Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mérsékelt keresztények!...

Mérsékelt keresztények! Titeket nem idegesít, hogy pár vallási fanatikus emberi jogokat sértve nagyképűen eldönti, hogy ti nem vagytok keresztények, mert nem vagytok annyira mélyen hívőek, mint ő és a hasonló emberek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 14:52
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:

ma 11:30

Ezt értem,de én arra gondoltam,hogy nem fellengzős,meg nem vitatkozik másokkal,inkább csak leírja amit leír/bemásolja.

2011. nov. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!


idéznék tőled:


"Lehet. El lehet járni templomba, lehet hinni Istenben és lehet másokon segíteni, adakozni. De ezek mellett lehet rendszeresen szerencsejátékot játszani, maszturbálni és szellemet is idézni, hiszen simán lehet azt hinni (magyarul elképzelni) hogy Isten helyesen néz ezekre a dolgokra? Ki állít meg benne?"


Van ebben a dologban egy logikai ellentmondás, amit szeretném ha megmagyaráznál nekem: A "Keresztény" kifjezés annyit jelent hogy "Krisztust követő" Na most aki Krisztus követője, annak nyilvánvalóan Krisztust kell követni.


Jézus Krisztus ezt mondta: "Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok" (Ján 14,15)


Na most akkor el lehet azon gondolkodni hogy mennyiben Keresztény, vagy ha úgytetszik Krisztus követő az, aki nem úgy követi Jézust ahogyan azt Jézus kéri tőle?


János apostol kimond egy döntő igazságot:


"A ki ezt mondja: Ismerem őt, és az ő parancsolatait nem tartja meg, hazug az, és nincs meg abban az igazság A ki pedig megtartja az ő beszédét, abban valósággal teljessé lett az Isten szeretete. Erről tudjuk meg, hogy ő benne vagyunk;" (1Ján 2,4-5)


Magyarul, ha én azt mondom, hogy Krisztus követője vagyok és ennek ellenére szellemet idézek meg ilyenek, nem figyelve a tudatosan Isten parancsaira, akkor a Szentírás szerint én hazug vagyok, és nincs bennem igazság.


Lehet, hogy szerinted van olyan hogy mérsékelt Keresztény, de Isten szerint nincs. Valaki vagy megtartja a törvényt az Isten segítségével, vagy nem. A Biblia nem ismer harmadik utat.


Azért azt meg remélem nem gondolod, hogy te jobban tudod hogy mit jelent Krisztus követőjének lenni mint maga Krisztus...

2011. nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
79%

Sziasztok!


Akik régóta járnak ide, azok pontosan tudják, hogy minden évben megjelenik valaki, aki felteszi ugyanezt a kérdést, ugyanezekkel a kifejezésekkel. Utoljára 2010.01.10-én hangzott el ugyanez a kérdés: "csak engem idegesít Péter?".


Akkor is megköszöntem azoknak akik mellém álltak, és most is szeretném megköszönni. Azoktól pedig szeretnék bocsánatot kérni, akiket esetleg megbántottam, és emberi jogaikat megsértettem, akik úgy érzik, hogy nagyképűen döntöttem velük szemben, amikor próbáltam elmagyarázni azt, hogy én - a Biblia fényében - kiket gondolok Krisztus követőinek. Sajnálom, hogy nem tudok azzal egyet érteni, hogy a szerencsejátékokat űzők, a maszturbálók, és a szellemeket idézők lehetnek Krisztus követői, mert Krisztus ilyen dolgokat nem cselekedett, és tanításaival ellentétesek ezek a dolgok.


Mindazonáltal tiszteletben tartom a véleményedet, de úgy gondolom, hogy jogos az az elvárás részemről, hogy te is tartsd tiszteletben az enyémet, és a személyemet is, és légyszíves mellőzd a minősítéseket velem kapcsolatosan.


Köszönettel: Péter

2011. nov. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
0%

Megmondom őszintén nekem sem volt az elején szimpatikus Péter, de már megszoktam, ettől függetlenül érdekel amit ír.

Az a baj, hogy ezeknek a vallási fanatikusokkal, hogy a saját táborukat gyengítik. Ezt példával úgy tudom szemléltetni, hogy a jó és rossz közötti harcban, nem az ellenséggel foglalkozik, hanem a saját társával, hogy hogyan ül a lován. Ez nagyon nem jó!

2011. nov. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 Srapnel ***** válasza:
0%

"Mindazonáltal tiszteletben tartom a véleményedet, de úgy gondolom, hogy jogos az az elvárás részemről, hogy te is tartsd tiszteletben az enyémet, és a személyemet is, és légyszíves mellőzd a minősítéseket velem kapcsolatosan."


Nagyon jó, akkor te hasonlóan kerüld hangulatkeltő megállapításaidat a tudományok eredményeiről.

2011. nov. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
48%
<3<3 Peti <3<3
2011. nov. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
87%

Engem nem idegesít,normálisnak ítélem. Sőt, még azt is el tudom képzelni, hogy jobb kapcsolata van az Úrral, mint nekem. Asszem Pál mondja, hogy mindent megpróbáljatok, (megvizsgáljatok, megítéljetek) ami jó, azt megtartsátok.(persze a Biblia alapján)Jézus meg valami olyasmit mond, hogy nem azért jöttem, hogy békességet hozzak, hanem hogy megütközést , meghasonlást ,háborúságot. Jézus fel akarja kavarni az állóvizet, hogy a felszínre jöjjenek némely dolgok, bizonyos emberek belsejében És min lehet megütközni, az Isten beszédén. És hogy lehet megakadályozni? Kiközösítéssel, Jézussal is ezt csinálták, de akkor nem lesznek gyógyulások, szabadulások, csodák, mert ugye Péterrel együtt Jézust is kirekesztjük.


" Azt nem veszed észre hapsikám, hogy szólásszabadságra épülő demokratikus jogállamban élsz, nempedig valami teokráciában és ha valaki teljesen úgy él, mint egy ateista, de kereszténynek vallja magát, akkor el kell fogadnod, hogy ő keresztény. Ellenkező esetben sérted az ő személyes szabadságát"


Azért ne felejtsük el, hogy egy hívő az demokráciában, és Teokráciában is él egyszerre.Azért megnézném azt az ateistát aki aztmondja magáról, hogy keresztény.

Persze elképzelhető, hogy valaki elsunnyog egy felekezetben élete végéig,és elhiteti a körülötte lévökkel , hogy keresztény, de mit mond az Úrnak?

Öt nem tudja átverni, és majd azt mondja az Úr, hogy menj innen ,nem ismerlek téged. Na, az egy kicsit szar lesz.

2011. nov. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
75%

Titeket nem idegesít az hogy ilyen kérdést tesznek fel olyan emberek akiket ez a téma igazából idegesít?

Csak azt nem értem ha idegesít miért olvasod sőt még kérdezel is.

Péter meg tök mindegy mit dönt el. Ő akkor sem képes változtatni bizonyos dolgokon ha ő úgy dönt hogy valaki nem keresztény. Akkor meg nem mindegy hogy mit gondol?

De igazából úgy is a Teremtő dönti el hogy ki az aki neki tetsző életet él s ki az aki nem.

2011. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
32%

Péter azért elég markáns alak a katolikus egyház történetében.

Ha te ilyen emberi jogokkal, meg ilyenekkel jössz, akkor szerintem hanyagold a vallást, vagy keresztelkedj ki, mert egy vallás nincs, amelyik emberi jogok alapján működne, és ne lenne diktatórikus. Éppen ez az egyik lényege, hogy megmondják, mit csinálj, persze zárójelekkel, kiegészítésekel, szabad akarat, stb.


Én azt mondom, lehet választani. Ha nem tetszik, akkor hanyagold és kész. Ha úgy érzed, hogy sükséged van rá, akkor merülj el benne. De ez nem jogosít fel senkit, hogy utálkozzon és gyűlölködjön.

2011. dec. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
73%
Ez a Péter, nem az a Péter, akire gondolsz, hanem aki a 11-17 22:26 kommentet írta, 33-as számú válasz.
2011. dec. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!