Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mondanátok olyasmit, ami...

Mondanátok olyasmit, ami bizonyíthatóan alátámasztja Isten létezését?

Figyelt kérdés
Hiába keresek, nem találok ilyet, még csak közvetett bizonyítékot sem. Egy kétezer éves összetákolt mesekönyv, meg pár hallucináció meg orvosilag valószínűtlen gyógyulás az nem bizonyíték. Ellenben az evolúciót gyakorlatilag bizonyították, az univerzum keletkezését majdnem teljesen sikerült már bizonyítani... akkor most hogy is van ez?
2011. okt. 11. 03:04
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
51%

Bizonyíték nem létezik, mert nem is létezhet és a hit sem igényli.

Amit bizonyítékként szokás felhozni, az egyik esetben sem az.

Milyen bizonyíték az, hogy "nézz szét"?

A többi pedig ennek a "nézz szét"-nek a kibontása. Vagyis a nézd meg ezt és azt!

2011. okt. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
65%

Ha az bizonyíték,hogy Isten rákos embereket "csak úgy" (értem ezalatt,hogy orvos és mindenféle kezelés nélkül,egyik napról a másikra) meggyógyít vagy tolószékből embereket állít fel,akkor van bizonyíték.


Tessék megnézni Benny Hinn,Reinhard Bonnke,Daniel Matei szolgálatait.

2011. okt. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
Erről volt már egy vita egy másik kérdésnél: Isten személyesen a világon SENKIT nem gyógyít meg! A beteg hite, lelki ereje, méghozzá pozitív lelki energiája az, ami meggyógyíthat bárkit is! A betegségek nagy része, és annak gyógyulása vagy súlyosbodása lelki eredetű, ha rendbetesszük magunkat, akkor meggyógyulhatunk. Sokaknak az Istenbe vetett hit segít, sokaknak más. De nem Isten, hanem a hit, az erő gyógyítja meg őket.
2011. okt. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
51%
Kedves 08.38 as ,Menjél el egy ügyvédi irodába ,és kérdezd meg ,hogy mi a definíciója a bizonyítéknak,vagy mi számít bizonyítéknak és mi nem.
2011. okt. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 Advocatus Diaboli ***** válasza:

Kedves szintén utolsó...Én nem vagyok ügyvéd, de jogot tanulok, és amiket felsorolt tényleg nem bizonyítékok.


"Látható bizonyítékot keresel ?? Nézd meg Izraelt,vagyis a Zsidó népet,Ők Isten népe.Ettől nagyobb bizonyítékot nem fogsz találni,ja persze a teremtett világ is a szemed előtt van."


Ezek az állítások akkor állják meg a helyüket, ha elhisszük hogy létezik Isten, ha nem hisszük el, akkor semmi értelme annak amit mondott.


Továbbá a bizonyíték azért bizonyíték, mert egyértelmű mindenki számára, és valamit alátámaszt amit szintén egyértelműen tesz. Na mármost az, hogy léteznek zsidók és valaki kitalálja, hogy "isten népe", és hogy a világ "teremtett" szerintem több helyen támadható és nem egyértelmű. Ennyi erővel én is lehetek Isten bal keze mert segítek az emberi ítélethozatalban, és nem azért, mert ez lesz a munkám, hanem mert kiválasztott vagyok... A világ meg a nem tudom mi pedig akár ősrobbanásos módon is keletkezhetett.

Továbbá kérdésem: Ha hisztek istenben, akkor Őt ki teremtette? Vagy Ő jött létre egy ősrobbanásból?

2011. okt. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:

Kedves előző válaszoló!

Istent nem teremtette senki.

A semmi nem tud létrehozni semmit. Mielőtt a világegyetem kialakult Valaminek mindig léteznie kellett.

Ez az Energia.

Az Energia örök

Isten = Energia.

Termodinamika I. törvénye:

"Energiát sem létrehozni, sem megsemmisíteni nem lehet.

Nincs kezdete és nincs vége, ez az Örök jelentése.

2011. okt. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 Advocatus Diaboli ***** válasza:
Érdekes válasz, de az energia nem beszél, nem gondolkodik, nem válaszol neked ha kérdezed:D Nem teremt embereket csak úgy random módon, és fia sincsxD
2011. okt. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
69%

Kedves 09:14-es válaszoló!


Valóban egyetértek abban, hogy sokaknak az Istenbe vetett hit segít :-) Ez pedig az egyik legnagyobb Istenérv.


János apostol így ír erről:


"Mert mindaz, a mi az Istentől született, legyőzi a világot; és az a győzedelem, a mely legyőzte a világot, a mi hitünk." (1Jn 5,4)


Az Apostol szerint az Istenbe vetett hit nem csak az egyéni ember életében, hanem az egész világot képes legyőzni. Én úgy gondolom, hogy nekünk itt az életben sokmindenben lehet hinni. Lehet hinni különböző szakemberek tanácsaiban, eszmékben, lehet bízni önmagunkban, lehet bízni még más vallásokban is, de a Biblia Istenébe vetett hit az, amely egy embert képes teljesen átformálni, megigazítani.


Én olvastam, és hallgattam is psichológiát, rengeteg emberrel beszéltem, különböző vallásos könyvek is a kezemben voltak, de érdekes módon csak a Biblia az volt az, amely olvasása után láttam magamon, és máson is a változást. Jézus szavai szavai ugyanis többet jelentettek nekem mint bármely magát bölcsnek gondoló psichológus, vagy egyéb lelki dolgokkal foglalkozó szakember szavai.


Nekem az egyik nagyon jó barátom, emlékszem nagyon rossz életet élt, iszonyatos rossz társaságban volt benne, amelynek ténykedéseit nem részletezném...volt olyan is, hogy egyszerre több lánnyal is járt. Ám amikor a kezébe került a Biblia, nemrég találkoztam vele, teljesen más ember lett. Boldog házasságban él, egyetemre jár, nem is iszik, kilépett a rossz társaságból, segít s rászorulókon.


Szóval nekem senki ne mondja hogy egyébk lelki vagy psichológiai háttere van ennek az egésznek, mert egy másik ismerősömnek más vallása van és korántsem úgy viselkedik mint a keresztény hitre tért ismerősöm.


Ha pedig valaki a kezébe veszi a Bibliát, akkor azt is láthatja, hogy a Biblia gondolatai teljesen ellentétesek az emberekével. Én írtam erről egy tanulmányt, hogy az emberek az Európai Uniót azért hozták eredetileg létre, hogy ne legyen több háború, béke legyen. Ezért, ez az Európai egység. A Biblia ezzel szemben a Bábel tornyánál egyértelműen kijelenti, hogy az egységtörekvéseknek, amelyeket emberek szerveznek, nem vállnak az emberiség javára. Ennél már csak az az érdekesebb, amikor Dániel könyve 2. fejezete beszél a mai Európáról, és mérlegeli, hogy mennyi értelme van ennek az egységnek...

2011. okt. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
37%

Amikor Jézus ,vagyis Isten ,itt járt a foldön ,több ezer ember látta,és mégis nagyon kevesen hitték el hogy ö ki is valójában.Ennek 2000éve,és a hitetlenek tábora nem csökken ,hanem növekszik.De napjainkban is aki Istent keresi,az megfogja találni,persze ha jóhelyen keresi,mertha valaki körtét keres,és egy akácfára mászikfel,jó hogy nemfogtalálni körtét,és még azt is mondja ,hogy nincs is körte,mivel nem talált.

Kedves jogásznak tanuló,Istent meglehet találni,meglehet ismerni,de csak úgy ahogyan Ő bemuzetkozott nekünk:Jézus Krisztus ban.AZ emberek" nagyon okosak"és ők akarnak felállítani szabájokat irányokat,hogy eljussanak a felismeréshez : Isten létezik,De Ő mér megtette felénk az első lépést,emberré lett Jézus ban .De sokaknak ez sem bizonyíték.Nekem, és sok millió hívőembernek,elég bizonyíték ez ,és sajnálom azokat akik nem akarnak hinni.

2011. okt. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
51%

Ahhoz, hogy megismerd Istent,ki kell nyitnod a szívedet és őszintén kell keresned. Nem hallottam még olyan emberről aki ezt megtette és csalódott volna.

Ha megvallod neki bűneidet és kéred, hogy változtassa meg az életedet és a gondolkodásodat, Ő meg fogja tenni, és amikor ez megtörténik,nem lesz többé kétséged afelöl, hogy Ő létezik, szeret téged és a legjobbat akarja neked.

Kérned azonban neked kell, ezt senki más nem teheti meg helyetted, ez a szabad akarat.

Amíg bezárod előtte a szívedet addig megmaradsz azon a szinten, ahol keresed -kutatod a bizonyítékokat másoktól, a tudománytól, de nem fogsz választ kapni, pedig milyen egyszerűen megkaphatnád ha akarnád.

Nekem hitre addig volt szükségem amíg ezeket a lépéseket meg nem tettem, azután már nem hit a hit, hanem bizonyság.

2011. okt. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!