Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan tudnám meggyőzni a...

Hogyan tudnám meggyőzni a családomat, hogy nincs Isten?

Figyelt kérdés
Annyira idegesítő, hogy sok ember köztük a családom nem tudja elfogadni azt a tényt, hogy nincs Isten.
2011. dec. 28. 14:24
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
akkor minden más a szabad akaratból ered. mivel is tartoznánk istennek?:D
2011. dec. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

A hitet nem lehet legyőzni, te sem tudod a sajátodat. Mint minden másban, így a hitben is többféle van. A vakhit a legrosszabb, mert bármit felhozol ellenérvként, nem mész vele semmire. A gondolkodó ember viszont kérdez. Ez a dolog nyitja.


Nézd meg ezeket az oldalakat, akik az isteni felsőbbrendűségben kételkednek, azoknak rögtön írják a bibliai idézeteket és jön a leminősítés. Pedig nagyon sokszor a magyarázatot ők sem tudják, illetve egyszerűen "kifelejtik" a válaszukból. Az meg nem érv, hogy a Biblia a "legnépszerűbb könyv" és abban Isten szava jelenik meg. Ez csak a zsidóságra és kereszténységre igaz, nem a teljes Földre, hanem a Földközi tenger medencéjének szűk környezetére. Ha megnézel más szent könyveket pl. Tipitaka, Korán, Popul Vuh nem mindegyikben Isten van, hanem Teremtő (a kettő nem ugyanaz).


Ha a szüleid nem szekta tagok és te tudsz illedelmesen kérdezni, akkor tudakold meg tőlük:

- hogy melyik Istenben hisznek,-

- hogyan értelmezik a Bibliában leírt "fő" kérdéseket,-

- félnek-e a haláltól, hisznek-e a feltámadásban,-

- mit várnak a túlvilágtól?

A válaszaikat tartsd tiszteletben. Amiről úgy gondolod, hogy szerinted a tudomány már meghaladta, vagy te ellentmondást látsz benne, részletesen "fejtesd ki" velük és beszéld meg. Lehet, hogy benned van a hiba, mert mersz gondolkodni.


Például az itt válaszolók közül, nekem soha nem tudták "emberi gondolkodás móddal" megválaszolni, hogy Isten milyen lény. Ugyanis ha a világegyetemet hozta létre, amely végtelen, akkor Istennek is végtelennek kell lennie. A világegyetem látható, érzékelhető anyagból van, Isten nem. A Bibliában nagyon sok helyen le van írva a kinézete (orcája nélkül - mert attól valami történik) és a hívők egy része nem fogadja el, pedig a leírtak Isten szavai.

2011. dec. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 Tyler913 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Inkább arra a kérdésre válaszolj,hogy miért idegesít annyira,hogy a családtagjaid nem ugyanazt hiszik,mint Te?Miért kéne őket meggyőzni?

2011. dec. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Hali, én hiszen Istenben de nem hiszek az egyházakban...de ez az én véleményem, és én tiszteletben tartom más hitét, vagy nem hitét, viszont ami marha idegesítö szerintem ha valaki, a másik életébe akar beleavatkozni a hitére vagy nem hitére hivatkozva.

Szerintem dúrva és tiszteletlen dolog a másikat a te nézeteiddel gyözködni.

2011. dec. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 mustafa33 ***** válasza:
65%
Nietzsche is azt állította, hogy Isten halott. Egészen 1900 augusztus 25-ig. Azután Isten mondta hogy Nietzsche a halott.
2012. jan. 3. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!