Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mérsékelt keresztények!...

Mérsékelt keresztények! Titeket nem idegesít, hogy pár vallási fanatikus emberi jogokat sértve nagyképűen eldönti, hogy ti nem vagytok keresztények, mert nem vagytok annyira mélyen hívőek, mint ő és a hasonló emberek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 14:52
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:
helyesen néz ezekre a dolgokra.*
2011. nov. 16. 16:02
 12/58 anonim ***** válasza:
62%

"Erről beszéltem. Az igazság fájdalmat okoz. Bocsáss meg, hogy fájdalmat okoztam Neked."


Nem, kedves Válaszoló, ez nem igazság, ezt úgy hívják: provokáció. kijelented, hogy aki másképp gondolja, az téved, és ha ezzel nem ért egyet, azzal csak alátámasztja a te igazad. Csakhogy ez hibás érvelés, mert semmire sem épül.


Hominem te esse memento! Emlékezz arra, te is csak egy ember vagy! Az Ige lehet, hogy nem téved, de te könnyen lehet, hogy igen. Nincs alapod ítélkezni más vélekedése felett.

2011. nov. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
95%

Tisztelt Kérdező!


Nem sért akkor, ha az Isten szavából hozza a bizonyítékot. Pál apostol például kifejezetten felszólít erre:


"Te pedig azokat szóljad, a mik az egészséges tudományhoz illenek...Ezeket szóljad, és ints és feddj teljes méltósággal; senki téged meg ne vessen." (Tit 2.1;15)


Én mélyen vallásos embernek tartom magam, tehát Istennel élem az életemet. De ha látok valakit, aki azt mondja magáról hogy ő ugyan hisz az Istenben, de az élete olyan, amellyel szégyent hoz az Istenre akkor igenis meg kell inteni, az ő érdekében, mert különben elveszhet. Erről maga Jézus beszélt:


Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők. (Mát 7,21-23)


Aki tehát komolyan veszi az Isten törvényét, és valóban mélyen hívő, az nem fanatikus a Biblia szerint hanem bölcs:


"Bölcseséget beszél az igaznak szája, és a nyelve ítéletet szól. Istenének törvénye van szívében, lépései nem ingadoznak. (Zsolt 37,13-32)


Aki pedig sértőnek találja azt, ha valaki meginti, és elmondja neki az Ige alapján hogy nem viselkedik Keresztényhez méltóan, annak ez legyen a szemei előtt:


"Valaki elfordítja az ő fülét a törvénynek hallásától, annak könyörgése is útálatos." (Péld 28,9)

2011. nov. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
89%

De. Jártam Nyugat-Törökországban, és - mivel Irán ezer szempontból érdekel - naponta követem az "Iszlám Köztársaság" élete eseményeit. Amennyire innen tudom, nyilvánvalóan. Három perzsa (közszolgálati) tv-adót nézek, valamint - mivel a nyelvtudásom folytán megtehetem - megnézek minden olyan dokumentumfilmet, amelyet olasz tv-stábok forgatnak Teheránban..és nemcsak ott.


Tudom, hogy a mai török társadalom - főként az ország legnyugatibb részén élő hányada - üdítően "világi". Azt is hogy a teheráni, iszfaháni és más nagyvárosi perzsa fiatalok abszolut "nyugatias" műveltségűek, akik erősen laicizálódtak. Van közöttük természetesen vallásos moszlim is, aki ebben is kevésbé integralista..a "reform-irányzatok" híve. Ez már egy "revideált", modernizálni akart iszlám, ami már - ennek folytán - nem AZ iszlám. Az ugyanis, klasszikus és lényegi formájában, nem reformálható. Globális szabály- és elvárás-rendszer, amelyben rendíthetetlenek a sarkkövek, többek között a DZSIHAD kötelessége. Ebből következik, hogy az iszlám mai követői előtt két utat látok:

1) a reform-kísérletek totális laicizálódáshoz vezetnek;

2) méginkább felerősödik a fundamentalizmus (ennek nagyobb valószínűségét érzem, a "revíziós", felhígítási kísérletek reakciójaként is)


A tévedés jogát természetesen fenntartom. Majd kiderül, mi lesz (félek, a bőrünkön fogjuk majd tapasztalni)

2011. nov. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
Bocsánat: az előző néhány mondat a 16:01-es válaszolónak szól.
2011. nov. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
77%

Azt pedig fenntartom, hogy nem lehet "mérsékelt" kereszténynek lenni. A kereszténység, szerintem, spiritualitás. Lényege, hogy szeressük felebarátunkat, segítsük őt, ha módunk van rá (és igen sokszor van!) tartózkodjunk az agresszivitástól - és egyéb parancsok, amelyeket belűlről kell megélnünk. Vagy elfogadjuk őket - vagy elutasítjuk. Középút bajosan van.


A többi, ami egy "intézményesülés" folyamata során köré fonódott, kísérő jelenség. (Jársz-e templomba, hányszor, gyónsz-e, áldozol-e, ha katolikus vagy..ezek egy intézményessé lett kultusz "járulékai"). Térden állva zarándokolhat valaki Medjugorjébe, megjárhatja a Camino-t is kétezerszer.."ha nincsen benne szeretet...", ha nem tudja a testvérét meglátni az ellentétes véleményt képviselőben - hát..akkor annyit ér. (Szerintem, persze.)

2011. nov. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:

Kedves Titus!


Kérlek olvasd el még egyszer, amit írtam. Azt hiszem valamit félreértettél.

Az én válaszom a #6, válasz a kérdezőtől #7, arra tőlem #9.


A többit, amit írtál, olyan, mintha én írtam volna a kérdezőnek.

2011. nov. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
53%

"nem tartja be az Ige törvényeit, akkor ne vallja magát kereszténynek."


Akkor nincsenek is keresztények, mert mindenki vétkezik a törvény ellen. Ezért van szükség a megváltásra, ezért kell hinnie benne annak, aki kereszténynek gondolja magát.

2011. nov. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
5%

Mértéktartó lehet, az aki nem akarja minden áron megtéríteni a másikat. Ha erre gondoltál, akkor nem sért.


Akiről írsz név szerint (ez már személyeskedés!), az valamelyik fanatikus szekta tagja és ezeknek az embereknek ki van adva, hogy ezeken az oldalakon is téríteni kell.


Egyébként vannak értelmes válaszai ha nem bibliai idézetekkel akar magyarázni. Tudod a "keresztényekkel" az a baj, hogy ha az ember például egy bibliai tévedésre hívja fel a figyelmüket, arra normális magyarázatot nem tudnak adni. Vérig sértődnek, rögtön lepontoznak, priviben írnak és időnként kidobatják a kérdést vagy a választ.


Például nekem soha senki nem tudott arra választ adni, hogy az Isteni teremtő "technika" milyen. Magyarázzák beszéddel, hanggal, rezgéssel és fel nem fogható, titkolt eljárással. A tudomány ezzel szemben azt hirdeti, hogy a folyamatok megismételhetőek és ezt a hívők nem fogadják el.


Hát erről ennyit. Ha akarsz velük értelmesen "társalogni", akkor nem meggyőzni kell őket - mert a saját hit nem győzhető "le" - hanem kérdezni és cáfolni.

( [link]

ez a link érdekes, érdemes beleolvasni - ateista.)

2011. nov. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem idegesítő mer ez a honlap pont azért van hogy megvitassuk a nézeteket, kérdéseket tegyünk fel és válaszoljunk rá.

Sokan félre értik Jézusnak azt a mondatát hogy "szeresd felebarátodat." Nem az a szeretet hogy ha valaki hazugságot mond vagy bűnt követ el arra azt mondjuk hogy jó.Az a szeretet ha megfedjük az igazsággal a Biblia alapján. Ha minden ember ilyen lenne mint Péter akkor nem lenne háború, éhezés, kapzsiság és stb...

2011. nov. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!