Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mondanátok olyasmit, ami...

Mondanátok olyasmit, ami bizonyíthatóan alátámasztja Isten létezését?

Figyelt kérdés
Hiába keresek, nem találok ilyet, még csak közvetett bizonyítékot sem. Egy kétezer éves összetákolt mesekönyv, meg pár hallucináció meg orvosilag valószínűtlen gyógyulás az nem bizonyíték. Ellenben az evolúciót gyakorlatilag bizonyították, az univerzum keletkezését majdnem teljesen sikerült már bizonyítani... akkor most hogy is van ez?
2011. okt. 11. 03:04
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
69%

Tisztelt kérdező!


Értem a kérdésedet, megpróbálok rá világosan és egyszerűen válaszolni.


Az emberekkel tudod az a probléma, hogy általában olyan dolgokban gondolkodnak, amelyeket az emberi értelem fel tud fogni. Ezért áll elő az a helyzet bizonyos természetfeletti megnyilvánulásoknál, hogy egyes személyek emberi logikát keresnek benne, és a mi világunknak megfelelő világképpel próbálják megmagyarázni. Nem mondom, hogy ez bizonyos esetekben nem sikerülhet, és lehet is valóságalapja is, viszont vannak olyan esetek amelyek előtt még a kutatók is tehetetlenül álnak.


Az Istenkérdés is egy olyan dolog, amelyet a mai világképpel próbálnak sokan magyarázni. De tudod az Istenkérdés az nem egy ilyen elvi, vagy eszmei vagy filozófiai kérdés, hanem az igazság és a valóság keresése, hogy megtaláljuk-e a személyes Istent.


Ésaiás próféta például ezt a kérdést teszi fel: "És kihez hasonlítjátok az Istent, és minő képet készítetek Ő róla?" (Ésa 40,18) A próféta nem is arra helyezi a hangsúlyt hogy van-e Isten, hanem inkább arra, hogy ki az Isten? Az emberek ugyanis tudtukon kívül de valamilyen istennek szolgálnak. Lehet az isten egy eszme is, aminek alárendeli az életét az ember, vagy a klasszikus értelemben vett bálványistenek is, de lehet még sokmindent isteníteni.


Persze, megkerülhetetlen a kérdés, hogy van-e Isten, és bizonyos emberek például az Istenkeresés közepette a természettudományt hívják segítségül. Szeretnék idézni Paul Davis írásából ezzel kapcsolatban:


„Szaktudósként mindenestől a világ tudományos megismerése mellett állok ki. Hi-szek abban, hogy a tudomány hatalmas segítséget ad a bonyolult világmindenség megértéséhez… Mindig is szerettem volna hinni abban, hogy a tudomány mindent megmagyaráz, legalábbis elméletben… Ám ha ki is zárjuk a temészetfeletti erőket, még korántsem kézenfekvő, hogy a fizikai valóságban a tudomány mindenre ma-gyarázattal szolgálhat. Ismét a régi problémába ütközünk: hol ér véget a magya-rázatok láncolata? … Előbb-utóbb magától értetődőnek kell elfogadnunk valamit, legyen az Isten, a logika, egy sor törvény vagy világmagyarázat. Ily módon a »végső kérdések« mindig kívül maradnak az empirikus tudomány – ahogy több-nyire emlegetik – hatókörén. Azt jelenti ez, hogy a lét legmélyebb kérdései megvá-laszolhatatlanok?”


Beláthatjuk, hogy az emberi elme a legbonyolultabb, legmodernebb Természettudományos eszközökkel sem tudná bizonyítani Isten létezését, ha maga Isten úgydöntene hogy magára hagyja az emberiséget. Isten azonban adott magáról egy forrást, ez pedig a Biblia. A kérdés, innentől fogva arra korlátozódik, hogy a Biblia Isten szava-e? Ugyanis ez a könyv azt állítja magáról hogy:


"Tudván először azt, hogy az írásban egy prófétai szó sem támad saját magyarázatból. Mert sohasem ember akaratából származott a prófétai szó; hanem a Szent Lélektől indíttatva szólottak az Istennek szent emberei." (2Péter 1,20-21)


Én úgy gondolom, hogyha elfogulatlanul, őszinte szívvel kutatod a Bibliát, akkor egy idő után félreérthetetlen bizonyítékokat fogsz kapni Isten létezésére, hiszen honnan ismerné meg az ember az Istent, ha nem a saját kinyilatkoztatásából? És megérted azt is, hogy azért mert valamiről nem tudunk, nem biztos hogy nem létezik :-)


Az emberi világban hányszor keressük azt az embert, aki minket őszintén szeret, és tisztel? Sajnos a nagy okoskodásainkban néha nem vesszük észre azt, hogy az a valaki csak egy karnyújtásnyira van tőlünk, pedig ha vélretennénk az előítéleteinket, akkor tisztábban látnánk ezzel kapcsolatban is.


Üdv!

2011. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 menta34 ***** válasza:

13:20 Gondolom megszoktad már, hogy a materialista kritika többnyire az egyszerű, megfogható, átlátható dolgokat támadja istennel kapcsolatban - és ez valahol logikus is, a másikat meggyőzni mindig az egyszerű dolgokon keresztül könnyebb. Nos, bocsánat, de én sem fogok másképp tenni.

A Biblia tökéletes bizonyíték az egyház létezésére (annak minden jó és rossz tulajdonságával együtt). Ugyanakkor bocs, de minimálisan sem bizonyít semmit istenről, e vonatkozásában olyan mint bármely mesekönyv sárkányokkal vagy beszélő állatokkal.

2011. okt. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:

Tisztelt menta34!


Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy a Bibliát milyen kritika szokta érni, még egyházi körökben is, ugyanis nem minden felekezetben tekintik már Szentírásnak a Bibliát.


Nem célom továbbá meggyőzni erőszakosan, sem az ateisa, sem a más vallású vagy világnézethez tartozó embereket. Én csupán leírtam a tapasztalataimat, és továbbra is fenntartom az állításomat, hogy aki a Bibliát őszinte szívvel kutatja az olyan bizonyítékokat fog találni benne Istenre, amely félreérthetetlenül arra utal, hogy a Teremtő egy létező személy. Ahogyan pedig Jézus is megmondta: "Ha valakinek van füle a hallásra, hallja." (Mk 7,16

2011. okt. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
51%
Az pedig, hogy valaki mihez kezd az általam leírtakkal, hogy elveti, vagy foglalkozik-e vele, mindenkinek a lelkiismeretére van bízva. (^_^)
2011. okt. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező, 17:23 gyakorlatilag megadta a választ. Egy ateistának természetesen nem elég, de egy hívőnek bőven. Most már csak rajtad áll, hogy eldöntsd, hová tartozol.


Ha nem vagy hívő, akkor nincs válasz a kérdésedre. Ha hívő vagy, fel sem merülhet a kérdés. :)

2011. okt. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező,

az a baj hogy nem jól keresel.

Elolvastam itt a válaszokat. Némelyik elszomorít. Először is, te Isten létezését kérdezed, vagy a keresztény világkép Istenéét? Mert rögtön utána a Bibliát említed. Ha a te általad (félre) értelmezett keresztény világkép nem jó, akkor Isten nem is létezhet? Mert ha a te Isten képed éretlen és hamis, akkor persze hogy nem tudsz hinni benne. Kicsoda az az Isten akiben nem hiszel? És ki lehet az az Isten aki VAN?


Isten nem az egyház, nem a papok, nem a vallások, nem a hívők. A Biblia egy szimbolikus mű, de igazán értelme Jézus tanításai miatt van. Az egész "csak" vallás és történelem és mitológia Jézus tanításai nélkül.


Nem vonom kétségbe, hogy Lao Ce, Buddha és pár zen mester hasonló színvonalú tanításokat hagyott hátra. De ez valamiben mégis más, ez azonban egy személyes megtapasztalás, amit te gondolom megvetsz és lenézel, tehát nem osztom meg veled.


Viszont Jézus szerint az talál, aki igazán keres. Aki éhezi és szomjazza az igazságot. Ha ilyen állapotban keresel, a cél eléréséért meg tudsz szabadulni önmagadtól, az egód szorításából és rendszerint találsz is.

De ez az avatatlan tömeg számára nem elérhető, mivel ez egy út, amin végig kell menni, és ez azt is jelenti, hogy más úton nem mehetsz, mert senki nem járhat két úton egyszerre. (Én most nem vallásgyakorlásról vagy vallásosságról beszélek.)


Összegezve tehát: ha te valóban meg akarod találni az Igazságot vagy a valódi önzetlen Szeretetet akkor tedd fel erre az életedet és meg fogod találni. Ugyanott, ahol Istent. Mert hogy ők egyek.


(De még a vallásosok között is kevesen találják meg, mert a vallás sokszor remek pótszer ahhoz, hogy az ember kielégítse a spirituális igényeit és ne keressen tovább.)


Ha azonban nem tudod rá feltenni az életedet, nem fogsz találni sok mindent. Persze ez csak csendes elmélkedés, mert a kötekedő hangnemed egyértelművé teszi, hogy nem Istent keresed, hanem okosnak akarsz látszani. Mindannyian szeretünk okosnak látszani, de nem mindannyian vagyunk azok :-) No meg mások véleménye nem is igazán számít. Előbb ismerd meg önmagad, aztán fogalmazd meg, mit is keresel.

2011. okt. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:

Sem a kérdésedben felvetett Istenre, sem az evolúcióra nincs megismételhető bizonyíték. Az ember által megtalált és elfogadott törvényszerűségek korlátlan módon megismételhetők. Ez a kettő kivétel.


Mese, mese, meskete ...:

- Hát az úgy volt: az istenek felültek egy űrhajóra, amit hozzákötöttek egy üstököshöz és hipp-hopp itt teremtek az univerzumunkban. Megteremtették a naprendszert, a Föld nevű bolygót, rajta az élővilággal és az emberrel. Azt mondták az embernek, hogy uralkodjál .... és ne legyenek neked idegen isteneid. Meg a hit.

- Hát az úgy volt: gondolt egyet az egyik fekete lyuk és magába szívott mindent. Mikor megtelt akkor mérgében szétdurrant és azóta is terjeszkedik. Az atomok is gondoltak egyet és szép csendben összeálltak bolygóvá, vízzé, élőlénnyé, majommá. Mikor az egyik majom megunta a fán a kapaszkodást, akkor gondolt egy merészet, lejött és ebből lettünk mi (mikor a villamoson kapaszkodva utazom, mindig az ősöm jut eszembe).

No melyiket választod?

De folytathatod is a meséket.

A tudásunk mind az Istenhez, mind az evolúcióhoz még túl kevés.

(Ha az Isten megjelenne, úgy mint Ádámnak és Évának, én elhinném.)

2011. okt. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
65%

Mit értesz orvosilag valószínűtlen gyógyuláson?

Engem kétszer gyógyított meg Isten 1 éven belül.

Az első betegségemnél azt mondta az orvos, hogy nem gyógyulhatok meg gyógyszerek nélkül.A másodiknál azt mondták választhatok az elviselhetetlen fájdalom és a műtét között. A műtét mellett döntöttem, de addig is rengeteget imádkoztam, hogy ha egy mód van rá, ne kelljen műteni, mert rettegtem tőle. A műtét előtt néhány órával szó szerint egyik pillanatról a másikra megszűnt a kínzó fájdalmam és haza mehettem.

Ezek számomra a leglátványosabb bizonyítékok, de nem az egyetlenek.

2011. okt. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező!

Látható bizonyítékot keresel ?? Nézd meg Izraelt,vagyis a Zsidó népet,Ők Isten népe.Ettől nagyobb bizonyítékot nem fogsz találni,ja persze a teremtett világ is a szemed előtt van.

2011. okt. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, a felsoroltak közül egyik sem bizonyíték.
2011. okt. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!