Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mérsékelt keresztények!...

Mérsékelt keresztények! Titeket nem idegesít, hogy pár vallási fanatikus emberi jogokat sértve nagyképűen eldönti, hogy ti nem vagytok keresztények, mert nem vagytok annyira mélyen hívőek, mint ő és a hasonló emberek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 14:52
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
Testvérem..az, hogy én azon a "címen", hogy "szeresd felebarátodat" - hazugságot mondok-e vagy nem, nem tudhatod. Azt sem, hogy adtam-e vagy nem egy házat a hajlék nélkül lévő felebarát(nőmnek), mert - mikor leginkább lesújtott a fájdalom egy korai halál felett - úgy éreztem, hogy ezt kell tennem ellene. És még ezzel is gyarlónak maradtam. Vállalom. De ha még egy adható házam lenne, odaadnám. Na, mentem. Vitatkozzatok (él nélkül mondom. Jó vitázni is.)
2011. nov. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező! Csak annyit mondanék, hogy akinek nem inge ne vegye magára...


Ha te úgy érzed, hogy keresztény vagy akkor élj úgy, illetve akkor biztosan úgy élsz! Nem Péter dolga, és nem is az enyém megítélni téged, hanem Krisztusé!


De egyébként meg is lehetne fordítani a kérdést, hogy miért kell fanatikusokna nevezni azokat, akik nem "mérsékelt keresztények"? (Ezt a kifejezést sem hallottam még ebben a formában!) Itt a jelenések könyvében használt "lanygyos", iletve pontosabban "lágymeleg " (kifejezésre) keresztényekre kell gondolni?


Megjegyzem, hogy Te sem teszel mást mint ítélkezel, vagy nem? Ezt nevezzük mérsékelt keresztényi viselkedésnek?


Számomra ez a "szálka-gerenda" tipikus esete.


Lk 6,41 "Miért nézed pedig a szálkát, a mely a te atyádfia szemében van, a gerendát pedig, mely a te saját szemedben van, nem veszed észre?"

2011. nov. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
96%

Szia. Engem sok mindenért nevezhetnének mérsékelt kereszténynek, például azért mert nem tartozom egyetlen felekezethez sem. Viszont nem érzem úgy, hogy a személyi jogaim sérülnének, mert valaki úgy gondolja, hogy az én "kereszténységem" nem elégséges. Ez mások véleménye, és ez az oldal véleménycsere céljából jött létre.


Ami Pétert illeti,bár sok mindenben nem értünk egyet, én a kommentjei alapján egyenes és kedves fiatalembernek tartom, és egyet értek vele abban, hogy van egy mérce, amit egy önmagát kereszténynek tartó embernek meg kell célozni. Hogy mi a mérce,abban talán nem értünk mindig egyet, de pl. az igazán nem nevezheti magát kereszténynek (=Krisztus követője) aki gyűlölködik stb. hiszen az miben követi Krisztust?

2011. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:

Az érvelésed nem csak hibás, de alapvető fogalmakkal nem vagy tisztában. Az, hogy ha én valakire azt mondom hogy nem keresztény az nem gyűlöletbeszéd. A gyűlöletbeszéd "olyan szóbeli vagy írásbeli megnyilvánulás, amelynek célja valamely társadalmi csoport megalázása, megfélemlítése vagy a csoport tagjai elleni erőszak vagy előítéletes fellépés kiváltása."

Tehát gyűlöletbeszéd az lenne, ha arra buzdítanálak, hogy egy bizonyos felekezeten kívüli összes embert gyilkoljuk le, de itt senki nem tett ilyet.

Valamint azt sem vagyok köteles elfogadni, hogy valaki keresztyén csak mert azt mondja.

Ez olyan mint ha te elmállsz és meggyőződéssel azt mondod, hogy én nem ember vagyok, hanem lila szőrű borneói csimpánz és én ezt köteles vagyok elfogadni. Ugyan miért?

2011. nov. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
34%

Elnézést, hogy nem keresztényként közbeszólok.


Természetesen a kérdés túl erős. De a jelenség valós problémát takar.


Igenis, rendkívüli szellemi erőszakot és lelki agresszivitást mutatnak egyes (karizmatikus, fundamentalista, fanatikus keresztények).


Általában érvelésük kimerül abban, hogy igehelyeket emlegetnek. Rendszerint szó-szerint értelmezve (olykor persze nagyon nem, ha nekik ez nem megfelelő). Azokat akik nem értenek velük egyet Pokollal, Kárhozattal, Megsemmisüléssel fenyegetik. Kijelentik, hogy maguké a mennyek országa, a nem vallásosaké, a más vallásúaké, és a nem fundamentalista keresztényeké csak a bűnös, elkárhozott, kivetett oldal lehet. Ez igen is erőszak, és gyalázat. Ha a Biblia igéit valóban így kell értelmezni, akkor a Biblia is erőszak és gyalázat. Örömmel látom, hogy számos nagyszerű kereszténynek eszébe sem jut, ilyen profán, alpári módon közelíteni a nevezett szentkönyvhöz.


Várszegi Asztrik főapát meghívta Pannonhalmára, Őszentségét a Dalai Lámát. Holmi karizmatikus, fundi-gumi, Igaz keresztény csoportocska, Őszentsége budapesti előadása előtt, lélekmentés és a gonosszal való harc címén: Jézus Krisztusról szóló prospektusokat osztogatott.


Nos, buddhista hívők nem szoktak keresztény gyülekezetek előtt ilyesmit mívelni.


Sokan tagadják, de egyenes következménye az ilyen szellemi intoleranciának, és erőszakos hitnek, a valódi erőszak. Gondoljunk csak az USA-beli protestáns felekezetek kisközösségeire, ahol jóval az európai boszorkányüldözés után is sütögettek meg embereket.

Nos, lehet tagadni, de a történelmi tények alapján nem érdemes. Csupán a jelenlegi történelmi szituáció véd meg bennünket attól, hogy ezek az emberek, ne érezzék ismét feljogosítva magukat arra, hogy a hit purifikációja nevében fellépjenek, az eretnekség, a pogányság, és a boszorkányság ellen. Már ezek a kategóriák is gyalázatos előítéletet, gyomorforgató erőszakot és intellektuális csekélységet jeleznek.


A nagy egyházak, kinőtték már az ilyesmit. Megszelídültek (miképpen az idősebb bölcs ember is), ezért képesek együttműködni másokkal, és (ha nem is mindenki) tartózkodni a szó szerinti értelmezéstől, és az erre alapozódó másokra irányuló élet s halál-veszélyes fenyegetéstől.

2011. nov. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
67%

A "mérsékelt" kereszténységről ez jutott eszembe:


Jel 3,16 - De mivel langyos vagy, se hideg, se meleg, kivetlek a számból.


Meg ez is:

Lev 11,45 - Én, az Úr vezettelek ki benneteket Egyiptomból, hogy Istenetek legyek: legyetek szentek, mivel én is szent vagyok."

Lev 19,2 - "Szólj Izrael fiainak egész közösségéhez és mondd meg nekik: Legyetek szentek, mert én, az Úr, a ti Istenetek szent vagyok.

Lev 20,7 - Szentelődjetek meg tehát, és legyetek szentek, mert én vagyok az Úr, a ti Istenetek.

2011. nov. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Mab!


idéznék tőled:


"Igenis, rendkívüli szellemi erőszakot és lelki agresszivitást mutatnak egyes (karizmatikus, fundamentalista, fanatikus keresztények)."


A fanatikus vallásos emberek nem összekeverendő Krisztus követőivel. Alap dolog a kereszténységben hogy nincs erőszak:


"a hol az Úrnak Lelke, ott a szabadság." (2Kor 3,17)


Ahol erőszakot alkalmaznak ott nem beszélhetünk Kereszténységről, ott nem az Isten Lelke, hanem egy másik hatalom munkálkodik. A feddés nem összekeverendő egy erőszakkal. De egyébként a "mérsékelt Keresztények" is elgondolkodhatnának azon hogy kit akarnak követni? Az Istenhez is akarnak ragaszkodni meg a világhoz is? A kettő teljesen más!


Illés próféta ezért is állt ki egyszer Izráel népe elé, és ezt mondta:


"És odamenvén Illés az egész sokasághoz, monda: Meddig sántikáltok kétfelé? Ha az Úr az Isten, kövessétek őt; ha pedig Baál, kövessétek azt. És nem felelt néki a nép csak egy szót sem. (1Kir 18,21)


Mert más dolog az, hogy ki tartja magát Krisztus követőjének, és az is más dolog hogy amit ő gondol a mérsékelt állapotában. De azon elgondolkodik-e hogy Krisztus vajon mit szól ehhez?


Jómagam gyűlölöm az erőszakot, ezért nem is áll módomban ehhez az eszközhöz nyúlni akkor sem, ha jó ügyről van szó. Ha van rá lehetőség, akkor finoman elmondom az illetőnek, hogy amit tesz az nem helyes. Aztán hogy ő hogy dönt erről, hogy elveti-e amit mondok vagy sem, onnantól fogva már az ő dolga.


De egyébként én arra kérnék minden "mérsékelt keresztényt" hogy ne nekem higyjen :-) De most komolyan! A Szent Isten ugyanis a napnál is világosabban kijelentette azt, hogy ő kit fogad el követőjének:


"A ki ezt mondja: Ismerem őt, és az ő parancsolatait nem tartja meg, hazug az, és nincs meg abban az igazság. A ki pedig megtartja az ő beszédét, abban valósággal teljessé lett az Isten szeretete." (1Ján 2,4-5)

2011. nov. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
16%
Pontosan Ez a szellemi erőszak.
2011. nov. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem Péter egy normális stílusú ember ilyen szempontból,van,hogy sokszor nem értek vele egyet,de nem látom erőszakosnak,nagyképűnek,szerintem nincs baj a stílusával itt az oldalon.Az a helyzet kérdező,hogy a buzgó vallásossággal szinte természetszerűleg együtt jár az intolerancia(milyen mértékben az változó lehet)mert,ha valaki minél inkább egy megrögzött eszme,filozófia,vallás felé fordul,annál inkább kizárja azt,ami ennek ellent mond.engem itt gyakran lepontoznak a sárga földig,pedig a válaszaimban ahol csak lehet szándékosan a Bibliára hivatkozom,nehogy azt mondják,hogy ateista vagyok,vagy légből kaptam a dolgot.dehát ugye pont ez a bajuk,hogy a Biblia szerint válaszolok,mert felhívom a figyelmüket olyasmire,ami ésszerűtlen,ellentmondásos,zavaros,és ugye ezeket a dolgokat egy buzgó vallásos nem akarja meghallani.De én csak mosolygok rajtuk,ilyenek és kész:-) Kérdező,ha valakit fellengzősnek találsz,ne vedd komolyan:"Gyümölcséről ismerszik meg a fa"
2011. nov. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
15%

"Szerintem Péter egy normális stílusú ember ilyen szempontból,van,hogy sokszor nem értek vele egyet,de nem látom erőszakosnak,nagyképűnek,szerintem nincs baj a stílusával itt az oldalon."


Péter stílusával azért nincs baj, mert az nem az övé. Állandóan beidéz oldalakat. Csak másolj be egy mondatot tőle a gugliba.

2011. nov. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!