Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliaban hol irja a Szentha...

A Bibliaban hol irja a Szentharomsag szot?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 15:40
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/134 anonim ***** válasza:
88%

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 10-14 13:10



"Isten beszélt belőled!" - írtad Viktor06-nak.


Csak jelzem, hogy ez nem az első ilyen eset; tapasztalataim szerint ugyanis Viktor06-tal elég gyakran előfordul, hogy az Úr szól rajta keresztül másokhoz. :)



A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 10-11 20:50


"Már egyszer elegánsan elbúcsúztam, de látom, egyszerűen nem bírod abbahagyni." - írtad.

Ezt itt már többen tapasztaltuk, nem vagy egyedül. Sajnos mindig akad valaki, aki "bedől", aztán napokig vagy hetekig megy a vita teljesen feleslegesen.


Ennél a kérdésnél is rögtön az elején nagyon udvariasan kérte őt valaki (lehet, hogy Te? ): "kérlek, 39% erre most ne reagálj, ne ismételjük el azt amit a másik kérdésnél!" (10-01 22:06-os komment); hát láthatóan mintha a falnak beszélt volna...


Hasztalan próbálkoztam már többször én is a felesleges vitákat megelőzni; talán a legutóbbi az alábbi kérdés volt; kiválóan igazolja, amit írtál...:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


A 4. oldalon bemásoltam néhány, a Jehova Tanúival kapcsolatos hasznos olvasnivalót, de most itt külön kiemelem ezeket; plusz van egy új is:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



Üdv mindhármatoknak! Az Úr áldjon titeket! :)

2011. okt. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/134 anonim ***** válasza:
0%

Zavar, hogy "ismételten" vita alakult ki? De miről vitázunk? Ha a Biblia igaz tanítását őszintén megtudnánk vitatni, akkor az mindenkinek az előnyére válna.

De ti nem vagytok előítéletmentesek a kérdésben. Amikor ismételten rávilágít egy Tanú egy következetlen érvelésre a háromság körül, minden alkalommal el van felejtve és gyakran egy újabb álérvvel ütitek el a kérdést.


Sohasem kaptam még értelmes választ pl. arra, hogy miért nem tudta az Atyán kívül SENKI sem "azt a napot és órát"? Miért nem?! Erre és még sok minden másra sem...


Ez neked "vita", azaz értelmes, becsületes megvitatása egy fontos kérdésnek? Ugyan már!

2011. okt. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/134 izidorkata ***** válasza:
92%

szerintem elég jó válaszokat találhattál a szenthármasság misztériumának a megértéséhez.

viszont téged nem aza szándék vezérel hogy jobban megismerd Jehova szent titkait, hanem hogy vitába fölényesen fenen hangoztasd a bibliaisnak hangzó ideológiád.

neked nincs szükséged párbeszédre, beszélgetésre mert mindent tudsz és egyedüli célod hogy másokat is meggyőzz hogy egyedül te érted jól a bibliát.

2011. okt. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/134 anonim ***** válasza:
0%

Kedves izidorkata!

Szerintem úgy tűnik, hogy te hiszed azt, hogy mindent tudsz rólam és az indítékaimról.


Akkor mutass nekem légy szíves egy "elég jó" érvet a háromság mellett, ami nem következetlenség vagyis a szűkebb vagy tágabb szövegkörnyezet figyelmen kívül hagyása, vagy félrefordítás - esetleg betoldás? Mert sajnos ezek a variációk létezik az igazolására!

2011. okt. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/134 izidorkata ***** válasza:
83%
olvasd figyelmesen a szentírást..., beszélgess róla minél több szakavatott emberrel. Van aki évtizedek óta naponta olvassa elmélkedik felette, érdemes meghalgatni az ő meglátásaikat is. Természetesen ha a saját érvelésedet tévedésmentesebnek tartod mint a szentírást, akkor képtelen leszel megérteni az írások igazi üzenetét.
2011. okt. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/134 anonim ***** válasza:
90%
Mint bizonyítja a válaszok sokaságában rejlő mindenféle információ,a végkövetkeztetés az ,hogy a Jehova tanúival nem érdemes vitázni.Ha ennyíre elvakúltak akkor maradjanak a bűneikben és a saját felfogásukban .Jézust azért ölték meg mert egyenlővé tette magát Istennel.Ezt jól tudták kortársai.Ha most élne, a tanúk ugyancsak elítélnék,istenkáromlásért,anyira védik azt a" Jehova "nevet.A fűrdövízzel kiöntik a gyereket is .Sem Isten ismeret nincs bennük ,sem biblia ismeret,marhák ,barmok módgyára követik azt amit az elöljárójuk mond.Még véletlenűl sem lehet nekik logikusan ,biblikusan gondolkodni.Ha csak egy kicsit is elgondolkodnának azon ,hogy a feltámadás után mit hírdettek az apostolok,és a kenyér megtörésében kik részesedhedtek és mikor,és a lélek és szellem között külömbséget tudnának tenni.És meg látnák a János evengéliumából,hogy Jézus az aki a feltámadást és az itéletet,és a jutalmat ,örökéletet adja ,ingyen hit álltal,és nem Jehova támassza fel a halottakat,akiket érdemesnek talál,mert ilyen nincs a bibliában.Nagyon sík agyúak, és ezt nem látják.
2011. okt. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/134 anonim ***** válasza:
Off: Berta, én vagyok a 72%, Freya. Beszéltünk már erről, a tanúkkal szembeni vitáról. Igen, valóban akkor kell abbahagyni, amikor már úgy érzed, kifogyott a tisztelet....:-)
2011. okt. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/134 anonim ***** válasza:

Szia, Freya! :)


Bocsi, csak nem mindig írsz alá, és a stílusodról sem mindig ismerlek meg.


Megint nem bírta megállni, de már nem dőlök be. :)


Nemsoká lesz meglepi. :)

2011. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/134 anonim ***** válasza:

@Freya:


"If you think anyone is sane, you just don't know enough about them. The key — and this is very relevant — is to find someone whose insanity dovetails with your own."

[Christopher Moore]


... just because you like quotations. :)

2011. okt. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/134 anonim ***** válasza:
83%

I do...I do....I do!!!!!

:-))


Freya

2011. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!