Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mérsékelt keresztények!...

Mérsékelt keresztények! Titeket nem idegesít, hogy pár vallási fanatikus emberi jogokat sértve nagyképűen eldönti, hogy ti nem vagytok keresztények, mert nem vagytok annyira mélyen hívőek, mint ő és a hasonló emberek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 14:52
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:

46-os, tegnap 21:13!


"Ha tudod, mered és vállalod, ezt a részt egy kocsit bővebben, konkrétan kifejtenéd?

(pl: a hat nap, Földi - 6 x 24 óra - hat nap,- mi a semmi,- mi az ok..?)"


Ez éppolyan kérdés, mintha megkérdezném, hogy fejtsd ki bővebben az ősrobbanásba, és az evolúcióba vetett hitedet.


De...

Igen, Isten 6 nap alatt teremtett meg mindent, és a hetedeik napon megpihent. Mert Isten ezt nyilatkoztatta ki nekem. Nem a Biblián keresztűl, hanem nekem, mert akartam tudni. A Bibliai próféciák beteljesültek és beteljesülni látszanak. Ha nem teljesül be, hazugság, ha igen, igazság, ami ezáltal ellenőrizhető. Ha Krisztus prófétált, és igaz lett, ő az igazság, ha nem akkor ő nem az igazság. Márpedig beteljesült. Ahogy ő fogalmazott: "Most megmondom néktek, mielőtt meglenne, hogy mikor meglesz, higyjétek majd, hogy én vagyok." Jn 13,19


Mivel ő az igazság, Isten teremtésének kezdete, ő maga tett tanuságot Isten hat napos teremtéséről. Ha érdekel a téma, azt ajánlom, hogy ne nekem higyj, hanem a szent szellemnek. Kérj és adatik. Ha meg nem érted, kérd, hogy értsed. Te sem adnál kígyót a gyermekednek, ha kenyeret kérne tőled, te is megkapod a kenyeret ha kéred.


Üdv: L

2011. dec. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 Srapnel ***** válasza:

"Ugyanis nem azt tennéd, amit teszel, ha tudnád, hogy mondjuk egy heted lenne hátra."


Nem, mert egyelőre nagyobb valószínűségűnek tartom azt, hogy még egy-két évtizedem van azért hátra. De az, hogy 100 év múlva mi lesz, azt nem tudom, de nem is érint. Pláne az nem érint, hogy 1 milliárd év múlva mi lesz. Innentől teljesen mindegy, hogy a világnak vége lesz-e 1000 év múlva, vagy akármikor, vagy sohasem. Mivel engem nem érint, ezért nincs jelentősége. De mondd akkor, te mit csinálnál máshogy, ha tudnád, hogy a világegyetem 1000 év múlva semmisül meg, és mit, ha tudnád, hogy végtelen ideig fennmarad.


"Bármit amit elolvasol az újságban magad is vak hittel hiszed el. Nem jársz és nem járhatsz utánna szinte semminek sem."


Fizika órán neked nem mutattak kísérleteket? Szerinted az atomerőmű csak úgy találomra épül? Vagy szerinted a kvantummechanika nem működik, de te mégis számítógépet használsz?


"Sem az ősrobbanást, sem az evolúció bármely lépését nem kísérletezték le. Te meg főleg nem."


Nem hiszed el, de az immundrendszered evolúciós folyamatot használ akkor, amikor kifejleszti az antitesteket (immunválaszt) egy antigénhez (pl. influenzavírus). Fajok keletkezése van dokumentálva szakirodalomban. Én ugyan nem kísérleteztem ősrobbanással, ellenben végeztem már nem egy mérést és tényleg a képleteknek megfelelő volt az eredmény. Nem csoda: ha a relativitáselmélet nem működne, nem lenne GPS. Saját magam láttam a képleteket felírva, amelyek alapján működik. Innentől a meglévőket összerakva keletkeznek az elméletek. Egyébként kár, hogy az ősrobbanás helytelensége sem jelentené a teremtés bizonyítását, úgyhogy hiába erőlködsz. Az, hogy számodra csak az újságok vannak, mint támpont, az csak azért van, mert más szakmát választottál. A te döntésed volt. Viszont ez nem jelenti azt, hogy mások nem ismerik közelről az elméleteket és emiatt kénytelenek a bulvársajtónak hinni, ha tudományról van szó.


"Sajnos a tudomány egybemosott fogalom a hipotézissel és a predikcióval. Pedig semmi közük nincs egymáshoz.

Az egyik megfigyelés a másikat már már személy szerint "tudományos okkultizmus" fogalmába tenném."


Ha a wikiről és a bulvármédiából szeded az információt, nem csoda, ha félrevezeted magad.

2011. dec. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:

Srapnel!


Akkor nekifutok mégegyszer, bár gondolom a tanulmányaidat nem ilyen felületesen folytattad. Megismételném, hogy mi a véleményem a tudományról, vele az általad említett GPS, atomerőmű és társairól:


"A tudomány jó, szerintem jó, ha nem a történelmet vizsgálja. Ha belegonodolsz, azt sem tudjuk, hogy '56-ba mi történt. Volt holokauszt? Ma megbüntetik, aki tagadja. Miért is? Volt Holdraszállás? Persze. Vagy nem. És csak a vicc kedvéért: Elvis Presley él? Ami néhány évtizede történt, megoszthatja a hozzáértő embereket is. MOndhatnám 500 év múlva, hogy nem is volt '56-os esemény, pusztán csak elterelés volt az akkori politika részéről? Szerintem igen, mert: bizonyítsd be. Mindent, amit találsz, ráfogom, hogy hamisítvány. És lehet, hogy az is."


Mi az életedet illeti, nem azt állítottam, hogy mikor lesz vége a világnak, hanem, hogy te magad éled a mindennapjaidat, mintha nem mostanában halnál meg, mint ahogy az előző válaszodban ennek bizonyságot is tettél.


Az újságolvasás a téged illető példa volt, és nem a mindennapjaimat osztottam meg veled.


De szerintem hagyjuk ezt a fajta értekezést, mivel az én szándékom nem az, hogy fenekestűl kifordítsam a hitedet, hanem láthatod magad is, ki tanulmányozója vagy a tudománynak, akinek széles látókör iránti vággyal kellene rendelkeznie az objektív vizsgálatokhoz, egyre csak értelmeznem kell a saját írásaimat, újra bemásolnom, és magyaráznom, mintha olyannal beszélnék, aki válaszol a hozzászólásaimra, de mégsem olvassa azokat el. Ha nem haragszol, erre nem nagyon van időm.


További jó tanulmányozást, és tanulást kívánok neked, remélem megtalálod az örömödet benne.


Üdv: L

2011. dec. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 Srapnel ***** válasza:

"A tudomány jó, szerintem jó, ha nem a történelmet vizsgálja."


Vannak természettudományok és társadalomtudományok. A természettudományok nem a történelmet vizsgálják.


"hogy '56-ba mi történt"


'56-baN.


"Szerintem igen, mert: bizonyítsd be. Mindent, amit találsz, ráfogom, hogy hamisítvány. És lehet, hogy az is."


Éppen ráfoghatod, de nehéz dolgod lesz. Ha hamisítják, akkor mégis hogyan lesznek olyan szakemberek, akik feltalálják, fejlesztik, legyártják, majd működtetik azokat a dolgokat, amik elvileg a természettudományok eredményeképpen vannak? Mit gondolsz? Hogy az egyetemeken valmi titkos, okkultista oktatás folyik, ahol valójában nem Maxwell törvényei, nem matematika, hanem valami varázslás alapján tanulják meg a fiatalok, hogy hogy működik egy villanymotor? Ráadásul piszok jól csinálják, ugyanis a legtöbb egyetemi könyvtár nyílt, sőt, az előadásokra is beülhetsz, mert azok is nyitottak, az egyetemi könyvesboltokban meg azt a könyvet veszed meg, amelyiket akarod. Ez mind semmi, mert az állítólagos hamisítók az egész internetet is képesek átverni, vagy legalább is számodra mást mutattatni, csak hogy téged átverjenek.


Pont az hiányzik a vallási tanokból, ami a tudományos tevékenységből nem: az önkorrekció. Mindenhol vannak gyarló emberek. De tudós létedre hiába hamisítasz, mert az bizony inkább előbb, mint utóbb, de egyszer biztosan kiderül, mert mások is megnézik, mások is átgondolják és ha csak te mondasz valamit, amit nem tudsz bizonyítani, akkor ott nagy karriert nem futhatsz be. Esetleg a médiában, de az már más tevékenység.


"Mi az életedet illeti, nem azt állítottam, hogy mikor lesz vége a világnak, hanem, hogy te magad éled a mindennapjaidat, mintha nem mostanában halnál meg, mint ahogy az előző válaszodban ennek bizonyságot is tettél."


Na és? Mi a mondanivalód ezzel?


"De szerintem hagyjuk ezt a fajta értekezést, mivel az én szándékom nem az, hogy fenekestűl kifordítsam a hitedet, hanem láthatod magad is, ki tanulmányozója vagy a tudománynak, akinek széles látókör iránti vággyal kellene rendelkeznie az objektív vizsgálatokhoz, egyre csak értelmeznem kell a saját írásaimat, újra bemásolnom, és magyaráznom, mintha olyannal beszélnék, aki válaszol a hozzászólásaimra, de mégsem olvassa azokat el."


Nehéz bennük észrevenni az összefüggést.

2011. dec. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:

46# "L" ..az én hitem, hogy Isten a semmiből teremtett mindent hat nap alatt, céllal, okkal, törvénnyel.


A hat napot megválaszoltad: tehát "földi - emberi" hat nap. Irtózatos nagynak, erősnek kell lenni az Istennek, hogy az egész univerzumot megalkotta (gondolj bele most 2,5 millió fényév távolságra látunk el - ha hiszed), aminek a végét nem is látjuk. Ezt köszönöm.


Közben a célt is megtaláltam: az ember uralkodjon a Föld állatain, növényein stb. Ha csak ez a cél, kár volt ekkorát alkotnia Istennek.


Az általad vélt okot nem írtad le. Tudod?


Az én Bibliámban sajnos Isten kígyót adott a "gyermekeinek", és mikor szabad akaratukból azt választották jól megbüntette az egész emberiséget, amely állítólag ma is tart (közben Jézus i.sz.33-ban megváltott mindenkit).


Az ősrobbanást én sem hiszem, mert akkor kell lennie ős-reccs-nek is, hiszen a semmi nem tud robbanni. Az evolúció sem úgy igaz, ahogy Darwin leírta. Erről az elképzelésem, hogy a Teremtő próbálkozott értelmes lény (ember) megalkotásával, de a "prototípus" nem sikerült és ez lett a majom.


Ha van saját elképzelésed, várnám válaszod abban, hogy az embernek miért kell Isteni szövetség alapján "sokasodni és szaporodni"? (A Földnek van egy "ember eltartó képessége", ami egyszerre, egy időben kb. 9 milliárd - vajon Isten is tudja?)

2011. dec. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:

Nem érdekel a zenéd, amit játszol...


De nézz magadba. Nem szeretsz élni? Nem szereted az életet, nem érzel semmi, de semmi hálát, hogy egyáltalán 'vagy'?


Ha nem, akkor méltó vagy-e az életre?


Ha igen, akkor hálás lehetnél, és makoghatnál egy fél köszönömöt. Mit miért hogyan merre hová kinek hol és meddig kezdetű mondatok elmélkedéseivel kezded a magadbafordulás helyett és ha beleakadsz egy olyan válaszolóba, ki neked szimpatikus válaszokat ad, megerősítve csalfa hitedet, ki meg nem, akkor na-ugye-megmondtam-hogy-nekem-van-igazam-a-többiek-zizisek végcél elérésével önelégülten hátradőlsz.


Én szeretek élni. És ha Isten nélkül kell örökké élnem a világosságban, vagy Istennel egy sötét semmiben, akkor én az utóbbit választanám.


Milyen választ vársz? Ha azt mondom, hogy igen, Isten hat nap alatt teremtett mindent, akkor nem fogadod el, egészen addig, míg valaki azt nem mondja, amit te magad is hiszel. Nem teszek semmit közös nevezőre semmivel. Az én igenem igen, a nemem nem.


Üdv: L

2011. dec. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:

L- a válaszodat megköszöntem, a hat napodat elfogadtam. Azért kérdeztem, mert ezeken az oldalakon olvastam olyat is, hogy minden nap 1000 év.


Nekem úgy tűnik, hogy amire akarsz és tudsz válaszolni azt megteszed, de ami a hiteddel nem egyeztethető össze, azt egyszerűen kihagyod.


Nem tudom milyen vallású vagy (nem is érdekes), olvastam néhány válaszod és reméltem, hogy a Bibliában leírtakat nem csak érzelemmel, hanem értelemmel is kezeled. Bocs, én tévedtem.

2011. dec. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


"jogokat sértve nagyképűen eldönti, hogy ti nem vagytok keresztények, mert nem vagytok annyira mélyen hívőek, mint ő és a hasonló emberek"


Tudod miért van ez így?


A vállaszt kifejtem és ha van egy kicsi időd megérted.


Kikerült a válaszodból egy név:) Innentől kezdve nevezzük P-nek, aki egy szekta tagja. A szekta vezetőjének szócsöve itt a gyíkon. Amit ő szombatonként meghalgat a vezetőtől, hamarosan itt megjelenik valamelyik kommentnél. Alább berakok egy példát.

Onnan ered, hogy ő másokat nem tart kereszténynek, hogy a vezetőjük egyértelműen kijelenti, hogy Jézus nem akar mindenkit megváltani és erre nem is volt szándéka. Ez a szektaépítés fő motívuma.

Ebben a hanganyagban ami dec 10 hangzott el, az első negyed szakaszban kiderül ez.

[link]

Láss csodát P megtanulta a leckét:

"A Szentírás egyébként sem tanít a testtől független lélekről. A keresztény vallási hagyomány mesésen kiszínezett mennyországot rajzolt elénk, és egy ugyancsak emberi fantáziával kialakított kárhozatot is lefestett örökké tartó testi borzalmak élénk ábrázolásával. A tényleges bibliai tanítás eközben szinte teljes ismeretlenségbe veszett, a tömegek a mennyországról és a pokolról szóló népszerű elképzeléseket vélik keresztény tanításoknak. A bibliai kijelentések szerint nincs üdvösség a végső ítéletet és Jézus eljövetelét megelőzően. Egyrészt azért, mert a halottak öntudatlanságban alusznak a Jézus eljövetelekor történő feltámadásig, másrészt azért is pedig, mert az utolsó ítélet felmentő végzése nélkül, azt megelőzően senki nem nyerhet üdvösséget. A halál után azonnal érvényesített egyéni különítélet, amely mindjárt eldöntené az ember sorsát, beismerten nem kellően megalapozott tanítás. A Bibliában egyértelműen azt találjuk, hogy az ó- és újszövetségi korszak hívői üdvösséget csak az utolsó ítélet bírói végzése alapján, Jézus dicsőséges eljövetelekor várták. A Biblia tanítása szerint az örök élet azzal kezdődik az üdvözültek számára, hogy Jézus magával viszi őket a mennybe egy átmeneti időre.


Biztonságos és kiváltságos helyre viszi őket ezer esztendőre, míg a bűn keletkezése óta folyó "nagy per" teljesen le nem zárul, és a föld újjáteremtése meg nem valósul. Megmutatja ott nekik "az ő dicsőségét, amellyel rendelkezett a világ alapítása óta". Bevonja őket a kegyelmét visszautasító emberek, valamint a Sátán és démonai feletti ítéletbe. Ez bizonyára azt jelenti a gyakorlatban, hogy Isten feltárja előttük a jó és a gonosz közötti nagy küzdelem egész történetét, a sötétség titkait éppúgy, mint gondviselése rejtett és csodálatos útjait, továbbá döntéseit és ítélkezése indokait. A földi történelem nem úgy zárul le a megváltottak számára, hogy annak titkai örökre eltemetve legyenek számukra, és miértjeikre választ ne kapjanak Isten intézkedéseit illetően, hanem minden kitisztul előttük. Bizonyára ekkor egyenlítődik ki a megváltottak között minden ismeret- és tapasztalatbeli különbség, és mindannyian hatalmasat fejlődnek Isten és igazsága ismeretében.


Helyesbítésre szorul az általános vélekedés is, hogy a megváltottak végső és örök lakhelye a "mennyország" lesz. A Biblia tanítása szerint az ezeréves ítélet lezárulása és annak végrehajtása (a második feltámadás és a második halál) után Isten újjáteremti a földet. A menny pedig "Istennek és a Báránynak királyiszékével", valamint az össes megváltottal ide a földre költözik, azaz Isten világkormányzásának székhelye a mi földünkre helyeztetik át. Ekkor teljesednek be azok az ígéretek, hogy a megváltottak "öröklik a földet", helyreállított, újjáteremtett állapotában. Visszaáll Isten eredeti terve: a földet megint az ember kezére bízza, hogy "uralkodjék" rajta megbízatással, hogy ápolja és fejlessze tovább a teremtés csodálatos művét, amelyet Isten alkotott.


Fontos eloszlatni azokat az örök életre vonatkozó téveszméket, amelyek talán a legfőbb okai annak, hogy sokan még azok közül sem vágyakoznak az örök életre, akik hisznek valamiféle üdvösségben. A földi élet tapasztalataiból indulnak ki, amikor az örök életről hallanak, és tiltakoznak: "Nem, köszönöm. Én nem akarok örökké élni." Van, aki hozzáteszi: "Annak örülnék, ha már vége lenne ennek is, nemhogy még örökké akarnék élni". A jelen keserű élményei alapján teljesen érthetőek ezek a pesszimista megnyilatkozások. De a Szentírásból kitűnik, hogy az örök élet nem a jelenlegi élet folytatása vagy meghosszabbítása lesz, hanem egy teljesen új élet az újjáteremtett földön, újjáteremtett emberekkel. Ez az élet azért lesz örök, mert tökéletes lesz, s nem lesz, ami megrontsa, aláássa. Egyeseket az riaszt el, hogy unalmasnak, tétlennek képzelik el az életet Isten országában ahol csak örökös, monoton zsoltáréneklés van. Úgy gondolják, hogy hiányozni fognak a földi életből ismert jó dolgok, hogy valamilyen emberidegen, furcsa világ lesz ott, ahová nincs miért vágyakozni. A Bibliából azonban világosan kitűnik, hogy az új földön éppúgy lesz munka, tevékenység és közösségi élet, mint ahogy eredetileg volt a teremtés után, a bűneset előtti világban, és amiképpen Isten is "szüntelen munkálkodik". Lesznek megbízatások, új célok, feladatok és ezzel együtt lelki- szellemi, ismeret- tapasztalat- és jellembeli fejlődés.

"


Érdemes megfigyelni a hanganyagban a előadó, hogyan irányítja a beszélgetést és, hogy töri meg a szerencsétleneket ezzel az álkeresztény zagyvasággal.

Olyan, mint egy termékbemutató.:)))


Örülök, hogy segíthettem.

2012. jan. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!