a magukén és a miénken.


Ha nem akarsz hinni a háromságban, ne tedd. Nem kötelező, bár így kimaradsz a tutiból, de mindegy. Viszont felesleges itt fröcsögni és mindenféle pogány tanokra hivatkozni, mert nincsen igazi összefüggés. Ha háromság szó nem is, de ez a kapcsolat ami fennáll a három isteni személy között, a Szentírásból kiolvasható. Akinek van füle a hallásra.....

2011. okt. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/134 anonim ***** válasza:
16%

Kedves utolsó válaszoló (20:58)!

Az első bekezdéseidre nem reagálok, hiszen ez a te személyes meglátásod, véleményem szerint a Biblia nem ír ilyen összefüggésről.


Igen, az Atya, vagyis Jehova az egyedüli mindenható, logikusan Jézusra nem is alkalmazza ezt a Szentírás.


"... ERŐS ISTENNEK, örökkévalóság atyjának..."


Ugye nem azt írja, hogy "mindenható Istennek"?? Az "Örökkévalóság Atyja" névvel pedig azért illethető Jézus, mert a váltsága révén a tényleges örökkévalóságot adta a hűséges emberiségnek, ő lett ezáltal számunkra az "Örökkévalóság Atyja". Mellesleg Ő volt az első, aki a feltámadása után nem pusztán "örök életet" nyert Jehovától, hanem halhatatlanságot is! Lesznek "társuralkodói" majd Jézusnak Isten Királyságában, akikről szintén azt mondja a Biblia, hogy halhatatlanságot kapnak majd ajándékba. Hangsúlyozom: a halhatatlanság jutalom, nem alanyi jogon járó tulajdonság, mint ahogy a "halhatatlan lélekben" hívők hiszik!


"Egylényegűek, mert Isten fia csak Isten lehet."


Az "Isten" szó nem egy misztikus rang, amit csak a Mindenható birtokol a Biblia szerint. Pl. Mózest is "Istennek" nevezi Jehova. Az angyalokat pedig "Istenhez hasonlóknak". Sátán is "e világ istene"-ként szerepel.


Mellesleg, ha Isten Fia csak Isten lehet - a háromság értelmezése szerinti "egyenlőségben" egymással -, akkor mi a helyzet sok olyan emberrel és magával Izrael nemzetével, mint egésszel, akiket szintén "Fiaknak" nevez Jehova? Vagy a szellemtől "SZÜLETETTEK" sokaságával, akiket szintén Fiaivá fogadott Jehova?!

Érted? Ha ezek a szavak, miszerint "született" és "Fia" arra bizonyíték, hogy Jézus a háromság dogmája szerinti kapcsolatban van a Mindenhatóval, akkor mi a helyzet másokkal, akikről ugyanezen szavakkal beszél a Szentírás?


"Ja, és még valami arról, Jézus A FÖLDI ÉLETÉBEN mit miért nem tudott: "Aki mikor Istennek formájában volt nem tekintette zsákmánynak azt hogy az Istennel egyenlő, hanem önmagát megüresítette, szolgai formát vett föl, emberekhez hasonlóvá lett." (Filippi2,6-7)"


Tehát e (és még néhány félrefordított) vers alapján érvelsz úgy, hogy Jézus itt "emberként szolt" és azért nem tudta azt a napot. De mi a helyzet a szent szellemmel? Jézus kizárólagos módon, egészen egyértelműen fogalmazott: "... SENKI NEM TUDJA, csak az Atya".

A szent szellem lemaradt volna valamiről? Nem figyelt eléggé?

2011. okt. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!